Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:25 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kamera Drift HD Ghost
PostNapisane: Wt lip 16, 2013 8:27 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
newbie007 napisał(a):
Juz kiedys pisalem
Nie mam specjalnie zastrzezen co do jakosci obrazu. Kompresja w mov jest irytujaca. Baterie sa tanie - fajnie, ale tak jak pisal gosc w filmiku nigdy nie wiesz czy sie filmuje.
Niby jest jakies tam dzwiekowe pikadelko, ale za uja to nie zdaje egzaminu, bo nie slychac tego. Potrafi sie wyladowac ot tak poprostu czy wylaczyc. U mnie dodatkowo wyrobil sie przesuwny guzik i trzeba go mocowac tasme. Kilka razy juz ominalem fajne ujecia, bo braklo karty, wylaczyl sie czy przekrzywil na kijowym mocowaniu do googli.
Tutaj tego problemu nie bedzie

U mnie pikadełko sprawdza sie znakomicie, zresztą gdy mam wątpliwość, przesuwam na moment włącznik tam i z powrotem i wszystko wiem, a cięcie plików na mniejsze jest korzystne dla poźniejszej post produkcji. To moja druga kamera Contour i guzik sie nie wyrobił. Uszkodzoną kamerę zawsze możesz zwrócić w zamian masz do 50% zniżki na zakup nowej. Co do karty to ja używam 32GB rzadko mi się kończy ;) baterie owszem ale pikadło u mnie sie sprawdza.
Mocowanie do Gogli faktycznie kiepsko robi głównie dla tego ze obraz drga ale tak byłoby w przypadku kazdej innej kamery. Mój model współpracuje juz ze smartfonem wiec mam podgląd stanu baterii i kadru, chociaż celownik diodowy uważam za świetne rozwiązanie.
Drift Ghost ma przewage w bocznym wyświetlaczu, ja żeby przejrzeć materiał muszę przełożyć kartę do samrtfona, długo to nie trwa ale zawsze. No i ta szczelność do 3m jest kusząca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera Drift HD Ghost
PostNapisane: Wt lip 16, 2013 8:42 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Dla mnie ten pilot i funkcja ostatnihc 5 minut jest decydujaca.

Licytuje kilka Go pro, ale odpuszcze chyba.
Dla mnie jakosc obrazu ma sprawe drugorzedne znaczenie. Nawet najslabsze sa i tak wiecej jak wystarczajace dla mnie. Co mi po zylecie jak najlepsze akcje idzie ominac? Tak wlasnie z countrem bylo.

Priotytet to dla mnie informacja o stanie kamery. Aplikacja na smartfona dla mnie nie rozwiazuje problemu, bo nie mam smartfona :mrgreen: no i nawet jakabym mial to nie czuje potrzeby uwieszania kolejnej rzeczy na kierownicy. A pilot jest sliczny. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera Drift HD Ghost
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 9:31 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Kupilem.

Zobaczymy jak przyjdzie.

Ps. Gosc na ebay'u sprzedaje za $299 + przesylka ~$30


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera Drift HD Ghost
PostNapisane: Cz sie 01, 2013 9:10 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
No wiec przyszla. Jestem po pierwszym, krotkim tescie.

Tak na szybko, bo robota i wogole....

Jestem mega amatorem. Mam w dupie pixele i cala reszte "fachowych" parametrow. Ma byc ladny obraz, wygodna w obsludze i dobra bateria.

Porownanie mam z Countour'em, Go pro jakims starszym i GoPro black. Gniecie wszystkie bez mydla.

Co mi sie podoba:

bateria - masakroiwalem ja kilka godzin bawiac sie milionem ustawien. Nie do konca doladowana bateria wytrzymala bez problemu

pilot- boskie urzadzenie. Raz na zawsze rozwiazujemy problem z odwieczym pytaniem " Czy nagrywam? / Zobacz na kask!Swieci sie czerwone? " :mrgreen: Sygnalizowanie trybu pracy, przelanczenie, itd.. nawet jak wyjedziesz z zasiegu to pilot bez problemu paruje sie po wjezdzie - w go pro nie zawsze tak bylo.

- obracany obiketyw o 300 stopni - mial to tez Countur, ale tu jakos lepiej rozwiazane. Chcesz z ziemi cos nagrac? No problem! Kladziesz na ziemi i odpowiedni przekrecasz obiektyw. To samo na kasku czy innym mocowaniu.

- duzo lepsze mocowanie niz countur do googli - mimo, ze guma juz sie wyciagnela to trzyma i tak lepiej ciezsza kamere niz uchyt konurencji. Nie ma problemu jak w Co, ze cos sie przekreci czy przesunie.

- nie wyglada sie jak teletubis z go pro

- fajnie rozwiazane mocowanie do mocowac. :mrgreen: Mozesz ja w grubych rekawcach zdjac z kasku/googli bez zdejmoania rekawic czy kasu ( u mnie zapicie DD...) Udalo sie bez problemu za pierwszym (!) razem - z wypieciem Countura po roku ciwaz mialem problem.

- prostota i intuicyjnosc obslugi. Za to inzyniera naleza sie medale. Kamere mialem w rekach po raz pierwszy. Moze z 10 minut klikania. Zalozone na kask i jazda po chwli operuje sie na jak "stary" - mistrzostwo jesli chodzi o uzytecznosc. Nie bylo z calego wyajzdu ani jednego zlego ujecia - ze cos sie nie nagrolo, nagralo w nie takiej rozdzialce, nie cale czy nagrywalo sie niebo. Wszystko wyszlo tak jak zaplanowane.

- ladowarka dodatkowa (12/220v) z 2 bateriami kosztuje $30 :mrgreen:

- zwykly gwint , ktory pozwala na korzystanie ze zwyklych akcesroiow fotograficznych - statywy itd..

- tryb tagowania - cos jak nagrwanie, ale nie do konca. Polecam obejrzec jakies testy.
W skrocie : kamera jest w trybie czuwania i sobie jedziesz. Jak wyskoczy Ci zajaczek /sarna czy dzik to nie musisz sie zastanawiac czy nagrales tylko naciskasz odpowiedni guzik i juz. Nagra do pliku ostatnie 5 minut :shock: :mrgreen: i dla pewnosci 5 nastepnych.

- mozna robic foty podczas nagrywania filmu.

- mozliwosc zmiany konta patrzenia - nagrywamy z rybim okiem, a foty robimy "plaskie"

- no i wyswietlacz... nawet nie bede sie rozwijal. Jednak kamera bez wyswietlacza to dziadostwo. Probowalem sobie przez lata tlumaczyc jakos jego brak, ale bylem w bledzie.

- plywalem w basenie bez zadnej obudowy - zyje

Teraz co mi sie niepodoba:

- pilot trzeba znalezc miejsce na kierownicy, bo na rekach jest slabo.
- diody w pilocie migaja a nie swieca . Niby nic a odrobine wkurza. Jak taniesz po dziurach to nie starczy poprostu zerknac w jakim jest trybie, tylko trzeba na sekunde czy poltora zawiesic na nim wzork az mignie - ile metrow w tym czasie przejedziemy to juz niech kazdy sobie sam policzy :mrgreen:
- w trybie tagowanie nie mozna robic fot - w sumie nie problem. wystarczy jednym przycisnieciem przelaczyc na tryb foto , zrobic co trzeba i pozniej nasteopnym wrocic.

- przy ladowaniu tylna klapka ( jest kilka roznych - w zestawie 2) jest luzna - tzn nie przytwierdzona niczym do kamery. Juz wczoraj bym ja posial. Dupy by im nie rozerwalo gdyby wisiala poprostu na jakims przewodzie

- kamera na korpusie nie ma oczka do zaczepienia (nie wiem jak to sie nazywa) minismyczy. Countour mial i raz sie przydalo jak uchwyt pekl. Zawisnal wtedy na kasku a tam go pewnie zostawil.

- nie nagrywa 120klatek/s w HD - dla mnie nie problem


W mojej amatorskiej ocenie najlepsza kamera jaka mialem. A jak pojezdze jakas chwile z nia to na penwo bedzie jeszcze lepiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera Drift HD Ghost
PostNapisane: Cz sie 01, 2013 10:54 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
no to czad, to teraz zapodaj co tam skleciłeś


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera Drift HD Ghost
PostNapisane: Cz sie 01, 2013 11:01 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Nic tam nie poklecilem, bo nie umiem za bardzo, czasu nie bylo a komp slaby.

Bedzie chwila wolnego to bedziemy krecic, jak bedzie nastepna to bedziemy montowac. :mrgreen:

BTW idzie jakos zmusic Windows Movie Maker do wspolpracy z MP4?
No i czemu przy uploadzie na YT pliku w 120klatkach/s odtwarza sie on normalnie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera Drift HD Ghost
PostNapisane: Pt sie 02, 2013 5:41 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 11:34 am
Posty: 389
Lokalizacja: Zielona Góra
Też się zdecydowałem na HD Ghost'a. Dostawa w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że będzie co oglądać po powrocie z Gruzji :)
Polecam http://camonboard.pl
Zaoferowali mi wypożyczenie do Gruzji GoPro Hero2 ale ostatecznie, po rozmowie z panią w banku, zdecydowałem się na zakup Ghost'a. Na hasło ADV Rider obiecali obiecali 10% rabatu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera Drift HD Ghost
PostNapisane: Pt sie 02, 2013 8:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
O fajnie Oskar ! :> Wadą takich kamer jest to że właściciel nie koniecznie znajduje się na filmie, za to kręci kompana przed nim w czasie jazdy lub innych na postoju i to oni (pewnie w przyszłości JA na jakimś taplanku:>) na tym najbardziej korzystają hehehe :>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera Drift HD Ghost
PostNapisane: So sie 03, 2013 7:45 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
igrek napisał(a):
O fajnie Oskar ! :> Wadą takich kamer jest to że właściciel nie koniecznie znajduje się na filmie, za to kręci kompana przed nim w czasie jazdy lub innych na postoju i to oni (pewnie w przyszłości JA na jakimś taplanku:>) na tym najbardziej korzystają hehehe :>


Na szczescie niekoniecznie :mrgreen:

Mocujesz kamere na kasku/moturze kolegi i sam sobie pilotem foty trzaskasz. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera Drift HD Ghost
PostNapisane: So sie 03, 2013 7:52 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
e to nie głupie :> taki ma to zasięg ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera Drift HD Ghost
PostNapisane: So sie 03, 2013 8:13 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Jest napisane 5metrow w instrukcji. Na prawie 10 metrow testowlem i dzialalo.

Dziala ..., bo nawet jak wyjedziesz z zasiegu to jak wjedziesz to dziala bez problemu.
A w go pro parowanie dzialalo tak sobie. Tu wjedziesz przed kolege , on kreci film i jeszcze sobie lanserskie foty w trakcie mozesz robic pilotem. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamera Drift HD Ghost
PostNapisane: So sie 03, 2013 8:33 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 11:34 am
Posty: 389
Lokalizacja: Zielona Góra
Igrek własnie o Tobie myślałem żeby nakręcić jakieś filmiki na offowe:) Będziemy działać:)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL