Teraz jest Pt kwi 19, 2024 8:07 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: Pt wrz 17, 2010 3:33 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 11:32 pm
Posty: 544
Lokalizacja: podkarpacie
tkar napisał(a):
Witam serdecznie. Mala uwaga do dyskusji na temat nowych map Garmina. W momencie aktualizowania wersja instalatora jaka ja mialem (chyba taka jak kazda inna) informuje o braku pamieci i oferuje wgranie tylko wybranego regionu i jesli wybierze sie ta funkcje to proces jest bezinwazyjny. Dodatkowo oferowane jest pozostawienie plikow instalacyjnych w celu ewentualnego zmieniania regionow. Polecam skorzystanie z tej opcji. Daje to mozliwosc zmieniania dowolnie regionow w przyszlosci.

A tak poza tym, to po co wgrywac wszystkie mozliwe regiony od Gibraltaru po Murmansk? Z reguly poruszacie sie po mniejszej przestrzeni. W przypadku wyprawy transeuropejskiej zaznaczacie w mapsource tylko regiony lezace na trasie (z odpowiednim marginesem bezpieczenstwa).

Moj zestaw map ma 500 mb i zawiera benelux, niemcy, polske, czechy i kraje alpejskie. Wiecej mi teraz nie potrzeba.

A swoja droga mam inny problem. Od czasu ostatniej aktualizacji map i software urzadzenia moj Garmin przestaje czasem na kilkadziesiat sekund wyswietlac mapy bez zidentyfikowanej przyczyny. Podaje jednak nazwe ulicy po ktorej jade... Ma ktos taki problem?

Pozdrawiam


Zrobiłem tak jak mówisz - pomijam że ściaganie map i aktualizacja trwała kilka godzin (program nie może pracować w tle - nie można korzystać w tym czasie z komputera!!!). Uważam, ża utomatycznie powinien zapakować wszystkie mapy na kartę SD jesli brakowało miejsca w pamięci, a nie powinno to być robione manualnie.

Co do tego, że nie jeździmy po całej Europie - zależy kto, oczywiście nie mówię tu o jeździe tylko mototocyklem - trudno przewidzieć jakiś kolejny wyjazd, a perspektywa ściągania odpowiednich map do urządzenia i strata kolejnych godzin wydaje mi się mało wygodna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: Pt wrz 17, 2010 10:46 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
to jaka pojemnosc maja CNEuropa.??
ze nie miesci sie Wam na Zumo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: Pn paź 11, 2010 10:56 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 12:11 pm
Posty: 85
Lokalizacja: 3miasto
Srebrzanka - możesz powiedzieć w którym punkcie w 3 mieście to zrobiłeś?? Zapomniałem loginu i hasła do swojej pierwszej rejestracji.

Przestroga:- Zapomniałem loginu i hasła pierwszej rejestracji Garminja. Zarejstrowałem się ponownie na inny login. Podłączyłem urządzenie do kompa przez Map Source. Wszedłem na stronę Garmina, podałem nr urządzenia zakupiłem aktualizację i w momencie próby wgrania na moje urządzenie wyskoczył napi. Urządzenie zarejestrowane na innego użytkownika. I nerw mnie wziął. Ani kasy ani mapy.

Urządzenie moje od nowości. :evil: :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: Pn paź 11, 2010 2:23 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Medman napisał(a):
Srebrzanka - możesz powiedzieć w którym punkcie w 3 mieście to zrobiłeś?? Zapomniałem loginu i hasła do swojej pierwszej rejestracji.

Przestroga:- Zapomniałem loginu i hasła pierwszej rejestracji Garminja. Zarejstrowałem się ponownie na inny login. Podłączyłem urządzenie do kompa przez Map Source. Wszedłem na stronę Garmina, podałem nr urządzenia zakupiłem aktualizację i w momencie próby wgrania na moje urządzenie wyskoczył napi. Urządzenie zarejestrowane na innego użytkownika. I nerw mnie wziął. Ani kasy ani mapy.

Urządzenie moje od nowości. :evil: :evil:



Wystarczy zadzwonic do garmina i problem bedzie rozwiazany ...

Poza tym ..rejstrujac sie na stronie Garmina podajesz e-mail..
Nic prostszego jak tylko przy logowaniu wybrac obcje o zapomnieniu password i userid..

Powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 9:38 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn sie 10, 2009 9:35 am
Posty: 555
Lokalizacja: Sopot
Gdynia ul. 10 lutego. Tel do Garmina 58 622 30 72, 509 667 127.
Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualizacja map ZUMO550 - co wybrać?
PostNapisane: Śr paź 13, 2010 8:44 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 12:11 pm
Posty: 85
Lokalizacja: 3miasto
To bylem tam. Nie chcieli pomoc. Odeslali do Garmina na infolinie. Bede probowal z infolinia. Moze sie uda. Dzieki za pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL