Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:21 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 22, 2007 11:39 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
consigliero napisał(a):
Myślę że bardzo niedługo GP mapa będzie wchłonięta do CN v 10..?


I co z tego wyniknie? Jakiś mutant?

A może być to całkiem dobry produkt. Jeśli do CNE w ten sam sposób podłączą Rumunię, Słowację, Chorwację... a i może Islandię...
Ile to wtedy będzie kosztować?

Ja tam myślę, że każdy kraj powinien mieć własną turystyczną (topo), routowalną cyfrową mapę (może być na najbardziej turystycznego przecież Garmin-a), bo tylko wtedy jest szansa, że będzie zawierać aktualne dane. A CN niech zostanie samochodowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 22, 2007 3:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Co do pomysłu szlaku Trans-PL to owszem ciekawy. Ale powstać może właśnie "wyklikana" traska do przelotu w 2-4 dni. Jednym pasująca, drugich nudząca. Tym bardziej że (zakładam) wersja ostateczna będzie po weryfikacji w "terenie" więc jadący po sznrku i bez niespodzianek, nawet mogą nie wiedzieć że są obok alternatywne może lepsze/ciekawsze/wogóle mozliwe do przebycia na ich zabawkach opcja/opcje.

A jak już uzytkownik będzie miał tą routowalną mapę topo to co wyklika w swoim pudełku? Traskę najszybszą czy najkrótszą? Do tej pierszej nie trzeba map topo, do tej drugiej nie trzeba nawet odbiornika mapowego.

Moje przykre doswiadczenie mówi, że jazda po dokładnie wyklikanej trasie daje duzo mniej frajdy niż jazda wogóle bez precyzyjnego planu. Patrzy sobie taki podróżnik w ekranik, skręca gdzie trzeba i nawet często głowy nie podniesie żeby zachłysnąć sie światem. Jeszcze gorzej gdy robi się późno lub coś nie pozwala na kontynuację parcia z pkt. A do pkt. B. Co robić - panikuje delikwent, a tuż obok leci całkiem fajna droga, tyle że nie po "roucie". W polskim, łatwym generalnie terenie wystarczy zaznaczyć istotne punkty (np. mosty na rzekach, przełecze) w kierunku w którym zmierzamy. A potem to jak już weny i sił starczy.
GPS to wielka pomoc w terenie. Podkreślam słowo "pomoc". A jak urządzenie zaczyna być kierownikiem wycieczki to już lipa.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2007 7:18 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
rrolek, tak, masz rację. Tyle że routowalne mapy topo świetnie sprawdzają się do planowania trasy ale na kompie! Ja inaczej jak Ty wyznaczam (wklikuję) trasę wieczorkiem przy herbatce (to już daje przedsmak podróży) i później jadę sobie. Planując w ten sposób trasy wzdłuż polskich rzek wiem, że jadąc prawym brzegiem (wałem) nie natrafię za 16,3km na nieprzejezdny dopływ i będę musiał wracać do najbliższego (już miniętego) mostu. A co jeśli w górach złapał Cię już zmrok, jesteś sam i zaczyna siąpić? - wyznaczasz trasę krótką!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2007 3:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

No...... generalnie to robie to samo tyle że klikam na skanach map topo.
I mam taką samą pewnosc jak ty :lol: że brody będą przejezne a drogi nie zarosniete i przejezdne :lol: jak to wcześniej rzekłeś.
Ostatnio 3 (słownie: trzy) kilometry wyklikanej drogi pokonywaliśmy przez 3 godziny i ta droga tam była tyle że w 74.

Wtedy właśnie jest to co co ma w tytule ta www, a że wożę oprócz narzędzi zapałki, konserwę i 1/2litra + jakiś kloeś mnie pociesza, to i noc i las i deszcz niee somm takie bueee.

Tak żartuje troszeczkę ale bez cienia złośliwości.

Pozdrowionka
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL