Teraz jest So maja 11, 2024 6:26 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 37   [ Posty: 541 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 37  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Cz paź 21, 2010 4:53 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 8:11 pm
Posty: 746
Lokalizacja: Zakopane
pozostaje tylko sprecyzować, czy w temacie :Wybór GPSa , szukamy wzorowego urządzenia czy oprogramowania? Bo co by było gdyby jutro Garmin wypuścił palma na WinCe z odbiornikiem?
Automapa jest bardzo dobra, sam jej używam. Niemniej poza PL już wymięka i sięgamy po MapSource. Ten bez problemu wlewamy do Garminów.....ale to są programy nie hardware.
Być może trzeba by powalczyć co lepsze czy GPS ze stałym RoMem czy Palmiak z WinCe i wolnym dostępem..?!
Dyplomatycznie używam w auto najtańszego Vordona z AMą, a na moto Emapa zastąpił Zumo ..... na żaglowce Foretrex...dzieci się bawią Emapami..... a w domu siedzę nad Autoroutem... a koordynaty ściągam z GoogleEarth, bo są super dokładne....

... no i wciąż nie ma Zumo'owca by mi pomógł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pt paź 22, 2010 8:27 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 03, 2010 6:29 am
Posty: 182
Lokalizacja: Wrocław
mazby napisał(a):
pozostaje tylko sprecyzować, czy w temacie :Wybór GPSa , szukamy wzorowego urządzenia czy oprogramowania?
Szukamy wzorowego urządzenia z wzorowym oprogramowaniem. Tych dwóch rzeczy nie da się rozdzielić. Mój 62s jest superowy jeśli chodzi o obudowę, wyświetlacz, klawisze itd., ale oprogramowanie ma nie dopracowane, nie logiczne.
mazby napisał(a):
Automapa jest bardzo dobra, sam jej używam. Niemniej poza PL już wymięka i sięgamy po MapSource.
Dlaczego AM za granicami wymięka?
mazby napisał(a):
Być może trzeba by powalczyć co lepsze czy GPS ze stałym RoMem czy Palmiak z WinCe i wolnym dostępem..?!
Właśnie się nad tym zastanawiam. Tyle że jeszcze nie znalazłem odpowiedniego palmiaka.
mazby napisał(a):
na moto Emapa zastąpił Zumo
Jeśli można wiedzieć na jakim urządzeniu?
mazby napisał(a):
no i wciąż nie ma Zumo'owca by mi pomógł
Zadzwoń do serwisu Garmina i wypytaj.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pt paź 22, 2010 8:41 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 03, 2010 6:29 am
Posty: 182
Lokalizacja: Wrocław
akcent napisał(a):
ja tak prosto tego wykonania uszczelnienia nie widzę. Wyciąć otwór- nie będzie wodo, bryzgoszczelne. Można zalać silikonem, pod warunkiem że nie zdejmiesz go z motocykla, bądź godzisz się na majtający się akcesoryjny kabelek ze sporą wtyczką.
To da się naprawdę łatwo zrobić. Z tylnej zaślepki odciąć część od USB pozostawiając na miejscu zatyczkę od gniazda anteny. W wyciętą gumkę wkleić silikonem wtyk USB i gotowe. Oczywiście w razie nie podłączenia GPS wtyczka będzie się majtać, ale to chyba nie problem gdzieś ją zaczepić. Na pewno trzeba by ją zabezpieczyć jakimś kapturkiem co by się nie moczył wtyk.
A teraz najciekawsze. Nie da się zasilić Garmina zwykłym kabelkiem z końcówką USB. Po podłączeniu do zwykłego zasilacza przechodzi w tryb komunikacji USB :shock: Trzeba kupić specjalny kabelek Garmin-owski za około 150zł.
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=26668


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pt paź 22, 2010 9:03 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 4:47 pm
Posty: 59
z nawigacji garmina jest ogólnie problem z ładowarkami , ale jest szansa znaleźć ładowarkę o prądzie lądowania ok 1-1.2A 5V ,która nie powoduje komunikatu połączenia z komputerem. Koszt takiej ładowarki to ok 20-30zl

ostatnio udało mi się nabyć taka na alledrogo http://allegro.pl/ladowarka-samochodowa-garmin-oregon-200-300-i1253066336.html

przy okazji , pojawił się nowy model Lark na moto

http://allegro.pl/nowosc-lark-35at-lm-na-motor-extreme-odbl-kurier-i1282736365.html
http://tnij.org/ip8m
cena 419-449zl z 2 bateriami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pt paź 22, 2010 1:36 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 8:11 pm
Posty: 746
Lokalizacja: Zakopane
MarcinWro napisał(a):
Jeśli można wiedzieć na jakim urządzeniu?

Emap jest urządzeniem sam w sobie (nie mylić z e-mapą), to taki GPS , z mono-ekranem i kartami Garmina. Uruchamia mapy pobrane z Mapsourcea.[ img ]
MarcinWro napisał(a):
Zadzwoń do serwisu Garmina i wypytaj.
... tu niestety minus dla Garmina, olali mnie i podesłali typowy manual obsługi.

No i jeszcze pytanko do Marcina, bo ma obcykaną AM: Jak podejrzeć koordynaty POI, bo nie mogę znaleźć ich "właściwości". Jakby co to procedurę krok po kroku.

A co sądzisz o IGO mapach? Mam obie i mam wrażenie, że chodzi płynniej i szybciej. Pokrycie terenu EU Wschodniej chyba gorsze.


jacek1973 napisał(a):
przy okazji , pojawił się nowy model Lark na moto


z opisu wynika, że na moto to on "JEST TAKŻE..." czyli nie jest to specjalnie na moto.
Po zakupie takiego uniwersalnego, musiałem wybulić na Zumo, bo okazało się, że ekrany tych "universalnych" są niewidoczne w Słońcu (w ogóle w dzień!)
Żeby było śmiesznie to mój archaiczny Emap daje najlepszy obraz właśnie w pełnym Słońcu, ale musi powędrować do szuflady...szkoda.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pt paź 22, 2010 3:41 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 03, 2010 6:29 am
Posty: 182
Lokalizacja: Wrocław
mazby napisał(a):
No i jeszcze pytanko do Marcina, bo ma obcykaną AM: Jak podejrzeć koordynaty POI, bo nie mogę znaleźć ich "właściwości". Jakby co to procedurę krok po kroku
W AM to nie takie proste, ale wykonalne.
MENU-POI-ULUBIONE. klikasz na dowolny POI, wyskakuje menu. Dwa razy DALEJ potem POKAŻ NA MAPIE. Pokaże się punkt na mapie. Klikasz w prawym dolnym rogu na taką ikonkę z czterema strzałeczkami. Pokazuje się menu. Dwa razy DALEJ i masz POKAŻ WSPÓŁRZĘDNE. Na mapie wyświetli się POI z współrzędnymi :)
Używając tej ikony możesz zobaczyć współrzędne dowolnego punktu na mapie. Wystarczy kliknąć na mapie interesujące miejsce i dalej postępujemy jak wyżej.

mazby napisał(a):
A co sądzisz o IGO mapach? Mam obie i mam wrażenie, że chodzi płynniej i szybciej. Pokrycie terenu EU Wschodniej chyba gorsze.
Niestety nigdy nie używałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pt paź 22, 2010 4:50 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 03, 2010 6:29 am
Posty: 182
Lokalizacja: Wrocław
mazby napisał(a):
z opisu wynika, że na moto to on "JEST TAKŻE..." czyli nie jest to specjalnie na moto.
Po zakupie takiego uniwersalnego, musiałem wybulić na Zumo, bo okazało się, że ekrany tych "universalnych" są niewidoczne w Słońcu (w ogóle w dzień!)
Żeby było śmiesznie to mój archaiczny Emap daje najlepszy obraz właśnie w pełnym Słońcu, ale musi powędrować do szuflady...szkoda.

Nie miałem okazji widzieć tego GPS na żywo więc wypytałem sprzedawcę i stacja dokująca jest specjalnie na moto. Może to było by to co szukam. Chyba zamówię i obglądnę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pt paź 22, 2010 5:34 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
MarcinWro napisał(a):
Chyba zamówię i obglądnę.

I się zniechęcisz. Jeśli bardzo chcesz to najtańszy Lark + "obudowa za 10zł" (linki na forum znajdziesz). Oprogramowanie- oryginalne nie nadaj się w teren, GarminXT już nie jest rozwijany więc z czasem będzie tylko gorzej. Pozostaje Automapa, bo TT teź nie ma pełnej funkcjonalności na WinMobile. Czy więc warto przepłacać?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pt paź 22, 2010 6:46 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 03, 2010 6:29 am
Posty: 182
Lokalizacja: Wrocław
akcent napisał(a):
MarcinWro napisał(a):
Chyba zamówię i obglądnę.

I się zniechęcisz. Jeśli bardzo chcesz to najtańszy Lark + "obudowa za 10zł" (linki na forum znajdziesz). Oprogramowanie- oryginalne nie nadaj się w teren, GarminXT już nie jest rozwijany więc z czasem będzie tylko gorzej. Pozostaje Automapa, bo TT teź nie ma pełnej funkcjonalności na WinMobile. Czy więc warto przepłacać?

Trudno stwierdzić czy warto. Szukam urządzenia które wytrzyma na motocyklu terenowe drgania, jest wodoszczelne i da się załadować AM oraz inne programy. Na Garminie XT nie zależy mi bo mapy Garminowskie nie są lepsze od AM. Jak dojdę do etapu, że będę potrzebował rastry to wtedy zastanowie się jak ten problem rozwiązać.
Ten Lark podoba mi się bo ma uchwyt dedykowany na moto ze złączem zasilania i nie trzeba kombinować. Ma też Bluetooth, który przyda się w przyszłości do podłączenia słuchawki do kasku. "Trzymaj się lewego pasa" i dzida :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pt paź 22, 2010 8:28 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
A jakie macie zdanie na temat tego urządzenia: Becker Traffic Assist Z100 Crocodile ?
Cena jest niska ( ok. 500 zł) i podobno moża na niego wgrać Auto Mapę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pt paź 22, 2010 9:05 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 03, 2010 6:29 am
Posty: 182
Lokalizacja: Wrocław
Paweł napisał(a):
A jakie macie zdanie na temat tego urządzenia: Becker Traffic Assist Z100 Crocodile ?
Cena jest niska ( ok. 500 zł) i podobno moża na niego wgrać Auto Mapę.

Nie używałem, nie widziałem na żywo, ale wiem, że w komplecie nie ma uchwytu na moto więc trzeba zainwestować w Touratech lub oryginał
http://allegro.pl/i1245692599.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pt paź 22, 2010 9:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So sie 02, 2008 9:12 pm
Posty: 1572
Lokalizacja: Polska
Paweł napisał(a):
A jakie macie zdanie na temat tego urządzenia: Becker Traffic Assist Z100 Crocodile ?
Cena jest niska ( ok. 500 zł) i podobno moża na niego wgrać Auto Mapę.



Dużo już na ten temat napisano tu: viewtopic.php?f=4&t=2409


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: So paź 23, 2010 12:44 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 8:11 pm
Posty: 746
Lokalizacja: Zakopane
MarcinWro napisał(a):
Trudno stwierdzić czy warto. Szukam urządzenia które wytrzyma na motocyklu terenowe drgania, jest wodoszczelne


Po 10 latach jazdy z GPSami na moto mam jedna radę: TANIO.
Te cudeńka maja tendencje samobójcze. Większość padła od drgań lub uderzenia, potem wilgoć i kradzież. Ale teraz można kupić za 100 chińczyka.
Zwróć uwagę na widzialność ekranu w dzień, od czasu "ukolorowienia" się ekranów jest z tym kiepsko.



spozo napisał(a):
Dużo już na ten temat napisano
... nigdy dość, jak to na forum...



pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 12:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
A jaka tendencje samobojcza ma TANI chinczyk .???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Cz gru 30, 2010 10:06 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lis 12, 2010 9:05 pm
Posty: 97
Lokalizacja: Stalowa Wola
beemer napisał(a):
A jaka tendencje samobojcza ma TANI chinczyk .???


Zależy co rozumiemy przez "tani", bo znajdziesz chińczyka za 100 i za 300 zł, a oba można określić tanimi. Kwestia porozglądania się, bo mnie by było szkoda wozić na motocyklu nawigację za 900 zł, która padnie po czasie niewiele dłuższym (jeżeli w ogóle dłuższym) od chińczyka za 1/4 tej ceny. Poza tym chińczyka sobie odblokuję i wgram do niego co tylko zechcę, a wkładając paluszki do niektórych droższych nawigacji, chociażby mio, często bywa tak, że ta ingerencja okazuje się zabójcza :mrgreen: Tanie mięso nie tylko psy jedzą, jak mawiają nasi przyjaciele z Chin


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 37   [ Posty: 541 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 37  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL