Teraz jest Śr kwi 24, 2024 12:24 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 28 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: NOWY GARMIN GPSMAP 62
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 2:33 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 03, 2010 6:29 am
Posty: 182
Lokalizacja: Wrocław
koziarz napisał(a):
Sa dwie wersje 60 tki na chipach SIRF-a i MTK-a

Niestety nie wiem na jakim chipie jest, ale jeśli powiesz mi jak sprawdzić to sprawdzę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NOWY GARMIN GPSMAP 62
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 2:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:16 pm
Posty: 1237
Lokalizacja: Małopolska
MarcinWro napisał(a):
koziarz napisał(a):
Sa dwie wersje 60 tki na chipach SIRF-a i MTK-a

Niestety nie wiem na jakim chipie jest, ale jeśli powiesz mi jak sprawdzić to sprawdzę.

2xmenu/ustawienia/system/menu/firmware i tam masz Wersja opr GPS. Jak masz po liczbie literę "S" to jest SiRF, a jak "M" to MTK.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NOWY GARMIN GPSMAP 62
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 2:43 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 03, 2010 6:29 am
Posty: 182
Lokalizacja: Wrocław
koziarz napisał(a):
2xmenu/ustawienia/system/menu/firmware i tam masz Wersja opr GPS. Jak masz po liczbie literę "S" to jest SiRF, a jak "M" to MTK.
W mojej 62s nie ma literki. W 60CSx jak tylko spotkam kolegę to poklikam i sprawdzę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NOWY GARMIN GPSMAP 62
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 2:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:16 pm
Posty: 1237
Lokalizacja: Małopolska
MarcinWro napisał(a):
koziarz napisał(a):
2xmenu/ustawienia/system/menu/firmware i tam masz Wersja opr GPS. Jak masz po liczbie literę "S" to jest SiRF, a jak "M" to MTK.
W mojej 62s nie ma literki. W 60CSx jak tylko spotkam kolegę to poklikam i sprawdzę.

To mnie właśnie chodziło o 60 tke ;) bo 62 chyba na jednych chipach robią


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NOWY GARMIN GPSMAP 62
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 3:19 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 03, 2010 6:29 am
Posty: 182
Lokalizacja: Wrocław
mario33 napisał(a):
Marcin, a jakbyś miał porównać 62 do 60 to w czym jest 62 lepszy/gorszy ? Ci Ci się przydało, a co było do kitu ?
Trudno mi porównać tak szczegółowo bo 60 nigdy nie miałem. Bawiłem się tylko kolegów sprzętami. Wogóle 62s to mój pierwszy Garmin i jedno wiem na pewno. Na asfalt 62s nie ma nawet co porównywać się do AutoMapy. No ale w sumie to przecież sprzęt do innych zadań.

Z moich obserwacji 62 ma przewagę nad 60 w punktach:
- wyświetlacz bardziej kontrastowy i z większa rozdzielczością czyli bardziej czytelny
- lepsza konfigurowalność, więcej opcji, ładniejszy interface
- szybszy
- czulszy
- fajną opcją jest BirdsEye. Pobiera się z netu zdjęcia satelitarne i nawiguje po nich (nie rutowalne). Podobno można zgrać to z mapą rutowalną, ale jeszcze nie wiem jak. Niestety zabawa dodatkowo płatna, abonament 25€ rocznie. Ciekawe czy można tym zastąpić mapy rastrowe?
- nie ma górnego "info-paska" czyli elementu na którym wyświetla się poziom sygnału gps, poziom baterii i inne. Moim zdaniem ten pasek niepotrzebnie zabiera cenne miejsce na tak małym wyświetlaczu.

Przewaga 60 nad 62 (więcej nie znalazłem co nie znaczy, że nie ma):
- w widoku AKTYWNA TRASA (w 60 nie ma chyba takiej nazwy, ale chodzi o widok gdzie wypisane są w postaci listy kolejne manewry) pokazywane są czerwone strzałki symbolizujące manewry (lewo, prawo zawracanie itp.). W 62 zamiast strzałek są napisy LEWO,PRAWO, TRZYMAJ SIĘ PRAWEJ itd. Kiede jade motórem nie mam czasu na czytanie :) Strzałki są szybciej czytelne.

W 62 można pokazywać mapę pod kątem, nazywa się to ORIENTACJA/TRYB SAMOCHODU. Niestety przy tak małym wyświetlaczu jest to kompletnie nieczytelne i bezużyteczne.

Oprogramowanie 62 ma jeszcze drobne bugi. Np. można poustawiać kolejność opcji w menu. Niestety kolejność bez wyraźnej przyczyny sama się zmienia i wraca chyba do fabrycznej.
Na plus mogę powiedzieć że nie było jeszcze poważnej zwiechy. Za to zdarzyło się z 3 razy, że zamyślił się nadmiernie i trzeba było pogonić ENTER-em.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NOWY GARMIN GPSMAP 62
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 3:20 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 03, 2010 6:29 am
Posty: 182
Lokalizacja: Wrocław
koziarz napisał(a):
To mnie właśnie chodziło o 60 tke ;)
Tak zajarzyłem ale na wszelki wypadek sprawdziłem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NOWY GARMIN GPSMAP 62
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 3:52 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 11:05 am
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
Miałem wcześniej 60c i nie miał wejścia na kartę pamięci + gorszy odbiornik, pomimo latało OK.
Sprzedałem nie mając wtedy enduraka, później kupiłem 60csx.
60csx ma zapis 1000 waypointów, a 62 aż 2000 :mrgreen:

Jak chcecie moge z garniak wkleić to co ludzie potestowali


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NOWY GARMIN GPSMAP 62
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 4:04 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 03, 2010 6:29 am
Posty: 182
Lokalizacja: Wrocław
Mario napisał(a):
Jak chcecie moge z garniak wkleić to co ludzie potestowali
Chyba nie ma sensu przeklejać całych dyskusji. Jak komuś zależy to wejdzie na Garniaka i poczyta.
Warto zauważyć, że my motocykliści jesteśmy specyficzną grupą odbiorców, a na Garniaku piszą głównie piechórzy lub samochodziarze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NOWY GARMIN GPSMAP 62
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 11:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
MarcinWro napisał(a):
- nie ma górnego "info-paska" czyli elementu na którym wyświetla się poziom sygnału gps, poziom baterii i inne. Moim zdaniem ten pasek niepotrzebnie zabiera cenne miejsce na tak małym wyświetlaczu.

.


60 i 62 nie zostaly zaprojektowane do jazdy samochodowej czy motocyklowej ..
Jest to typowy GPS dla poruszajacych sie pieszo .Wiec informacje wyswietlane nie sa tutaj zadnym problemem .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NOWY GARMIN GPSMAP 62
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 11:32 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 03, 2010 6:29 am
Posty: 182
Lokalizacja: Wrocław
beemer napisał(a):
60 i 62 nie zostaly zaprojektowane do jazdy samochodowej czy motocyklowej ..
Jest to typowy GPS dla poruszajacych sie pieszo .Wiec informacje wyswietlane nie sa tutaj zadnym problemem .
Niby teoretycznie tak, ale producent umieścił w 62 kilka rozwiązań typowo samochodowych/motocyklowych. Chociażby w/w TRYB SAMOCHODU czy system strzałek i automatycznego zbliżenia przy manewrach. I nikomu by to nie przeszkadzało gdyby nie fakt, że jednocześnie zabrakło kilku niezbędnych opcji.

No właśnie, przypomniało mi się co mnie denerwuje w 62.
Planując punk docelowy za każdym razem muszę wpisywać miasto. Powinna być jakaś lista rozwijana kilku ostatnio wybranych miast. Gdy planuję trasę po Wrocławiu składającą się z 4 miejsc to muszę 4 razy wpisywać Wrocław. Nie da się również ustawić defaultowo kraju. Za każdym razem trzeba wybrać Polska. Kolejność wpisywania adresu też jest jakaś dziwna:
1. Kraj
2. Miasto
3. Nr domu :shock:
4. Ulica


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NOWY GARMIN GPSMAP 62
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 11:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
MarcinWro napisał(a):
Niby teoretycznie tak, ale producent umieścił w 62 kilka rozwiązań typowo samochodowych/motocyklowych. Chociażby w/w TRYB SAMOCHODU czy system strzałek i automatycznego zbliżenia przy manewrach.



To juz mozna uznac za marketing..
Osobiscie nie wyobrazam sobie nawigacji na 60 czy 62 w miescie.(glownie chodzi o wymiar wyswietlacza)..
Oczywiscie domyslam sie ze znajda sie posiadacze ktorzy stwierdza ze sie da..
Co innego na szutrach i off..Ma sie czas na zastanowienie ..ma sie czas aby sie zatrzymac kiedy sie chce i dokladnie przeanalizowac trase..
Sam posiadam 60csx..glownie jest uzywany podczas wypadow w las i na kajakowanie ..Swietnie sie do tego nadaje ..
na motocyklu kiedys uzywalem zumo 550 ..ale bylo z nim wiele problemow ( oczywiscie glowny problem nie pracuje ze sladami ..(nie mam na mysli wlasnego sladu )....Zamienilem na GPSMap 478..-Ktory w pelni spelnia me wymagania ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NOWY GARMIN GPSMAP 62
PostNapisane: So paź 02, 2010 9:51 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 11:05 am
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
W 60-tce wpisuje "szukaj miasta" wpisując Wrocław, Paryż, Kijów, nie muszę wybierać kraju, myślę że w 62 jest tak samo tylko trzeba od innej strony się dobrać. Jak dziś się spotkamy potestujemy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NOWY GARMIN GPSMAP 62
PostNapisane: So paź 02, 2010 7:56 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 03, 2010 6:29 am
Posty: 182
Lokalizacja: Wrocław
Mario napisał(a):
W 60-tce wpisuje "szukaj miasta" wpisując Wrocław, Paryż, Kijów, nie muszę wybierać kraju, myślę że w 62 jest tak samo tylko trzeba od innej strony się dobrać. Jak dziś się spotkamy potestujemy ;)

Tak masz rację, ale jak jadę pod konkretny ADRES a nie do MIASTA to trzeba wybrać KRAJ z listy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 28 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL