Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:28 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 39 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rukka Cosmic
PostNapisane: N gru 08, 2013 11:01 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 10:31 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Podbeskidzie
Posiadam Companero i nie jest tak źle między tymi 18 - 24 stopnie w letnim zestawie... :) Na plus tego wdzianka zasługuję jakość wykonania, materiały i wygoda w użytkowaniu. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rukka Cosmic
PostNapisane: Pn gru 09, 2013 7:41 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
saleman napisał(a):
@ Adam K1200RS, jak masz sie meczyc z pokrywka, ktorej nie lubisz to na allegro Adam!
ja kupilem sobie Shoei Neoteca i pomimo bycia wysokich lotow kaskiem nie moglem w nim jezdzic wiec stracilem 400zl ale spuscilem na allegro i teraz mam GT-Aira, ktorego kocham
chyba nie warto sie meczyc...


Odpadła z kasku zasuwa regulacji powietrza i paruje szyba pinlocka (już drugą kupiłem i to samo)
Nie wiem czy na allegro dostałbym ze 20 % tego co zapłaciłem za nowy, to niech leży, przyda się na zimniejsze chwile.
Na co dzień do GS-a używam Uvexa Enduro za który dałem cztery razy mniej niż za Schuberta i jest dużo lepszy.
ps
Wcześniej miałem 10 lat poprzedni model Schuberta i był rewelka, ale to było kiedyś, a teraz wszyscy produkują jedno wielkie g..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rukka Cosmic
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 6:56 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn paź 24, 2011 7:30 pm
Posty: 125
PADRE napisał(a):
Posiadam Companero i nie jest tak źle między tymi 18 - 24 stopnie w letnim zestawie... :) Na plus tego wdzianka zasługuję jakość wykonania, materiały i wygoda w użytkowaniu. :)


Nie zrozum mnie źle ale:
1.Za takie pieniądze powinno być idealnie czyli letnie wdzianko powinno mieć jakiś wypinany windstopper.
2. Za takie pieniądze jakość wykonania i wygoda to żaden plus, to standard.

pozdr.
Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rukka Cosmic
PostNapisane: Pt sty 03, 2014 8:32 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 10:31 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Podbeskidzie
Po co dodatkowy windstopper? Jak robi Ci się zimno w letnim zestawie to ubierasz zewnętrzną warstwę w 2 min. i po sprawie... :-) Dla mnie gore nakładane jest praktyczniejsze od wpinanego... :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rukka Cosmic
PostNapisane: So sty 04, 2014 10:04 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 7:31 pm
Posty: 108
Mam kurtkę Rukki model APR3 i ta jest naprawdę super - 2 kurtki w jednej; zewnętrzna z ochraniaczami może robić za buzer w ciepłe upalne dni, a podpinka dopinana jest do kurtki osobno (posiada gore), natomiast do kompletu są spodnie ARMACOR coś tam coś tam z wprasowaną na stałe membraną i to powyżej 20st. jest już kłopotliwe, powyżej 30 nie do zniesienia jak staniesz gdzie na kilka chwil :( Zero wentylacji, wszystko się klei od wewnątrz - średnio przyjemne uczucie.
W zakresie temperatur 5-20st. C to super zestaw, na dziś kupiłbym spodnie z dobrą wentylacją i dodatkowo wpinanej membranie również tej firmy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rukka Cosmic
PostNapisane: So sty 04, 2014 10:44 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
O ile kurtka z wypinaną membraną jest dla mnie wygodna w użytkowaniu, to jednak spodni bym takich nie chciał. Jak to w praktyce by działało? Jest ciepło i sucho, jadę bez membrany. Chmurzy się, zaczyna padać, więc trzeba zatrzymać się na poboczu, rozebrać od pasa w dół, zaświecić gołą dupą, wpiąć membranę w spodnie i ubrać od nowa. W międzyczasie zdrowo się rozpadało i jestem cały mokry :P O wiele lepiej spisują mi się goretexowe spodnie zakładane na wierzch w razie potrzeby. Jak się kupi dobre, z rozpinanymi nogawkami, to nawet butów nie trzeba zdejmować do tej operacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rukka Cosmic
PostNapisane: So sty 04, 2014 11:28 am 
Świeżak

Dołączył(a): Śr kwi 17, 2013 9:01 pm
Posty: 13
100% prawdy z tymi spodniami lasooch.
Dobrze godo dac mu wodki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rukka Cosmic
PostNapisane: So sty 04, 2014 9:32 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn paź 24, 2011 7:30 pm
Posty: 125
PADRE napisał(a):
Po co dodatkowy windstopper? Jak robi Ci się zimno w letnim zestawie to ubierasz zewnętrzną warstwę w 2 min. i po sprawie... :-) Dla mnie gore nakładane jest praktyczniejsze od wpinanego... :-)


Wyobrażam sobie letni poranek 18-20 stopni; jadę i jest chłodno. A więc ubieram drugą warstwę. Myślę że w tym momencie przy 18-20 stopni w dwóch warstwach jest za gorąco. Podobna sytuacja gdy w lecie przy 24-26 stopniach pada deszcz. Ubieram dwie warstwy i zaczynam się pocić.
Ja po prostu jestem zwolennikiem posiadania dwóch kompletów na lato (kurtka i spodnie bardzo przewiewne + gore wpinane do środka na wiatr i/lub deszczyk+ pcv na ulewę) i na jesień i wiosnę (kurtka i spodnie z kordury z wprasowanym gore + wew. ocieplacze). Poza tym, chyba nie ma złotego środka. Proponuję pogadać o tym jak się uda na najbliższym zlocie (przy piwie) :D
pozdr.
Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rukka Cosmic
PostNapisane: So sty 04, 2014 11:48 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 10:31 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Podbeskidzie
kuba0705 napisał(a):
Proponuję pogadać o tym jak się uda na najbliższym zlocie (przy piwie) :D
pozdr.
Kuba


Jestem za. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 39 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL