Teraz jest Śr maja 08, 2024 6:18 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zbroja
PostNapisane: Śr sty 30, 2013 10:35 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 9:20 am
Posty: 100
Lokalizacja: Bydzia
Przeszukałem troche forum i natknąłem się tylko na tematy typu sprzedam zbroje itd.
Albo kiepsko szukałem albo nie ma tematu dotyczacego co kupić?
Jesli kiepsko szukałem to sorki, jesłi dobrze to proszę o Wasze sugestie.
W czym sami jeździcie, jakieś propozycje, na co zwrócic uwage przy wyborze.
Szukam czegos nie na hardcorowy off, ale raczej na lekkie szutry w upalny dzień, ewentualnie pod kurtkę z możliwością noszenia samego zółwia...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 9:47 am 
Aktywny

Dołączył(a): N sty 27, 2013 12:12 pm
Posty: 146
Lokalizacja: Kraków
Cześć,

Też się rozglądam za zbroją w lekko-średni teren + wyjazdy w wysokiej temperaturze.
Z tego, co poczytałem, nie warto kupować chińszczyzny w granicach 200zł, bo jest słabo wykonana. Ważne jest umieszczenie protektorów na grubej siatce z dużymi oczkami - lepiej odprowadza ciepło.

Z tego, co widzę, to do takich zastosowań nadają się lepsze protektory rowerowe do MTB. Np. sixsixone vapor. Ale nie mierzyłem jeszcze, bo nie mogę znaleźć w żadnym sklepie w Krakowie, więc na razie mam na ten temat wiedzę czysto teoretyczną :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 9:59 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 11:21 pm
Posty: 314
Lokalizacja: Warszawa
Jesli chodzi o całą zbroje to polecam model Scorpion firmy Ufo. Dobrze wykonana i sprawdzona zbroja, tylko cena taka sobie 689 zl, ale niestety za jakość trzeba zapłacić. Co do samych żółwi to Ufo też ma kilka ciekawych modeli w okolicach 300zł. Warto też zwrócić uwagę na nowe produkty firmy Leatt. Maja kilka fajnych buzerów i żółwi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 10:15 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Ja z racji nietypowych wymiarów przymierzałem sporo modeli, nim trafiłem ten właściwy.

Co do chińskich, to miałem w rękach np. taką:
[ img ]
To jest chińska podróbka fox titan. Nie chciałbym w niej mieć gleby choćby na deskorolce...

Za to np. chińskie kopie modelu acerbis koerta lub ufo scorpion (to to samo), robiły na mnie bardzo dobre wrażenie. O niebo lepiej wykonane, sztywne ochraniacze, grubsza pianka.
[ img ]

Przymierzałem też zbroje utika/adrenaline (nie pamiętam jaki oryginalny model jest pierwowzorem):
[ img ]
Ta zbroja chociaż jakościowo wydawała się dobrze wykonana, to jednak moim zdaniem nie zapewnia bezpieczeństwa. Po pierwsze ochraniacze strasznie małe. Po drugie żółwia można wygiąć w literę U, zarówno do przodu jak i do tyłu. No chyba nie o to chodzi ;)

Mierzyłem też oryginalne zbroje acerbis coerta oraz ufo scorpion - poza ceną i kolorystyką, moim zdaniem nie różniły się od chińskich podrób niczym.

Bardzo podobały mi się zbroje 661, mam z resztą dobre doświadczenia z ich ochraniaczami z czasów rozbijania się na rowerze. Niestety nie udało się dopasować rozmiaru do moich koślawych wymiarów.

Niestety każda z wyżej wymienionych zbroi albo była za krótka, albo za szeroka w brzuchu, albo jak szerokość i długość była w miarę, to nie byłem w stanie wcisnąć rąk w rękawy...
No i finalnie padło na acerbisa cosmo. Żółw i ochraniacz klatki to jedna część, można ją zakładać oddzielnie, np. właśnie pod kurtkę. W żółwiu jest panel z D3O. A ochraniacze barków i łokci to druga część zbroi, z żółwiem niczym nie połączona. Ubieranie się jest upierdliwe i masz 100% pewności, że koledzy za każdym razem będą pękać ze śmiechu (wyglądasz jak torreador), ale muszę przyznać, że ten system jest bardzo praktyczny i co ważniejsze - bezpieczny. Która zbroja ma pojedynczy twardy ochraniacz cycków, który razem z żółwiem możesz wciągnąć pod kurtkę? Żadna.

Jeszcze jedna ciekawa zbroja mi przyszła do głowy - chińska podróba dainese wave. Oryginał kosztuje koło 1000 czy 1200zł. Oryginał ma w żółwiu aluminiowy panel energochłonny o strukturze plastra miodu i to moim zdaniem wpływa na wysoką cenę (i wysokie bezpieczeństwo). Natomiast na ebayu można znaleźć identyczne zbroje, podpisywane jako dainese, oczywiście niby oryginalne - nowe za 400zł. Widziałem taką zbroję na żywo, porównywałem z oryginałem i poza brakiem plastra miodu, reszta wygląda identycznie jak oryginał. Są też w dużej ilości na allegro, zazwyczaj jako niby oryginalne, lekko używane, np. za 600zł. Polacy szybko zwęszyli sposób jak zarobić na imporcie z Chin ;)


Ostatnio edytowano Cz sty 31, 2013 3:54 pm przez lasooch, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 12:15 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 5:39 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Podkarpacie
lasooch napisał(a):


Jeszcze jedna ciekawa zbroja mi przyszła do głowy - chińska podróba dainese wave. Oryginał kosztuje koło 1000 czy 1200zł. Oryginał ma w żółwiu aluminiowy panel energochłonny o strukturze plastra miodu i to moim zdaniem wpływa na wysoką cenę (i wysokie bezpieczeństwo). Natomiast na ebayu można znaleźć identyczne zbroje, podpisywane jako dainese, oczywiście niby oryginalne - nowe za 400zł. Widziałem taką zbroję na żywo, porównywałem z oryginałem i poza brakiem plastra miodu, reszta wygląda identycznie jak oryginał. Są też w dużej ilości na allegro, zazwyczaj jako niby oryginalne, lekko używane, np. za 600zł. Polacy szybko zwęszyli sposób jak zarobić na imporcie z Chin ;)


Zbroja to nie wygląd tylko właśnie ochraniacze.Prawie robi różnicę :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 12:15 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
Cytuj:
Mierzyłem też oryginalne zbroje acerbis coerta oraz ufo scorpion - poza ceną i kolorystyką, moim zdaniem nie różniły się od chińskich podrób niczym.


Mam taką chińszczyznę już trzeci rok i nie ma powodów do narzekania. Mocno się nie pruje, a jest dość intensywnie użytkowana. Latem miałem potężną glebę przy ok 80-90 km/h zaliczyłem glebę, leciałem kilka m w powietrzu i upadłem na bark - poza potężnym zbiciem i bólem przez miesiąc nic nie połamałem, więc chyba spełniła swoje zadanie w 100%.

W kasie do 300zł nie znajdziesz nic lepszego.

A jak będę zmieniał to z chęcią przymierzę zbroję leatt. Na zdjęciach wyglądają obiecująco:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 12:39 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 5:39 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Podkarpacie
Temat dotyczacy:

viewtopic.php?f=41&t=4252&hilit=zbroja


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 3:38 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 3:55 pm
Posty: 314
Lokalizacja: Bolesławiec
Gdzieś w niedalekiej historii było zapodane :
rozmiar: M lub L
cena: 850 zł
nowe i nigdy nie używane!
informacje o ochraniacze: http://forcefield.pl/?p=258#more-258


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 3:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 5:39 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Podkarpacie
Ja mam do sprzedania Dainese Jacket Wave PRO 3 za 800PLN
Taka z prawdziwym żółwiem i ochraniaczami żeber 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 8:21 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 8:17 am
Posty: 408
Lokalizacja: WROCŁAW
ja polecam acerbis koerta, dobry stosunek jakość/cena


[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 8:21 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 8:17 am
Posty: 408
Lokalizacja: WROCŁAW
ja polecam acerbis koerta, dobry stosunek jakość/cena


[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja
PostNapisane: Pt lut 01, 2013 9:47 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Jest też Leatt Adventure Body Protector. Jak ktoś szuka do "współpracy" z neck-brace'em.
[ img ] ok. 700PLN.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja
PostNapisane: Pt lut 01, 2013 10:06 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 07, 2009 6:26 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Poznań
Jeżdżę w Leatt i serdecznie odradzam. Wcześniej jeździłem w Dainese i nie ma tu czego porównywać. Przesiadłem się na Leatta wyłącznie ze względu na neck brace.

Kiedy kupowałem zbroję pod necka, zrobiłem przegląd rynku i nie było alternatywy (zbroja Kenny wygląda okropnie), obecnie pojawiła się ciekawa, lecz dość droga propozycja O' Neil Hellraiser:

[ img ] [ img ]

Gdy pojawi się jakiś grosz, na pewno zmienię to białe chińskie badziewie.


Ostatnio edytowano So lut 02, 2013 12:35 am przez Wolo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja
PostNapisane: Pt lut 01, 2013 8:37 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lip 20, 2008 10:01 pm
Posty: 65
Lokalizacja: Lublin
Wolo napisał(a):
Jeżdżę w Leatt i serdecznie odradzam. Wcześniej jeździłem w Dainese i nie ma tu czego porównywać. Przesiadłem się na Leatta wyłącznie ze względu na neck brace.

Gdy pojawi się jakiś grosz, na pewno zmienię to białe chińskie badziewie.


Cześć.
Wolo bardzo poważnie rozważam zakup Leatta, możesz napisać co z nim nie tak??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja
PostNapisane: Pt lut 01, 2013 11:59 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
też mam Leatta, model "Chest Protector Adventure Pro". Bardzo fajnie i szybko się go zakłada, wygląda na porządnie zrobiony. To były te pozytywy. Z negatywów po pierwsze śruby mocujące ochraniacze barków znajdują się dokładnie na obojczykach, oczywiście po uderzeniu w coś twardego śruby będą już W obojczykach. Ochraniacze barków to jakieś takie małe motylki, chronią chyba tylko przed uderzeniem 'na supermana', a ja na przykład przeważnie glebię bokiem/pod skosem. No i trzecia sprawa wcale jakiś duży nie jestem (184cm), a po założeniu zbroi miałem wrażenie jakbym założył model dla dzieci - aż kilka razy musiałem sprawdzić, bo nie mogłem uwierzyć, że jest taka mała. Może ona jest po prostu dla hobbitów, nie wiem. A i jeszcze jedno - z tyłu zbroja u mnie sięga od góry do nieco ponad połowy długości kręgosłupa, bez szerokiego pasa nerkowego się nie obejdzie.

Ogólnie jeśli chodzi o zakup zbroi to wydaje mi się, że warto kupić taką, do której w przyszłości będzie pasował jakiś neck brace.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL