Teraz jest Wt kwi 16, 2024 4:34 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 31 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Profesjonalne i uniwersalne wdzianko?
PostNapisane: Pn lut 09, 2015 11:43 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn paź 24, 2011 7:30 pm
Posty: 125
Tak olej wymienialem sam w trakcie podrozy..Nie musisz ustawiac zaworow co 10 tys.Poprostu przy wymianie oleju sprawdza sie zawory .I jesli wymagaja ponownego ustawienia to sie to robi .Synchronizaje przepustnicy robi sie jedynie wtedy gdy ustawiasz zawory .Co do wtryskow..hmmm
Pierwsze slysze ..Musialem wrocic bo cos mi nie pasowalo .Zrobilem 17 tys.km w 25 dni .:-)..[/quote]

OK. 17 to nie 25, moje przeoczenie- przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalne i uniwersalne wdzianko?
PostNapisane: Wt lut 10, 2015 12:11 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn paź 24, 2011 7:30 pm
Posty: 125
beemer napisał(a):
MADRAFi napisał(a):
KLIM ma w swojej ofiercie model podobny do Touratechowego. Z tym ze nalezy kupic oddzielne produkty. Nie dostaje sie jednego zestawu.
Z tym ze cena delikatnie mowiac jest kosmiczna.

Bo idea Klima nie bylo robienie dwoch kurtek i spodni w jednym .Od tego jest Badlands Pro i Adventure Rally .


Chłopaki,
- Goretex Overshell Jacket od KLIM`a to GORE-TEX® 2-LAYER LAMINATE TECHNOLOGY
- Warstwa zewnętrzna od Compamero Worldwide to GORE-TEX® 3-LAYER LAMINATE TECHNOLOGY
Dla mnie to różnica na korzyćś Touratech`a.

Ad. Adventure Rally Air Jacket od KLIM`a- to nawet nie dotykałem ale mam wrażenie że jest wyżej od Companero Worldwide pierwszej warstwy.

"Suma sumarum" zapłaciłem 1850 Euro to trochę mniej niż cena Adventure Rally Air Jacket plus Goretex Overshell Jacket (przynajmniej w Europie).

IDEA Klim`a taka a IDEA Touratecha`a taka. Może dobrze, że wybrałem to drugie bo jak poużytkuję to coś napiszę o wadach i zaletach (wszak jak zapytałem o to na początku to nie odezwał się nikt kto to użytkuje)

Pozdrawiam,
Kuba :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalne i uniwersalne wdzianko?
PostNapisane: Wt lut 10, 2015 12:36 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Jak nikt nic nie pisal..Pisalem Ci Kuba.Dla mnie urzywanie dwoch kurtek i spodni i wozenie sie z tym
to makabra.Nie wiem ile w zyciu juz zrobiles wypadow na motocyklu dlugodystansowych.i jaki masz system pakowania.Im mniej tym lepiej .Chcialbym Cie widziec w sytuacji gdzie bedzie padal mocny deszc przez godzine latem podczas jazd i tak na przemian ..Za kazdym razem bedziesz musial sie zatrzymywac ..zakladac druga warstwe aby byc suchym a pozniej gdy deszcz ustanie znowu sie rozbierac.?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalne i uniwersalne wdzianko?
PostNapisane: Wt lut 10, 2015 12:52 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn paź 24, 2011 7:30 pm
Posty: 125
beemer napisał(a):
Jak nikt nic nie pisal..Pisalem Ci Kuba.Dla mnie urzywanie dwoch kurtek i spodni i wozenie sie z tym
to makabra.Nie wiem ile w zyciu juz zrobiles wypadow na motocyklu dlugodystansowych.i jaki masz system pakowania.Im mniej tym lepiej .Chcialbym Cie widziec w sytuacji gdzie bedzie padal mocny deszc przez godzine latem podczas jazd i tak na przemian ..Za kazdym razem bedziesz musial sie zatrzymywac ..zakladac druga warstwe aby byc suchym a pozniej gdy deszcz ustanie znowu sie rozbierac.?


Tego się boję- goracego dnia i deszczu na przemian ze słońcem w tym moim nowym Companero Worldwide. Ale jak pomysle o spiekocie 30 i więcej to wiem że będize OK.
Nie można mieć wszystkiego... :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalne i uniwersalne wdzianko?
PostNapisane: Wt lut 10, 2015 3:55 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
kuba0705 napisał(a):
beemer napisał(a):
Jak nikt nic nie pisal..Pisalem Ci Kuba.Dla mnie urzywanie dwoch kurtek i spodni i wozenie sie z tym
to makabra.Nie wiem ile w zyciu juz zrobiles wypadow na motocyklu dlugodystansowych.i jaki masz system pakowania.Im mniej tym lepiej .Chcialbym Cie widziec w sytuacji gdzie bedzie padal mocny deszc przez godzine latem podczas jazd i tak na przemian ..Za kazdym razem bedziesz musial sie zatrzymywac ..zakladac druga warstwe aby byc suchym a pozniej gdy deszcz ustanie znowu sie rozbierac.?


Tego się boję- goracego dnia i deszczu na przemian ze słońcem w tym moim nowym Companero Worldwide. Ale jak pomysle o spiekocie 30 i więcej to wiem że będize OK.
Nie można mieć wszystkiego... :?


Mozna
Klim Badlands Pro . :lol: :lol:
I to nie zart.Porownanie z BMW Rally 2 .W temperaturze 35c mialem lepsza przewiewnosc podczas jazdy niz w Rally 2 bez podszewki z pootwieranymi wywietrznikami .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalne i uniwersalne wdzianko?
PostNapisane: Wt lut 10, 2015 10:12 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
No dobra... może pomogę...

jak ktos baaardzo chce companero... może mieć to samo znacznie taniej.

Companero to efekt wspołpracy TT z niemieckim Stadlerem. Mało kto wie (bo i skąd), że Stadler takie komplety (dwie kurtki jedna na drugiej) robi też sam. W niemczech można je spokojnie dostać/zamówić. I nie kosztują 5 tysi :)

http://www.stadler-bekleidung.de/index. ... html?id=44

http://www.stadler-bekleidung.de/index. ... html?id=45


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalne i uniwersalne wdzianko?
PostNapisane: Wt lut 10, 2015 10:55 am 
Świeżak

Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 1:51 pm
Posty: 4
Cytuj:
Jak nikt nic nie pisal..Pisalem Ci Kuba.Dla mnie urzywanie dwoch kurtek i spodni i wozenie sie z tym
to makabra.Nie wiem ile w zyciu juz zrobiles wypadow na motocyklu dlugodystansowych.i jaki masz system pakowania.Im mniej tym lepiej .Chcialbym Cie widziec w sytuacji gdzie bedzie padal mocny deszc przez godzine latem podczas jazd i tak na przemian ..Za kazdym razem bedziesz musial sie zatrzymywac ..zakladac druga warstwe aby byc suchym a pozniej gdy deszcz ustanie znowu sie rozbierac.?


Swięte słowa, świete słowa beemer.....a to mnie własnie w motocyklowaniu najbardziej wkurcza


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalne i uniwersalne wdzianko?
PostNapisane: Wt lut 10, 2015 11:47 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 7:54 pm
Posty: 136
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
z Klim Badlands Pro i tak trzeba sie zatrzymac by zdjac kurtke i zamknac wszystkie suwaki albo je otworzyc, chyba ze ktos jest cyrkowcem i umie te zamki obsluzyc 1 reka (szczegolnie te na plecach) :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalne i uniwersalne wdzianko?
PostNapisane: Wt lut 10, 2015 1:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
MADRAFi napisał(a):
z Klim Badlands Pro i tak trzeba sie zatrzymac by zdjac kurtke i zamknac wszystkie suwaki albo je otworzyc, chyba ze ktos jest cyrkowcem i umie te zamki obsluzyc 1 reka (szczegolnie te na plecach) :)


Zgadzam sie ..Ale nie mozna tego porownywac do ubierania i rozbierania sie ..Zreszta bijemy chyba piane.Do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic..Wkoncu robilem to przez 5 lat ze swoim Rally2 . :D
Zgrzytajac zebami.
Tak na marginesie czy kazda warstwa ma osobne ochraniacze .?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalne i uniwersalne wdzianko?
PostNapisane: Wt lut 10, 2015 2:37 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 10:37 am
Posty: 163
Hi!
Ja od pięciu sezonów używam kompletu Helda z wypinanym gore. Już mam po dziurki w nosie zastanawiania się przed jazdą i w trakcie - wpiąć czy już może wypiąć. A najbardziej mnie wpienia jak jedziemy w grupie i część ma wpięte gore, a reszta nie. Wystarczy mały deszczyk i już mamy gwarantowany postój i to kilka razy bo przecież wszyscy na raz tej samej decyzji nie podejmą - to nie po polsku :lol: . A jak przestanie padać - znowu postój :roll: .
Ale do rzeczy, Myślałem o Klimie myślałem o Rukkce ale ostatnio myślę o holenderskim DANE
http://www.dane.eu/epages/Motoport.sf/e ... =ListPrice
Konkretnie to 3 layer laminate kurkta Torben i spodnie Lyngby.
Martwi mała ilość wywietrzników - w spodniach brak. Czy to dyskwalifikacja - nie wiem :?: nie jeździłem nigdy w laminacie. Pomoże ktoś :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalne i uniwersalne wdzianko?
PostNapisane: Wt lut 10, 2015 2:43 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 11:42 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Prawie Gdańsk
Mój tata do dziś twierdzi, że nam "młodym" to się w głowach pomieszało, i że najlepsze są gazety zakonserwowane parafiną :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalne i uniwersalne wdzianko?
PostNapisane: Wt lut 10, 2015 3:31 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 7:54 pm
Posty: 136
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
Buczek, jezeli ten 3 warstwowy laminat nie ma zadnych wywietrznikow to malo uniwersalny jest. Zapewne dobry bedzie na polnocne czesci europy i Azji, a nie koniecznie dobry gdy temperatura bedzie wysoka czyli np latem w Afryce :)

Beemer, W zestawach kilku-kurtkowaych tylko wewnetrzna, przewiewna warstwa ma ochraniacze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalne i uniwersalne wdzianko?
PostNapisane: Wt lut 10, 2015 3:52 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 10:37 am
Posty: 163
To, że w klimacie afrykańskim laminat bez wywietrzników zmieni się w piekarnik to nie mam złudzeń. Myślę raczej o lokalnym zakresie temperatur 20-30 stopni. Kurtka ma wywietrzniki spodnie niestety nie. :?:
Miał ktoś może do czynienia z firmą DANE i ich produktem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalne i uniwersalne wdzianko?
PostNapisane: Wt lut 10, 2015 3:53 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 10:37 am
Posty: 163
Dodatkowo DANE w katalogu ma adnotację "perfect i summer use" :?: :idea: :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalne i uniwersalne wdzianko?
PostNapisane: Wt lut 10, 2015 6:34 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn paź 24, 2011 7:30 pm
Posty: 125
Mozna
Klim Badlands Pro . :lol: :lol:
I to nie zart.Porownanie z BMW Rally 2 .W temperaturze 35c mialem lepsza przewiewnosc podczas jazdy niz w Rally 2 bez podszewki z pootwieranymi wywietrznikami .[/quote]

Beemer,
Ja się poddaję. Ale nikt mnie nie przekona, że w gorące lato 27-33 Celsjusze, trójwarstwowy laminat GORETEX z wywietrznikami daję taki sam komfort jak przewiewna kordura. KONIEC KROPKA :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 31 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL