Teraz jest Cz kwi 18, 2024 11:51 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: Wt lut 11, 2014 8:16 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt sie 17, 2010 10:34 pm
Posty: 85
Lokalizacja: Katowice
Zeby była jasność: pytanie zadałem, mając doświadczenie z Alpinestarsami. Tech 8 to ... but, niestety średnio po 2 latach coś się dzieje. Moj pech - ale niewykluczone że z innymi markami będzie podobnie. Mam chwile czasu więc przymierze Sidi, Foxa, nawet może w Krakowie uda się założyć Jetta. Po cichu liczyłem na to, że ktoś powie - tylko... bo jest o klasę wyżej niż reszta. Ale chyba nie ma takiego wyrobu na rynku :)

Może uda mi się namówić szewca do wybarczenia? (nie wiem jak się to fachowo nazywa) poprzednich i będzie po problemie. PIOTHRUS - Sidi po tech8 naprawde takie wygodne?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: Wt lut 11, 2014 10:41 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
dudopl napisał(a):
Adam K1200RS napisał(a):
skorupę myję karcherem i stawiam mokre gdzieś w garażu, a wkładki wyjmuję i wieszam na kierownicy.

A ty myślisz , że ja swoje co? Szczoteczką myję? :lol: Litości i trochę i powagi :wink:

Zgoda, nie cackasz się z nimi i używasz zgodnie z przeznaczeniem, ale z tego co piszesz to słabawe te Sidi. Raptem rok użytkowania i już je coś boli.
IMO sidi jest trochę przewartościowaną u nas firmą i stosunek ceny do jakości lepszy jest w TCX-ach.
ps
Mam sidi adventure goretex do jazdy gs-em, niby fajne, ale skrzypią i po trzech latach podeszwa całkiem łysa. W tym czasie zrobiłem w nich około 30-40 tyś, ale przecież nie piechotą a na kołach
:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: Wt lut 11, 2014 11:27 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
ja mam Garniaki od 2009r zrobiłem w nich sporo ponad 30tys, od nowosci puszczaja wode ale jesli chodzi o wytrzymalość szwow, plastików to nie ma sie czego czepiać. Jak bede w garazu to porobie fotki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: Wt lut 11, 2014 4:31 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So maja 17, 2008 6:05 pm
Posty: 108
PIOTHRUS napisał(a):
Czasem odnoszę wrażenie , graniczące z pewnością , że część z Was , jest zła na to że ktoś miał możliwość , za własne pieniądze zdobycia doświadczeń … dokładnie na myśli mam to, że np. zjechał w swoim życiu więcej niż jedną parę butów i więcej niż jeden motocykl :lol:


Ja nie zazdroszczę komuś butów firmy Jett czy motocykla.. nie muszę czegoś kupić żeby stwierdzić że jest tandetne :lol:


PIOTHRUS napisał(a):
Nie chcę być niegrzeczny , ale czasem czuję że część z Was ma mierne doświadczenie , ale chętnie zabiera głos , i upiera się , bezpodstawnie … przecież nie piszemy tu żeby podbudować swoje ego , tylko żeby nam kacapy badziewia w sklepach nie wciskały … nie tak jest ?

Jeśli na postawie zdjęcia z motocyklem w podpisie stwierdzasz kto ma jakie doświadczenie to... trudno. Przecież nie wrzucamy zdjęć na forum żeby "podbudować swoje ego" ? :lol:
"odnoszę wrażenie , graniczące z pewnością , że":
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: Wt lut 11, 2014 5:47 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn paź 24, 2011 6:46 pm
Posty: 69
Nikt z Was nie jeździł Foxach Instinct ? W końcu sam mistrzu Teddy w nich jeździ :) Ja nie jeździłem, ale szukam opinii od praktyków bo to podobno klasa sama dla siebie lecz wolałbym usłyszeć parę słów o nich od kogoś kto je dobrze przetestował. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: So mar 15, 2014 12:45 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 7:50 pm
Posty: 933
Lokalizacja: Gostyń
Panowie a możecie coś powiedzieć na temat butów
forma terrain tx
[ img ]
lub bmw gs pro – czy one są z zawiasem ?
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: So mar 15, 2014 1:10 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Adam K1200RS napisał(a):
...Mam sidi adventure goretex do jazdy gs-em, niby fajne, ale skrzypią i po trzech latach podeszwa całkiem łysa. W tym czasie zrobiłem w nich około 30-40 tyś, ale przecież nie piechotą a na kołach
:)


Przestań powłóczyć nogami podczas chodzenia, to nie będzie Ci się podeszwa ścierać od szurania :twisted: :mrgreen:

A tak na poważnie - 40 tysi i 3 lata - to ile byś chciał w tym przejechać? Musimy pamiętać, że materiał się i tak męczy po jakimś czasie i powinniśmy go wymieniać. Nie znalazłem nigdy nic w sieci na ten temat, ale miałem okazję zapytać kiedyś gościa z laboratorium Arai'a (nie handlowiec, więc chyba nie wciskał kitów), ktory powiedział, ze nie należy jeździć w kasku dłużej niż 4-5 lat. O ile skorupa jest niezniszczalna to słabym elementem są paski i mocowania. Zmieniaja sie tez właściwości wypełnienia. Z butami jak sadzę jest podobnie.

Co do Sidi Adv. to nie dam złego słowa powiedzieć - uratowały mnie raz przed poważnymi konsekwencjami mojej nonszalancji i głupoty. Przywaliłem dość konkretnie opuszczoną nogą, przodem buta w poprzeczną szykanę z wysokiego krawężnika i oprócz tego, ze prawie mi wykręciło nogę w biodrze to stopa i palce całe - mogłem jechać dalej. Jechałem w nich 9 godzin w ciągłej ulewy, wylądowałem w nich w środku rowu z wodą - zawsze sucho zawsze pewnie. Niech się ścierają, niech piszczą i niech będę kosztowały tyle co kosztują, ale będą chroniły moje kulasy, bo sprawdziły się w boju.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: So mar 15, 2014 4:01 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr cze 13, 2012 8:50 pm
Posty: 198
Lokalizacja: Wrocław
Też mam SIDI ADV. Że podeszwa się ściera szybko to prawda, że skrzypią to prawda. Że wygodne to prawda. W tamtym roku spędziłem w nich tydzień czasu, codziennie po 10-12 godzin w temp ok 40'C. Jeździłem po Warszawie w 41'C (pamiętacie ten upał w tamtym roku w lipcu?). Wygodne. Mojej pannie moto się przewróciło na mnie, cały ciężar moto utrzymał się na lewym bucie i nic mi się nie stało. (Moto to XL600V) Polecam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: So mar 15, 2014 4:41 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Sidi adv fajne buty, ale bez urazy , są raczej za słabe do off.
Sam mam i fajnie nadają się do turystyki, ale na trasy mniej asfaltowe warto mieć coś mocniejszego na nogach.
I wbrew pozorom, bo jechałem na wyjazdach w butach jednych i drugich, to w komforcie nie ma wielkiej różnicy.
IMO twarde buty mają nawet lepsze chłodzenie od sidi adv, niby gorzej się chodzi, ale po piachu czy kamieniach to już nawet lepiej.
Pewnie, że gs-em, czy szosowym kat-em nie pojedziemy w butach cross-owych bo nie ma to większego sensu, ale dual-owa, nieasfaltowa turystyka to jak najbardziej.
ps
Oczywiście są to tylko takie moje przemyślenia i doświadczenia i niech każdy kieruje się własnym rozsądkiem
:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: Pn mar 17, 2014 10:07 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt sie 17, 2010 10:34 pm
Posty: 85
Lokalizacja: Katowice
EmilD napisał(a):
Nikt z Was nie jeździł Foxach Instinct ? W końcu sam mistrzu Teddy w nich jeździ :) Ja nie jeździłem, ale szukam opinii od praktyków bo to podobno klasa sama dla siebie lecz wolałbym usłyszeć parę słów o nich od kogoś kto je dobrze przetestował. :)


Kumpel zakupil. Wykonanie pierwsza liga. Jak sie sprawuja - to sie okaze po pierwszej Rumunii:) czyli za miesiac mniej wiecej - zdam relacje jakby co.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: Pn mar 24, 2014 9:37 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:19 pm
Posty: 90
Lokalizacja: wielkopolska
Kurde mam dylemat... Tez napalilem sie na Crossfire'y 2 ale przymiarki w sklepie zweryfikowaly plany. Te buty nie pasuja na moja stope. Probowalem rozne rozmiary i uciska mi stope od wewnetrznej strony ponizej kostki. Ktos tez tak mial? Jesli nie crossfire'y to co rownie dobrego w tych pieniadzach szukac? Gaerne SG-10 mialem kiedys i byly calkiem spoko. Teraz jezdze w Sidi ADV, pasuja idealnie ale chcialbym cos bardziej pancernego. Myslalem o Alpine'ach ale prawie wszyscy na nie narzekaja...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: Pn mar 24, 2014 10:15 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 7:50 pm
Posty: 933
Lokalizacja: Gostyń
ja kupiłem niedawno alpinestars tech 7 bo na tech 10 mnie nie stać :wink: i jestem zadowolony …
spełniają moje oczekiwania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: Pn mar 24, 2014 11:03 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:19 pm
Posty: 90
Lokalizacja: wielkopolska
rafał k napisał(a):
ja kupiłem niedawno alpinestars tech 7 bo na tech 10 mnie nie stać :wink: i jestem zadowolony …
spełniają moje oczekiwania


Myslalem o nich... Masz moze te nowe na 2014 rok czy te produkowane dotychczas?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: Pn mar 24, 2014 11:04 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 7:50 pm
Posty: 933
Lokalizacja: Gostyń
nie tych nowych nie mam
a czy one się różnią czymś czy tylko grafiką ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: Pn mar 24, 2014 11:09 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:19 pm
Posty: 90
Lokalizacja: wielkopolska
rafał k napisał(a):
nie tych nowych nie mam
a czy one się różnią czymś czy tylko grafiką ?


Troche sie jednak roznia

http://www.youtube.com/watch?v=aPV5PcYxW-8


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL