Teraz jest Cz kwi 18, 2024 8:29 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 57 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rękawice.
PostNapisane: Cz maja 24, 2012 9:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
Szukam drugi komplet rękawic, mam teraz bmw rallye 3 i szczerze powiedziawszy nie są jakieś świetne. Latem łapa poci się okropnie, w zimniejsze dni nie wyrabia i dziękuje za grzane manetki...

Może ktoś zna/ma jakiś model godny polecenia? Rękawice do latania po krzaczorach jak i asfalcie no i zależy mi na bezpieczeństwie, więc jakieś ochraniacze itd mile widziane. Jakby były i ciepłe i bardzo przewiewne na lato to w ogóle cud miód.

Z góry dziękuje. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rękawice.
PostNapisane: Cz maja 24, 2012 9:46 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
wyglada na to ze Klim spelni twoje oczekiwania . Ja zamowilem takie i mam nadzieje ze beda dobre

http://www.klim.com/en-us/shop/moto/men/gloves/3438-200

Klim poleca je i na enduro i na skutery śnieżne


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rękawice.
PostNapisane: Cz maja 24, 2012 9:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Moim zdaniem bez dwóch par się nie obejdzie... Ja na okres wiosenno-jesienny używam rękawic z membraną, skórzanych, ocieplanych (Held). W lecie, w terenie lekkie enduro (Revit Dirt).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rękawice.
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 2:27 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 20, 2010 3:05 am
Posty: 718
Lokalizacja: Zambrów
mario33 napisał(a):
Moim zdaniem bez dwóch par się nie obejdzie... Ja na okres wiosenno-jesienny używam rękawic z membraną, skórzanych, ocieplanych (Held).

Kolejna już opinia na + o rękawicach tej firmy, na ten okres.
Chyba i ja będę musiał bo moje mimo, że nadal ciepłe to już puszczają wodę - kupione za czasów gdzie praktycznie do wyboru był tylko Tarbor i Tarbor . Niby u nich kupione ale producent jakiś brytyjski.
P.S. Ja ganiam w 3 kpl. - na lato, na wczesną jesień i późną wiosnę i na zupełnie chłodne dni super fajne Dainese.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rękawice.
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 8:53 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
A propos puszczania wody po jakimś czasie przez rękawice czy inne elementy odzieży. Klim daje gwarancję dożywotnią na wodoszczelnosc. Jak to wyglada w praktyce , czy ktoś z Was probował wyegzekwować taką gwarancję??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rękawice.
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 8:59 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
TomekWwa napisał(a):
A propos puszczania wody po jakimś czasie przez rękawice czy inne elementy odzieży. Klim daje gwarancję dożywotnią na wodoszczelnosc. Jak to wyglada w praktyce , czy ktoś z Was probował wyegzekwować taką gwarancję??

na razie nie trzeba było, nie puszczają, ani rękawice, ani odzież.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rękawice.
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 10:10 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 11:20 pm
Posty: 274
Lokalizacja: Wrocław
Ja używam RP3 jak jest ciepło (BTW uważam, że są bardzo wygodne) i Helda jakiś model z goretexem x-trafit czy coś – na zimno i deszcz. Held robi super rękawice moim zdaniem, a przerobiłem już wiele różnych Alpinestarsów itp... z Helda i RP3 zadaowolony jestem najbardziej. Natomiast zapomnij o jednych rękawicach do wszystkiego :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rękawice.
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 6:39 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
Peet napisał(a):
Ja używam RP3 jak jest ciepło (BTW uważam, że są bardzo wygodne) i Helda jakiś model z goretexem x-trafit czy coś – na zimno i deszcz. Held robi super rękawice moim zdaniem, a przerobiłem już wiele różnych Alpinestarsów itp... z Helda i RP3 zadaowolony jestem najbardziej. Natomiast zapomnij o jednych rękawicach do wszystkiego :)


RP-3 ? Nie mogę trafić jakie to. Wujek google nie zna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rękawice.
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 6:43 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 20, 2010 3:05 am
Posty: 718
Lokalizacja: Zambrów
Słabo szukasz :D

http://www.sportmasters.pl/rekawice-prz ... 1022.html#

Komfortowej jazdy :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rękawice.
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 6:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
Neno napisał(a):
Słabo szukasz :D

http://www.sportmasters.pl/rekawice-prz ... 1022.html#

Komfortowej jazdy :P


Wiesz... akurat te znalazłem ale jakoś wpadłem na to że to nie te. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rękawice.
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 9:06 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 11:32 pm
Posty: 544
Lokalizacja: podkarpacie
Miałem ten sam kłopot - jeżdżę w tych letnich rękawicach BMW GS trzeci sezon i są OK - przewiewne, ręka się nie poci, schną szybko. Problem pojawia się gdy jest zimno i dodatkowo pada deszcz - bardzo zmarzłem kilka razy w nich mimo podgrzewanych manetek- raz jechałem 300km w ulewie i temperaturze ok 10st - masakra.

Szukałem jakichś rękawic na zimno i deszcz - chciałem jakieś z goretexem i syntetyczne, żeby nie cierpiały od wody - znalazłem z Alpinestara i już miałem je kupić ale wczoraj byłem w Bielsku u Sikory i pooglądałem parę rękawic z Helda.

Doradzano mi HELD SATU - dość uniwersalne, góra z materiału, dół ze skóry, goretex - podobno wygrały jakieś testy MOTOCYKLa w tamtym roku. Wydawały mi się trochę za cienkie jak na niskie temperatury w których chciałbym ich używać.

[ img ]

Były jeszcze drugie, które mi się podobały - HELD SEASON - całe ze skóry, grubsze, z goretexem - wziąłem je ponieważ według mnie są grubsze i cieplejsze, trochę obawiałem się tego, że są całe ze skóry (chcę ich używać w deszczu), ale jeden gościu (Dominik) powiedział mi że ma je już któryś sezon i nigdy mu nie przemokły, nie przewiało ich i są naprawdę trwałe.

[ img ]

Wykonanie mi się podoba, wyglądają bardzo solidnie na razie ich nie testowałem - jak pojeżdżę w nich w deszczu i zimnie to coś napiszę.

Rękawice nie są najtańsze - 450-500zł, ale ostatnio trochę bolą mnie stawy dłoni (myślę że od przewiania), więc myślę że warto zapłacić trochę więcej i nie marznąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rękawice.
PostNapisane: Pt maja 25, 2012 9:42 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn sty 11, 2010 7:27 pm
Posty: 297
Lokalizacja: Warszawa
Na zimniejsze dni mam takie cuda http://www.przedrajdem.pl/scott-rekawic ... 10403.html
Fajne są :) .
:twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Rękawice.
PostNapisane: So maja 26, 2012 9:16 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 11:20 pm
Posty: 274
Lokalizacja: Wrocław
...chodziło mi BMW RP3 Rallye Pro 3 :) ale widzę, że jednak w nazwie nie ma Pro, sorry za skrót myślowy... Powinno być R3 ;) Anyway jestem z nich bardzo zadowolony - ale jak jest ciepło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rękawice.
PostNapisane: So maja 26, 2012 8:20 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Jak pisałem, mam właśnie HELD SEASON. Są świetne, jazda w +6 na ostatni zlot, a powrót dodatkowo w deszczu nic im nie zaszkodziła (grane manety mam dodatkowo). To nie w ręce było zimno...

Mają jedną wadę - podszewka nie jest klejona do skóry, co czasem powoduje problemy ze sprawnym zdejmowaniem, a potem włożeniem (szczególnie jak dłonie spocone).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rękawice.
PostNapisane: N maja 27, 2012 12:41 pm 
Świeżak

Dołączył(a): So cze 20, 2009 11:50 am
Posty: 12
Ja ze swojej strony polecam Rukkę:
na chłodniejsze dni z goretexemhttp://www.scigacz.pl/Rukka,Apollo,rekawice,meskie,17369.html
i na cieplejsze przewiewne http://www.scigacz.pl/Rukka,Hero,rekawi ... 17365.html
Obie pary znakomite. Latam w nich 3 sezon i nic nie śmierdzi, nie pruje, nie twardnieje. Zestaw na każdą pogodę chociaż przy temp.>10st grzane manetki raczej wskazane.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 57 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL