Teraz jest Pt kwi 19, 2024 11:00 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 6   [ Posty: 87 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: www.boxer-parts.eu UWAGA, ostrzegam, opinia opinie
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 11:30 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 1:07 am
Posty: 20
Lokalizacja: warszawa
Szczerze ostrzegam przed zakupami w sklepie internetowym http://www.boxer-parts.eu

Poniżej krótka historia, na podstawie której można wyrobić sobie własne zdanie nt. postępowania właściciela tego tzw. sklepu.
W kwietniu 2012 r. w sklepie tym nabyłem kufer top-case Hepco&Becker. Nie był to produkt tani – łączny koszt kufra z mocowaniem to 1.400 zł. W kufrze tym po około roku pękło jedno z mocowań. Wydawałoby się, że sprawa jest oczywista i nie powinna budzić najmniejszych kontrowersji.
8 sierpnia skierowałem do sklepu wiadomość o usterce z prośbą o instrukcje odnośnie dalszego postępowania. Warto przy tym pamiętać, że jest to środek sezonu motocyklowego, także zależało mi na jak najszybszej naprawie, jako że produkt jest (a w zasadzie był) przeze mnie wykorzystywany codziennie. 21 sierpnia (czyli po niemal dwóch tygodniach!) doczekałem się odpowiedzi o treści:
„Witam Pana,

Proszę opisać okoliczności powstania uszkodzenia oraz przesłać emailem zdjęcia uszkodzenia oraz kopię (skan) gwarancji.

pozdrawiam,
Wojciech Olejnik”
Niezwłocznie, tego samego dnia, odpowiedziałem na tę wiadomość przesyłając zdjęcia usterki, skan faktury etc. – czyli komplet wymaganych ode mnie informacji. Następnie DZIEWIĘĆ kolejnych dni czekałem na konkretną odpowiedź odnośnie sposobu dalszego procedowania sprawy – w międzyczasie dwukrotnie przypominałem się mailowo (warto wiedzieć, że sklep nie podaje na swoich stronach numeru telefonu, więc e-mail to jedyna forma kontaktu). 30 sierpnia, czyli po ponad TRZECH tygodniach doczekałem się odpowiedzi, która zrzuciła mnie z krzesła:
„Witam Pana,

Po zapoznaniu się z Pańskim zgloszeniem reklamacyjnym oświadczam, że
nie uznaję reklamacji za zasadną.

W pierwszej kolejności stwierdzam, że wbrew Pana twierdzeniom,
gwarancja nie została udzielona na reklamowany produkt. Gwarancja
obligatoryjnie wymaga formy pisemnej.

Zgłoszona wada nie istniała w chwili wydania rzeczy i nie jest
spowodowana przyczyną tkwiącą w rzeczy sprzedanej (uszkodzenie
mechaniczne elementu nośnego), dlatego reklamacja nie spełnia
warunków przewidzianych ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży
konsumenckiej i nie może być uwzględniona.

pozdrawiam,
Wojciech Olejnik”

Pierwsza rzecz, jaką robię to oczywiście ostrzeżenie wszystkich przed praktykami tego sklepu. W dalszej kolejności zastanowię się czy skierować sprawę na drogę sądową – wiem, że to może brzmi śmiesznie, ale tak skandaliczne w moim odczuciu postępowanie powinno moim zdaniem spotkać się z odpowiednią reakcją kupującego. Zagadnienie zostało już dla mnie zaopiniowane przez UOKiK oraz radcę prawnego.

Co najbardziej zabawne kontaktowałem się z centralą Hepco&Becker w Niemczech, żeby powiadomić ich o praktykach stosowanych przez ich partnera handlowego. Zapewnili mnie oczywiście, że produkt POWINIEN być objęty 24-miesięczną gwarancją, PRZEPROSILI za zaistniałą sytuację oraz poprosili o adres wysyłki, aby móc przesłać pękniętą część. Czy może być lepszy komentarz do sposobu postępowanie ich polskiego partnera handlowego?

Gdyby ktoś potrzebował jakichkolwiek dalszych informacji, uprzejmie proszę o kontakt.

Ogólnie – z całego serca OSTRZEGAM przed tym sklepem. Akcesoria do motocykli nie są produktami tanimi i z definicji narażone są na różnego rodzaju usterki – przy podejmowaniu decyzji odnośnie miejsca zakupu, serwis posprzedażny powinien zatem być elementem równie istotnym co cena nabywanego produktu. Mnie do zakupów w tym sklepie nie przekonałaby już ŻADNA cena (a i ta nie była specjalnie dobra)!


Ostatnio edytowano Wt wrz 10, 2013 11:01 pm przez painu, łącznie edytowano 11 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: www.boxer-parts.eu UWAGA, ostrzegam, opinia opinie
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 11:45 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Trzeba było kupić tego Hepco np w Janzie. No...ale wiadomo... BMW w nazwie itepe :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: www.boxer-parts.eu UWAGA, ostrzegam, opinia opinie
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 11:47 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 12:46 pm
Posty: 245
Tak właśnie u nas traktują klientów mam podobne doświadczenia i to nie tylko z tym sklepem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: www.boxer-parts.eu UWAGA, ostrzegam, opinia opinie
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 11:56 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
i dobrze że o tym piszecie !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: www.boxer-parts.eu UWAGA, ostrzegam, opinia opinie
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 12:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
Kiedyś z gościem miałem conieco do czynienia .... Z tego co pamiętam to nie ma autoryzacji H&B


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: www.boxer-parts.eu UWAGA, ostrzegam, opinia opinie
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 1:34 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 1:07 am
Posty: 20
Lokalizacja: warszawa
graphia napisał(a):
Trzeba było kupić tego Hepco np w Janzie. No...ale wiadomo... BMW w nazwie itepe :D

trzeba było, trzeba było ;)
po szkodzie człek zawsze jest (a przynajmniej powinien być) mądrzejszy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: www.boxer-parts.eu UWAGA, ostrzegam, opinia opinie
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 2:25 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
A mnie trudno wierzyć w taką akurat wersję i jeśli jestem oburzony, to bardziej formą posta kolegi Painu.
Na naszym Forum kolego Painu nie jest zbyt znany, a tym samym wiarygodny, Raptem przez trzy lata trzy maile, z czego dwa dzisiaj ze swoimi żalami na sklep.
I pewnie nie jesteśmy jedynym forum na którym się dzisiaj zagościł, nie znam tego człowieka, ale wygląda mi jakoś dziwnie.
Natomiast miałem przyjemność poznać Wojtka Olejnika wiele lat temu na zlotach które wtedy organizował, Tarnówka 2001r. oraz Borne Sulinowo (chyba 2002r.), oraz kilkakrotnie kupowałem w jego sklepie i mam jak najlepsze doświadczenia.
Pewnie sam Wojtek mnie nie kojarzy, ale czasami się widujemy na zlotach BMW. Jest bardzo skromną osobą, ponadto jest miłośnikiem wręcz fanatykiem motocykli BMW i ma o nich przeogromną wiedzę. I naprawdę mi trudno uwierzyć, ażeby za jakąś "pierdołę" (uchwyt, czy mocowanie) miał sobie szargać dobre imię.
Pozdrawiam Wszystkich
Adam
PS

A ty kolego Pinio, może faktycznie idź sobie do tego sądu i wygraj sprawę, a nie używaj o kimś publicznie takich słów ...

painu napisał(a):
..
...perfidii postępowania właściciela ....
...... przed bandyckimi praktykami tego sklepu.
.....chamskie postępowanie ..
.... o żenujących praktykach ....
.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: www.boxer-parts.eu UWAGA, ostrzegam, opinia opinie
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 2:34 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 1:07 am
Posty: 20
Lokalizacja: warszawa
Adam K1200RS napisał(a):
A mnie trudno wierzyć w taką akurat wersję i jeśli jestem oburzony, to bardziej formą posta kolegi Painu.
Na naszym Forum kolego Painu nie jest zbyt znany, a tym samym wiarygodny, Raptem przez trzy lata trzy maile, z czego dwa dzisiaj ze swoimi żalami na sklep.
I pewnie nie jesteśmy jedynym forum na którym się dzisiaj zagościł, nie znam tego człowieka, ale wygląda mi na jakiegoś dziwnie.
Natomiast miałem przyjemność poznać Wojtka Olejnika wiele lat temu na zlotach które wtedy organizował, Tarnówka 2001r. oraz Borne Sulinowo (chyba 2002r.), oraz kilkakrotnie kupowałem w jego sklepie i mam jak najlepsze doświadczenia.
Pewnie sam Wojtek mnie nie kojarzy, ale czasami się widujemy na zlotach BMW. Jest bardzo skromną osobą, ponadto jest miłośnikiem wręcz fanatykiem motocykli BMW i ma o nich przeogromną wiedzę. I naprawdę mi trudno uwierzyć, ażeby za jakąś "pierdołę" (uchwyt, czy mocowanie) miał sobie szargać dobre imię.
Pozdrawiam Wszystkich
Adam
PS

A ty kolego Pinio, może faktycznie idź sobie do tego sądu i wygraj sprawę, a używaj o kimś publicznie takich słów ...


Cóż mogę powiedzieć - panie Adamie, wobec tego życzę Panu doświadczenia właśnie takiego poziomu obsługi, jaki spotkał mnie. Może wtedy zrozumie Pan jak to jest wydać półtora tysiąca złotych i usłyszeć "spadaj".
Co do mojej aktywności na forum, to pozostawię to bez komentarza - może zaliczam się do grona tych osób, które niewiele piszą, a dużo czytają? Jakie to ma znaczenie? Jeśli dla pana ma to wpływ na moją wiarygodność, to proszę bardzo. Ja tylko ostrzegam innych, tak jak i sam kiedyś wolałbym być ostrzeżony. Jeśli ktoś ma ochotę kupować drogie produkty i wiedzieć, że później sklep będzie próbował się wyłgać z praw do gwarancji, to proszę bardzo. Jak dla mnie, może pan zostawiać w sklepie pana Wojciecha i 100 tys. PLN rocznie, ja nie zostawię tam już ani złotówki.
Samo Forum również daje możliwość "obrony", więc jeśli tak lubiany przez pana Wojciech chce się ustosunkować do moich słów, to ma takie pełne prawo. Pan, jako osoba totalnie postronna, chyba nie bardzo ma wiedzę, żeby negować to, co piszę? Nieprawdaż?
Nadmienię tylko, że w moich słowach nie ma krzty nieprawdy.

pozdrawiam
P.S. usunąłem cytowane słowa, m.in. "bandyckimi" - faktycznie były nadmiarowe.


Ostatnio edytowano Śr wrz 11, 2013 9:54 am przez painu, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: www.boxer-parts.eu UWAGA, ostrzegam, opinia opinie
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 2:34 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
Adam K1200RS napisał(a):
A mnie trudno wierzyć w taką akurat wersję i jeśli jestem oburzony, to bardziej formą posta kolegi Painu.
Na naszym Forum kolego Painu nie jest zbyt znany, a tym samym wiarygodny, Raptem przez trzy lata trzy maile, z czego dwa dzisiaj ze swoimi żalami na sklep.
I pewnie nie jesteśmy jedynym forum na którym się dzisiaj zagościł, nie znam tego człowieka, ale wygląda mi jakoś dziwnie.
Natomiast miałem przyjemność poznać Wojtka Olejnika wiele lat temu na zlotach które wtedy organizował, Tarnówka 2001r. oraz Borne Sulinowo (chyba 2002r.), oraz kilkakrotnie kupowałem w jego sklepie i mam jak najlepsze doświadczenia.
Pewnie sam Wojtek mnie nie kojarzy, ale czasami się widujemy na zlotach BMW. Jest bardzo skromną osobą, ponadto jest miłośnikiem wręcz fanatykiem motocykli BMW i ma o nich przeogromną wiedzę. I naprawdę mi trudno uwierzyć, ażeby za jakąś "pierdołę" (uchwyt, czy mocowanie) miał sobie szargać dobre imię.
Pozdrawiam Wszystkich
Adam
PS

A ty kolego Pinio, może faktycznie idź sobie do tego sądu i wygraj sprawę, a nie używaj o kimś publicznie takich słów ...

painu napisał(a):
..
...perfidii postępowania właściciela ....
...... przed bandyckimi praktykami tego sklepu.
.....chamskie postępowanie ..
.... o żenujących praktykach ....
.


Chyba muszę zgodzić się z kolegą, także znam Wojtka i nie sądzę, żeby tak lekkomyślnie podszedł do reklamacji. Ale mogę do niego zadzwonić i się zapytać :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: www.boxer-parts.eu UWAGA, ostrzegam, opinia opinie
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 3:22 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt paź 13, 2009 7:35 pm
Posty: 91
Lokalizacja: dom nad rzeką
Sprawy reklamacyjne tego typu gdzie dochodzi do pęknięcia mocowania, uchwytu, etc (uszkodzenie materiału pod obciążeniem), zawsze są sprawami podlegającymi ocenie w kontekście powtarzalności danego rodzaju reklamacji. Inaczej mówiąc zazwyczaj załatwia się je zakładając "dobrą wiarę" kupującego oraz prawdopodobieństwo wystąpienia takiej usterki na podstawie innych zgłoszeń lub ewentualnie zakłada się raz na jakiś czas taki gest handlowy. Inaczej konieczne byłoby kosztowne badanie rzeczoznawcze uszkodzonego elementu.

W tej historii niepokojący jest nie tyle sposób załatwienia reklamacji co próba zaszachowania klienta przepisami kodeksu cywilnego o gwarancji. Prawdą jest, że gwarancja jakości jest udzielana tylko na podstawie odrębnego dokumentu (tzw. dokumentu gwarancyjnego). Jednak oprócz tego kupującemu służy uprawnienie z tytułu tzw. zgodności towaru konsumpcyjnego z umową (a w obrocie B2B /biznesowym/ z rękojmi za wady). W potocznym mniemaniu wszystkie te instrumenty ochrony kupującego (gwarancja, zgodność z umową, rękojmia) są gwarancją.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: www.boxer-parts.eu UWAGA, ostrzegam, opinia opinie
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 7:53 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N mar 11, 2012 12:24 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Krosno
Witam, przez ostatnie dwa lata zostawiłem już w tym sklepie trochę pieniędzy i nie mogę powiedzieć jednego złego słowa. Zawsze wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jeden raz wyszła pomyłka ale sprawę rozwiązali od ręki i zwrócili koszty odsyłki części. Moje zdanie jest jak najlepsze, pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: www.boxer-parts.eu UWAGA, ostrzegam, opinia opinie
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 8:19 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr cze 08, 2011 7:37 pm
Posty: 291
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
ja miałem kontakt z Panem Wojtkiem kilka lat temu, nawet w nietypowych sytuacjach starał się pomóc i dobrze wspominam kontakt z nim

trudno na podstawie opinii z jednej strony ocenić zachowanie sprzedawcy, tym bardziej że reklamowany uchwyt jest nieznany na forum

może one tak mają? a może uszkodzenie wynikło nie z przyczyn niezależnych od producenta?

życzę obu stronom polubownego załatwienia sprawy, zamiast ciągania się po sądach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: www.boxer-parts.eu UWAGA, ostrzegam, opinia opinie
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 10:56 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 11:32 pm
Posty: 544
Lokalizacja: podkarpacie
Kupowałem coś tam kilka razy - bez większych stresów. Raz zamówiłem szprychy do GSa i realizacja zamówienia dość długo trwała, ale w końcu dostałem to co zamówiłem. Co do cen niższych lub wyższych - jeśii cena nie była dobra, trzeba było kupić tam gdzie była lepsza.

Mogę powiedzieć jedno na temat Wojciecha Olejnika - poznałem człowieka, wiedzę nt części do motocykli BMW ma ogromną, jak coś zamawiałem, zawsze zadawał masę pytań co do modelu, rocznika, wersji itd aby uniknąć pomyłek.

Uważam, że zawsze można się jakoś porozumieć w każdej sprawie bez wytaczania ciężkiej artylerii, czego wszystkim życzę...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: www.boxer-parts.eu UWAGA, ostrzegam, opinia opinie
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 11:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
Szukałem oryginalnych klocków do swojego Dakara. Na stronie niestety nie znalazłem. Napisałem e-maila z zapytaniem czy byłaby możliwość zamówienia. Następnego dnia otrzymałem odpowiedź z linkami ze sklepu. Paczka doszła po tygodniu. Jeżeli będę szukał części do swojego motocykla na pewno zajrzę właśnie tam. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: www.boxer-parts.eu UWAGA, ostrzegam, opinia opinie
PostNapisane: Wt wrz 10, 2013 8:34 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 1:07 am
Posty: 20
Lokalizacja: warszawa
NEMO GS napisał(a):
Uważam, że zawsze można się jakoś porozumieć w każdej sprawie bez wytaczania ciężkiej artylerii, czego wszystkim życzę...


Nie uważasz, że do tego potrzebna jest wola obydwu stron? Ja na "inne kroki" zdecydowałem się po ponad miesiącu podejmowania prób załatwienia sprawy tak, jak by sobie tego każdy życzył - czyli bez zbędnych negatywnych emocji.

I jeszcze coś - ja NIE neguję wiedzy czy kompetencji pana Wojciecha, nie mam ku temu powodów. Ja tylko ostrzegam przed karygodnymi praktykami odnośnie respektowania praw klienta.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 6   [ Posty: 87 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL