Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:59 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kamerka HD
PostNapisane: Wt maja 20, 2014 12:30 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
Hej!

Jak to na dzień dzisiejszy jest?

GoPro dalej top1?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamerka HD
PostNapisane: Wt maja 20, 2014 6:30 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn cze 25, 2012 9:07 pm
Posty: 104
Tak . Chyba tak bo sony wydalo cos nowego w biqlej obudowie :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamerka HD
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 9:56 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 3:39 pm
Posty: 86
Lokalizacja: Częstochowa
Ta Sony w białej obudowie (as100) różni się od as30 tym, że może nagrywać 240 klatek zamiast 120. Podobno to jedyna różnica jak twierdzi Pan z Sony Center... Ja gdzieś tam doczytałem, że ta biała ma jeszcze ciut większą bryzgoszczelność ale w przypadku używania na moto i tak trzeba ją do obudowy wsadzić.

Co do porównania z Go pro, to mnie bardziej podobają się nagrania z Sony nad powierzchnią wody. Pod wodą Go pro wygrywa.

Tak czy inaczej idę kupić Sony w ten weekend i zobaczymy. Można ją kupić już normalnie w sklepie za 999pln.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamerka HD
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 10:18 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
Gdzieś coś przeczytałem o GPS w białej ale mogę się mylić.
Bardzo mnie interesuje czy ta nowa obudowa pasuje też do as10?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamerka HD
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 10:47 am 
Początkujący

Dołączył(a): Śr gru 09, 2009 10:52 pm
Posty: 33
Używam Sony HDR AS15 - serdecznie polecam sony za jakość materiału video oraz za to że w tej chwili jest bardzo dużo ciekawych i funkcjonalnych akcesoriów.

Wadą większości tego typu rozwiązań jest wydajność baterii w szczególności przy włączonym WIFI, wykorzystywanym do podglądu video online.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamerka HD
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 11:46 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
Zastanawiam się nad zmianą gopro hero 2 właśnie na jakiegoś soniaka. Ponoć stabilizacja jest fajna, a stabilizowanie za pomocą programów jest kiepskie, wszystko rozmazane, na moto się nie nadaję.

tommyi czekam na info ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamerka HD
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 12:06 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Ogladajac jakies porownania gopro z sony to jedyne czego mi brakuje w gopro to wlasnie stabilizacja ;/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamerka HD
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 12:13 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
No gdzieś wyczytałem że go pro jest lepsze do kręcenia ze statywu + zdjecia i tam gdzie są małe wibracje albo i żadne.

Soniak do zdjęć kiepski (choć do zdjęć to ja mam małpkę) ale filmuje ze swoją stabilizacją lepiej. No i jak napisał tommyi, soniak ma lepsze kolorki nad wodą. ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamerka HD
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 12:35 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Przed ostatnim wyjazdem chciałem kupić AS-15, niestety akurat pokończyły się wszystkie możliwe promocje i skończyło się na tym, że pożyczyłem od znajomego GoPro 3 Black. Kamery na wyjeździe były dwie, druga to właśnie AS-15, PiotrAs . Ja nagrywałem w 720, w soniaczu wszystko szło na 1080. Różnica, cóż... zrezygnowałem z zakupu AS-15, a właściciel soniacza zaczął przeglądać oferty GoPro :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamerka HD
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 4:18 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So mar 31, 2012 9:53 am
Posty: 116
Lokalizacja: Człuchów
ArturS napisał(a):
Przed ostatnim wyjazdem chciałem kupić AS-15, niestety akurat pokończyły się wszystkie możliwe promocje i skończyło się na tym, że pożyczyłem od znajomego GoPro 3 Black. Kamery na wyjeździe były dwie, druga to właśnie AS-15, PiotrAs . Ja nagrywałem w 720, w soniaczu wszystko szło na 1080. Różnica, cóż... zrezygnowałem z zakupu AS-15, a właściciel soniacza zaczął przeglądać oferty GoPro :shock:


To miałeś szczęście że nie kupiłeś :wink: , bo ja tyle nie miałem, i kupiłem i zaraz sprzedałem jak porównałem z GoPro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamerka HD
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 8:03 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 18, 2014 6:41 pm
Posty: 100
Lokalizacja: Białystok
Te porównania to trochę jak spór Nikon czy Canon albo BMW czy Audi?
Każda środka swój ogonek chwali a są to tak naprawdę niuanse i to bardzo subiektywne.
Najważniejsze to pomysł, dużo dobrego materiału i dobra obróbka/edycja pózniej na kompie.
Ja kupiłem jakoś jak tylko weszła Hero 3+ Black i jestem mega zadowolony. Kamera daje możliwości których nawet połowy nie jestem w stanie wykorzystać... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamerka HD
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 8:05 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
Spidi musim zgadać się w Białymstoku... muszę ogarnąć Twojego Kata bo śni mi się taki tylko mój Dakar widzieć nie może. :wink: No i jeśli mógłbym zerknąć na go pro jak to się różni z zewnątrz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamerka HD
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 9:29 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 18, 2014 6:41 pm
Posty: 100
Lokalizacja: Białystok
SoD napisał(a):
Spidi musim zgadać się w Białymstoku... muszę ogarnąć Twojego Kata bo śni mi się taki tylko mój Dakar widzieć nie może. :wink: No i jeśli mógłbym zerknąć na go pro jak to się różni z zewnątrz.


No problem - daj znać kiedy Ci pasuje i jakoś się ustawimy! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamerka HD
PostNapisane: Pn cze 23, 2014 9:34 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 3:39 pm
Posty: 86
Lokalizacja: Częstochowa
Z kilkutygodniowym opóźnieniem ale kupiłem Sony AS 30. Spostrzeżenia:

na razie używana na kasku tylko raz. Teraz "upalam" ją urlopowo i powiem, że materiał jest całkiem niezły. Dodam, że dokupiłem do niej przystawkę AKA-LU1, która pozwala na używanie sprzętu jak normalnej kamery. Jasne, bez zoomu, sterowania z panelu dotykowego itp. ale od razu widać co się nagrywa, a nagrany materiał można odtworzyć.
Bardzo przydatna rzecz: obudowa ma możliwość na dopięcie do niej smyczy: czyli nie oddali się zbytnio jeżeli wypadnie nam z ręki przy nagrywaniu na przykład dzieciaka, na zjeżdżalni w aquaparku.
Pod wodą: coż - cudu nie ma - a nawet nigdy nie było blisko. Podobno akcesoryjna szybka pozwala zbliżyć się do go pro pod wodą. Zobaczymy:).
Można używać uchwytów go pro - pod warunkiem dokupienia przejściówki na jednym ze znanych portali aukcyjnych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamerka HD
PostNapisane: N lis 09, 2014 3:03 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 8:11 pm
Posty: 746
Lokalizacja: Zakopane
Kto ma kasę GoPro
Kto ma rozsądek to ...Chiny. Już fajny sprzęt (1080p) od 250PLN.

Obie tutaj:



http://youtu.be/g1_uSATiAoE




jeśli chodzi o wibracje to tylko optyczna stabilizacja. Te małe mają cyfrową, która polega na wycięciu mniejszego obrazu i trzymaniu się jakiegoś szczegółu. W moto to nie wypala bo obraz się przesuwa. Pozostaje nasza stabilizacja. Na filmie kamery na kasku mają dużo lepszy obraz... bo nic nie jest lepiej stabilizowane jak nasza głowa.

mazby


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL