Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:25 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Turatech pod chińczyka
PostNapisane: So paź 30, 2010 8:29 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 2:22 pm
Posty: 195
Idąc za ciosem po publikacji pudełka wodoszczelnego na GPS z pudełka po kanapkach, publikuję następny patent:

"Jak wystrugać swojego Touratecha pod GPS samochodowy chiński z biedronki itp."

To jest czysta rzeźba i wersja beta, foty makro z bliska w rzeczywistości wygląda lepiej, a i jest też nawet praktyczne.

Należy zaopatrzyć się w kawałek aluminium blacha (jeżeli ktoś dysponuje precyzyjną wyżynarką), płaskownik itp.
Ja zakupiłem płaskownik grubość 3mm w Liroju od jakichś mebli anodyzowany (ładnie wygląda ale przy gięciu i tak się to marszczy lub w imadle niszczy.
Potrzebne jeszcze imadło najlepiej przykręcone do stołu, nity fi 5 lub 6 dość krótkie 3+3mm = 8mm starczą. (Wystarczyło by alu 2mm ja trafiłem 3mm)
Potrzebne jeszcze
Wiertełko do metalu wiertarka i nitownica, jakiś młotek kombinerki, ze 3 mocne lub 4ry słabsze piwka.
jakieś kwadratowe rurki płaskowniczki do robienia krawędzi gnących zgodnie z rozmiarami
naszego GPS.
Cybancik (kausza, od zaciskania lin) do zamocowania całości na lusterku lub kierownicy.
Alu łatwo się gnie i obrabia rękami no i jest lekkie.
Łatwo się wierci, łatwo też uszkadza w imadle i odciska, można podkładać jakieś miękkie papierki jak ktoś ma cierpliwość i jest estetą by nie uszkodzić powierzchni zbytnio lub polecieć po bandzie i ewentualne zadziory od imadła wyszlifować papierem ściernym.Szlifowanie też łatwo idzie bo alu jest miękkie, można później prysnąć farbą na ocynk lub może jest jakaś do alu.
Można też podkleić jakieś gąbeczki od wibracji i zapobiegające ocieraniu plastyku , ja powklejałem filce od krzeseł ale mogą troch nawilgać.

Efekty poniżej.

Jeżeli chodzi o wodoszczelność samochodowej elektroniki to w razie deszczu trzeba go wpakować w worek od kanapek lub jakąkolwiek folię na zasadzie jak te zrywki w crosowych goglach wymienne:) i wepchnąć w naszego TÓRATECHA.

W planach miała być klapka od góry robiąca cień od słońca i na zawiasie i z zamkiem (żeby pójść do sklepu bez wyjmowania elektroniki motóra) ale zbrakło bronków:)


[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]


Ostatnio edytowano N paź 31, 2010 11:42 pm przez dzikm, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Turatech pod chińczyka
PostNapisane: N paź 31, 2010 11:14 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Małe fotki trochę, zbyt wiele nie widać :wink:

Podoba mi się patent z daszkiem na zawiasie i zamkiem, sam miałem coś takiego wystrugać do swojej nawigacji przez zimę :D
W DL'u też zrobiłem samemu uchwyt - kawałek blachy wyprofilowany tak, by pasował do śrub mocujących szybę, tulejka z alu, jedna śrubka i oryginalny plastikowy uchwyt samochodowy od manty. Działa wyśmienicie. A jako pokrowiec przeciwdeszczowy - durex extra safe :lol:

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Turatech pod chińczyka
PostNapisane: N paź 31, 2010 10:48 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
W drugiej propozycji najbardziej podoba mi się pokrowiec przeciwdzeszczowy. W innym DLu widziałem osłone od słońca skonstruowaną z połówki wiadra. pomalowanego na czarno. Wyglądało to full pro :)


Ostatnio edytowano N paź 31, 2010 11:44 pm przez johnmichael, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Turatech pod chińczyka
PostNapisane: N paź 31, 2010 11:01 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
pomijajac te pomysly Pomyslowego Dobromira ..(ktore oczywiscie sa interesujace).
Zastanawiam sie jak jest z wytrzymalocia na wstrzasy takich urzadzen samochodowych .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Turatech pod chińczyka
PostNapisane: N paź 31, 2010 11:37 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 2:22 pm
Posty: 195
Poprawiłem foty, mój provider dawał wam miniaturki ja widziałłem całe myślałem że ok, naraie nawaliłem na tym uchwycie jakiś 200 pare km w dwa dni w terenie typu las szutrówki kocie łby na hondzie xr 650 L w temperaturach od 5 do 15 stopni narazie działa bez zarzutu, tylko w słońcu kiepścizna zobaczymy w deszczu i na mikrodrganiach na długim bruku dziuirawym mocno asfalto szutrze itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Turatech pod chińczyka
PostNapisane: N paź 31, 2010 11:42 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Moją pierwszą nawigacją była manta 430, której używałem na motocyklu i w samochodzie. Nie miałem co do niej żadnych zastrzeżeń. Odziedziczył ją mój ojciec, a ja obecnie jeżdżę z mantą 440 (ten sam ekran, te same bebechy w połowę cieńszej obudowie, z mniejszą baterią) i sprawdza się znakomicie. Starsza wersja miała lepszy uchwyt, nowsza ma minimalnie luzy, przez co urządzenie wpada w wibracje. Ale wystarczyło między uchwyt i nawigację dać 2 czy 3 warstwy taśmy izolacyjnej i jest dobrze. Manta kosztowała 250zł nowa w sklepie, więc nawet jak się zepsuje od wibracji czy deszczu (jak gumka pęknie :lol:) to kupię drugą i nadal będzie to tańsze rozwiązanie niż stricte motocyklowy gps ;) Póki co nawinęliśmy razem kilka tysięcy kilometrów i jestem bardzo zadowolony :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Turatech pod chińczyka
PostNapisane: N paź 31, 2010 11:58 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 2:22 pm
Posty: 195
Wiadomo elektronika teraz tania z Chin, najważniejsze oprogramowanie, ja wale na samochodowej automapie w opcji 4x4 wyznaczam se najpierw punkty przez później robie zapis trasy i konwersje do śladu to mam zaznaczoną opcje lotu na zielono i nie muszę się trzymać jak zjadę nie krzyczy że wróć tu i tu bo nie nawiguje tylko proponuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Turatech pod chińczyka
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 8:59 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 9:09 pm
Posty: 311
ja tez powoli robie rozeznanie w chinczykach i sposobach montażu.

dzikm - napisz cos wiecej o tym modelu.

mocowanie profeska


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Turatech pod chińczyka
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 9:20 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 2:22 pm
Posty: 195
Lark 43.2 4,2" trochę muli bo ma proc 400 ale jakoś jeszcze działa nie rozleciał sie, ładowanie kiepskie bo typ USB już mi sie wygieło, oryginalna ładowarka miała nieprzymocowaną do płytki ciężką cewkę i na dołkach się ułamywała, podlutowałem podkleiłem klejem i chodzi w miarę. Jest ergonomiczny ,karta SD, menu gotowe można odpalić bez odblokowywania co się chce w menu jest opcja wyboru pliku .exe co ma się odpalać pod klawiszem NAWIGACJA.

Bawiłem się też MIO MOV 200 i bardzo to szybko chodziło,chyba mają lepsze proce, na rynku też są mio moov 300 ale obydwa to 3,5" w zasadzie na motocykl powinno wystarczyć 3,5 do auta lepiej większe.

Do planowania z palca 4,2 " też mało żmudne pykanie, lepiej wcześniej zrobić to na kompie i powrzucać tracki na SD.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Turatech pod chińczyka
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 9:29 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 9:09 pm
Posty: 311
myslalem o takim

[ img ]

http://cgi.ebay.co.uk/New-4-3-SIRF-Atla ... 4aa471e4c0

wyglada podobnie, tez laduje sie przez usb ale za te pieniądze to warto spróbować


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Turatech pod chińczyka
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 9:47 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 2:22 pm
Posty: 195
Konkretny ma uchwyt z regulacją, jakby odciął prszyssawkę i przerobił na cybant na kiere to prawie prawie no i windowsa ma nowszego niż ten lark mój


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Turatech pod chińczyka
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 8:01 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn mar 15, 2010 8:51 pm
Posty: 129
independent napisał(a):
myslalem o takim

[ img ]

http://cgi.ebay.co.uk/New-4-3-SIRF-Atla ... 4aa471e4c0

wyglada podobnie, tez laduje sie przez usb ale za te pieniądze to warto spróbować


najbardziej mi sie podoba duzy fiat na stronie tytulowej ze zdjecia :D

mam dobre przeczucia moze tez sie skusze na cos takiego

daj znac jak wrazenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Turatech pod chińczyka
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 8:13 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 9:09 pm
Posty: 311
prawdopodobnie bedzie dopiero na wiosnę,

stanę pewnie przed podobnym problemem montażu...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Turatech pod chińczyka
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 10:04 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 2:22 pm
Posty: 195
Dzisiaj leciałem po bruku dość długi czas i nadal działa, fakt w XR jest 21" przednie kółko miękkie oponki z małym ciśnieniem i długi przedni zawias nie czuje dyskomfortu na dłoniach na takiej nawierzchni tak jak w przypadku freewinda, ale wibracje od silnika robią swoje, zobaczymy narazie zniknął mi problem ciągłego mocowania zatrzaskiwania zamykania gps, wsuwam sobie w szufladkę od góry i ogień, jak nie ma słońca i deszczu jest git.
Dostęp do przycisków gniazd zapewniłem sobie sam przyzwoity i kartka SD też nie wyskoczy bo jest uchwytem akurat złapana.
Trochę za mało przyszlifowałem dół mi się skaleczył ale co tam to nie jakiś smartfon lecz elektronika dwu trzy sezonowa :)


P.S. a w tej gumie dobrze działa ekran dotykowy :) ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Turatech pod chińczyka
PostNapisane: Wt lis 02, 2010 2:09 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
dzikm napisał(a):
P.S. a w tej gumie dobrze działa ekran dotykowy :) ?

Działa, ale ciężej trafić tam gdzie się chce. Bez durexa mogę obsługiwać automapę w rękawicach, z gumką byłoby już ciężko, wtedy zazwyczaj już palcem, kluczykiem albo byle czym, co akurat jest pod ręką i ma w miarę ostry koniec ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL