Teraz jest So kwi 20, 2024 5:00 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ortezy, kolana
PostNapisane: Pt cze 22, 2012 3:18 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 10:45 pm
Posty: 287
Lokalizacja: Paniówki
Mam pytanie kto jeździ w ortezach i jeśli jeździ to w jakich. To samo pytanie odnośnie ochraniaczy kolan nie przeszkadzają Wam w prowadzeniu motocykla. Jakoś mam wrażenie że są bardzo szerokie i zmniejszają czucie motocykla kolanami (udami, nogami).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy, kolana
PostNapisane: Pt cze 22, 2012 3:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
EVS WEB - duże, ciężkie ale bardzo wygodne . W niczym nie przeszkadzają. Ale na kilka dni to bym w nich nie chciał jechać. Wtedy zakładam O'Brała Pump Gun.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy, kolana
PostNapisane: Pt cze 22, 2012 5:22 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
Pretor "wtedy" co zakladasz dokladnie?? podaj jakiś link


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy, kolana
PostNapisane: Pt cze 22, 2012 10:24 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 10:45 pm
Posty: 287
Lokalizacja: Paniówki
Miałem okazje testować kilka ortez między innymi EVS i UFO i nie wiem czy dlatego że to coś nowego na mojej nodze, czy z jakiś innych powodów stwierdzam że bardzo niewygodnie się w tym czuję. Mam Xr650r z dużym zbiornikiem, już sam motor czasem uniemożliwia właściwie ustawienie się a w ortezach to już dla mnie nie wykonalne. To samo jeśli chodzi o sygnały z podnóżków i ramy, kurde jak dla nie lipa. Ale z drugiej strony zależy mi na bezpieczeństwie no i szukam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy, kolana
PostNapisane: So cze 23, 2012 10:19 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Adamur, albo dobre ortezy i jakaś tam gwarancja że ci nogi nie skręci w kolanie czy nie zegnie go w drugą stronę i przyzwyczaić się do nich albo pójść całkowicie w komfort i wybrać wygodne ochraniacze które chronią tylko na uderzenia (gałęzie,kamienie ,motor) czy tam upadki na kolana. Te plastikowe nakolanniki na podwójnym zawiasie,nawet markowe, nie chronią przed skręceniami stawu kolanowego a nie wszystkie są wygodne. Ja po kilku eksperymentach wybrałem drugą opcję, takie lajtowe evs SC05. Są jeszcze te Pastrany evs SC03. Bardzo komfortowe. Upadki na kolana,strzały z gałęzi no problem. Z tym że nie miałem nigdy kontuzji kolan, tfu,tfu i staram się je rozgrzewać przed jazdą, ryzyko że ktoś mi wjedzie w kolano też jest znikome bo nie jeżdżę zawodniczo. W innym wypadku warto mieć ortezy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy, kolana
PostNapisane: So cze 23, 2012 1:11 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 10:45 pm
Posty: 287
Lokalizacja: Paniówki
danek-dr napisał(a):
Adamur, albo dobre ortezy i jakaś tam gwarancja że ci nogi nie skręci w kolanie czy nie zegnie go w drugą stronę i przyzwyczaić się do nich albo pójść całkowicie w komfort i wybrać wygodne ochraniacze które chronią tylko na uderzenia (gałęzie,kamienie ,motor) czy tam upadki na kolana. Te plastikowe nakolanniki na podwójnym zawiasie,nawet markowe, nie chronią przed skręceniami stawu kolanowego a nie wszystkie są wygodne. Ja po kilku eksperymentach wybrałem drugą opcję, takie lajtowe evs SC05. Są jeszcze te Pastrany evs SC03. Bardzo komfortowe. Upadki na kolana,strzały z gałęzi no problem. Z tym że nie miałem nigdy kontuzji kolan, tfu,tfu i staram się je rozgrzewać przed jazdą, ryzyko że ktoś mi wjedzie w kolano też jest znikome bo nie jeżdżę zawodniczo. W innym wypadku warto mieć ortezy.

I ja chyba też pójdę w tą stronę, te evs SC05 są fajne miałem je w rekach wyglądały zacnie, muszę je wypróbować. Co do SC03 nigdy ich nie widziałem nie wiem czy można je u nas kupić. Na zdjęciach wyglądają jak by nie były szerokie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy, kolana
PostNapisane: So cze 23, 2012 5:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Jest jeszcze jedna zaleta takich typu evs sc od dwuzawiasowców. Nie da ich się w zasadzie zepsuć czy zniszczyć. Koledzy szybko popsuli np. raptory foxa czy nawet te bionic astars.
Wrzuciłem swoje ostatnio do pralki. Pralka przeżyła :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy, kolana
PostNapisane: Pn cze 25, 2012 12:19 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 10:14 am
Posty: 228
Lokalizacja: Warszawa
Używam EVS pastrana drugi sezon i lipa straszna, niby wygodne i w niczym nie przeszkadzają ale same z siebie pękają, nie miałem żadnych poważnych gleb gdzie by mogły być uszkodzone, nie przygniótł mnie motocykl itp. a oba ochraniacze są popękane, jeden dość poważnie. Odradzam. Może jutro wrzucę zdjęcia. Ale jak widzę jak mój kumpel który dopiero pierwsze kroki stawia na moto glebi w swoich nakolannikach UFO na podwójnym zawiasie i nic im nie jest poza rysami to wiem, że EVS to chłam, moje PAstrany po jednej takiej glebie pewnie by przestały istnieć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy, kolana
PostNapisane: Pn cze 25, 2012 1:16 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr maja 12, 2010 11:08 am
Posty: 48
Jakiś czas temu w superpromocji kupiłem sobie ortezy EVS RS8. Jakość wykonania i materiały bez porównania do różnych ochraniaczy, w których do tej pory jeździłem. Bardzo wygodne i dobrze siedzą na swoim miejscu.
Nie miałem okazji porządnie się w nich położyć więc nie wiem jak z trwałością.
Ostatnio dobrze obdarłem kolana, bo gorąco i tylko kawałeczek więc ochraniacze, ortezy, spodnie z protektorami - wszystko zostało w szafie, bo po co się pocić :wink: :roll: .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy, kolana
PostNapisane: Pn cze 25, 2012 1:32 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt cze 26, 2009 7:06 pm
Posty: 405
Lokalizacja: Warszawa
EVS Pastrana to straszna lipa . Ostatnio w Albanii popękały we wszystkich możliwych miejscach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy, kolana
PostNapisane: Pn cze 25, 2012 1:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Smutek napisał(a):
EVS Pastrana to straszna lipa . Ostatnio w Albanii popękały we wszystkich możliwych miejscach


W zasadzie moje sc05 są bardzo podobne,przynajmniej z foto, do tych Pastran. Są całe neoprenowe, tylko ten jeden plastik na czele i coś tam w środku wszyte. Mam je ponad rok, a lubię wyglebić czasami, nic im się nie stało.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy, kolana
PostNapisane: Pn cze 25, 2012 2:22 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 10:14 am
Posty: 228
Lokalizacja: Warszawa
Smutek napisał(a):
EVS Pastrana to straszna lipa . Ostatnio w Albanii popękały we wszystkich możliwych miejscach


Czyli nie tylko moje takie badziewne, ja mam wrażenie, że są wykonane z gównolitu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy, kolana
PostNapisane: Pn cze 25, 2012 2:36 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt cze 26, 2009 7:06 pm
Posty: 405
Lokalizacja: Warszawa
oresco napisał(a):
Smutek napisał(a):
EVS Pastrana to straszna lipa . Ostatnio w Albanii popękały we wszystkich możliwych miejscach


Czyli nie tylko moje takie badziewne, ja mam wrażenie, że są wykonane z gównolitu.

Mało tego nie trzymają się nawet na pancertaśmę - a to już lekka przesada :lol: :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy, kolana
PostNapisane: Pn cze 25, 2012 4:42 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 2:00 pm
Posty: 180
Lokalizacja: WAW
ASTERISKi polecam

wytrzymałe i sprawdzają się -POLECAM
wygodne - nie - bo to ortezy a nie poduszkowe nakolanniki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ortezy, kolana
PostNapisane: N lis 04, 2012 11:50 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
Jest tu może ktoś, kto jeździł w PODach K700 albo nowych Asteriskach Ultra Cell (te bez sznurowadeł)? Chciałbym kupić ortezy i zależy mi na tym, żeby były dobre. Na chwilę obecną moimi dwoma typami są właśnie Asteriski i PODy K700. Asteriski wyglądają wręcz kosmicznie, ale chciałbym się dowiedzieć jak się mieszczą w butach, jak z wygodą i czy nie jest w nich zbyt gorąco. K700 wyglądają znacznie smuklej i z pewnością są znacznie wygodniejsze, ale z drugiej strony nie wyglądają jakby mogły zapewnić taką samą ochronę jak Asteriski. Jakaś mała wydaje mi się część ochraniająca rzepkę (w podach). Może jest ktoś kto jeździł w tych obu ortezach i mógłby się wypowiedzieć?

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL