Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:06 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 37   [ Posty: 541 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 37  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 10:20 am 
Świeżak

Dołączył(a): N wrz 26, 2010 9:13 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Szczecin
Myślę nad zakupem Garmin zumo 660 i tak coraz bardziej już mam zamiar kupić tą nawigacje jak sądzicie sprawdzi się w terenie i nie tylko>>>>????


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 10:37 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
myślę że rozmowa na ten temat toczy się w tym wątku - http://advrider.pl/viewtopic.php?f=4&t=6869
osobiście myślę że jest jakiś wewnętrzny opór przed kupowaniem starszych modeli GPS i pewna doza niedowierzania opiniom starszych kolegów z forum :wink:
próby obrony 660 w stosunku do 60 czy innych modeli itp. - wydaje mi się że problemem jest interpretacja zwrotu „w terenie” + wszechobecna reklama i marketing
Uważam że jak na taką maszynę jaką jeździsz nie ma mowy o słowie teren w takim znaczeniu jak część z nas to interpretuje - kup sobie 660 i będzie Pan zadowolony :-)
to naprawdę dobra nawigacja motocyklowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 11:41 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
Tarna, kupiłem tą http://sklep.entre.pl/produkt/Antena_ze ... _BNC_id109 montaż, przykleiłem na błotnik przedni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 12:17 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
no tak Ty masz wysoki, kwadratowy błotnik :-) dzięki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 2:01 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Tarna tutaj masz zdjecia uchwytow do anteny z firmy RAM Mount-To z tego pierwszego linku ktory nie wchodzi

product # RAM-344U
[ img ]

I RAM-348 U
[ img ]

Cos takiego powinno rozwiqazac Twoj problem ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 2:13 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Tarna napisał(a):
myślę że rozmowa na ten temat toczy się w tym wątku - http://advrider.pl/viewtopic.php?f=4&t=6869
osobiście myślę że jest jakiś wewnętrzny opór przed kupowaniem starszych modeli GPS i pewna doza niedowierzania opiniom starszych kolegów z forum :wink:
próby obrony 660 w stosunku do 60 czy innych modeli itp. - wydaje mi się że problemem jest interpretacja zwrotu „w terenie” + wszechobecna reklama i marketing
Uważam że jak na taką maszynę jaką jeździsz nie ma mowy o słowie teren w takim znaczeniu jak część z nas to interpretuje - kup sobie 660 i będzie Pan zadowolony :-)
to naprawdę dobra nawigacja motocyklowa.



Tarna
podam Ci inny przyklad dlaczego uwzam ze seria 60 czy 276/478 przebija nowe zeumo 550 czy 660

Tak sie sklada ze dostaje dosyc duzo sladow od kolegow motocyklistow..
Trasy ktore przejechali ..Tworza je w MapSource..
Kazdy slad zaznaczaja innym kolorem i onaczaja slady trudne i te latwiejsze..
Dostajac taki GPX..Wgrywam go do 478 i na mapie glownej wyswietlaja mi sie wszystki slady w innym kolorze ..
Co ulatwia po pierwsze nawigacje i wybor..Jest to niemozliwe w seri zumo ..Ktory oczywiscie rozpoznaje slady ..ale gdy chce sie z nimi pracowac przekonwertuje je do trasy i laczy je wszystkie razem ..O track Back juz nie wspomne ..:-))))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 2:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Beemer, żadnego z polecanych przez Ciebie GPSów nie ma już w sprzedaży (discontinued) - co z tego, że są świetne, jak ich nie ma dostepnych. Bo, że ZUMO jest lepsze od Oregona do nawigacji szosa/las to chyba wszyscy się zgodzimy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 2:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
mario33 napisał(a):
Beemer, żadnego z polecanych przez Ciebie GPSów nie ma już w sprzedaży (discontinued) - co z tego, że są świetne, jak ich nie ma dostepnych. Bo, że ZUMO jest lepsze od Oregona do nawigacji szosa/las to chyba wszyscy się zgodzimy...


Tak Mario ..
Tez sie zastanawiam dlaczego Garmin zrezygnowal z produkcji serio 276/xxx...
Mozna jeszcze dostac np 478 ..
Ostatnio wlasnie Tomek i Dopra nabyli w US...
Mozna tez szukac na Ebay ...
Mozna tez znalezc refurbishing-ktore maja gwarancje garmin i praktycznie sa nowe..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 2:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
No właśnie. Mam wewnętrzny opór przed nabywaniem sprzętu elektronicznego w US, ale chyba tak trzeba będzie zrobić...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 2:32 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
mario33 napisał(a):
Beemer, żadnego z polecanych przez Ciebie GPSów nie ma już w sprzedaży (discontinued) - co z tego, że są świetne, jak ich nie ma dostepnych. Bo, że ZUMO jest lepsze od Oregona do nawigacji szosa/las to chyba wszyscy się zgodzimy...


ja nowego kupiłem. https://www.gps4us.com/shopdisplayprodu ... +276+-+498


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 2:32 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
mario33 napisał(a):
No właśnie. Mam wewnętrzny opór przed nabywaniem sprzętu elektronicznego w US, ale chyba tak trzeba będzie zrobić...


No z tego co zdazylem wyczytac to i Dopra i Tomek sa zadowoleni ..
Poradzili sobie nawet z wgraniem w pamiec wewnetrzna CN Europy .:-)))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 2:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
dopra napisał(a):
mario33 napisał(a):
Beemer, żadnego z polecanych przez Ciebie GPSów nie ma już w sprzedaży (discontinued) - co z tego, że są świetne, jak ich nie ma dostepnych. Bo, że ZUMO jest lepsze od Oregona do nawigacji szosa/las to chyba wszyscy się zgodzimy...


ja nowego kupiłem. https://www.gps4us.com/shopdisplayprodu ... +276+-+498


Dopra
Widze ze sie zaopatrzyles . :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 3:20 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
Beemer, ja znam wyższość serii GPSmap XXX nad innymi, jestem mega zadowolonym userem 276 a Dopra np napalił się na tą nawigację mając okazję używać mojej podczas nawigowania po śladzie Dominika jak jechaliśmy na zlot w Morsku offem :-) zauważyłem że są osoby które koniecznie chcą kupić nowy GPS a w dodatku nowoczesny i nie chcą słuchać nas użytkowników i starają się sobie udowodnić że np 660 też jest super :-) no i jest fajny ale mnie jakoś nie interesuje :-) Tomek również dostrzega wyższość tych nawigacji nad innymi i takie same opinie są na Garminowskim forum. Więc można raz definitywnie zakończyć te dyskusje co jest najlepszą nawigacją w teren na tym stwierdzeniu. Mamy jeszcze serię 60 Garmina i też jest rewelacyjna ale ma nieco za mały ekranik ale i tak jest super szczególnie na mniejszych maszynach czy podczas pieszych czy rowerowych wypadów.
Inne GPS'y również mają swoje plusy i minusy i można o tym rozmawiać ale do momentu jak garmin nie wypuści czegoś typy GPSmap XXX z lepszą anteną i pamięcią i prockiem to nic innego do mnie jakoś nie przemawia.

te uchwyty do montażu anteny mogę sobie zrobić sam i nawet myślałem o tym ale nie wiem gdzie to umieścić na KTM 990 Adventure S (Dzik) - wszelkie próby podłączenia dodatkowej anteny jakoś nie wypaliły - muszę chyba raz jeszcze usiąść i zmierzyć się z problemem :-) DZIĘKI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 6:35 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Tarna napisał(a):
te uchwyty do montażu anteny mogę sobie zrobić sam i nawet myślałem o tym ale nie wiem gdzie to umieścić na KTM 990 Adventure S (Dzik) - wszelkie próby podłączenia dodatkowej anteny jakoś nie wypaliły - muszę chyba raz jeszcze usiąść i zmierzyć się z problemem :-) DZIĘKI


No a co z kokpitem .???
Nie mozna tego tam zainstalowac ..
Przeciez 276 pewnie tam masz zamontowanego .???
Antena spokojnie sobie poradzi z sygnalem w tamtym miejscu ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Śr paź 06, 2010 9:55 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 03, 2010 6:29 am
Posty: 182
Lokalizacja: Wrocław
Tarna napisał(a):
zauważyłem że są osoby które koniecznie chcą kupić nowy GPS a w dodatku nowoczesny i nie chcą słuchać nas użytkowników i starają się sobie udowodnić że np 660 też jest super :-)
To nie jest tak. Jest kilka powodów dla których np. ja nie mogę się zdecydować na 276/278/478.
- nie są produkowane i zakup nowego odbiornika niemożliwy
- cena
- słaby odbiornik
Rozwijając powyższe punkty.
Owszem można ściągnąć z USA. Cena za 478 Refurbishet/Newly Overhauled to jakieś 670$ czyli 2050zł. Dodatkowo istnieje ryzyko oclenia+opodatkowania, ale załóżmy że się uda. Do 478/276/278 trzeba dokupić Garminowskie karty pamięci czyli 512MB (śmieszna ilość w dzisiejszych czasach) - 450zł. Słaby odbiornik wymaga dodatkowej anteny około 120zł. Pomijam dodatkowe mocowanie GPS zakładając, że da się wykorzystać to które dają w komplecie. Wysyłka około 150zł.
Optymistycznie wychodzi 2770zł....i nie mogę tego wrzucić na firmę czyli cena końcowa 2770zł.
Dość sporo jak za taki gadżet.
Szukam więc alternatywy.
62s wyniósł mnie 1345zł + karta 2GB 25zł + mocowanie 37zł. Po wrzuceniu na firmę 934zł. No, ale nie jestem do końca zadowolony z różnych powodów.
Alternatywa to Zumo 660. Cena 1900zł + karta 2GB 25zł. Po wrzuceniu na firmę wyjdzie 1278zł.

To teraz dokładnie wiesz skąd wzięły się moje wątpliwości i pytania czyli watek o Zumo 660, a ja wiem dlaczego jednak nie nadaje się w teren.

A zupełnie z innej beczki. Gdybym miał wybierać GPS tylko na asfalt na pewno bym nie wybrał żadnego produktu Garmina. Funkcjonalność, czytelność i konfigurowalność AutoMapy jest o niebo lepsza. Być może taka jest alternatywa. W teren np. Garmin 62s, a na asfalt cokolwiek z AutoMapą.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 37   [ Posty: 541 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 37  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL