Teraz jest So kwi 20, 2024 1:13 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 32 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: shoei neotec & Schuberth C3 PRO
PostNapisane: N gru 23, 2012 5:36 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sty 26, 2009 1:03 am
Posty: 194
Lokalizacja: Olsztyn
Zastanawiam się nad tymi modelami. Czy ktoś z Was już macał c3 pro. C3 ma dedykowany kołnierz z intercomem za kosmiczne pieniądze. Co wybrać?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: shoei neotec & Schuberth C3 PRO
PostNapisane: N gru 23, 2012 5:58 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So lis 28, 2009 9:32 pm
Posty: 289
Lokalizacja: mazowieckie
Rafał a to widziałeś:



na priv wyśle Ci dodatkowe info ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: shoei neotec & Schuberth C3 PRO
PostNapisane: N gru 23, 2012 6:04 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sty 26, 2009 1:03 am
Posty: 194
Lokalizacja: Olsztyn
Widziałem. Żadnych konkretów. Niby C3 zwykle bardziej w uszy ciśnie, niektórzy piszą. Neoteca macałem i wydawał się fajniejszy od c3. Wersji pro jeszcze nie było.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: shoei neotec & Schuberth C3 PRO
PostNapisane: N gru 23, 2012 6:46 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr mar 07, 2012 2:43 pm
Posty: 15
to moze wrzuce porownanie ze scigacza

http://www.scigacz.pl/Lewy,szczekowy,Sh ... 19000.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: shoei neotec & Schuberth C3 PRO
PostNapisane: N gru 23, 2012 8:14 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
magrafb napisał(a):
.... C3 ma dedykowany kołnierz z intercomem za kosmiczne pieniądze. ...


Jak kupisz C3 to nie kupuj kołnierza, bo nie sparujesz z niczym oprócz scali. Jak będziesz już miał, c3 i bedziesz chcial, to prześlę ci jak zamontować do C3 np midlanda zeby kable nie fruwały.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: shoei neotec & Schuberth C3 PRO
PostNapisane: So sty 12, 2013 12:43 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn lis 01, 2010 10:23 pm
Posty: 96
Kolega sprzedaje kaski i inne akcesoria do moto.
I odradza wszystkim kaski schubertha.

C3 oraz S2 wracały po 2 miesiącach użytkowania z pękającymi mocowaniami pin locka, odklejały się uszczelki, pękały blendy itp.
Dodam że towar pochodził z Oficjalnego przedstawicielstwa na pl lub z niemieckiego runku - były plotki o podróbkach lub gorszych wydaniach na nasz rynek

Lepiej sprzedają się niemieckie skorupy (dużo osób pisze na forach że to najcichsze kaski i mega hiper super)

za shoei - em przemawia:

brak reklamacji
dobre wizjery i pin lock
dużo miejsca na okulary i słuchawki
BEZPIECZEŃSTWO - w miejscu blendy na czole, dołożona skorupa (kask jest bardziej wypukły bo skorupa w tym miejscu ma tyle samo materiału jak w każdym punkcie a nie tak jak w większości kasków z blendą że wycinają 1cm materiału na czole czyli tam gdzie jest największe prawdopodobieństwo uderzenia.
5 letnia gwarancja i darmowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

co do interkomów to tak jak użytkownicy wsopiminali:
CARDO robi interkomy dla Schubertha ale także masę akcesoryjnych więc jest w czym wybierać:
Q2, Q2pro, G4, G9 i tutaj jest pełna kompatybilność a przede wszystkim dobre wykonanie i zasięg.

Każda marka kasku produkująca swoje interkomy (blokuje możliwość porozumiewania się z interkomami innych marek) - wiadomo w jakim celu


w razie pytań mogę podpowiedzieć bo trochę poczytałem i mam dostęp do informacji dzięki koledze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: shoei neotec & Schuberth C3 PRO
PostNapisane: So sty 12, 2013 1:22 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N paź 02, 2011 2:15 pm
Posty: 230
Lokalizacja: Wrocław
Na co dzień latam w Multitec'u, miałem okazję zrobić parę kilometrów w Neotecu i wiem że jak się skończy obecny kask to na pewno wsiądę w jego następcę. Fajnie dopracowany aerodynamicznie - podczas jazdy ciekawie się odciąża sprawiając wrażenie zaj.... lekkiego, jest cichy, szczena po otwarciu nie opada nawet jak pochylisz się "na wiatr", no i przede wszystkim fajnie "ściska" łeb.
W C3'ce nie miałem okazji się przejechać wiec porównania brak ale Neotec taki, że w sumie nie chce mi się szukać alternatywy.
Na korzyść działa również fakt, ze Shoei daje 5 lat gwarancji. Skorzystałem ostatnio i trzeba powiedzieć że chłopaki nie oszczędzają. Wszytko co zgłosiłem wymienili na nowe a stare części (wentylacje, wszystkie śrubki, zaślepki) dołączyli dostałem z powrotem.
Problem jedynie w tym, ze gwarancja obejmuje kaski zakupione w polskiej sieci dealerskiej. A te z reguły droższe niż u zagranicznej konkurencji.
Dodam ze w Multitecu zrobiłem ok 50 kkm i kask w zasadzie wygląda jak nowy, a dbam o niego raczej bez przesady.

Tyle, moze się przyda.

pzdr
kiba


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: shoei neotec & Schuberth C3 PRO
PostNapisane: So sty 12, 2013 1:50 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
kazik_szczecin napisał(a):
Kolega sprzedaje kaski i inne akcesoria do moto.
I odradza wszystkim kaski schubertha.

C3 oraz S2 wracały po 2 miesiącach użytkowania z pękającymi mocowaniami pin locka, odklejały się uszczelki, pękały blendy itp.
Dodam że towar pochodził z Oficjalnego przedstawicielstwa na pl lub z niemieckiego runku - były plotki o podróbkach lub gorszych wydaniach na nasz rynek...


2 lata jeździłem w C3 - zero problemów. Może bym kupił Shoei, ale wtedy nie robili kasków z blendą. Teraz już są (Neotec), więc pewnie warto spróbować. :roll:

Szkoda, że gwarancja tylko na kaski z polskiej dystrybucji - za granicą ceny są na ogół dużo atrakcyjniejsze. :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: shoei neotec & Schuberth C3 PRO
PostNapisane: So sty 12, 2013 3:13 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 27, 2011 6:33 pm
Posty: 135
Lokalizacja: WZ
Z tą ciszą w Neotecu bym nie przesadzał szum jak :lol:
Mam chyba kwadratowy łeb bo po ok 2 godz. jazdy uciska mnie w jednym punkcie na górnej krawędzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: shoei neotec & Schuberth C3 PRO
PostNapisane: So sty 12, 2013 3:54 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lip 27, 2008 11:14 pm
Posty: 324
Lokalizacja: Łódź
kazik_szczecin napisał(a):
Kolega sprzedaje kaski i inne akcesoria do moto.
I odradza wszystkim kaski schubertha.

BEZPIECZEŃSTWO - w miejscu blendy na czole, dołożona skorupa (kask jest bardziej wypukły bo skorupa w tym miejscu ma tyle samo materiału jak w każdym punkcie a nie tak jak w większości kasków z blendą że wycinają 1cm materiału na czole czyli tam gdzie jest największe prawdopodobieństwo uderzenia.
5 letnia gwarancja i darmowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
.

Handlowca to bym pod tym kątem raczej nie słuchał, nigdy nie wiadomo czy nie chodzi np. o wielkość marży :D

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i miejsce uderzeń kaskiem to najwięcej jest w żuchwę a nie czoło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: shoei neotec & Schuberth C3 PRO
PostNapisane: So sty 12, 2013 4:10 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N paź 02, 2011 2:15 pm
Posty: 230
Lokalizacja: Wrocław
Horoś napisał(a):
Z tą ciszą w Neotecu bym nie przesadzał szum jak :lol:

... w kasku szczekowym... :twisted: ?
W porównaniu z Multitekiem niebo a ziemia!!!

pzdr
kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: shoei neotec & Schuberth C3 PRO
PostNapisane: So sty 12, 2013 5:06 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 3:55 pm
Posty: 314
Lokalizacja: Bolesławiec
Eksploatuję C3 z kołnierzem z intercomem 2,5 roku, przejechałem z nim 30tk - jestem bardzo zadowolony ,nic nie odpada nie marszczy się itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: shoei neotec & Schuberth C3 PRO
PostNapisane: So sty 12, 2013 6:49 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 9:34 am
Posty: 179
Lokalizacja: 100LICA
Od 6 lat i 70tys. km w C2 - raczej dbam o to co noszę na głowie - ale nigdy nic się nie padło, nie urwalo itp. rok czy 2 lata temu dokupiłem szybę z pin lock i jest super.
Wiem, że to nie na temat z tym C2 ale też szczerze wątpię by niemce chcieli jakieś g.. 2gatunek sprzedawać ale.... :?: :?: :?: :?:
Interkom musi być raczej dedykowany ( :roll: $$$) bo jakoś nie ogarniam swoją wyobraźnią jak maiłbym włożyć pałąk z mikrofonem z zewnątrz (bardzo mało miejsca) - próbowałem ale chyba bez "prucia" by się nie obyło.
Choć kolega kolegi który zna kolegę .... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: shoei neotec & Schuberth C3 PRO
PostNapisane: So sty 12, 2013 9:01 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr cze 13, 2012 8:50 pm
Posty: 198
Lokalizacja: Wrocław
Ja mam Nolana N103 i ostatnio wziąłem do testów C3. Może mój błąd, bo nasłuchawszy się jaki to zajefajny garnek i ogólnie to kurde, tak się napaliłem jak szczerbaty na suchary. Nie bardzo wiedziałem czego tak naprawdę oczekiwałem, ale spodziewałem się co najmniej orgazmu :D. A w sumie szału nie było. Na tyle, że nie widziałem potrzeby zmiany kasku.
Co fajne to wentylacja, mechanizm podnoszenia szyby i to że jest tak wycięta, że gdy jest podniesiona to nie widać jej.
Z rzeczy które mnie wkurzały. Blenda bardzo cienka, i w obecnym motocyklu podczas jazdy z podniesioną szybą wpada w drżenie co irytuje. A ja bardzo lubię jeździć po mieście z podniesioną szybą i opuszczoną blendą latem. Ciężko się go zapina, bo jakoś tak mało miejsca przy podbrudku.
Neoteca miałem na głowie ale jeszcze nie miałem możliwości polatania więc wstrzymam się z opinią.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: shoei neotec & Schuberth C3 PRO
PostNapisane: So sty 12, 2013 9:27 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 12:46 pm
Posty: 245
Ja uważam , że każdemu będzie pasowało co innego . Mam obydwa (przejechałem i w jednym i w drugim po kilkadziesiąt tysięcy kilometrów) , moim zdaniem zdecydoanie lepszy jest multitec. Jedyny plus shuberta jest taki , że można go założyć bez zdejmowania okularów.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 32 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL