Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:17 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: N lut 09, 2014 10:18 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt sie 17, 2010 10:34 pm
Posty: 85
Lokalizacja: Katowice
Jestem od wielu lat uzytkownikiem Alpinestarsow - od tech 4 poprzez tech 6 do tech 8.
Niestety pojawia sie staly problem - wewnetrzne wybrzuszenia po jakims czasie uzytkowania. Tech 6 prawy but gniecie w palce, Tech 8 (light) - po wczorajszej jezdzie krwawa rana przed kostka - załamanie do środka buta i masakrowanie stopy. No i sie wkurzylem. Chce zmienic firme.
Pytanie do prakrykow:
1. http://allegro.pl/sidi-crossfire-buty-r-43-hit-cross-enduro-quad-i3873064581.html (sidi crossfire)
2. http://allegro.pl/buty-fox-instinct-r43-9-nowosc-cross-enduto-atv-i3875213549.html (fox Instinct)
3. Jednak Alpinestars Tech 8 (ewentualnie 10?)
4. Jakies TCX? Forma? Scott?
5. Inne?

Prosze o podpowiedz - moze ktos ojezdzal ktores z powyzszych i ma porownanie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: N lut 09, 2014 10:35 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
Ja polecam Gaerne, jesli chodzi o wytrzymałość i wygode.



np. http://allegro.pl/buty-gaerne-sg12-cros ... 18616.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: N lut 09, 2014 10:39 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Z tego co wymieniłeś to Crossfire i ciężko dorabiać teorie że inne są lepsze. Natomiast w kategorii inne to Jett i te są nawet lepsze od Crossfierów. Mało znane i oczywiście ludzie boją się wydać ponad 1000zł bo nie wiedza co to jest. Używałem różnych butów ogólnie dostępnych marek i przeważnie nie zachwycały głównie wygodą, przemakaniem i wysokim przodem. Miałem tech'y i dalej mam są bardzo dobre, Crossfire bardzo dobre a teraz mam Jetty i na razie chyba lepszych nie produkują.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: N lut 09, 2014 10:40 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Miałem ten sam problem , tyle że jeszcze Garniaki zaliczyłem w międzyczasie przed tech8 , teraz latam już sezon crossfire , tych najnowszych i jestem zadowolony :wink:
Ale jest kilka minusów … blacha na prawym po tygodniu odpadła … a białe były jakieś 12 minut :lol: ważne że można w nich chodzić po wodzie … jeszcze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: N lut 09, 2014 10:42 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn sie 16, 2010 7:51 pm
Posty: 235
Lokalizacja: ZDR
Posiadam trzeci sezon Alpinstars Tech10, nie zauważyłem najmniejszych wybrzuszeń i skaz, po zeszłym sezonie do wymiany zakwalifikowały się środkowe części podeszwy - koszt wymiany 130pln. Reszta bez żadnych problemów. gdybym miał je zmieniać to kupiłbym z ciekawości Gaerne SG12, ale tech10 mają tą przewage, że posiadają wewnętrznego kapcia, co strasznie ułatwia dbanie o czystość w takim bucie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: N lut 09, 2014 11:11 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): N mar 11, 2012 12:24 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Krosno
Ja miałem jako pierwsze Fox Comp 5 i w sumie fajne były, wygodne ale mało miejsc zasłoniętych plastikiem i czasami trzeba było zaciskać zęby kiedy jakaś gałąź strzeliła w nogę.

Po dwóch sezonach puściła nić jednego mocowania klamry plus kilka uszkodzeń skóry i przyszedł czas na wymianę, zamówiłem na próbę Forma Terrain TX z zawiasem - założyłem, ściągnąłem i odesłałem - jedno wielkie nieporozumienie, twarde, wąskie (przy szerszej łydce nie ma opcji zapiąć góry ze spodniami w środku), ostre krawędzie.

Kumpel mówi, zamów Crossfirery nie pożałujesz - i tak zrobiłem - był to strzał w 10. Wykonanie i materiały na 6. W środku wygodne i miękkie, niskie z przodu, dobrze chronią nogi - poprostu ubierasz i zapominasz, że masz buty na nogach. Używałem intensywnie jeden sezon a w tamtym roku kilka razy tylko ale poza obtarciami i zabrudzeniami wszystko jest oki - polecam. (mam oczywiście pierwsze wydanie, nie wiem czy dwójki są takie same - może jeszcze lepsze).

Nic innego nie mierzyłem i nie próbowałem,

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: N lut 09, 2014 11:17 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 25, 2009 8:15 pm
Posty: 407
Lokalizacja: Wrocław
Crossfirery !,
trochę wyższa cena ale wygoda to rekompensuje w 100%, nawet na wielodniowych wyjazdach komfort jak w kapciach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: N lut 09, 2014 11:20 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt sie 17, 2010 10:34 pm
Posty: 85
Lokalizacja: Katowice
No to czas przymierzyc Sidi. Dzieki za odpowiedzi.
Przy okazji obadam http://www.leatt.com/shop/body-protection/adult-upper-body-armor/3df-airfit-body-protector.html
Bardzo jestem ciekaw czy to dziala :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: N lut 09, 2014 11:34 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 22, 2009 9:46 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Piaseczno
Scotty Genius są teraz po 650, bardzo dobra cena ja za taki but, mało który da ci taką ochronę nogi/kostki, niestety but jest spory i raczej sztywny (nie czujesz tak dobrze moto)
http://allegro.pl/buty-scott-genius-4-3 ... 06852.html

po paru latach w Geniusach jetem z nich bardzo zadowolony ale następne to będą Jetty albo Foxy - te ostatnio przymierzałem i są mega... gdyby nie ta cena tylko...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: N lut 09, 2014 11:53 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Jeszcze raz napiszę przymierzcie Jett'y przed Crossfierami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: N lut 09, 2014 3:50 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So maja 17, 2008 6:05 pm
Posty: 108
klos242 napisał(a):
Jeszcze raz napiszę przymierzcie Jett'y przed Crossfierami.

Ta jetty :lol: Problem z tymi bucikami jest taki że są wykonane trochę tandetnie, podbicie stopy nie ma żadnej ochrony oprócz kawałka sztucznej skóry.. Przy uderzeniu w podbicie nie chroni nic... Niby coś tam można zmieniać podeszwy ale po roku intensywnej jazdy but nadaje sie na śmietnik. :lol: Buciki do lansowania się są dobre.

Ja polecam buty które więcej wytrzymają i są pancerne jak Alpinestars tech 8 i Sidi Crossfire.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: N lut 09, 2014 4:43 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 9:54 am
Posty: 408
Lokalizacja: Gostyń - Śląsk
pawel_ktm napisał(a):
Scotty Genius są teraz po 650, bardzo dobra cena ja za taki but, mało który da ci taką ochronę nogi/kostki, niestety but jest spory i raczej sztywny (nie czujesz tak dobrze moto)
http://allegro.pl/buty-scott-genius-4-3 ... 06852.html


tylko jak w tych narciarach zmieniać biegi ? :lol: Kiedyś Diabeł je miał - tragedia ... no chyba że na narty !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: N lut 09, 2014 5:10 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 22, 2009 9:46 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Piaseczno
Fabian napisał(a):
tylko jak w tych narciarach zmieniać biegi ? :lol: Kiedyś Diabeł je miał - tragedia ... no chyba że na narty !


Przejechałem w tych butach koło 15 000 km, na początku na 690tce a teraz na 350tce... i nie jechałem tylko na jednym biegu... biegi wchodzą bez problemu, to co mi przeszkadza to 'czucie' hamulca, z biegami nigdy nie było problemu, na lewym bucie masz kawałek gumy w miejscu którym dotykasz dźwignie zmiany biegów.

wielokrotnie buty ratowały moją kostkę od konkret kontuzji/gipsu, poprzednie TCX Pro nie dały rady...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: N lut 09, 2014 6:41 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
Tylko Sidi Crossfire.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty cross/enduro - prawie jak ankieta
PostNapisane: N lut 09, 2014 6:57 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
:Paweł: napisał(a):
klos242 napisał(a):
Jeszcze raz napiszę przymierzcie Jett'y przed Crossfierami.

Ta jetty :lol: Problem z tymi bucikami jest taki że są wykonane trochę tandetnie, podbicie stopy nie ma żadnej ochrony oprócz kawałka sztucznej skóry.. Przy uderzeniu w podbicie nie chroni nic... Niby coś tam można zmieniać podeszwy ale po roku intensywnej jazdy but nadaje sie na śmietnik. :lol: Buciki do lansowania się są dobre.

Ja polecam buty które więcej wytrzymają i są pancerne jak Alpinestars tech 8 i Sidi Crossfire.

To jak na razie pierwsza taka opinia jaką widzę, na razie po sezonie Jetty są jak nowe i Crossfiery też takie były, może jeżdżę jak c..a, wklej zdjęcia tych rozwalonych Jettów.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL