Teraz jest Pt kwi 19, 2024 1:54 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 44 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: So paź 04, 2014 5:24 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 16, 2013 7:26 pm
Posty: 408
Mam 2 lampy, kazda po 4 xm-l. Bedzie z czego zrobic spota. Zakupie jeszcze 1 sztuke dla testu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: So paź 04, 2014 5:32 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
A idzie tam wymienić soczewki?? Są w ogóle dostępne same soczewki pod te obudowy??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: So paź 04, 2014 7:04 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
na ostatnim MT rally (6 edition) mieliśmy różne lampy od Piothrusa. Ja dual.4, macalik dual.5. Diabeł i Fabian Dual.5 w wersji specjalnej (pełny spot chyba). Diabeł na drugi nocny etap powrócił do swojej Quadro9 (taką zresztą miał też fawinyl). Różnice są spore, a mówię to mając na uwadze dość szybką jazdę po lasach, nawigowanie, azymuty itp. Moja dual.4 nie sprawdziła się, szczególnie jak padało, Diabeł mówił, że dual.5 dla niego za słaba, faktycznie quadro świeci znacznie mocniej. Był z nami też korn ze swojej roboty lampkami (2szt x 3 LED-y), podobnymi do tych tutaj prezentowanych, ale widać w tych "produkcjach" braki na wytrzymałość mechaniczną.
Tak na podsumowanie, oprócz tych papierkowych parametrów ważne jest subiektywne odczucie (ja np. tak w ogóle nie widzę dobrze w nocy) i preferencje. Osobną sprawą jest też sama konstrukcja i sposób montażu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Pt paź 24, 2014 8:10 am 
Świeżak

Dołączył(a): Pt sie 22, 2014 11:23 am
Posty: 5
Dodam kilka słów od siebie w tym temacie.

Jesli dorabiacie obudowy lampek i wydajecie na tokarza ponad 100zl to proponuje zakupic z chin gotowe lampki i jeśli nie bedzie odpowiadała Wam moc światła, wywalic driver z ledami i wstawic nowy.

Ja kupiłem całe lampy za 7 funtów sztuka. Diody XM-L U2.
W każdej lampce jedna dioda. Mają szklane soczewki skupiające - są to lampki typu "spot"
Oczywiscie mozna wywalic te soczewki i zamontowac sobie płaską szybke.
Lampka jest uszczelniona od strony soczewki silikonowym oringiem.
Driver ma 3 funkcje świecenia - mocne, słabe i stroboskop.

Świeci całkiem dobrze. Jako ze to spot to dwie lampki mam ustawione aby swieciły na wprost a dwie kolejne na boki. Całkiem nieźle sie to sprawuje ( jak na tak śmieszną cene oczywiscie ).

Poniżej kilka zdjęć

[ img ]

Włacznik - też Chiny. :) Koszt 3 funty. Szkoda ze piktogram od awaryjnych a nie od swiateł ale... za taką cenę nie bedę się czepiał. Działa OK.

[ img ]

[ img ]
[ img ]
[ img ]


A tutaj widać chociaż troche jak to świeci.
Na tych zdjeciach zamontowane są TYLKO DWIE lampki ( pod lampą główną )

oem mijania H7 yamaha xt660z tenere
[ img ]

oem mijania + 2x Chinol led ( wiem.. troche za wysoko są ustawione na zdjeciu )
[ img ]



A tak wygląda sterownik z ledem.

[ img ]

Na ledzie nie ma żadnego odbłyśnika ponieważ lampka ma soczewke.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Pt paź 24, 2014 10:25 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 16, 2013 7:26 pm
Posty: 408
przypuszczam ze z odblysnikiem bedzie wiecej swiatla... dobrze ogniskuje ta soczewka, fajny spocik... moglbys przyblizyc mi wymiar tej soczewki (srednica i wysokosc)? mam wrazenie ze kolimatorem nie da rady tak skupic...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Pt paź 24, 2014 10:49 am 
Świeżak

Dołączył(a): Pt sie 22, 2014 11:23 am
Posty: 5
Wieczorkiem wkleje zdjecie samej soczewki z wymiarami. Mam jedną lampke rozebraną w mak.

Lampki przy podniesieniu na wysokość krótkiego i przy trybie HIGH tak oślepiają ze 100% kierowców aut jadacych z naprzeciwka włacza długie... ( nie mrugają.. włączają na stałe.. ) :D


Mocowanie lampki jest dość niefortunne i dobrze by bylo je przerobic na bardziej solidne. Chodzi o sposob blokowania lampki aby była w bezruchu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Pt paź 24, 2014 3:03 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 8:53 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Zabrze / Kopervik
Linka poslij do tych lampek :D
Gdzie je kupiles ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Pt paź 24, 2014 3:18 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pt sie 22, 2014 11:23 am
Posty: 5
Chiny. Ebay. Link wygaśnie zapewne ale prosze..

http://www.ebay.co.uk/itm/171453048436? ... EBIDX%3AIT





Wklejam wymiary "lampy w proszku"

[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Śr lis 05, 2014 5:48 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 3:39 pm
Posty: 86
Lokalizacja: Częstochowa
Dominik napisał(a):
(...) Był z nami też korn ze swojej roboty lampkami (2szt x 3 LED-y), podobnymi do tych tutaj prezentowanych, ale widać w tych "produkcjach" braki na wytrzymałość mechaniczną.


Ja robiłem lampki dla Korna (bazując na projekcie PawłaS) i nie bardzo wiem co masz na myśli jeżeli chodzi o braki na wytrzymałość mechaniczną. Korn jedną "zgasił" bo nie uszczelnił jej od strony kabli i przy myciu pod ciśnieniem zalał. Wyschła i działa dalej do dzisiaj. Przywalił w drzewo i zgasła - bo obluzowały się kable przy przełączniku.... Po poprawce kabli działa dalej.

Większość też śledziła akcję z wypadkiem który miał Shaman. Też ma tą samą lamkę. Po salcie przez maskę całego sprzęta (dosłownie) działa dalej.

Mogę się zgodzić co do walorów estetycznych, na pewno da się wykonać te lampki ładniej. Do tych, które zrobiłem ja można by się czepiać. Ale co do wytrzymałości mechanicznej - zupełnie się z tym nie zgadzam - powiem więcej: została tak zaprojektowana (przez PawłaS), że jest prawie pancerna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Śr lis 05, 2014 10:18 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N wrz 05, 2010 12:02 pm
Posty: 386
Lokalizacja: Gdynia
Jako użytkownik lampy Pawła wprowadziłbym dwie poprawki:

wychodzące kable powinny być wyprowadzone w pancerzyki bo trą o obudowę i jest to potencjalne miejsce zwarcia

w mojej opinii frezowanie obudowy powinno być wzdłuż walca, a nie po obwodzie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Cz lis 06, 2014 1:03 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 3:39 pm
Posty: 86
Lokalizacja: Częstochowa
Kastorcodex napisał(a):
Jako użytkownik lampy Pawła wprowadziłbym dwie poprawki:

wychodzące kable powinny być wyprowadzone w pancerzyki bo trą o obudowę i jest to potencjalne miejsce zwarcia


Ja w tym miejscu zalewam siliconem - znika problem tarcia i jest uszczelnione.

Kastorcodex napisał(a):
w mojej opinii frezowanie obudowy powinno być wzdłuż walca, a nie po obwodzie


Pytanie po co? wykonanie dużo droższe a efekt odporowadzania ciepła żaden (lub bardzo znikomy). U mnie przy niewielkiej nawet prędkości i wysokich temperaturach otoczenia lampka jest letnia. Jak się stoi to po dłuższej chwili robi się ciepła ale nigdy gorąca, a z tego co pamiętam to i tak elektronika jest zabezpieczona przed przegrzaniem i przy zbyt wysokiej temp. obniży moc świecenia / pobór prądu i lampka zacznie się studzić. Próbowałem w warunkach laboratoryjnych (w garażu podgrzewałem obudowę zapalniczką przez dłuższy czas :D :D :D ) i efekt przygaszania jest nie widoczny mimo spadku prądu - czyli zabezpieczenie zadziałało. Chyba że chodzi o efekt wizualny to nie dyskutuję :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Cz lis 06, 2014 3:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
tommyi napisał(a):
Kastorcodex napisał(a):
Jako użytkownik lampy Pawła wprowadziłbym dwie poprawki:

wychodzące kable powinny być wyprowadzone w pancerzyki bo trą o obudowę i jest to potencjalne miejsce zwarcia


Ja w tym miejscu zalewam siliconem - znika problem tarcia i jest uszczelnione.

Kastorcodex napisał(a):
w mojej opinii frezowanie obudowy powinno być wzdłuż walca, a nie po obwodzie


Pytanie po co? wykonanie dużo droższe a efekt odporowadzania ciepła żaden (lub bardzo znikomy). U mnie przy niewielkiej nawet prędkości i wysokich temperaturach otoczenia lampka jest letnia. Jak się stoi to po dłuższej chwili robi się ciepła ale nigdy gorąca, a z tego co pamiętam to i tak elektronika jest zabezpieczona przed przegrzaniem i przy zbyt wysokiej temp. obniży moc świecenia / pobór prądu i lampka zacznie się studzić. Próbowałem w warunkach laboratoryjnych (w garażu podgrzewałem obudowę zapalniczką przez dłuższy czas :D :D :D ) i efekt przygaszania jest nie widoczny mimo spadku prądu - czyli zabezpieczenie zadziałało. Chyba że chodzi o efekt wizualny to nie dyskutuję :D


Właśnie to jest najlepsze w tym projekcie, że każdy może go sobie sam zrobić - przynajmniej w wersji pierwotnej.
Założenia były bardzo proste - dużo światła, pancerna i wodoszczelna obudowa i bezobsługowość (zabezpieczenia).

Po kilku udoskonaleniach produkt jest wytrzymały na wszystko i z powodzeniem testowany w bardzo różnych i wymagających warunkach.

Dobre bo doskonałe i do tego polskie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Cz lis 06, 2014 4:13 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
PawelS napisał(a):
Po kilku udoskonaleniach produkt jest wytrzymały na wszystko i z powodzeniem testowany w bardzo różnych i wymagających warunkach.

Dobre bo doskonałe i do tego polskie :D


Ja się tylko wzorowałem na lampie Pawła i też nie mogę powiedzieć, żeby konstrukcja była słaba. Tym bardziej, że moje są znacznie większe.
Sam już wielokrotnie leżałem i nic. Musiałem też trochę pokombinować, żeby to uszczelnić, ale się udało i myjki ciśnieniowe mi nie straszne.

Wydaje mi się, że dużo też zależy od miejsca montażu. U mnie nie jest może najlepiej, ale to zależy kto ma jakie priorytety :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: N lis 09, 2014 8:04 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Jest jesień szybko robi się ciemno :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 44 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL