Teraz jest Pt kwi 19, 2024 2:00 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 32 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kask dual?
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 12:09 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 11:38 pm
Posty: 145
Lokalizacja: 3city/Wawa
Miałem ostatnio średnio przyjemną przygodę z udziałem puszki, w skutek której mój kask ucierpiał po zetknięciu z asfaltem. Spełnił swoją funkcję i mi nic się nie stało, ale kask jest nadszarpnięty i chcę kupić coś na zastępstwo, a tego powiesić na ścianie. Jechałem w Airohu Stelt Easy i chętnie bym kupił znowu Stelta, ale ciężko dziś go dorwać w moim rozmiarze i sensownym malowaniu. Mam jeszcze w domu Aviatora, więc teoretycznie nie potrzebuję kasku typowo endurowego. Zastanawiam się więc nad jakimś dualowym z szybą, pinlockiem i może blendą. Ponieważ i Stelt i Aviator są lekkie (950-1050g) to następny kask też bym chciał z tych lżejszych, przywykłem i polubiłem to (a raczej mój kark :mrgreen: ).
Tak wygląda Stelt po przyziemieniu przy ok. 60km/h
[ img ]

Propozycje:
1. Arai Tour X4, idealnie leży, fajna, regulowana wentylacja, dobra jakość, awaryjne wyciąganie policzków, pinlock, zapięcie DD, ale trochę bez polotu i cholernie CIĘŻKI (1670g, sam ważyłem) i dość drogi (1700zł)
[ img ]

2. Shark Explore-R, fajnie siedzi na bańce, mocno dopasowany (ale zakładanie i zdejmowanie uciążliwe - ciasne wejście), fajny patent z dołączonym daszkiem, goglami, szybą i blendą (choć teoretycznie nie da się zamontować szyby i daszku naraz...za to może być zwykły integral z blendą lub wersja z goglami i daszkiem), waga przyzwoita (skorupa 1340g + dodatki - daszek/gogle/szyba), wentylacja średnio rozbudowana, ciekawy patent z wyjmowanym 'śliniakiem' umieszczonym w kołnierzu kasku, pinlock możliwy po wymianie szyby, gogle bez problemu wsadziłem swoje, więc nie jestem skazany na patent Shark'a (ale fabryczne gogle są spoko, fajny system mocowania, podwójna, szara szybka), cena 1200zł.
[ img ]

3. Nishua Enduro Carbon, spadkobierca Uvexa Enduro SLT, super lekki (1200g komplet), pinlock, dobrze leży, zapięcie DD, brak blendy, mój pierwszy kask to właśnie Uvex E (zwykły czyli ciężki), lubiłem go ale był za ciężki i szyba parowała okrutnie (ciężko było cokolwiek z tym zrobić, ale ten ma pinlocka), cena ok. 1100zł.
[ img ]

4. X-lite X551, fajny kask: szyba, blenda, daszek, pinlock, DD, dobrze leży (ale nie tak ściśle jak inne), fajna wentylacja, niestety CIĘŻKI (1680g) i dość mało miejsca przed twarzą (muskam nosem kask), 1300zł.
[ img ]

Mierzyłem jeszcze AGV AX8, ale nie leżał za dobrze na mojej czaszce, Shoei też nie pasuje na mnie, O'neal Sierra też nie, Airoh S5 również.

Nie udało mi się znaleźć w Wawie Suomy mx tourer...podobno 1100g., blenda.
[ img ]

No i nie wiem co robić, żaden kask nie urzekł mnie na tyle, bym go kupił od razu, ale każdy ma jakieś zalety.
Shark jest mocno ciekawy, ale ma trochę ograniczone możliwości (albo daszek albo szyba).
Arai zawsze mi się podobał, ale jakoś mnie nie powalił i ciężki kloc z niego.
X-lite najbardziej mi się podobał, dopóki go nie założyłem.
Nishua jest fajnie lekki, ale trochę się boję starej konstrukcji Uvex'a...

Generalnie chodzi za mną ponowne kupienie lekkiego endurowego (Stelt Senior lub CR901, sprawdzone rozwiązanie, lubię takie kaski)...ale chciałem jednak się szarpnąć (za kasę z odszkodowania) na coś bardziej turystycznego...

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi kaskami?? Szczególnie interesuje mnie Shark, Nishua (Uvex), Suomy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Kask dual?
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 8:37 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 8:10 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Gdynia
Na wiosne bedzie nowy Shoei Hornet ADV. Moze wato poczekac.

Pozdrowienia,
D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask dual?
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 8:49 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
Jeden sezon latam już w X-Lite 551. Fajny bo wszystkomajacy, ale nie do końca jestem zadowolony. Jest wygodny, funkcjonalny. Ale ma kiepsko zrobione wloty powietrza na głowie. Dość szybko urwałem. Jako że farba z tych wlotów też szybko się złuszczyłą to oddałem go na gwarancji. Zrobili, ale dość długo czekałem. Poza tym złego słowa nie powiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask dual?
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 9:53 am 
Świeżak

Dołączył(a): Śr lis 12, 2014 10:57 am
Posty: 8
Dwa sezony w Uvexie Enduro Carbon (na zimę ubieram do niego wizjer z pinlockiem od Nishuy)
Z zalet:
-lekki
-dobre materiały
-wygodny środek
-szeroki kąt widzenia
-w miarę wydajna wentylacja
-dobrze trzyma łeb (nawet w dolnej części-dlatego na początku urywa uszy :) )

To teraz wady:
-w terenie przy sporym wysiłku w temp. ok. 0-5 st.C pinlock nie daje rady ( w dolnej części sporo pary się skrapla, nie ogranicza widoczności, ale wkurza)-w trasie pinlock daje radę
-za wadę niektórzy wezmą brak zamknięcia wlotu na "ryju"-mi to nigdy nie wadziło
-przy wyższych prędkościach daszek wpada czasem w turbulencje i napierdziela jak dzięcioł
-no i słynne obrywanie uszu w początkowym okresie użytkowania
-zawiasy wizjera bardzo trudne do regulacji (lepiej nie tykać jak jest dobrze)

Z innymi kaskami z zestawienia nie miałem styczności.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask dual?
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 10:46 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Ja jestem zakochany w swoim Hornecie DS.
Mierzyłem Arai, również świetny kask ale jakoś daszek mje sie nie podoba... :)

Ps. Od marca 2015 będzie w PL nowy model Horneta ADV...

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask dual?
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 11:00 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Nowy Hornet nie dość że wygląda jak kupa to jeszcze nastąpiło kompletne odejście od koncepcji - wbrew reklamom jest to zwykły integral z daszkiem.

Ja będę celował w nishue. 'wiek' rozwiązań mnie nie interesuje. Świetne wyniki testów bezpieczeństwa tak.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask dual?
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 12:05 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 29, 2014 11:15 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kraków
Ja zakupiłem Caberg Tourmax
https://www.google.pl/search?q=caberg+tourmax&biw=1920&bih=977&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=nvq0VJvHCsX2UpucgrgI&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgdii=_&imgrc=WXULqiojNclMNM%253A%3B101QJqur9dXYFM%3Bhttp%253A%252F%252Fmedia-cache-ec0.pinimg.com%252F736x%252F52%252F2a%252F07%252F522a0789130888738ecc4fbb1ae02bd3.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.forof800gs.es%252Fviewtopic.php%253Ff%253D14%2526t%253D18206%3B736%3B736

Sprawuje się super
Dla mnie ważne były
1) Szczęka
2) daszek
3) blenda
połaczenie 1+2 ma tylko ten kask w Polsce

Dodatkowo dałem kask do pomalowania

http://fotowrzut.pl/ROIJPTAFHS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask dual?
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 1:05 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr lis 12, 2014 10:57 am
Posty: 8
Borowa kozackie (albo raczej husarskie :D ) malowanie.
Nawet ładny ten tourmax i pewnie ma wiele zalet, ale ma jedną wadę,
która go przekreśla-waga 1775g!!!
Jak ktoś polatał w kilogramowym garnku, to za nic w świecie nie włoży na łeb takiego "mastodonta",
ale to tylko moje zdanie...
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask dual?
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 1:43 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
miotacztruskawek napisał(a):
Jeden sezon latam już w X-Lite 551. Fajny bo wszystkomajacy, ale nie do końca jestem zadowolony. Jest wygodny, funkcjonalny. Ale ma kiepsko zrobione wloty powietrza na głowie. Dość szybko urwałem. Jako że farba z tych wlotów też szybko się złuszczyłą to oddałem go na gwarancji. Zrobili, ale dość długo czekałem. Poza tym złego słowa nie powiem.


No wloty kiepskie, ja przelatałem sezon w tym kasku i powiem, że na offroad to kiepsko się nadaję. Łeb się poci... ale na trasy duży plus bo wygodny i blenda.

Co do wlotów... urwałem po drugiej jeździe jakąś gałązką w lesie, napisałem mejla, wysłałem zdjęcia i za jakieś 5 dni miałem paczkę z darmowymi wlotami ino zamontować.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask dual?
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 3:28 pm 
Świeżak

Dołączył(a): So paź 15, 2011 8:55 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Rzeszów
Witam
A oglądał ktoś cos takiego?
http://allegro.pl/kenny-xtr-bialy-kask- ... 61643.html
lub taki
http://allegro.pl/kask-rocc-771-bialo-c ... 10493.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask dual?
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 3:45 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr lis 12, 2014 10:57 am
Posty: 8
Oba te kaski są takie same, tylko występują pod inną nazwą.
Ja miałem kiedyś taki pod nazwą NOX N731.
Po 2 dniach oddałem.
Nic ciekawego, ciężki, badziewnie wykonany.
Lepiej dozbierać i szukać okazji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask dual?
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 5:50 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:40 am
Posty: 25
Ja ostatnio wpadłem na http://www.formotorbikes.com/nexx-xd1


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask dual?
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 6:33 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2014 5:44 pm
Posty: 10
Borowa napisał(a):

Sprawuje się super
Dla mnie ważne były
1) Szczęka
2) daszek
3) blenda
połaczenie 1+2 ma tylko ten kask w Polsce



A oglądałeś ten kask??
https://www.google.pl/search?q=GIVI+TOU ... d=0CCIQsAQ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask dual?
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 7:26 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 29, 2014 11:15 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kraków
Tecza napisał(a):
Borowa napisał(a):

1) Szczęka
2) daszek
3) blenda
połaczenie 1+2 ma tylko ten kask w Polsce



A oglądałeś ten kask??
https://www.google.pl/search?q=GIVI+TOU ... d=0CCIQsAQ


Już widzę jak podjeżdżając pod jakiego tubylca aby z nim pogadać wyrywam sobie "rzuchę" by zagadać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask dual?
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 8:08 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 11:38 pm
Posty: 145
Lokalizacja: 3city/Wawa
Dzięki Panowie za wpisy.

Na Horneta nie czekam, bo, jak już pisałem, Shoei nie pasuję na moją głowę.

Kask nie będzie używany w ciężkim offie, do tego mam Aviatora, to ma być kask na codzień, na wyjazdy, ale nie chcę rezygnować z opcji gogli i daszku. ;)

Nishua mnie kusi, dobra waga, sprawdzona konstrukcja, choć właśnie wiotkiego daszku się trochę obawiam, no i szyba nadal nie otwiera się tak płynnie jak bym chciał (twardziej niż w Uvexie, ale skokowo). I co najdziwniejsze Uvexa miałem L i uszy urywało (nadal jest mocno dopasowany), a Nishua spokojnie pasuje Mka (jest dopasowany, a uszy nie cierpią)...za to Shark to uszoobrywacz...

Caberg odpada, KLOC i w sumie nie potrzebuję szczęki...ale fajne malowanie. ;)

Givi ciężki, 1590+-50...ale wygląda fajnie. Wynalazków typu NOX, ROCC itp też nie chcę, mogę się szarpnąć co coś fajnego, więc nie ma sensu 'dziadować'. ;)

'Najgorsze' jest to, że świetnie mi się jeździ w Stelcie (nawet lepiej niż w Aviatorze)...poprostu go uwielbiam...może jednak nie ma sensu na siłę zmieniać/wyważać otwartych drzwi... :roll:

PS. spodziewałem się zalewu poleceń dla Arai'a a tu taka niespodzianka... :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 32 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL