Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:11 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mapsource pod TomTom
PostNapisane: Pt maja 21, 2010 4:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Swego czasu o jednym z modeli TT mogliśmy przeczytać:
Bandit napisał(a):
Czy ktoś się orientuje czy do tego dziadostwa którego stałem się nieszczęśliwym posiadaczem ...

Zdesperowanym posiadaczom TomToma pragnę zaproponować pewne rozwiązanie ułatwiające graficzne planowanie trasy, które przybliży im zalety oprogramowania pod Garmina, czy nawet dwusystemowcom zapewni pewną wymienność. Posiadacze Garmina- korzystają z Mapsource
[ img ]

Wygenerowana czy wyklikana trasa, zapisujemy ją (WAŻNE) w formacie gdb- jak na zdjęciu (z gpx są problemy)
[ img ]

W tym momencie mogą włączyć się tylko posiadacze urządzeń TT. W necie znajdujemy darmowy programik ITN Conv (daję wędkę a nie ryby :-) ,choć uważnie obserwatorzy znajdą linki ), nie wymaga instalacji. Odpalamy plik exe
[ img ]

Wczytujemy wcześniej przygotowany plik *.gdb (to garminowcy) i następnie wybieramy Editor
[ img ]
[ img ]

Tłumaczyć nie trzeba, mamy graficzny edytor z mapami online (wiadomo- niezbędny jest dostęp do internetu). Edytujemy, porządkujemy punkty, wprowadzamy nowe, itd. Po zamknięciu okna edytora pozostaje nam jedynie dokonanie exportu pliku w formacie itn.
[ img ]

Uwaga, nie muszę tłumaczyć że programik ten oferuje nieznaczną część funkcji garminowskiego Mapsource, ale lepsze to niż nic

Wygenerowany plik lub wiele plików przenosimy do urządzenia lub na kartę SD swojego TomToma do podkatalogu /itn. Pozostaje jedynie w TT wybrać funkcję Planowanie Podróży, Opcje, Wczytaj


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mapsource pod TomTom
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 8:46 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 12:07 pm
Posty: 59
Lokalizacja: Faringdon
To ja moze cos dorzuce jeszcze w tej kwestii.
Jako ze jestem posiadaczem TT i bardzo go sobie chwale. Do tego do czego uzywam moja nawigacje jest w 100% odpowiednia.

Jest jeszcze jeden calkiem fajny darmowy soft do wyznaczania trasy na komputerze i uplodowania do nawigacji.
Niestety tak jak w powyzszym potrzebne jest polaczenie internetowe bo programik korzysta z google map.

Soft nazywa sie Tyre, dziala idelanie z TT Home.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL