Teraz jest Wt kwi 30, 2024 10:56 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 11   [ Posty: 157 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: Pt maja 04, 2012 2:07 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 16, 2010 10:17 pm
Posty: 915
Lokalizacja: Łódź
słowem wyjaśnienia: moja propozycja zlotu w Borkach to była wyłącznie PROPOZYCJA alternatywnego miejsca z pełną bazą noclegową jako rozwiązanie alternatywne, jeżeli Kamyk dostarczyłby za mało komfortu, nie zaś konkurencyjne miejsce.
Można zawsze skorzystać z niego przy którymś z następnych zlotów.
niech mnie ręka boska broni, nie chciałem robić konkurencji Dominikowi
przyjadę gdziekolwiek ustalicie
namioty - fajna sprawa
trasa - jadę na tę, którą większość, najwyżej będziemy się wyciągać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: N maja 13, 2012 9:30 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 2:36 pm
Posty: 513
Lokalizacja: Częstochowa
Skoro sytuacja polityczna na forum się uspokoiła to przejdę do rzeczy. Chcę spać na pryczy!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: Wt maja 15, 2012 10:34 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
Zlot jak dla mnie to w głównej mierze jazda (dojazd, trasa zlotowa i powrót) i w zasadzie bez znaczenia czy trudnym dla mnie terenem czy trudnym dla kolegi na szosówkach, jeśli jest dobra ekipa czas na foto i na wybryki to jest pięknie. Liczą się ludzie a nie masakrycznie trudne odcinki choć i ich wypatruję gdzie się tylko da. Każdy ma swój rozum i wjedzie tam gdzie chce i na takich oponach na jakich chce.
Zdaje się że zawsze jest możliwość objechania trudności i to jest esencja ADV.

Nie jestem jakoś bardzo społeczny i jak widzę 150 osób to lekko się niepokoję, ale to ludzie i nowe znajomości ciągną mnie na zloty.

Jestem za spaniem w namiotach mogą być wojskowe, ale jak Dominik powie tak zrobimy wszyscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: Wt maja 22, 2012 9:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Wczoraj przejechałem większość trasy on-road mojej propozycji na 8 zlot.
Trasa ma ok. 290 km wyłącznie po asfaltowych drogach. Początek na północ od Częstochowy, potem przez Ważne Młyny na pn-wsch do najbogatszej gminy w Polsce. Objazd elektrowni Bełchatów, potem na zachód do Osjakowa, następnie malowniczy fragment wzdłuż Warty do Załęczańskiego PK. Kolejny fragment przez Zawady i Truskolasy w następnej kolejności.
[ img ]
początek po dobrej nawierzchni
[ img ]
w tle elektrownia Bełchatów (straciłem trochę czasu w poszukiwani zgubionej tablicy rej.)
[ img ]
na szczycie osadnika Kamieńsk (sekcja off-road w przygotowaniu), fajny punkt widokowy
[ img ]
industrialne klimaty niekoniecznie EKO
[ img ]
wzdłuż zakola Warty przez Załęczański Park Krajobrazowy
[ img ]
Kamieniołomy w Kamiennej Górze - początek sekcji off-road o najwyższej skali trudności.

W roli głównej wystąpiła Yamaha XTZ1200SuperTenere. Dziękuję firmie Intermotors w Częstochowie za udostępnienie tego motocykla na cały dzień (zrobiłem prawie 400km). Dostarczył mi mnóstwo komfortu na asfalcie, a w piaszczystym terenie za sprawą wygodnej pozycji na stojąco i fajnej kontroli trakcji radził sobie bez problemu. Tablicę rejestracyjną należy przykręcać śrubami!

Myślę, że trasa zlotowa tradycyjnie już będzie na GPS jako trasa w CNE, ale sekcje off-road tylko roadbook i punkty nawigacyjne (bez śladu). Sekcji chyba nie będzie więcej niż 6, o różnej skali trudności... Zapraszam chętnych do pomocy.

Co Wy na to???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: Wt maja 22, 2012 10:08 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N mar 27, 2011 9:04 am
Posty: 697
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Dominik napisał(a):
ale sekcje off-road tylko roadbook i punkty nawigacyjne (bez śladu). Sekcji chyba nie będzie więcej niż 6, o różnej skali trudności... Zapraszam chętnych do pomocy.

Co Wy na to???


dla mnie super :D byle by offowo było piaskowo :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: Śr maja 23, 2012 6:48 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2930
Dominik napisał(a):
Co Wy na to???
Ty tu (u)rządzisz 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: Śr maja 23, 2012 8:15 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
Pięknie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: Cz maja 24, 2012 1:50 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 2:38 pm
Posty: 354
Lokalizacja: Reda (Pomorskie)
I like it 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: Śr maja 30, 2012 11:32 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 8:43 pm
Posty: 230
Lokalizacja: Rawicz
Roadbook będzie na kartach A4 i na bak, czy zwijany?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: Śr maja 30, 2012 4:35 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn lis 08, 2010 2:18 pm
Posty: 334
Super tereny na zlot - bardzo urozmaicony teren - parę razy się tam włóczyłem i zawsze mi się podobało

nawet kiedyś wrzucałem parę fot: http://advrider.pl/viewtopic.php?f=7&t=8392

...dla tych co jadą z Warszawy fajna opcja dojazdu 'offem' wzdłuż Pilicy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: Śr maja 30, 2012 5:50 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lip 27, 2008 11:14 pm
Posty: 324
Lokalizacja: Łódź
Dominik napisał(a):
widze, że trasa zlotowa bardzo nas podzieliła.
Po krótkim przestudiowaniu Waszych opinii ze zlotów i rekonesansie w tych terenach dochodzę do wniosku, że trzeba wytyczyć JEDNĄ fajną trasę po asfalcie.
Do tego dodać należy sekcje OFF o różnym stopniu trudności, ale tak by przeplatały się z trasą. Taką koncepcję zaproponowałem na III zlocie w Morsku.

Trasa w morsku była genialna, trudniejsze odcinki offa można było ominąć, a samego czarnego nie było zbyt dużo. Oby więcej takich tras.
Byłem na każdym zlocie poza ostatnim, i tendencja jest spadkowa znaczy wścieklaki i dzidowanie w lesie/rycie w piachu. Generalnie oddalanie się od idei ADV niestety góruje więc może warto zrobić zlot przy torze motocrossowym co by nie którzy mogli się wyżyć? :evil:
Ktoś napisał że zlot to nie jest miejsce na naukę offa, że trza się w domu uczyć. Sorry ale uważam dokładnie inaczej, zlot to miejsce na naukę i wzajemne wytykanie błędów i podpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: Śr maja 30, 2012 8:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
ja też już na kilku zlotach byłem, i też jestem zdania że jest to miejsce gdzie powinniśmy się od siebie uczyć. Zloty ADV to miejsce zarówno pod on jak off i tak winno być. ALE .... nie powinniście chyba sprowadzać ADV do szutrów czy do trasy ON. Coraz więcej osób jeździ szuka coraz ciekawszych miejsc, nie odkrytych i trudno dostępnych. a do tego co tu gadać trzeba co nieco umieć jeździć w terenie i chyba po powinny być takie zloty aby przygotowywać nas na sytuacje jakie mogą nas spotkać na trasie naszej wymarzonej wyprawy. Tutaj możemy powalczyć w piachu, czy w rzece, zjechać z górki z jakiej nigdy nie zjechaliśmy, a wszytko to w miarę bezpiecznych i kontrolowanych warunkach . dlatego nie zabierajmy trasy ON, ale nie umniejszajmy trasie OFF. aaa i zupełnie nie chodzi tu o jakiś Tor motokrosowy pod bokiem, Rozmawiamy o trasie enduro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: Śr maja 30, 2012 9:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2930
w mojej opinii trasę podczas Zlotu powinniśmy całkowicie zostawić w gestii organizatora - jeżeli chce zrobić tylko ON powinno się to uszanować i tyle. Kosztuje to kupę roboty i czy będzie piasek czy asfalt powinniśmy podziękować, ze w ogóle się komuś chce to ogarnąć, a nie wybrzydzać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: Śr maja 30, 2012 9:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
się rozumie :)

Pozdrawiam
sylwester


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: Śr maja 30, 2012 9:34 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
a według mnie nie, bo jak by nie było Zlot jest robiony dla nas. organizator nie robi tego dla siebie. no ale zostawmy to boo już ta dyskusja się odbyła :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 11   [ Posty: 157 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL