Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:11 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 68 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kamera GoPro Hero 3+
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 10:44 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
PIOTHRUS napisał(a):
Teraz trzeba tylko ustalić w jakim programie i jak określić parametry ...


Testowałem Adobe Premiere Pro - obsługa banalna, stabilizację robi pięknie, pełno różnych opcji. Jest jeden mały problem - nie da się pracować w tym programie na zwykłym domowym laptopie, już pomijam renderowanie krótkiego filmiku przez 6 godzin, ale nie jestem w stanie nawet w nim złożyć filmu, tak mi laptop przymula. Tak więc pierwszy koszt to kamerka, a zaraz za nim porządny komputer.

A co do 3+ to mi już wszystko jedno czy jest user friendly, jak wygląda itpd., wracam do domu, odpalam filmik na kompie i mam ŻYLETĘ 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera GoPro Hero 3+
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 10:46 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 12:37 pm
Posty: 119
PIOTHRUS napisał(a):
Czyli nie ma się co pałować … trzeba zagrać 50-60 kl/s i ustabilizować … czyli Sony na drzewo :)
Teraz trzeba tylko ustalić w jakim programie i jak określić parametry ...


I tu się właśnie robi problem. Program + potężny PC + umiejętności. Dlatego mam Soniaka - dostaje ustabilizowany materiał i tylko go tnę.

Pamiętaj też, że stabilizacja w sofcie działa dokładnie tak samo - będzie rajblować kadrem by zminimalizować drgania. To oznacza, że crop tak czy siak Cię czeka :) A na galaretę (rolling shutter) i tak żaden soft nie poradzi..

PS. Zastanawiałem się nad czymś takim:
http://www.aerialtechnology.com/shop/dj ... rettyPhoto
Mam już nawet te gumowe wibroizolatory, ale nie mam z czego płytki fajnie wyciąć.


l.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera GoPro Hero 3+
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 3:24 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
A ja widzisz szukam tych izolatorów , a płytkę wyciąć umiem i mam gdzie :) możemy połączyć siły :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera GoPro Hero 3+
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 3:35 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 12:37 pm
Posty: 119
PIOTHRUS napisał(a):
A ja widzisz szukam tych izolatorów , a płytkę wyciąć umiem i mam gdzie :) możemy połączyć siły :)


Oooooo widzisz! :)

Wibroizolatory:
http://abc-rc.pl/q/?keywords=wibroizolator

Ja się zaopatrzyłem w te:
http://abc-rc.pl/Damper-D17-d7-L21

Grubość płytki to o ile pamiętam 2mm. Otwór o średnicy 9mm.
4 gumy powinne wystarczyć.

l.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera GoPro Hero 3+
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 4:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Piothrus, Ladzior!
Centusie, pamiętajcie o Orzepie... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera GoPro Hero 3+
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 4:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Są różne twardości ? w zal. od koloru ? trochę mnie martwi , czy nie wyjdzie ta guma z otworu … twarda jest , jak ją tak w palcach :) ?
Drugie ważne pytanie , jak rozwiązujemy przejścia i mocowania … sugeruję np. z dwóch stron mocowanie pod gwint statywowy ? rozumiesz ?
ew. od dołu zatrzask "go" …a od góry redukcja - gwint - osłona ….?
ten element będzie działał tym lepiej im będzie szerszy :) czyli … trzeba go wsadzić między dwa mocowania , tak by był "na wciąż " z obudową … jak wykminić drugą stronę :) jakieś pomysły ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera GoPro Hero 3+
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 5:02 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
No przede wszystkim to gdzie na motocyklu jest miejsce, żeby takie ustrojstwo zamontować?? Nie mówię o dużym motocyklu, ale o czymś małym. Dla mnie jest albo mieć GPSa, albo kamerkę. A tu kamerka i jeszcze z takimi cudami. Na górze dałbym zwykły przyklejany zaczep od GoPro, a od dołu nie wiem, jakoś to do kierownicy by trzeba było... Tylko dokąd to wszystko zmierza - że nie będzie już w ogóle czasu na jeżdzenie. Kurna trza było nic nie kupować!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera GoPro Hero 3+
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 6:00 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
GPS to się w enduro wozi na zbiorniku :))) strasznie trudno wyciąga się go z brzucha … szczególnie z tym mocowaniem Touratecha , lubi zaplatać się ta blacha w jelita :lol:
[ img ]
[ img ]
[ img ]

przecież to będzie miniaturowe … redukcja anty-wibra :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera GoPro Hero 3+
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 6:50 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 12:37 pm
Posty: 119
PIOTHRUS napisał(a):
Są różne twardości ? w zal. od koloru ? trochę mnie martwi , czy nie wyjdzie ta guma z otworu … twarda jest , jak ją tak w palcach :) ?
Drugie ważne pytanie , jak rozwiązujemy przejścia i mocowania … sugeruję np. z dwóch stron mocowanie pod gwint statywowy ? rozumiesz ?
ew. od dołu zatrzask "go" …a od góry redukcja - gwint - osłona ….?
ten element będzie działał tym lepiej im będzie szerszy :) czyli … trzeba go wsadzić między dwa mocowania , tak by był "na wciąż " z obudową … jak wykminić drugą stronę :) jakieś pomysły ?


Nie wiem nic na temat twardości. Przy wyborze czarnych sugerowałem się tym, że 99% wieszaków na gimbale jest właśnie na czarnych.

Guma nie jest twarda, ale o dziwo trzyma się kupy (robiłem partyzancki prototyp z pleksy). Na 4 takich gumkach wiszą pod copterami całe gimbale z silnikami oraz kamerą i się nie rozpada:
[ img ]
Wiadomo, że gałąź zmiecie temat - nie ma innej możliwości.

Z gwintem 1/4 będzie o tyle problem, że grubość płytki to 2mm wieć będzie pół zwoju gwintu :)
W ramach prototypu do testów skuteczności widziałbym prostokąt z 4 dziurami 9mm na rogach.
Na górną płytkę można przylepić zatrzask a dolną przewiercić według potrzeb (w moim przypadku pewnie jakaś końcówka RAM).

Może ja Ci po prostu dam te gumki (mam 5) a jak coś wyjdzie to chętnie zakupię ?

l.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera GoPro Hero 3+
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 10:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Spox , już jedzie po 30 szt :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 11:18 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 12:37 pm
Posty: 119
No to ja się pisze. Jeśli zamierzasz na tym zarabiać to bierz pod uwagę, że zatrzask gołpro jest stosunkowo mały. Mogę zmierzyć bazę Sony :)

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera GoPro Hero 3+
PostNapisane: N lut 23, 2014 6:35 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Koniec końców kupiłem ac30, dziś były testy: dwa motocykle, ciemna hala przemysłowa bez oświetlenia tyle co przez stare matowe okna, Sony ac30 i druga Gopro black3. Porównania do Gopro nie będzie bo zepsuła się po kilku minutach, natomiast Sony: nie wkleję filmów bo to nie mój konik i po prostu nie wiem jak i nie mam programów do obróbki musicie mi uwierzyć na słowo. Bateria nowa wyciągnięta z pudełka pokazywała pełna naładowanie ja jeszcze nie ładowałem nagrałem 2h i jeszcze działa na min. ustawienia kamery full z wifi i gps, stabilizacja czy nie film kręcony z kasku jest idealny bez stabilizacji więcej widać np. obsługę manetek czego na stabilizacji nie łapie w całości (kamera na szczycie kasku), zdjęcia poklatkowe ładne ale drugi motocykl w ruchu w oddali rozmyty to chyba normalne choć nie wiem, uchwyty oryginalne bardzo stabilne i dobrej jakości ale kupiłem małe przejście za 25zł i pasuje wszystko z Gopro, dźwięk nie wiem do końca bo hala ma odbicia od ścian ale bas wydechu słychać idealnie zobaczymy na otwartym terenie. Najlepsze jest to że fajna jest obsługa tej kamery nie znam się na tym a odrazu wiadomo co i jak, jak robi zdjęcia poklatkowe to słyszę informację dźwiękową jadąc, film w trybie zwolnionym bardzo dobrej jakości, każda funkcja jest wyraźnie potwierdzana dźwiękiem, super ma płasko pasuje z boku kasku prawie nie odstaje, tylko nieznacznie większa od Gopro wagi nie porównywałem, opór powietrza mniejszy bo wiem jak jest z Gopro, kolory jak porównywałem z aparatu Nikon to na tej samej hali w podobnym oświetleniu są takie same, nie przeinacza. Jak na razie na moją filmową amatorkę to bomba, gotowy film z kamery jest bardzo dobry i o to mi chodziło, myślę że na terenie otwartym w słońcu będzie tylko lepiej. Funkcje nakładania prędkości z gps i ślady jeszcze nie wiem jak oglądnąć ale jest, wifi też nie robiłem podglądu tylko włączyłem aby baterie sprawdzić. Nie jest to do końca wątek o porównaniach kamer ale napisałem tu bo wcześniej tu się o te kamery pytałem jeśli ktoś śledził.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 23, 2014 8:07 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn lis 01, 2010 10:14 am
Posty: 10
Lokalizacja: Kalisz
Podgląd co widzi kamera albo zgrywanie filmów pod Android, trzeba zainstalować Play Memories ze sklepu, działa świetnie. Dotyczy Sony.

ReddyS

>tapatalk<


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera GoPro Hero 3+
PostNapisane: N lut 23, 2014 10:29 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 27, 2011 6:33 pm
Posty: 135
Lokalizacja: WZ
Czy możesz zrobić fotkę jak kamera jest zamocowana z boku kasku ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera GoPro Hero 3+
PostNapisane: Pn lut 24, 2014 12:51 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Niedługo zrobię.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 68 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL