Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:59 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 48 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: :roll: Czy GPS jest potrzebny ?
PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 8:45 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
BB napisał(a):
ja mam ubaw jak widzę te wszystkie co lepsiejsze fury śmigające przez moją wiochę i za momenci wracające z powrotem bo wg GPS jest droga a w rzeczywistości extremalne terenówki się tam zakopują :D
...
papier i rozum to podstawa. dla mnie gps jest przydatny w obcym mieście, gdzie bardziej ważne jest dotarcie do celu niż czas.

Zdecyduj się, te lepsiejsze fury były wioskowe czy obce?. Skoro wjechali tam gdzie nie dadzą rady więc nie byli miejscowymi. GPS ich wprowadził w błąd odnośnie stanu drogi- zgoda, spróbuj jednak odnaleźć papierową mapę swojego terenu, która przekazuje informację o aktualnym stanie drogi (asfalt, szutrowa, piaszczysta, błoto po opadach, itd). Żadna znana mi mapa moich okolic nie zawiera takich danych. Chyba również użyli rozumu, skoro wrócili a nie zakopali się. Nie gloryfikowałbym tak papierowych wydań sieci drogowej.
Podam przykład- przed Żarami od kilkudziesięciu lat istnieje droga, taka obowidnica miasta od południa (przypomnę że to tereny Borów Dolnośląskich, poligony). zaznaczona na każdej mapie, jednym kolorem. Tyle że ten odcinek w rzeczywistości to tzw. droga czołgowa, więcej nie trzeba pisać, miód na serce każdego endurowca. Wszystkie mapy ją pokazują, naturalnym jest że to papierowe odwzorowanie dróg znalazło się w nowocześniejszej wersji - GPS. Każdy z nas w swej okolicy znajdzie takie przykłady. A bezkrytycznym zwolennikom papierowych map polecam zaufać im w Karpatach :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: :roll: Czy GPS jest potrzebny ?
PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 8:56 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 03, 2008 10:47 am
Posty: 98
Lokalizacja: D.C.
BB napisał(a):
Czy GPS jest potrzebny ?

nie, ale fajnie wygląda i lans zarąbisty :D

ja mam ubaw jak widzę te wszystkie co lepsiejsze fury śmigające przez moją wiochę i za momenci wracające z powrotem bo wg GPS jest droga a w rzeczywistości extremalne terenówki się tam zakopują :D

Wszystkie te odbiorniki za 300 zł z biedronki itp. to sobie można wsa... tzn zamontować.

papier i rozum to podstawa. dla mnie gps jest przydatny w obcym mieście, gdzie bardziej ważne jest dotarcie do celu niż czas.

a co masz do odbiorników z biedronki ?
działają tak jak inne


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: :roll: Czy GPS jest potrzebny ?
PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 9:20 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N mar 18, 2007 7:00 pm
Posty: 420
Lokalizacja: Gdańsk
Panowie, dajcie spokój :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 48 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL