Autor |
Wiadomość |
newbie007
|
Tytuł: Problem z importem tarckow do Garmina XT Napisane: Wt sie 23, 2011 1:37 pm |
|
Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am Posty: 1340 Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
|
Problem jest taki:
Garmin 5.00.60s60.9 na Nokii E72 Map Source 6.15
Rysuje sobie ladnie trasy w MS, wysylam na urzadzenie, dostaje komunikat,ze wyslano poprawnie.Podczas uruchamiania Garmina dostaje zapytanie czy importowac GPX. Importuje. W menu "trasy" pojawia sie dodana przezemnie trasa, ale ma dlugosc 0 km.
Czemu? Z gory dziekuje za pomoc, bo szlag mnie tarfia juz.
|
|
Góra |
|
|
MTBiker78
|
Tytuł: Re: Problem z importem tarckow do Garmina XT Napisane: Wt sie 23, 2011 2:14 pm |
|
Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 10:13 pm Posty: 455 Lokalizacja: Warszawa
|
czy to trasa (route) czy slad (track) ? ile punktow ma trasa (directions) czy slad (points)? czy mapa w mapsource i w nokii jest taka sama?
jak juz sie uruchamia importowanie to juz nie jest zle ;)
|
|
Góra |
|
|
newbie007
|
Tytuł: Re: Problem z importem tarckow do Garmina XT Napisane: Wt sie 23, 2011 6:23 pm |
|
Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am Posty: 1340 Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
|
Jest to trasa (track)
Specjalnie nie dodawalem dlugiej (6 czy 7 punktow i ~30km) Slady niby widzi, ale na mapie ich nie ma specjalnie.
Probowalem nawet w katalog GPX wrzicic jakiegos GPXa z trasa, ale dupa. Koncza mi sie pomysly
|
|
Góra |
|
|
newbie007
|
Tytuł: Re: Problem z importem tarckow do Garmina XT Napisane: So sie 27, 2011 11:38 am |
|
Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am Posty: 1340 Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
|
Robilem to 100x za kazdym razem inaczej i sie za 102 udalo. :mrgreen: :mrgreen: Nie mam pojecia w jaki sposob, ale dziala import trackow. Problem mam inny. Na screenie nizej: [ img ]Zrobilem sobie przykladowa trase z 3 punktow i wedlug mnie powinnien prowadzic od punktu do punktu po drogach lesnych albo bezposrednio. A mi Garmin XT uparcie prowadzi po drogach i kazda trasa wyglada tak jak zaznaczona w kolorze czerwonym. Czemu? Probowalem wszystkich juz chyba mozliwych ustawien: preferowne, najkrotsze, po bezdrozach ( to wogle wtopa, bo prowadzi bezposredni o do ostatniegp punku omijajac posrednie) Co robie zle? Jakies pomysly? Aha, probowalem i na GP Mapa i GPS Wielkopolska.
|
|
Góra |
|
|
rambo
|
Tytuł: Re: Problem z importem tarckow do Garmina XT Napisane: So sie 27, 2011 12:03 pm |
|
Dołączył(a): N mar 18, 2007 7:00 pm Posty: 420 Lokalizacja: Gdańsk
|
XT to to taki najbardziej uproszczony interface garmina jaki może być. Ot takie demo, jak ktos uparcie nie chce mieć urządzenia garmin. Na pocieszenie dodam tylko tylko że chyba wszystkie nowe nawigacje garmina tak maja. Szybko krótko albo na krechę. Jak chcesz jeżdzić tak jak ci się podoba, to najtańszy sposób to SP2610 i wszyskie inne z tej seri. Oczywisce 278 i jej rodzina też ma funkcje wyboru sposobu rutingu ale to zupełnie inne pieniądze.
|
|
Góra |
|
|
newbie007
|
Tytuł: Re: Problem z importem tarckow do Garmina XT Napisane: So sie 27, 2011 12:30 pm |
|
Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am Posty: 1340 Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
|
Mi tam "na kreche" nie przeszkadza, byleby po kolei bral punkty z trasy, a ten gnojek wybiera poprostu finish i tnie rowno kreche do ostatniego punktu maja w dupie wszystko co po drodze.
Zapomnieliby o tak podstawowej funkcji? Bo na drodze to sie sprawdzi ok, ale w terenie juz do dupy. Mi tam nawet nie chodzi do konca o kase, ale poprostu niechce miec pouwieszanych miliona rzeczy na kierze. Musze z racji pracy i codziennych obowiazkow miec telefon powinno starczec. Jesli olac garmina to co ? Wystarczy mi naprawde b.prosta aplikacja na Nokie/Symbiana , ktora by mnie prowadzila po wgranych punktach. Moze byc bez mapy, poprostu strzalka do nastepnego punktu i final. Na pewno cos takiego istnieje tylko znalezc nie moge. :twisted:
|
|
Góra |
|
|
rumpel
|
Tytuł: Re: Problem z importem tarckow do Garmina XT Napisane: So sie 27, 2011 4:18 pm |
|
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm Posty: 2039 Lokalizacja: S-ec
|
Widze, ze sie udało.
Zrobilem sobie przykladowa trase z 3 punktow i wedlug mnie powinnien prowadzic od punktu do punktu po drogach lesnych albo bezposrednio. A mi Garmin XT uparcie prowadzi po drogach i kazda trasa wyglada tak jak zaznaczona w kolorze czerwonym. Czemu?
Ja tez z tym walcze ale chyba nic sie nie da zrobic.
|
|
Góra |
|
|
newbie007
|
Tytuł: Re: Problem z importem tarckow do Garmina XT Napisane: N sie 28, 2011 7:33 am |
|
Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am Posty: 1340 Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
|
|
Góra |
|
|