Teraz jest Śr maja 08, 2024 6:46 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 40 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: LEDY w hard enduro
PostNapisane: So gru 01, 2012 11:43 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Fabian i to jest konkret :) ale waga tej lampy mnie powalila niestety , rozmawialem z producemtem , chciałem się dowiedzieć czy można radiator przefrezować zanim wsadzą do niej elektronikę , niestety nie :( jak dla KTM z 12 roku kształt tej lampy rani moje estetyczne uczucia ... dlatego zamówiłem moto3 i prawdopodobnie zapnę jeszcze supermini i wtedy sumując lumeny będzie tyle samo ... ? co o tym myslisz ? mogę jeszcze zmienić zamówienie bo kasa jest wlaściwie ta sama ? strasznie chcę utrzymać mocowanie leda do owiewki , mało tego chcę mieć jeszcze szybkę lampy , chcę to zrobić podobnie jak ksenon w dużym , tak by regulacja była jak dotąd , jednym ruchem lampa i owiewka odczepione . Też chcę mieć najpierw pozycyjne niby ( czasem trzeba po sfalcie wrócić ) z jednej lampy , a dopiero wszystko na długich .
Niestety jest teraz jakaś przerwa w dostawach , a do tego nigdzie w mojej okolicy niema możliwości zobaczenia quadro bo rozważałem nawet wykonanie zupełnie nowego radiatora i całej obudowy na tą lampę ... w kształcie wkładu do owiewki oryginalnego :lol:
Piszę się na układ prądowy :wink:
Myślę że w ledach 4xled mocno przewymiarowali radiatory , są one świetne dla samochodziaży czy kładowców ... jednak ideał wygląda tak i do tego dążę , bo skoro tutaj z 3600 lm odprowadzili ciepło ....
[ img ]

Otwierał ktoś kiedyś taką lampę ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LEDY w hard enduro
PostNapisane: So gru 01, 2012 5:09 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr maja 12, 2010 11:08 am
Posty: 48
mam 4xLED moto3. moge zrobic zdjecia porownawcze z lampa Afryki.
Nie na automacie. Przy stalych ustawieniach.
Moge tez z Xchallengem porownac, ale to juz wiecej roboty.

daj znac jak chcesz takie foty.
pzdr
Michal


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LEDY w hard enduro
PostNapisane: So gru 01, 2012 5:44 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 9:54 am
Posty: 408
Lokalizacja: Gostyń - Śląsk
Zrobiłem kilka zdjęć - niestety automatem - nie oddają tak dobrze rzeczywistości ale zawsze to jakiś pogląd... :)

Droga leśna odcinek prosty ok 150m:
[ img ]


Wąska ścieżka leśna:
[ img ]


Płaska łąka:
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LEDY w hard enduro
PostNapisane: So gru 01, 2012 11:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Jeżeli możesz ... znam Africę zrób mi fotę moto3 i afry osobno , dzięki
Fabian , to oczywiście Quadro ?
Dziś zrobiłem przygotówkę pod moto3 do oryginalnej lampy 300-ki

[ img ]

[ img ]

[ img ]

teraz pójdzie już szybko ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LEDY w hard enduro
PostNapisane: So gru 01, 2012 11:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Może coś takiego.

Firma sprawdzona, 2 lata temu kupowałem u nich led'y.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LEDY w hard enduro
PostNapisane: N gru 02, 2012 8:56 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 9:54 am
Posty: 408
Lokalizacja: Gostyń - Śląsk
PIOTHRUS napisał(a):
Jeżeli możesz ... znam Africę zrób mi fotę moto3 i afry osobno , dzięki
Fabian , to oczywiście Quadro ?
Dziś zrobiłem przygotówkę pod moto3 do oryginalnej lampy 300-ki


teraz pójdzie już szybko ...


Foty jakie zamieściłem to Quadro9.
Twoje przymiarki wyglądają fajnie. Będzie nawet ładnie pasowało. Martwi mnie jeno czy te delikatne mocowanie od wewnętrznej strony owiewki wytrzymają. Lampki swoją wagę mają + wibracje (które na EXC w górach mogą być spore , ew. tąpnięcia gdy moto wali z 3m w dół :D ).
Pamiętaj też o regulacji kąta.
Jak skończysz to pochwal się efektem. Trzymam kciuki.
Odnośnie prądów to producent zna temat - niech Ci doda do paczki układ prostowniczy + kondesnator.
Powiedz że ten sam co ja testowałem - będzie pamiętać
Powodzenia !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LEDY w hard enduro
PostNapisane: N gru 02, 2012 11:02 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Kształt owiewki i dobre spasowanie tego elementu z owiewką , który zrobiłem teraz z laminatu jako prototyp docelowo z " węgla " przeniesie całe obciążenia na polietylen owiewki , mocowania tylko dają regulację :)
Strasznie dużo światła widzę idzie w przedni błotnik :?: to też jeden z powodów dla których właśnie moto 3 chcę tam zapakować  :) a poniżej pójdzie spot micro .
Widziałeś lampę Baja , oni mają cztery ledy i to wystarcza , ktoś od nas startuje z taką wydumką , chyba Macalik , Ciekawy jestem jak to daje .
Jak dostanę moto 3 otworzę je i wszystko będzie wiadomo , mam nawet plan żeby zrobić specjalną obudowę pod np 5-6 led , aluminową frezowaną z takim radiatorem jak mi pasuje , oszczędzając miejsce i wagę . Nie chcę Ci robić konkurencji , ale dopiero wtedy to będzie 100 % RACING :!:
Chcę wyfrezować radiator na wzór oryg puszki na lampę :) mam wejście na CNC zobaczę czy to nie kosztuje majątku ... już bym to robił gdybym wiedział co musi być w środku i jak mocowane są same led-y . Rozważam też opcje spawania pudełka z alu do ramki która da hermetyczne zamknięcie z przodu i dospawanie radiatora z tyłu . :wink: zobaczymy czy to będzie potrzebne ...
Patrząc na Twoje foty , czuję że mnie to jednak nie minie i nie poddam się w pół drogi , jednak sądzę że max 6 diód ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LEDY w hard enduro
PostNapisane: N gru 02, 2012 11:19 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 9:54 am
Posty: 408
Lokalizacja: Gostyń - Śląsk
PIOTHRUS napisał(a):
Kształt owiewki i dobre spasowanie tego elementu z owiewką , który zrobiłem teraz z laminatu jako prototyp docelowo z " węgla " przeniesie całe obciążenia na polietylen owiewki , mocowania tylko dają regulację :)
Strasznie dużo światła widzę idzie w przedni błotnik :?: to też jeden z powodów dla których właśnie moto 3 chcę tam zapakować  :) a poniżej pójdzie spot micro .
Widziałeś lampę Baja , oni mają cztery ledy i to wystarcza , ktoś od nas startuje z taką wydumką , chyba Macalik , Ciekawy jestem jak to daje .
Jak dostanę moto 3 otworzę je i wszystko będzie wiadomo , mam nawet plan żeby zrobić specjalną obudowę pod np 5-6 led , aluminową frezowaną z takim radiatorem jak mi pasuje , oszczędzając miejsce i wagę . Nie chcę Ci robić konkurencji , ale dopiero wtedy to będzie 100 % RACING :!:
Chcę wyfrezować radiator na wzór oryg puszki na lampę :) mam wejście na CNC zobaczę czy to nie kosztuje majątku ... już bym to robił gdybym wiedział co musi być w środku i jak mocowane są same led-y . Rozważam też opcje spawania pudełka z alu do ramki która da hermetyczne zamknięcie z przodu i dospawanie radiatora z tyłu . :wink: zobaczymy czy to będzie potrzebne ...
Patrząc na Twoje foty , czuję że mnie to jednak nie minie i nie poddam się w pół drogi , jednak sądzę że max 6 diód ...


Powodzenia w budowie - koszty wytworzenia niestety będą niewspółmierne do ewentualnych zysków ze sprzedaży. Sprzeda się u nas pewnie kilka sztuk i jeszcze z marudzeniem. Ludzie i tak kupią chiński badziew... w nadzieje że będzie świecił...

Kibicuje Ci jednak mocno - bo tak rzadko można coś ciekawego poczytać na tym forum. A to właśnie o to chodzi aby się dzielić pomysłami i realizacjami a nie sprzeczać czy lepszy mały czy duży moto itd. Codziennie są dziesiątki nowych fajnych artykułów na advrider.com, gdzie ludzie pokazują co robią i opisują wady i zalety - BIERZMY PRZYKŁAD ... a będzie fajnie coś poczytać w zimne już niestety wieczory.
W razie czego służę pomocą w przygotowaniu modelu CAD itd.

Muszę Cię zmartwić - wszystkie lampy 4xled w środku są zalane hermetycznie żywicą. Po zdjęciu szkiełka nie widać nic :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LEDY w hard enduro
PostNapisane: N gru 02, 2012 11:27 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Tak też mi mówił miły Pan z 4xled przez telefon , ale wiesz coś więcej ? w Polsce to montują ? zame ledy są tylko wlepione , czy przykręcone ew. zaczepione i dopiero zalane żywicą ? żywica w tej opcji przewodzi tylko ciepło na radiator , a ten jest mocno przewymiarowany , do quada czy terenówki która stoi w miejscu przez 40 min może taka poj. cieplna jest ok , ale u nas Sam wiesz najlepiej waga zabija ... on zresztą mówił że ten radiator jest letni , nie ciepły czy gorący . Potwierdza się to u Ciebie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LEDY w hard enduro
PostNapisane: N gru 02, 2012 11:57 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 9:54 am
Posty: 408
Lokalizacja: Gostyń - Śląsk
PIOTHRUS napisał(a):
Tak też mi mówił miły Pan z 4xled przez telefon , ale wiesz coś więcej ? w Polsce to montują ? zame ledy są tylko wlepione , czy przykręcone ew. zaczepione i dopiero zalane żywicą ? żywica w tej opcji przewodzi tylko ciepło na radiator , a ten jest mocno przewymiarowany , do quada czy terenówki która stoi w miejscu przez 40 min może taka poj. cieplna jest ok , ale u nas Sam wiesz najlepiej waga zabija ... on zresztą mówił że ten radiator jest letni , nie ciepły czy gorący . Potwierdza się to u Ciebie ?


Z żywicy wystają czasami łebki śrub - więc sa chyba przykręcane o później to wszystko zalane żywicą. Też mam wrażenie ze obudowa jest za duża - ale była z pewnością robiona nie z myślą o hard enduro :lol: Przy temp około 5 stopni obudowa Quadro9 jest w zasadzie zimna czego nie można powiedzieć o prostowniku - musi on być dokręcony do czegoś metalowego (płaskiego) lub do radiatora - grzeje się dość mocno.
Zmień też tył na LEDa to kolejne 5W w "kieszeni"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LEDY w hard enduro
PostNapisane: N gru 02, 2012 11:58 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 9:54 am
Posty: 408
Lokalizacja: Gostyń - Śląsk
PIOTHRUS napisał(a):
Tak też mi mówił miły Pan z 4xled przez telefon , ale wiesz coś więcej ? w Polsce to montują ?


To produkt w 100% polski :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LEDY w hard enduro
PostNapisane: N gru 02, 2012 12:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
PIOTHRUS napisał(a):
Widziałeś lampę Baja , ktoś od nas startuje z taką wydumką , chyba Macalik , Ciekawy jestem jak to daje.


Jakiś czas temu miałem porównanie lampy ledowej Baja design do 4xled. Jeździliśmy w nocy po drawsku.
Macalik miał baję, Fawinyl 4xled chyba qudro lub jakąś wydumkę na zamówienie od nich.
Przyznam że ta baja robi wrażenie. Lepsza niż hid Trailtecha. Myślę że to zasługa barwy światła (5000K). 4xled nie podaje tej wartości. Baja ma nieco jaśniejszą barwę z tego co się przyjrzałem.
Plusem baja jest miejsce mocowania. W zasadzie nie przenosi żadnych drgań jak ma to miejsce przy jakimś tam uchwycie gdzie nawet minimalne drgania widać na strumieniu.
Dodam że jechałem między nimi praktycznie bez świateł i było w dechę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LEDY w hard enduro
PostNapisane: N gru 02, 2012 1:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Właśnie to chcę osiągnąć , kluczem jest waga , Fabian napisał że się nie grzeje tak bardzo ... widzieliście radiator Baja na focie powyżej , jest śmieszny w porównaniu z Quadro , a daje jednak radę ...
To co , gdybym wiedział jaka jest głebokość montażowa leda i jakie jest mocowanie , już bym siedział przy tokarce :lol: muszę czekać do poniedziałku , szkoda że do Lęborka mam tak daleko ... ale ucieszyłeś mnie że tych lamp nie montują żółte ludziki :wink: Jest szansa że zrobię swoją lekką "puszkę" pod ledy a miły Pan je tam osadzi , choć dla mnie nie jest to problem . I wtedy 5-6 led będzie ważyć tyle co cała oryg lampa :P
A z drugiej strony Baja 350 baksów i jest w domu bez komplikacji , sam nie wiem czy nie powściągnąć entuzjazmu w robieniu prototypu , bo taniej nie będzie ... jedynie że jak coś padnie to bliżej .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LEDY w hard enduro
PostNapisane: N gru 02, 2012 2:24 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn sie 16, 2010 7:51 pm
Posty: 235
Lokalizacja: ZDR
Z tego co się orientuje Baja Macalika z niewiadomych przyczyn nabrała wody, więc jeżeli chodzi o szczelność to jest bardzo słabo.
U mnie 4xled quadro9 wytrzymuje wszystko, nie ma problemu nawet z parowaniem itp.
Jeżeli chodzi o drgania to nie powinno to stanowić wielkiego problemu gdy lecisz w nocy offem gdzie i tak cały motor skacze po nierównościach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LEDY w hard enduro
PostNapisane: N gru 02, 2012 2:34 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Fawinyl , czuję że też wiesz o co chodzi w temacie , powiedz czy Twoim zdaniem moto 3 samo załatwi sprawę , czy od razu supermicro spot , czy nie ma się co pierniczyć i skupić się na opcji z quadro ? i myśleć jak go tu skastrować ?
Ostatnio nie latamy powyżej 80 dych bo mamy 52/13 i raczej silniki zakręcone są do spodu ... masz jakieś doświadczenia z moto3 czy odrazu zapodałeś Ōuadro ? Ja bym wszedł w temat Ōuadro tylko on jest taki wielki ... że nie wejdzie , będzie szpecił moją piękną " tristo " no i wymaga osobnego mocowania , o wadze już nie piszę . Zapodaj jakąś fotę jak to założyłeś :wink:
Niezła akcja z Baja ... i o tym myślę , tu reklamacja zajmuje tydzień .


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 40 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL