Teraz jest Wt kwi 30, 2024 8:23 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Opinie Fly Trekker DS
PostNapisane: So mar 23, 2013 10:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
Trafiłem dziś w sklepiku na taki tani kask Fly Trekker DS. Strasznie dużo ostatnio porobiło się tych dualowaych kasiorów, chyba wszystkie marki mają je w ofercie od shoia i araja przez agv po włąśnie fly czy uvexy. Czy ktoś posiada ww. kask ? Interesuje mnie kwestia hałasu przy 120km/h na asfalcie, szczelności vizjera i odpierania wody przy ulewie :>
Obecnie mam ciągle Uvexa enduro ale raz że jest za duży dla mnie XXL lata w te i wewte, a dwa że ciężki i głośny strasznie - asfalty robię w zatyczkach.

PS. To co o nim wiem to jeszcze MSR sprzedaje go pod swoim brandem również.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opinie Fly Trekker DS
PostNapisane: N mar 24, 2013 11:47 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
igrek napisał(a):
Trafiłem dziś w sklepiku na taki tani kask Fly Trekker DS. Strasznie dużo ostatnio porobiło się tych dualowaych kasiorów, chyba wszystkie marki mają je w ofercie od shoia i araja przez agv po włąśnie fly czy uvexy. Czy ktoś posiada ww. kask ? Interesuje mnie kwestia hałasu przy 120km/h na asfalcie, szczelności vizjera i odpierania wody przy ulewie :>
Obecnie mam ciągle Uvexa enduro ale raz że jest za duży dla mnie XXL lata w te i wewte, a dwa że ciężki i głośny strasznie - asfalty robię w zatyczkach.

PS. To co o nim wiem to jeszcze MSR sprzedaje go pod swoim brandem również.


Kazdy taki kask będzie głośny, za 600zł niestety nie kupisz fajnego dualowego kasku, jeździłem raz w tym fly i dupy nie urywa, na co dzień jeżdżę w swoim airoch s4 i mogę je praktycznie porównać 1:1.

Na asfalty i jakieś tam dłuższe przeloty jeśli już ma być cicho to teraz widzę tylko jedną alternatywę, shoei hornet albo arai x4 tour.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opinie Fly Trekker DS
PostNapisane: N mar 24, 2013 11:59 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
[quote] teraz widzę tylko jedną alternatywę, shoei hornet albo arai x4 tour.

Jeździłem w shoei i wcale nie jest cicho, powiem więcej jest strasznie głośny, tak jak każdy kask z daszkiem i tego chyba nikt nie przeskoczy. Jak ktoś chce mieć ciszę to albo integral, albo zatyczki do uszu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opinie Fly Trekker DS
PostNapisane: N mar 24, 2013 12:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
Tak jasne że za te pieniądze szału nie będzie , na allegro są już za 450 :>
Ale dzięki za opinie odnośnie airoha, przydałoby mi się porównanie do uvexa enduro.
Plusy na pewno takie że lżejszy i bardziej enduro :>
A jak wizjer się sprawował wiało po oczach z zakamarków czy szczelnie ?

Zółw w większości masz racje ale latałem też w integralach szoja, scorpiona i innych i też mi zawsze głośno było może mam bardziej czuły słuch - wszystkich sąsiadów w około już zdążyłem uciszać :/

Może uda mi się namówić sprzedawcę do wypożyczenia na przejażdżkę i jak będzie ok to chyba wciągne białasa bo ten uvex choć dobry to nie ten rozmiar co jest główną wadą.
Ten fly ma jeszcze wiązanie normalne dd wiadomo pewne ale turystycznie potrafiące wkur*** a uvex ładnie cyk cyk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opinie Fly Trekker DS
PostNapisane: N mar 24, 2013 2:12 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 8:40 pm
Posty: 581
Na Czarnuchach piszą o nim...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opinie Fly Trekker DS
PostNapisane: N mar 24, 2013 2:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Mam Arai x3 ... never ever , nie że jest całkiem do d. ale za tą cenę powinno być coś więcej , najgorsza sprawa to łapiąca za zarost taśma zapięcia i samo niszczące się wnętrze kasku ...
Ale jest szczelny , szum mi nie przeszkadza , da się rozmawiać przez G4 bez problemu ... ale Arai już nigdy nie kupię .
Mam też trzy Lazery ... każdy był świetny , w jednym zrobiłem 30 tysi i nie było śladu ... widziałem jednak , ze też zaczęli oszczędzać na wykończeniu wnętrza ... jak umrze Arai , będzie Shoei .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opinie Fly Trekker DS
PostNapisane: N mar 24, 2013 2:48 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
a ja znów mam shoei-a horneta, jest ok, ale następny będzie integral pełny :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opinie Fly Trekker DS
PostNapisane: N mar 24, 2013 3:27 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Też mam Horneta i jak się zniszczy.....kupię następny taki:) i nie zgodzę się z nikim że jest głośny , bo głośniejsza jest większość integrali - sporą liczbę kasków w życiu miałem więc porównanie mam. Wracając do tematu Fly Trekker DS nie znam ale ja jestem uprzedzony do tej marki i bym nie kupił nawet jakby chwalili, Fly zawsze kojarzy mi się z tanim dziadostwem i do tego brzydkim. Jak ma być tańszy dual może Agv? ,Airoch S4 też jest głośny i trochę wieje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opinie Fly Trekker DS
PostNapisane: N mar 24, 2013 5:31 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Macałem różne produkty firmy FLY i np. buty mają faktycznie słabe, ale do kasku nie mogę się przyczepić. Szukając kasku crossowego oglądałem różne modele, tańsze i droższe, kask miał po prostu dobrze mi leżeć na głowie i być lekki, w efekcie kupiłem właśnie FLY. Jakością wykonania na prawdę nie odstaje od konkurencji, a cena była śmieszna. Jak na kask crossowy to hałas jest niewielki i aerodynamika zaskakująco dobra.
Trekkera DS też macałem, ale pamiętam, że był dosyć ciężki i zupełnie źle pasował mi do kształtu głowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL