Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:58 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 36 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zbroja Leatt 3DF AirFit
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 12:07 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt sie 17, 2010 10:34 pm
Posty: 85
Lokalizacja: Katowice
Zapytalem niesmialo w innym watku, ale teraz zapytam oficjalnie: http://www.leatt.com/shop/body-protection/adult-upper-body-armor/3df-airfit-body-protector.html uzywa ktos?
Bo jak nie, to zmuszony bede zostac testerem:)
Jakos sie troche boje braku twardych ochraniaczy, ale co tam zaryzykuje najwyzej.
No chyba, ze ktos juz to testowal i kicha?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja Leatt 3DF AirFit
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 2:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Sorry to nie do enduro jest zabawka :))) chyba że w Power Parts można kupić nowe łokcie :))) widziałem kiedyś , w sumie dwa razy , lot na łokcie przez kierę w Beskidzie …
Ja teraz myślę nad nową zbroją , bo Koerta juz pada lekko … z Leatt , tylko Adventure …
A z Acerbisa … Cosmo jak da się przymocować " nabarkienniki " do klatki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja Leatt 3DF AirFit
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 2:44 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt cze 26, 2009 7:06 pm
Posty: 405
Lokalizacja: Warszawa
A ja sie przesiadłem na buzer.W tej chwili Thor Quadrant. O wiele wygodniejszy i najważniejsze że ma ochronę barku czego niestety nie daje żadna zbroja a ja lubię polecieć na bark.

A ta zbroja to chyba chroni tylko od zimna :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja Leatt 3DF AirFit
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 3:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Mam Smutek Thora … poleciałem na bark , przesunął się ten w wiszący na bicepsie "dinks" i tak przycisnął że zmiażdżył ścięgno o kość i głowa długa prawego bicepsa przestała się trzymać ….
To jest złe rozwiązanie … obojczyka i tak nie uratujesz , bo to jest nie do rozwiązania , a nie porozrywasz mięśni … dlatego polecam koerte i scorpiona … już nie piszę o ochronie kręgosłupa .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja Leatt 3DF AirFit
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 4:47 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt cze 26, 2009 7:06 pm
Posty: 405
Lokalizacja: Warszawa
PIOTHRUS napisał(a):
Mam Smutek Thora … poleciałem na bark , przesunął się ten w wiszący na bicepsie "dinks" i tak przycisnął że zmiażdżył ścięgno o kość i głowa długa prawego bicepsa przestała się trzymać ….
To jest złe rozwiązanie … obojczyka i tak nie uratujesz , bo to jest nie do rozwiązania , a nie porozrywasz mięśni … dlatego polecam koerte i scorpiona … już nie piszę o ochronie kręgosłupa .

Ja ważę 76 kg więc nie działam takimi siłami :wink: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja Leatt 3DF AirFit
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 4:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Dokąd nie wydzwoniłem wtedy też tak ważyłem … dwa miechy nie ruszałem prawą ręką … buzer to zło :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja Leatt 3DF AirFit
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 6:32 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
W temacie niestety się nie wypowiem bo nie jeździłem w tej zbroi jeśli to w ogóle można tak nazwać, też zastanawiam się nad zmianą zbroi bo moja już parę sezonów przeżyła, używałem tylko UFO scorpiona, po praktycznie 7 latach zacząłem rozglądać się za czymś nowszym ale widzę że zbytnio oprócz wymienionej koerty na rynku nie ma ważnego konkurenta do UFO.

Leat po przymiarkach w ogóle mi nie dopowiada, ochraniacze łokci w ogóle się nie trzymają tam gdzie powinny, niby można je odpiac ale po co. Nie zakrywa też obojczyków.

Z drugiej strony też nie ma co przesadzać z tymi ochraniaczami na obojczyki, jak wyrżnąłem to zerwałem więzozrost obojczykowo barkowy a nie połamełem obojczyka, uderzyłem od przodu barkiem o glebe. Obojczyk łamie się jak jest uderzenie od boku tułowia czyli bezpośrednio upadek na ramie co rzadko sie zdarza a jeśli już to przy mniejszej prędkości. No chyba że upadek na leżącą gałąź w lesie co niby też jest możliwe.

Mierzyłem też Thor Impact ale jakoś do mnie nie przemówiła, niby leży ok ale ten ochraniacz na plecach przypinany jakoś dziwnie i chyba teraz bez ochraniaczy na obojczykach bym się dziwnie czuł :).

Chyba podjadę i przymierzę to koertę bo jeszcze jej nie miałem na sobie ani razu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja Leatt 3DF AirFit
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 6:46 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Koerta , to praktycznie Skorpion … też zajechałem "Go" pierwszego , tuż po tym jak obciąłem biceps kupiłem ją , bo tylko ona zapewnia ochronę … ale niestety minusem jest ta siatka , i to że nie da się jej prać w pralce w domu ( jeżdżę do pralni i czekam 40 minut bo ma wielki bęben )
Koerta ma gorszą jeszcze siatkę niż Scorpion , strasznie śmierdzi i jest ostra :cry:
Cosmo ma lycrę która jest przyjemniejsza … wiem bo mierzyłem … tylko boję się , że przez to że się nie łączy z tułowiem góra ( jest zatrzask po jednej stronie ) ale ktoś zapomniał dać drugi :lol: W razie dzwona bark się przesunie ...
I można prać osobno , co nie jest bez znaczenia .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja Leatt 3DF AirFit
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 6:51 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
No z tym śmierdzeniem to fakt, jak wsadziłem go raz do pralki w domu to myślałem że wyjedzie razem z pralką z łazienki :)

Bo czy jest sens kupować jeszcze raz scorpiona?
bo wątpię by ktoś zajął się wymianą siatki i gum spinających ochraniacze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja Leatt 3DF AirFit
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 7:05 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 16, 2013 7:26 pm
Posty: 408
Zainteresujcie sie foxem titan, swietnie lezy, fajnie sie dopasowuje, z zolwiem jest od razu ochrona nerek. Poczucie bezpieczenstwa jak w scorpionie tym oryginalnym. Pare razy zaliczylem jakies drobne glebowanie, wstawalem zawsze z usmiechem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja Leatt 3DF AirFit
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 7:39 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 9:54 am
Posty: 408
Lokalizacja: Gostyń - Śląsk
a Leatt Adventure ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja Leatt 3DF AirFit
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 7:56 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
PIOTHRUS napisał(a):
Cosmo ma lycrę która jest przyjemniejsza … wiem bo mierzyłem … tylko boję się , że przez to że się nie łączy z tułowiem góra ( jest zatrzask po jednej stronie ) ale ktoś zapomniał dać drugi :lol:

Cosmo wychodzi w dwóch wariantach: jako cała zbroja (żółw i ochraniacz cyców + oddzielnie ochraniacze łokci i barków na siatce) oraz jako buzer (żółw i ochraniacz cyców tak samo + dopięte na zatrzaski ochraniacze barków, bez łokci).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja Leatt 3DF AirFit
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 8:02 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt cze 26, 2009 7:06 pm
Posty: 405
Lokalizacja: Warszawa
Dla mnie wszystkie te zbroje oprócz leat-a są o kant dupy bo słabo chronią klatkę piersiową. I jeszcze ten suwak przez środek.
Ale to tylko moje zdanie. Widać każdy chce chronić coś innego :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja Leatt 3DF AirFit
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 8:50 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 12:46 pm
Posty: 245
Jest jeszcze 661 COMP PRESSURE SUIT .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja Leatt 3DF AirFit
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 9:20 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn wrz 02, 2013 3:08 pm
Posty: 237
łokciobarki z cosmo to fajna sprawa ale dla mnie mega minusem jest to ze sam buzer mi zawsze sie podsuwał do góry, tak ze pas nerkowy zostawał pod żebrami, moze to przez brak brzucha-przytrzymywacza :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 36 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL