Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:14 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: N wrz 12, 2010 9:41 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 11:32 pm
Posty: 544
Lokalizacja: podkarpacie
Mam w moim ZUMO dość stare mapy i chciałbym zrobić sobie aktualizację

na stronie Garmina są dostępne 2 dla mojego urządzenia:

1. nüMaps Lifetime™ Europe: Download
- Nr produktu: 010-D0130-00
Do pobrania

z komunikatem:

Pamiętaj — z tej aktualizacji mapy można korzystać wyłącznie w celu uaktualnienia fabrycznie załadowanych map zainstalowanych w urządzeniu GPS firmy Garmin. Na przykład urządzenia GPS firmy Garmin, w którym znajdują się wyłącznie fabrycznie załadowane mapy Ameryki Północnej, nie można uaktualnić za pomocą aktualizacji map nüMaps Lifetime Europe i na odwrót. Sprawdź zgodność produktu.

za 89 EURO - pozwala pobierać aktualizacje 4 razy w roku dożywotnio

i

2. nüMaps Onetime™ City Navigator® Europe NT 2011: Download
- Nr produktu: 010-D0026-03

za 59 EURO - jednorazowa

i teraz mam pytanie - czy ta dożywotnia aktualizacja dotyczy CITY NAVIGATORa, czy jakichś innych map?

Oczywiście wolałbym zapłacić 89 EURO i miec dożywotnie aktualizacje niż 59EURO i mieć tylko jedną.

jestem w tym temacie laikiem i proszę o odpowiedź kogoś, kto ma o tym pojęcie.

Z góry dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: N wrz 12, 2010 9:47 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Dotyczy tylko i wylacznie City Navigatora Europu ..
Dozywotnio..Czyli do chwili posiadania tego i tylko tego odbirnika GPS..
Gdybys zdecydowal sie na zakup innego.... Lifetime nie bedzie wazny dla nowego urzadzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: N wrz 12, 2010 9:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Oplaca sie wybrac lifetime juz wtedy jak zamierzasz uzywac urzadzenia dluzej niz 1 rok.

Ciekaw jestem tylko czy jak sprzedam zumo to lifetime 'pojdzie' za urzadzeniem ? tego nie rozgryzlem...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: N wrz 12, 2010 9:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
mario33 napisał(a):
Oplaca sie wybrac lifetime juz wtedy jak zamierzasz uzywac urzadzenia dluzej niz 1 rok.

Ciekaw jestem tylko czy jak sprzedam zumo to lifetime 'pojdzie' za urzadzeniem ? tego nie rozgryzlem...



Mario
Kiedy sprzedaz urzadzenie powinienes wyrejstrowac go z mygarmin
Jesli tego nie zrobisz ..Nowy nabywac bedzie pozbawiony rejstracji i co za tym idzie jakich kolwiek zmian ..
Z tego co sie orientuje Lifetime jest przyszeregowany do urzadzenia ale i tez do nabywcy ..
W tym przypadku do imienia pod jakim zostal zarejstrowany GPS..
Na stronie garmina pisza

Your nüMaps Lifetime subscription may not be transferred to another person or another Garmin product.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: N wrz 12, 2010 10:36 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 11:32 pm
Posty: 544
Lokalizacja: podkarpacie
Dyiki ya info

No wychodzi, że ta dożywotnia aktualizacja do City Navigatora - co mi pasuje.

Co do kolejnego użytkownika (np. w razie odsprzedaży urządzenia) to chyba nie będzie z tym problemu - ja nie pamiętam swojego loginu na stronie Garmina - dzisiaj podłączyłem tylko urządzenie przez kabel USB i samo pobrało sobie aktualizację oprogramowania, pierwsze oczywiście pobrałem wtyczkę Garmin Communicator + inny komputer niz ten,ktrego uzywalem przy rejestracji urzadzenia.

mam jeszcze pytanie

- są dośc duże róznice w cenie tej subskrypcji:
np. tu:

http://www.eazymut.pl/115-numaps-lifeti ... gator.html - 255zł - polski przedstawiciel, wypiszą fakturę - VAT,podatek - dużo taniej wyjdzie

- natomiast na stronie Garmina - 89 EURO = 360zł - -faktury oczywiście nie będzie, trzeba zapłacić kartą

Co o tym myślicie - z tego co wyczytałem to przyślą mi chyba kod do pobierania aktualizacji i tyle (mailem czy poczta jakaś karta plastikowa z numerem..?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: N wrz 12, 2010 10:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
NEMO GS napisał(a):
Dyiki ya info

No wychodzi, że ta dożywotnia aktualizacja do City Navigatora - co mi pasuje.

Co do kolejnego użytkownika (np. w razie odsprzedaży urządzenia) to chyba nie będzie z tym problemu - ja nie pamiętam swojego loginu na stronie Garmina - dzisiaj podłączyłem tylko urządzenie przez kabel USB i samo pobrało sobie aktualizację oprogramowania, pierwsze oczywiście pobrałem wtyczkę Garmin Communicator + inny komputer niz ten,ktrego uzywalem przy rejestracji urzadzenia.



Pobralo sobie aktualizacje software do urzadzenia czy aktualizacje map .???
Chyba to pierwsze .???

Jesli sprzedaz takie urzadzenie i nie wyrejstrujesz go z My Gramin to nowy nabywac bedzie pozbawiony wielu extra rzeczy ktore mozna sobie zaladowac z My garmin ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 5:13 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 9:06 pm
Posty: 346
Lokalizacja: Włocławek
NEMO GS napisał(a):
- natomiast na stronie Garmina - 89 EURO = 360zł - -faktury oczywiście nie będzie, trzeba zapłacić kartą

jak masz nip europejski to masz fakturę i będzie taniej o VAT - przy podsumowaniu go wpisujesz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 10:19 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 11:32 pm
Posty: 544
Lokalizacja: podkarpacie
dzieki za wszelkie informacje - jutro kupuję kartę zdrapkę z kodem za 290zł brutto, potem pobiorę sobie najnowszą wersję CN Europe.

Zadzwonilem do przedstawiciela Garmina i rozmawiałem z miłą panią, która rozwiała moje wątpliwości - dzwoniłem nawet na polską infolinię Garmina do Anglii - doradcy mówią po polsku i udzielają wszelkich niezbędnych informacji.

Co do ograniczenia dotyczącego ewentualnego aktualizowania map przez potencjalnego kolejnego nabywcę - nie znałem swojego loginu ani hasła na MyGarmin - pan z infolinii zapytał mnie o numer seryjny urządzenia, moje imię i nazwisko i podał mi mój login i hasło - myslę, że wszytsko będzie OK - wystarczy podać ewentualnemu nabywcy urządzenia login i hasło - będzie mógł sobie dalej ściągać aktualizacje.

To chyba tyle w tym temacie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 10:27 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 11:32 pm
Posty: 544
Lokalizacja: podkarpacie
sum napisał(a):
NEMO GS napisał(a):
- natomiast na stronie Garmina - 89 EURO = 360zł - -faktury oczywiście nie będzie, trzeba zapłacić kartą

jak masz nip europejski to masz fakturę i będzie taniej o VAT - przy podsumowaniu go wpisujesz


Mam nip europejski ale u polskiego przedstawiciela wychodzi 290zł brutto - trochę taniej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: Wt wrz 14, 2010 8:10 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 9:06 pm
Posty: 346
Lokalizacja: Włocławek
NEMO GS napisał(a):
Mam nip europejski ale u polskiego przedstawiciela wychodzi 290zł brutto - trochę taniej.

teraz też to wiem .... ale za brak wiedzy się płaci :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: Cz wrz 16, 2010 10:09 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 11:32 pm
Posty: 544
Lokalizacja: podkarpacie
zrobiłem sobie tą aktualizację - koszt zdrapki z kodem 299zł u polskiego dystrybutora, samo ściaganie map i aktualizowanie trwało 6 godzin (mam internet 4Mbit/s).

Pamięć urządzenia była za mała aby zmieścić całego City Navigatora - część map załadowałem do pamięci wewnętrznej zumo, częśc na kartę SD.

Generalnie jest to wszystko tak skomplikowane, że szkoda słów - wszystko trzeba robić ręcznie.

Polecam infolinię Garmina w Anglii - 00 800 441 24 54 - są konsultanci mówiący po polsku, którzy udzielają niezbędnych wskazówek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: Cz wrz 16, 2010 10:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
NEMO GS napisał(a):
Pamięć urządzenia była za mała aby zmieścić całego City Navigatora - część map załadowałem do pamięci wewnętrznej zumo, częśc na kartę SD.

Generalnie jest to wszystko tak skomplikowane, że szkoda słów - wszystko trzeba robić ręcznie.

.


Ostatni pisalismy z Mario apropos tych update ..
Jak robiles ten update ..??
Wkladales mapy przez Mapsource na urzadzenie ..???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: Pt wrz 17, 2010 9:53 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 11:32 pm
Posty: 544
Lokalizacja: podkarpacie
beemer napisał(a):
NEMO GS napisał(a):
Pamięć urządzenia była za mała aby zmieścić całego City Navigatora - część map załadowałem do pamięci wewnętrznej zumo, częśc na kartę SD.

Generalnie jest to wszystko tak skomplikowane, że szkoda słów - wszystko trzeba robić ręcznie.

.


Ostatni pisalismy z Mario apropos tych update ..
Jak robiles ten update ..??
Wkladales mapy przez Mapsource na urzadzenie ..???


Tak dokładnie przez MAP SOURCE - problem był z tym, że do pamięci wewnetrznej zmieściła się EUROPA ŚRODKOWO WSCHODNIA, natomiast resztę trzeba było wpakować na kartę SD. Trzeba było ręcznie zaznaczyć pozostałe mapy do zainstalowania na karcie - pliki nie mogły się dublować z tymi zainstalowanymi w pamięci urządzenia. W sumie trzeba było zaznaczyć 142 pliki (mapy), na które podzielona jest Europa Zachodnia - pierwsze wyznaczyć granicę mapy EUropy Środkowo Wschodniej, a potem zaznaczać resztę - problemem jest np. to, że Londyn, Bruksela, Glasgow są osobnymi mapami i trzeba było szukać ich na liście żeby wiedzieć, że są nie zaznaczone.

Według mnie prosta czynność jaką jest aktualizacja map została nie potrzebnie skomplikowana - program powinien automatycznie zaktualizować mapę, ewentualnie na poczatku zapytać, czy chcesz zainstalować wszystkie dostępne mapy, czy wybrane; jeśli barkuje pamięci wewnętrznej, to czy zainstalować pozostałe w okreslonej lokalizacji (np.karta SD) i po temacie. Oczywiście powinna być zostawiona możliwość ręcznego wyboru map - chociaż w sumie nie wiem po co - jak będę jeździł po Europie, to czy będę dogrywał sobie jakieś państwa czy miasta..? (bez sensu - nie wiem gdzie i kiedy pojadę, a strata kilku godzin na aktualizację map przed każdym wyjazdem jest całkowicie pozbawiona sensu).

Taka zabawa miała sens w przeszłości, kiedy karty pamięci miały małą pojemność, ale dzisiaj..?

Gość z infolini podzielił moje opinie i mówił, że w Garminie pracują nad uproszczeniem całej procedury aktualizacji map.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: Pt wrz 17, 2010 10:16 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn mar 15, 2010 2:29 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Nieuw-Vennep, Holandia (czasem Częstochowa)
Witam serdecznie. Mala uwaga do dyskusji na temat nowych map Garmina. W momencie aktualizowania wersja instalatora jaka ja mialem (chyba taka jak kazda inna) informuje o braku pamieci i oferuje wgranie tylko wybranego regionu i jesli wybierze sie ta funkcje to proces jest bezinwazyjny. Dodatkowo oferowane jest pozostawienie plikow instalacyjnych w celu ewentualnego zmieniania regionow. Polecam skorzystanie z tej opcji. Daje to mozliwosc zmieniania dowolnie regionow w przyszlosci.

A tak poza tym, to po co wgrywac wszystkie mozliwe regiony od Gibraltaru po Murmansk? Z reguly poruszacie sie po mniejszej przestrzeni. W przypadku wyprawy transeuropejskiej zaznaczacie w mapsource tylko regiony lezace na trasie (z odpowiednim marginesem bezpieczenstwa).

Moj zestaw map ma 500 mb i zawiera benelux, niemcy, polske, czechy i kraje alpejskie. Wiecej mi teraz nie potrzeba.

A swoja droga mam inny problem. Od czasu ostatniej aktualizacji map i software urzadzenia moj Garmin przestaje czasem na kilkadziesiat sekund wyswietlac mapy bez zidentyfikowanej przyczyny. Podaje jednak nazwe ulicy po ktorej jade... Ma ktos taki problem?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: Pt wrz 17, 2010 12:39 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn sie 10, 2009 9:35 am
Posty: 555
Lokalizacja: Sopot
Zbyt skomplikowane jak dla mnie, sorrki.
Jako "prostaczek" komputerowy zrobiłem tak:
Wiosna udałem się do punktu Garmina, gdzie go kupiłem, zapłaciłem ok. 400 PLN. Następnego dnia odebrałem urządzenie z wgraną mapą całej Europy z aktualizacją dożywotnią (dla urządzenia). Fakt, że dostałem kartę SD, bo się nie mieściło. W gratisie dograli mapę Maroka z Saharą Zach. (miała routować, ale na miejscu tylko pokazywała pozycję na mapie - dobre i to).
Mam tez aktualizację mapy Polski.
Obecnie jeżdżę już tylko na "Europie" jest zadziwiająco dokładna Nawet polne i leśne są dokładnie odwzorowane. A Garmin podobno wycofuje się z mapy Polski.
Polecam aktualizację wieczystą na Europę.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL