Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:15 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: zestaw słuchawkowy
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 8:59 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 10, 2011 1:05 pm
Posty: 593
Lokalizacja: Żukowo
Mam kask Schuberth-a i zastanawiałem się nad zakupem zestawu dedykowanego do tego kasku.
Zasięgnąłem opinii kolegów którzy już go mają i ich opinia nie jest zbyt pochlebna.
Tzn. jak za te pieniądze to kicha. Łączność pomiędzy osobnymi motocyklami słaba.
Deklarowany zasięg przez producenta to tylko życzenie.
Jak jechałem pomiędzy nimi to komunikacja była zakłócona.
Do łączności z telefonem czy odtwarzaczem ok. ale nie za taką kasę.
Po ich opiniach zastanawiałem się nad kupnem czegoś tańszego w zasadzie tylko do telefonu.
Czy ktoś używa czegoś takiego i może coś powiedzieć:
http://allegro.pl/midland-btx2-new-inte ... 56861.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zestaw słuchawkowy
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 9:58 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pn lut 06, 2012 5:22 pm
Posty: 43
Wszystko na temat schuberta jest ok i na dodatek nie mozna sparowac tego z inna firma (tak gdzies wyczytalem)
Natomiast to co chcesz kupic jest godne polecenia . Ze starszym modelem latalem dosyc duzo i ciagle byl wlaczony ( dwie osoby) Jesli sam to przynajmniej mp 3 z telefonu. Warunki w jakich byl uzywana to wszystkie- do mrozu do upalow. Niestety po prawie trzech latach padly oba moduly i to niemalze jednoczesnie.
Od kilku dni jestem posiadaczem ,,gaduly'' tej o ktora pytasz. Na razie zadnych zastrzezen. Jest wygodna w obsludze /rekawice) Montaz tez fajny i jakosc dzwieku jest ok ( dla koneserow muzyki mozna dokupic akcesoryjne glosniki i juz w kasku calkiem fajnie :D )Uruchamianie gadania glosem calkiem dobre-lepiej niz w starym modelu. A zasieg dokladnie nie wiem W kazdym razie nam wystarczal stary - okolo 300 m.Nowy podaja 700 wiec powinno byc dobrze
Pozdr. N.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zestaw słuchawkowy
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 12:42 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
tomkuchcik napisał(a):
Czy ktoś używa czegoś takiego i może coś powiedzieć:
http://allegro.pl/midland-btx2-new-inte ... 56861.html


Używam zestawu Midland BT Next (http://www.midlandradio.eu/midland_bt_n ... 14292.aspx)
Jak na razie mogę tylko polecać. Mam go u siebie w Shoei Qwest i u żony w Schubercie c3 . W C3 przeciąłem na 5mm kołnierz przy pręcie i zabezpieczyłem kropelką żebu się nie pruło i dzięki temu nie latają mi kable na zewnątrz kasku. W C3 używa się mocowania na klej, ale trzyma już drugi sezon bez problemu.

Zalety:
- dobra jakość dźwięku (używam tylko telefonu i intercomu, więc nie wiem jak z muzyką)
- bateria starcza na cały dzień jazdy bez problemu
- skuteczna aktywacja głosem (aczkoleiwek jest sekundowe opóźnienie)
- bezproblemowe parowanie z zewnętrznymi sprzętami bluetooth (telefon, navi itp)
- sprawny serwis (małżonka urwała rozkładaną antenę :-( )
Wady
- deklarowany zasięg intercomu duuużo zawyżony. Faktycznie to dobra łączność jest na kilkaset metrów
- Opóźnienie przy aktywacji głosowej. W praktyce odbywa się to tak, że mówie jakieś słowo np. "Iterkom", czekam 1 sek na sygnał dźwiękowy "bip" i można gadać. Można się przyzwyczaić, tylko ostrzeganie towarzysza podróży w sytuacjach awaryjnych jest mocno opóźnione
- w C3 mikrofon na pałąku jest trochę za długi i trzeba pokombinować z wklejaniem go bardziej do tyłu.
- Gąbka w mikrofonie na pałąku ma tendencie do spadania podczas otwierania szczęki

Ogólnie jestem zadowolony - moje potrzeby wypełnia w 100%.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zestaw słuchawkowy
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 2:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Tomek. Daj sobie spokój z tymi gadżetami. Jak jesteś na moto, ciesz się jazdą. Olej żonę, dzieci i klientów. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zestaw słuchawkowy
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 2:48 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 8:10 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Gdynia
marekm napisał(a):
Tomek. Daj sobie spokój z tymi gadżetami. Jak jesteś na moto, ciesz się jazdą.


Święte słowa :-)

Pozdrowienia,
D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zestaw słuchawkowy
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 2:57 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 10, 2011 1:05 pm
Posty: 593
Lokalizacja: Żukowo
Jak miesiąc temu jechałem do Zurichu autostradami 1500km to chętnie posłuchałoby się chociaż radia. A i z takim zestawem mógłbym częściej używać motoru w pracy łącząc przyjemne z pożytecznym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zestaw słuchawkowy
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 8:21 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sty 26, 2009 1:03 am
Posty: 194
Lokalizacja: Olsztyn
Mi również zdechła oryginalna słuchawka do C3. Założyłem scale raider G4 ( G9 jeszcze nie było) i jestem baardzo zadowolnony. Przyciski bardziej wyczuwalne w rękawicy. Zasięg ok 1km jest realny książkowe 1600m realne na długiej prostej bez zakrętów aut i górek. scala oczywiście paruję się z cardo C3 oraz starszymi innymi modelami scli


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zestaw słuchawkowy
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 9:04 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 12:37 pm
Posty: 119
magrafb napisał(a):
Mi również zdechła oryginalna słuchawka do C3. Założyłem scale raider G4 ( G9 jeszcze nie było) i jestem baardzo zadowolnony. Przyciski bardziej wyczuwalne w rękawicy. Zasięg ok 1km jest realny książkowe 1600m realne na długiej prostej bez zakrętów aut i górek. scala oczywiście paruję się z cardo C3 oraz starszymi innymi modelami scli


Bo z tego co mi kiedyś mignęło - zestaw z Schubertha to właśnie Scala G4.

l.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL