Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:54 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 44 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Śr sty 30, 2013 4:41 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
Witajcie,
Ostatnim czasem stwierdziłem że oświetlenie w moto jest słabe do endurzenia po nocy, w związku z czym zacząłem się bawić w rysowanie toczenie itd.

Wyszło z tego moim zdaniem fajne światło. Poniżej podaję kompletny rysunek (jak na moje możliwości) oraz namiar na sklep gdzie kupiłem LED engine.

Światło składa się z:
1. radiatora wytoczonego z pręta aluminiowego o średnicy 50mm,- metr takiego pręta to koszt ok. 100 zł (przed kupnem zapytaj tokarza ile potrzebuje zapasu i kup tyle ile trzeba:) )
2. usługi toczenia - koszt ok 80 - 100 zł
3. led engine w zależności od wersji od 170 do 190 zł
4. soczewka - 15 zł
5. klej termoprzewodzący - 9 zł
6. 4 śrubki M3 - grosze
7. mocowanie - w zależności od pkt przyczepienia to koszt 3 trytek lub kilkunastu złotych.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Moduł kupujemy ten
[ img ]
http://mrelektronik.com/led-engine/multiled/le35xms
lub ten
[ img ]
http://mrelektronik.com/led-engine/multiled/le35xmm
w zależności od potrzeb - tryby, zabezpieczenia ...

Optyka do diód XML to
[ img ]
http://www.mrelektronik.com/elementy-op ... imitstart=

Należy wybrać kąt rozchodzenia się światła - zaleta tego projektu to możliwość wymienienia optyki w dowolnym momencie (4 śrubki)
http://www.ledil.fi/luopdf2.php?s=54&t=992

Zamawiając podzespoły prosimy o przylutowanie do modułu 40 cm przewodów i wypuszczenie ich środkowym otworem.

Do szczęścia potrzebna nam jest jeszcze tubka kleju termoprzewodzącego, który ów sklep sprzedaje za ok. 9 zł

Wszystko składamy do kupy:
1. Sprawdzamy czy moduł lekko wchodzi w gniazdo w radiatorze.
a) Jeśli nie, należy lekko pilnikiem podszlifować jego brzegi tak aby wchodził bez większych oporów.
b) Po dopasowaniu modułu do gniazda należy założyć optykę (nóżki wchodzą w trzy otwory w module)
c) Następnie zakładamy "czapkę" i sprawdzamy czy wszystko ładnie przylega (jeśli optyka nie wchodzi w gniazdo należy ją lekko podszlifować - musi wchodzić z oporem ale bez przesady)
d) Sprawdzamy czy całość jest spasowana - nie może być luzu pomiędzy czapką a radiatorem ( jeśli jest należy dorobić dystans z czegoś twardego). Jest to bardzo ważne gdyż nie można dopuścić do zgniecenia bardzo delikatnych LED'ów
e) Gdy wszystko gra zabieramy się do roboty
2. Odtłuścić elementy aluminiowe
3. Poczekać aż wyschnie
4. Nanieść cienką warstwę kleju w miejscu styku modułu z radiatorem
5. Wprowadzić przewody w otwór centralny fi 5mm
6. Wcisnąć moduł do samego końca gniazda - sprawdzić czy równo przylega
7. Założyć optykę
8. Założyć "czapkę" i po upewnieniu się że nie ma luzu pomiędzy radiatorem i czapką należy przykręcać krzyżowo śrubki M3.
9. Zostawić na kilkanaście minut aby klej związał.
10. Podłączyć do motocykla i wypalać oczy zazdrosnym kolegom :)

Moc wg. producenta to nawet 3000 lm.

Światło sprawdzone w temperaturach ujemnych.
Jeszcze nie wiem czy i jak bardzo się grzeje w ciepłe dni, ale podejrzewam, że nie będzie się grzało znacznie.

Świeci to tak.

Światła mijania.
[ img ]

LED
[ img ]
Optyka medium.

Pozdrawiam i do następnego :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Śr sty 30, 2013 5:29 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 8:53 pm
Posty: 468
Lokalizacja: wwa
Jak dla mnie opis super profeska.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Śr sty 30, 2013 5:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Robi wrażenie :!: W którym miejscu przykręciłeś?
w/w koszt to jednej czy dwóch lamp?

Pozdrawiam
sylwester


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Śr sty 30, 2013 11:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
4 fota od góry widać gdzie przykręciłem.
Koszt dotyczy 1 sztuki, ale można coś urwać na aluminium i na toczeniu.
Podobne lampki w necie chodzą po 300 zł ale światła dają 900 lm :)
Myślę, że rachunek jest prosty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Śr sty 30, 2013 11:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Ale chyba nie przebiłeś Supermini ?

[ img ]

[ img ]

jakość ? cena ? moc :wink: ? ale fajnie że inni kombinują ... ja też


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 9:05 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
SUPERMINI (1200-1500lm) cena 349 zł
Zależy na czym Ci zależy.
Moje ustrojstwo nie jest tak ładnie pomalowane i nie ma loga - poza tymi szczegółami, ma wszystko czego potrzeba i moc 2x większą. Dodatkowo nie jest zalane silikonem czy innym badziewiem i daje możliwość dostosowania snopa światła do aktualnych potrzeb bez konieczności kupienia kolejnej lampy.

A jeśli komuś zależy na ładniejszej lampie to niech przerobi sobie rysunek na ładniejszy :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 9:26 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Fajny projekt ! 8)

Pomysl nad zastapieniem 3 3w (takie chyba sa)
1 10w dioda cree. Urwie leb


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 9:40 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Trochę się " zdoktoryzowałem " w tym temacie i byłem u chłopaków z MR ( mam blisko ) kupiłem u nich wszystko co mieli , kupiłem też jak widziałeś lampy 4XMOTO i żeby nie strzępić języka po próżnicy porównałem to wszystko :) raczej masz tyle samo światła co supermini , z tego co wiem nawet płytka jest ta sama ( chodzą słuchy że to Oni robią moduły led :wink: ) inny jest kolimator .
Chyba że masz tam 3 10 W cree , takie jak ja i gotujesz herbatę na kierownicy :lol:
To wszystko jednak bez znaczenia , efekt się liczy :lol: diody pięknie świecą i o to chodzi , jak jeszcze jest finansowo dobrze , to po co kombinować .
A masę zalewową wprowadza się by uszczelnić i wzmocnić mocowania kolimatorów ... nie jest łatwo ją kupić , wiem :)
A kończąc temat , żeby 10 W diody zaświeciły tam gdzie trzeba i jak trzeba , niestety potrzebne są duże kolimatory ... mnie najbardziej podoba się jak pracują na 37 mm IRIS , tyle że nie ma tyle miejsca :(


Ostatnio edytowano Cz sty 31, 2013 10:09 am przez PIOTHRUS, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 9:43 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
A możesz podać symbol tego Leda 10W ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 9:58 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
Płytka zastosowana u mnie ma większą średnicę, zupełnie inna optyka, nie wiem jakie diody mają tam wsadzone.
Ja nie mówię, że to co sprzedają 4xled jest złe, ale pokazuję, że każdy może sobie to zrobić sam.

Mam w tym ustrojstwie 3 takie diody
http://www.cree.com/led-components-and- ... /xlamp-xml

Maximum power (W) 10
Light output Up to 1040 lm @ 10 W

Więc światła jest 2x więcej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 11:06 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Tytulem wstepu ja sie nie doktoryzowalem, bo doktoryzowanie sie oznacza w miazdzacej wiekszosci przypadkow wiedze teoretyczne. :mrgreen:
Pracowalismy jakas dluzsza chwile przy jednej z naszych zmot, ktora w tym roku pojedzie magam, serie MT i ladoge. Budzet byl praktycznie bez ograniczen, wiec postanowilismy do tematu podejsc rzeczowo i sprawdzic dostepne rozwiazania. Przez nasze rece przeszlo roznych ledow za w sumie kilkadziesiat tysiecy zlotych. Od "chinczykow" , przez amerykansie rozne visionx'y, kilka pomniejszych firm i 4xled. Wniosek jest tylko jeden i zgadzam sie z Pawlem w 100%. *Kazdy* producent korzysta z gotowych, chinskich elementow, ktore wklada w co bardziej wymyslne i ladniej frezowane obudowy. Bebechy u Wszystkich sa takie same. Bez wyjatku. Mozna nawet robic samemu

http://www.pirate4x4.com/forum/general- ... t-bar.html

Trzy dobre diody plus regulator plus kolimatory wyjdzie <100pln przy zakupie w dx.com

Chlopaki z 4xled znaja sie na tym co robia, ale na sily probuja udowodnic,ze robia jakies kosmiczne produkty i voodoo swoje dorzucaja. Tak jak tez Piotr mowi twierdza,ze robia ta czy tamto , a pozniej w rozmowie wychodzi,ze np. ich diody maja
"dwuktornie wiekszej sprawnosci przetwarzania pradu na swiatlo" :lol: albo,ze soczewki sa ich , angielskie robione na Tajwanie. :lol: W sposob czasami porazajacy probobuja z potencjalnego kupca roic idiote. Wroc Moze nie idiote, ale roztaczja taka atmosfere tajemniczosci, high-endu i nasa, ze plakac sie momentami chce. A tak naprawde skladaja wszystko z gotowych lementow. Plus jest taki,ze mozna sobie zrobic lampe combo i sa odrobine mniejsze i lzejsze niz chinskie odpowiedniki. Odrobine a nie kilka razy, jak twierdza. Za to kosztuja kilka razy wiecej.

Przyklad:
Taka sobie np. lampa http://4xledshop.home.pl/pl/p/XBAR12-5000lm/117 chwala sie ,ze mniejsza niz chinski odpowiendik, ale nie napisza juz nigdzie ,ze ma diody 5w, a nie 10w :mrgreen:
Pozniej idziemy dalej i pytamy jak to jest,ze lampa z 12 diodami 5w pobiera 50w zamiast 60? ;)
No i sie okazalo,ze diody tak naprwde maja troche ponad 4w, a pisza tak,zeby nie wygaldalo gorzej jak u konkurencji :mrgreen: Dlugo by opowiadac.

Pawel danymi sie nie sugeruj. My generalnie w testach je zlalismy, bo prawda jest taka,ze chinskie deklaracje sa ... warte, te producentow polskich tak samo (vide przyklad 4xled) Stawialismy na organoleptyczne doznania :mrgreen:
Generalnie jesli juz usredniac mozna przyjac ,ze jedna 3w dioda ma ~330 lumentow. Jedna 10w ma okolo 1000.
Jak wsadzisz 3 to wynik sumarycznie bedzie podobny na papierze, ale 10w diody lepiej sprawdzaja sie jako swiatla dalekosiezne (spot). 3w robia lepiej jako robocze (flood). To tak jakabys porownal 30 swieczek z jednym reflektorem h4 ;)

Wiec

Taka dioda
http://dx.com/p/xm-lt60-1000lm-led-whit ... 69&u=54704

Z takim regulatorem
http://dx.com/p/6-18v-3000ma-3-mode-cir ... 04&u=57779

Bedzie swiecila tak samo dobrze niezaleznie od tego czy jest zamknieta w kawalku aluminium z castoramy, chinskim odlewie czy fikusnie wyfrezowanej lampie polskiego "producenta" (a raczej skladacza)
No i meritum tego przydlugiego wowodu jest takie, ze generalnie te wszystkie ledy to jedno i to samo. Przy odrobinie zaciecia zrobic sie to samemu za ulamek ceny, jak sie nie ma zaciecia czy czasu to mozna zamowic chinczyka, a jak sie ma budzet, zalezy nam na kazdym gramie (w przypadku auta ma to drugorzedne znaczenie ) i lubi logotypy kupuje sie 4xled.

A ciekawskim polecam zapytac 4xled czy ich lampy "sieja" na radio, cb i interkom. :mrgreen:
Na pewno odpowiedza,ze nie. Wtedy prosze zapytac o 2 czerwone defendery :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 11:27 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 9:54 am
Posty: 408
Lokalizacja: Gostyń - Śląsk
newbie007 napisał(a):
Tytulem wstepu ja sie nie doktoryzowalem, bo doktoryzowanie sie oznacza w miazdzacej wiekszosci przypadkow wiedze teoretyczne. :mrgreen:
Pracowalismy jakas dluzsza chwile przy jednej z naszych zmot, ktora w tym roku pojedzie magam, serie MT i ladoge. Budzet byl praktycznie bez ograniczen, wiec postanowilismy do tematu podejsc rzeczowo i sprawdzic dostepne rozwiazania. Przez nasze rece przeszlo roznych ledow za w sumie kilkadziesiat tysiecy zlotych. Od "chinczykow" , przez amerykansie rozne visionx'y, kilka pomniejszych firm i 4xled. Wniosek jest tylko jeden i zgadzam sie z Pawlem w 100%. *Kazdy* producent korzysta z gotowych, chinskich elementow, ktore wklada w co bardziej wymyslne i ladniej frezowane obudowy. Bebechy u Wszystkich sa takie same. Bez wyjatku. Mozna nawet robic samemu

http://www.pirate4x4.com/forum/general- ... t-bar.html

Trzy dobre diody plus regulator plus kolimatory wyjdzie <100pln przy zakupie w dx.com

Chlopaki z 4xled znaja sie na tym co robia, ale na sily probuja udowodnic,ze robia jakies kosmiczne produkty i voodoo swoje dorzucaja. Tak jak tez Piotr mowi twierdza,ze robia ta czy tamto , a pozniej w rozmowie wychodzi,ze np. ich diody maja
"dwuktornie wiekszej sprawnosci przetwarzania pradu na swiatlo" :lol: albo,ze soczewki sa ich , angielskie robione na Tajwanie. :lol: W sposob czasami porazajacy probobuja z potencjalnego kupca roic idiote. Wroc Moze nie idiote, ale roztaczja taka atmosfere tajemniczosci, high-endu i nasa, ze plakac sie momentami chce. A tak naprawde skladaja wszystko z gotowych lementow. Plus jest taki,ze mozna sobie zrobic lampe combo i sa odrobine mniejsze i lzejsze niz chinskie odpowiedniki. Odrobine a nie kilka razy, jak twierdza. Za to kosztuja kilka razy wiecej.

Przyklad:
Taka sobie np. lampa http://4xledshop.home.pl/pl/p/XBAR12-5000lm/117 chwala sie ,ze mniejsza niz chinski odpowiendik, ale nie napisza juz nigdzie ,ze ma diody 5w, a nie 10w :mrgreen:
Pozniej idziemy dalej i pytamy jak to jest,ze lampa z 12 diodami 5w pobiera 50w zamiast 60? ;)
No i sie okazalo,ze diody tak naprwde maja troche ponad 4w, a pisza tak,zeby nie wygaldalo gorzej jak u konkurencji :mrgreen: Dlugo by opowiadac.

Pawel danymi sie nie sugeruj. My generalnie w testach je zlalismy, bo prawda jest taka,ze chinskie deklaracje sa ... warte, te producentow polskich tak samo (vide przyklad 4xled) Stawialismy na organoleptyczne doznania :mrgreen:
Generalnie jesli juz usredniac mozna przyjac ,ze jedna 3w dioda ma ~330 lumentow. Jedna 10w ma okolo 1000.
Jak wsadzisz 3 to wynik sumarycznie bedzie podobny na papierze, ale 10w diody lepiej sprawdzaja sie jako swiatla dalekosiezne (spot). 3w robia lepiej jako robocze (flood). To tak jakabys porownal 30 swieczek z jednym reflektorem h4 ;)

Wiec

Taka dioda
http://dx.com/p/xm-lt60-1000lm-led-whit ... 69&u=54704

Z takim regulatorem
http://dx.com/p/6-18v-3000ma-3-mode-cir ... 04&u=57779

Bedzie swiecila tak samo dobrze niezaleznie od tego czy jest zamknieta w kawalku aluminium z castoramy, chinskim odlewie czy fikusnie wyfrezowanej lampie polskiego "producenta" (a raczej skladacza)
No i meritum tego przydlugiego wowodu jest takie, ze generalnie te wszystkie ledy to jedno i to samo. Przy odrobinie zaciecia zrobic sie to samemu za ulamek ceny, jak sie nie ma zaciecia czy czasu to mozna zamowic chinczyka, a jak sie ma budzet, zalezy nam na kazdym gramie (w przypadku auta ma to drugorzedne znaczenie ) i lubi logotypy kupuje sie 4xled.

A ciekawskim polecam zapytac 4xled czy ich lampy "sieja" na radio, cb i interkom. :mrgreen:
Na pewno odpowiedza,ze nie. Wtedy prosze zapytac o 2 czerwone defendery :mrgreen:


Smutne to że w naszym kraju jak już ktoś coś dobrego zrobi, zainwestuje, i odważy się to sprzedać z zyskiem (co jest przecież podstawą działalności) od razu znajdzie się kilku co wytkną że jest droższy od chińczyków.
Produkty 4Xled są napradwę bardzo dobrze wykonane, zabezpieczone i pancerne. Co do bebchów w środku to trudno wymagać że sami będą produkować diody itd. Po co więc taka krytyka bezsensowna. Nie chcesz nie kupuj - zrób sobie zestaw sam ( jak to uczyniłeś) - ciesz się tym - chwal na forum ( bo dobrze poczytać i wiedzieć o tych eksperymentach) ale nie obrzucja błotem uczciwie działających firm.
Zdrowia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 11:33 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
Ja biorę dane ze strony CREE.
Jak ktoś będzie chciał zrobić lampkę na kierę to będzie wiedział za ile może to zrobić z rozsądnych podzespołów bez marketingu i mydlenia oczu.
Jedyne co zyskuję to radość, że się ludzie nie zabiją w nocy bo światła mieli z d..y.
Nie krytykuję też żadnej firmy ani chińskiej, ani polskiej, ani amerykańskiej.
Wiem, że można to zrobić taniej ale wymaga to chwili czasu (bardzo krótkiej) i wizyty u tokarza.

Zamieściłem ten post podobnie jak to robi kilka osób na http://www.advrider.com dla ułatwienia życia ludziom którzy chcą ale nie wiedzą jak.

I zamierzam zamieścić jeszcze kilka - czołówka itd.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 11:36 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
W powyzszym projekcie zastosowane sa LEDy 3xXML bin T6, barwa 5000K, 30W, sila swiatla to 3 x 910 lumenow x 0.91 (sprawnosc kolimatora) = okolo 2500 lumenow (moze 2200 bo jeszcze spadek napiecia przy duzych pradach). Mozna dostac taka sama plytke z LEDami XML bin U2 (okolo 1000 lumenow na LED), ale tylko przy barwie swiatla 6500K - niby jasniejsze, ale w lesie i zwlaszcza na mokrym slabe.

Ogolnie lampa ze wzgledu na sile swiatla przy tak malej obudowie jest SUPER - idealnie nadaje sie na dodatkowe oswietlenie na kasku

W sprawie projektu chcialbym dodac, ze zamiast kleju termoprzewodzacego (przewodnosc cieplna 0.9W/mK) lepiej zastosowac paste termoprzewodzaca (przewodnosc 4.5W/mK). Wlasnie dlatego w plytce sa trzy otworki na srubki M3. Po przykreceniu plytka bedzie znacznie lepiej przylegac do obudowy i oddawac cieplo. W sumie lampa i tak by sie nie spalila, bo jest czujnik temperatury, ale po zbytnim nagrzaniu sila swiatla bedzie automatycznie zmniejszana. Tokarzowi nalezy powiedziec, aby plaska czesc obudowy stykajaca sie z plytka z LEDami byla jak najbardziej gladka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lampa LED - projekt + namiary na komponenty + manual
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 11:38 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Fabian: A gdzie ja obrzucam blotem? :shock:

Sam od wieelu lat prowadze dzialalnosc. I jestem wyczulony na niektore praktyki. Bo jedno narzucic sobie marze (nawet kilkaset procent- nic mi do tego) a druga bezczelnie klamac,ze w lampach jest cos lepszego niz ma konkurencja, a sa te same diody, ktore kazdy z nas moze kupic w PL/Chinach/Ebay'u.
Zreszta ja rowniez uwazam produkty 4xled za dobre. I bedace pod niektorymi wzgledami lepsze od chinczykow. Mam spore zastrzezenie co do sposoby ich reklamy.


Zreszta tak naprawde 4xled wycenia swoje produkty cos logiczne.

Przegiecie jest np. tu:

http://www.sklep4x4.pl/sklep/pr/268/140 ... D-3-W.html

Ta lampa w kosztuje $273 + przesylka do PL. :shock:
Mieslimy je obie i sprzedawca caly czas szedl w zaparte,ze to co innego. Wydalismu niego prawie 8 tysiecy na lampe a okazalosie,ze okolo 6 tysiecy kosztowal sam nadruk. :evil: Kase po ujawnieniu tematu oddal.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 44 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL