Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:58 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ortezy 661 opinnie.
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 9:25 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt cze 26, 2009 7:06 pm
Posty: 405
Lokalizacja: Warszawa
Thorin_XL napisał(a):
Po poczytaniu sprawdzonych/niesprawdzonych opinii na innych forach zaopatrzyłem się w takie Thory http://www.revzilla.com/product/thor-force-knee-guard Na alledrogo za 300 zł

Zalety:
- bardzo dobrze leżą na nodze (jako (chyba) jedyne mają coś jakby skarpetę, która zakrywa nogę na całej długości ochraniacza),
- komfortowe, nic nie gniecie, nie uwiera, nie ogranicza ruchów
- cena

Wady:
- brak aluminiowych wzmocnień, boję się, że będą skuteczne przy stłuczeniach/uderzeniach/twardych lądowaniach. Jak nogę skręci, to chyba za wiele nie pomogą... :?
- ta skarpeta w upalne dni daje o sobie znać... :wink: Ale tylko w upalne


Ciekaw jestem trwałości . Ta budowa mnie nie przekonuje. Są podobne do evs strata w których plastikowe zawiasy rozleciały mi się po dwóch miesiącach.
Mam nadzieję że podzielisz się opinią za jakiś czas .

Teraz używam acerbis impact evo . Nie zniszczalne ale się przemieszczają :?
Następne spróbuję chyba tych 661 albo acerbis x strong


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy 661 opinnie.
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 9:30 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
Thorin_XL napisał(a):
Po poczytaniu sprawdzonych/niesprawdzonych opinii na innych forach zaopatrzyłem się w takie Thory http://www.revzilla.com/product/thor-force-knee-guard Na alledrogo za 300 zł


także takie mam za namową Wolo, bardzo wygodne i dosyć dobrze chronią kolano. Nie uwierają ani nie gniotą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy 661 opinnie.
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 11:23 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 8:16 pm
Posty: 339
Lokalizacja: Sosnowiec
Ja mam te 661-y i początek, tj. pierwsza jazda był fatalny (stare spodnie Scotta nie były wystarczająco pojemne, po prostu i nie pozwalały ochraniaczom swobodnie się ułożyć). Teraz, po kilku wyjazdach, uważam je za cud techniki:-)
Lepiej układają się pod spodniami fox'a, troszkę się wzajemnie lepiej ułożyliśmy i jest bardzo dobrze. Stopień ochrony jest naprawdę OK, swoboda ruchów i dopasowanie też. Pancerz zewnętrzny obiecujący, a i kolano zabezpieczone przed przeprostem (sprawdziłem w praktyce na stromym podjeździe piaskowym, gdzie na końcu wyryta skarpa w postaci tunelu, gdy moto stanęło, ja postawiłem stopy na skarpie, moto lekko się cofnęło i kiera oparła się na moich kolanach blokując mnie?! Tutaj fajnie zadziałało to zabezpieczenie, ale i znalazłem się w potrzasku... jakoś się wykaraskałem, oczywiście byłem sam...). Im więcej jeżdżę, tym lepiej je oceniam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy 661 opinnie.
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 11:23 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 8:16 pm
Posty: 339
Lokalizacja: Sosnowiec
Acha, raczej należy coś po nie ubrać!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy 661 opinnie.
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 11:45 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Panowie przeszliście z ortez do zwykłych ochraniaczy. Co do ortez 661 MX to nie są to dobre ortezy. Są dobre jeśli kosztują 380 zł. Ale czy ochronią kolano tak jak PODy czy Asteriski to bym wątpił. Nie oszukujmy się. Nie ma nic za darmo. Większość z w/w ochraniaczy i ortez mam lub miałem w sklepie.
Najlepsze ochraniacze to obecnie Acerbis X STRONG. Oprócz ochrony przed uderzeniem mają unikalną same w sobie budowę zapobiegającą przeprostowi i nie jest to opcja samego zawiasu lecz całego odlewu. Nawet pokusiłbym się, że są tak samo dobre lub lepsze jak ortezy 661 MX.
Thory FORCE są również dobre jako ochraniacze o podwójnym zawiasie.

Ortezy to już inna bajka. Są również zdania, że nie warto ich nosić jak się ma zdrowe nogi. Warto wzmacniać mięśnie i rozciągać ścięgna i ćwiczyć i ćwiczyć. Ortezy noszą ludzi z uszczerbkiem na zdrowiu jak np. ROB :wink: :lol: :lol: :lol:

No ale wyboru może dokonać każdy sam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy 661 opinnie.
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 11:50 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
Pretor napisał(a):
Ortezy to już inna bajka. Są również zdania, że nie warto ich nosić jak się ma zdrowe nogi. Warto wzmacniać mięśnie i rozciągać ścięgna i ćwiczyć i ćwiczyć.

to mi powiedział lekarz ortopeda który leczy sportowców po urazach, specjalizacja kończyny dolne, w szczególności kolana.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy 661 opinnie.
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 3:39 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 8:53 pm
Posty: 469
Lokalizacja: wwa
dopra napisał(a):
Pretor napisał(a):
Ortezy to już inna bajka. Są również zdania, że nie warto ich nosić jak się ma zdrowe nogi. Warto wzmacniać mięśnie i rozciągać ścięgna i ćwiczyć i ćwiczyć.

to mi powiedział lekarz ortopeda który leczy sportowców po urazach, specjalizacja kończyny dolne, w szczególności kolana.


mi tu..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy 661 opinnie.
PostNapisane: Śr sie 07, 2013 6:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
Przyszły i do mnie. Nigdy nie nosiłem żadnych ortez, ochraniaczy na kolanach i nie wiem jak to jest z wygodą. Jestem po pierwszej jeździe (50km z czego 30 szutry) i zastanawiam się czy ich nie odesłać. Uwierają to tu to tam, nie wiem czy to wina źle zapiętych pasków (za mocno, za lekko) Jak stoisz jest ok, jak usiądziesz... gorzej.

Rozejdą się? Zakładać je na siedząco stojąco? Jak z paskami? Może jakieś porady? :?

Edit:

No nic paczkę odsyłam przy ponownej przymiarce i tak dalej okazały się za małe w kolanie... a nogi mam normalne jak nie chude na swój wzrost (187cm)

A co do samych ochraniaczy:
+ wykonanie bardzo dobre wszystko na tip top żadnych dziureczek, niteczek nic
+ waga, jak dla mnie są akurat, jedziesz to czujesz, że masz coś na nodze, jakieś super ekstra lekkie to nie są i jest jakoś tak bezpieczniej ;)


@Zytek:
- na stronie masz rozmiary zmierz sobie metrem krawieckim nad i pod kolanem, ja mam 43 nad L jest do 42 i są na mnie ciasne

@Fabian:
- jak odesłałeś to jaka jest teraz alternatywa? sam szukam ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL