Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:08 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: akumulator litowy
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 10:38 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N cze 28, 2015 8:13 am
Posty: 57
Lokalizacja: Bolesławiec
Zastanawiam się, czy ktoś już próbował odchudzić sprzęt używając aku litowego - np. coś takiego : http://www.ebay.pl/itm/Smart-Lithium-Mo ... Sw9k5XPzBq

Jakie macie doświadczenie w tym temacie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: akumulator litowy
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 1:08 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
glina napisał(a):
Zastanawiam się, czy ktoś już próbował odchudzić sprzęt używając aku litowego - np. coś takiego : http://www.ebay.pl/itm/Smart-Lithium-Mo ... Sw9k5XPzBq

Jakie macie doświadczenie w tym temacie ?

Nie używałem, ale zasięgałem opinii i podobno w teorii rewelacja. Jednak dzwoniłem do olka, żeby kupić landporta - mają w ofercie, dostali jedną dostawę i był z nimi jakiś problem, że nie trzymały parametrów. Nie pojawiły się ponownie, więc pewnie na tą technologię czas jeszcze zaczekać. Na pewno nie kupowałbym za granicą, tylko w PL, żeby mieć możliwość bezproblemowej reklamacji


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: akumulator litowy
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 11:20 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lut 10, 2012 3:54 pm
Posty: 73
Lokalizacja: Warszawa
Od półtora roku eksploatuje Litowy JMT w 800gs. Zakupiłem w polskim http://www.larsson.pl/ - mają sklep internetowy i kilka stacjonarnych w Polsce. Jeszcze całkiem niedawno była na wybrane modele promocja.
Mimo że do wyboru miałem dwa modele - większy i mniejszy (różnica w Ah i gabarytach) do mojego sprzętu. Wybrałem mniejszy. Działa bez problemu. Litowe aku. mają bardzo duży prąd rozruchowy, jednak przy dłuższych obciążaniach wypadają słabo (podobno). A że u mnie jeszcze sprzęt odpala od dotknięcia, także na długim kręceniu rozrusznikiem nie testowałem.

Zysk?
W stosunku do oryginalnego aku BMW - 4.5 kg.
Gabarytowo o ponad połowę mniejszy - w brakującym miejscu od momentu zmiany wożę zapasową dętkę na przednie koło. Świetne miejsce.
(oczywiście do aku były dodane nóżki wypełniające, brakujący gabaryt, jednak dętka zdecydowanie bardziej mi się przyda)

Generalnie polecam.

pozdrowienia,
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: akumulator litowy
PostNapisane: So lip 09, 2016 10:31 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N paź 21, 2012 8:32 pm
Posty: 73
Lokalizacja: Szczecin
Jak chcecie akumulatory LifePo to zadzwońcie do Promoto.pl 508-920-940. Kilka na półce jeszcze leży ale nie wiem jakie.
Ja mam landporta w swoim lc4. Akumulator faktycznie ma wagę taką ja by był z klocków lego. Rozrusznikiem kręci jak szalony, natomiast ma mniejszą pojemność niż "klasyczny" akumulator. Mi to wisi bo po za rozruchajcem mam kopajke :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: akumulator litowy
PostNapisane: So lip 09, 2016 9:36 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N cze 28, 2015 8:13 am
Posty: 57
Lokalizacja: Bolesławiec
Czym to ładujecie ? Jaka cena akumulatora + ew. ładowarki ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: akumulator litowy
PostNapisane: N lip 10, 2016 11:14 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Ładowarka http://olx.pl/oferta/ups-active-power-d ... d7a85fa250 :mrgreen: Serio.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: akumulator litowy
PostNapisane: Pn lip 11, 2016 8:37 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lut 10, 2012 3:54 pm
Posty: 73
Lokalizacja: Warszawa
glina napisał(a):
Czym to ładujecie ? Jaka cena akumulatora + ew. ładowarki ?

Niestety ładowarki muszą być dedykowane do litowych aku. Koszt ładowarki - o ile mnie pamięć nie myli - 80pln. Na ebay'u pewnie dużo taniej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: akumulator litowy
PostNapisane: Pn lip 11, 2016 9:38 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Te ze starych UPSów są dedykowane tylko i wyłącznie do li-ion. Ja z tego puściłem długi kabel zakończony wtykiem do gniazda zapalniczki i po zaparkowaniu na dłużej wpinam się i załączam ładowanie. W tym roku zimą o tym zapomniałem i.. aku umarł. Niby jest tam jakieś zabezpieczenie przed rozładowaniem poniżej (chyba) 10V, ale jak już na tyle rozładuje i moto stoi zapomniane w zimnym garażu przez kilka miesięcy, to i tak marna pojemność litówki spada poniżej krytyki - jeśli XTek nie zatrybił po kilku obrotach wału, to prądu było już za mało na dalsze wojaże.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: akumulator litowy
PostNapisane: Wt lip 12, 2016 9:51 am 
Aktywny

Dołączył(a): N lip 13, 2014 1:49 pm
Posty: 134
Lokalizacja: centrum...
ArturS napisał(a):
Te ze starych UPSów są dedykowane tylko i wyłącznie do li-ion. ...

W UPSach sa aku żelowe. Jeszcze nie widzialem aby tam ladowano Li-Ion... za drogie do UPSow...
Pozatym ladowanie w UPSach jest czesto kalibrowane "w locie". Poza taniozna marketowa wszystkie wspolczesne (i juz od pewnego/dluzszego czasu...) maja rozbudowana automatyke pomiarowo/sterownicza i same dobieraja parametry (czasami mozna predefiniowac pojemnosc, typ aku itp.), ale zeby to dobrze funkcjonowalo caly uklad (UPS/aku) musza stale funkcjonowac razem (okresowe testy aku, badanie spadku pojemnosci itd. bez tego jest "generic" ladowanie...)


***

a co do aku interesujaca/ekonomiczna opcja sa wlasnie aku zelowo od automatyki.
np.takie 7Ah kosztuja przecietnie czterdziescipare zl... ale mozna tez inne pojemnosci dobrac.
Ogolnie zelowe maja niezaduzy prad maksymalny (relatywnie duza rezystancja wewnetrzna) ale dwie zelowki polaczone rownolegle "kreca jak szalone" :) i jest ta zaleta ze maja bardzo male samorozladowywanie.
Zrobilem tak kiedys w starym KLRze 600 w miejsce standardowego aku i zapomnialem bodajze na 3 lata o istnieniu aku :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL