Autor |
Wiadomość |
Tarna
|
Tytuł: rozne obliczanie trasy Napisane: Cz sie 06, 2009 8:52 pm |
|
Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm Posty: 2075 Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
|
mam problem z garmin 276C i wyznaczaniem tras jak obliczam trase pomiedzy punktami w MapSource ustalam ja w optymalny dla mnie i satysfakcjonujacy sposob i przykladowo taka trasa ma 50 km natomiast jesli robie to w warunkach terenowych na urzadzeniu, to trasa pomiedzy tymi samymi punktamirozni sie znaczaco rozni od tej wyznaczonej w mapsource i nie dosc ze prowadzi jakimis oplotkami to ma 62 km. podobnie na trasie jadac trasa ustalona wczesniej w komputerze nawigacja prowadzi przepieknie natomiast jak wprowadzam jakas poprawke i wytyczam po raz kolejny w urzadzeniu to pojawiaja sie duuuze nieporozumienia, jakies wytyczanie trasy boczny,i scierzkami itd. co moze byc tego przyczyna? sorka za brak ogonkow :)
|
|
Góra |
|
|
Dominik
|
Tytuł: Re: rozne obliczanie trasy Napisane: Pt sie 07, 2009 9:52 am |
|
Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am Posty: 1611 Lokalizacja: Częstochowa
|
to nie lada sztuka "zgać" preferencje wytyczania trasy w MapSource i urządzeniu. Najprostszą metodą jest dodawanie punktów pośrednich tak, by odbiornik wytyczył wymyśloną trasę. Druga sprawa to mapa w urządzeniu - jeśli korzystasz z CNE, to w Polsce wyznaczanie trasy w odbiorniku z preferencją "mała odległość" daje rezultaty zbliżone do tej "krótki czas" - i nie wiem dlaczego tak się dzieje.
|
|
Góra |
|
|
ron
|
Tytuł: Re: rozne obliczanie trasy Napisane: Pt sie 07, 2009 10:57 am |
|
Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm Posty: 1936 Lokalizacja: Wrocław
|
wg jakiego sposobu kazesz mu wyliczyc? najszybsza? najkrotsza? czy masz w opcjach wlaczone: nie zawracaj, omijaj ekspresowe itd? jaka masz mape? gps na chlodno kalkuluje na podstawie danych z tabelek. nie zna tak dobrze jakosci i stanu drog jak ty. moze zmiana map? na poczatek sprobuj UMP ktora jest darmowa.
|
|
Góra |
|
|
Wiesiek TDM 900
|
Tytuł: Re: rozne obliczanie trasy Napisane: Pt sie 07, 2009 11:36 am |
|
Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 10:39 pm Posty: 1173 Lokalizacja: Lublin
|
Te różnice tras dotyczą i mojego 2610 i Zumo 550. Inne trochę algorytmy ma Mapsouce inne odbiornik. Przeliczy trasę jeśli np. się pomylisz. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wstawić odpowiednią ilość ważnych dla Ciebie .WP.
|
|
Góra |
|
|
rambo
|
Tytuł: Re: rozne obliczanie trasy Napisane: Pt sie 07, 2009 1:26 pm |
|
Dołączył(a): N mar 18, 2007 7:00 pm Posty: 420 Lokalizacja: Gdańsk
|
w Mapsource mamy różne opcje przeliczania, warto ustwic takie jak w urządzeniu. wtedy trasy będe bardziej zbliżone w urządzeniu
|
|
Góra |
|
|
Tarna
|
Tytuł: Re: rozne obliczanie trasy Napisane: So sie 08, 2009 11:02 pm |
|
Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm Posty: 2075 Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
|
obojetnie czy ustawiam obliczanie trasy szybkiej czy krotkiej i tak oblicza to z bardzo duzym bledem bo dzis np trasa wg nawigacji blawpunkt, ktora mam w aucie, wyznaczyla trase szybka na 38 km natomiast moj garmin 276c wytyczal ja na 72 km. mam mape garmin na 2010 r Europe NT 2010.10 ale nikoniecznie z pewnego zrodla :wink: wiec najpierw postaram sie podmienic mapy. nie wiem jak ustawia sie omijanie roznego rodzaju drog ale powalcze
|
|
Góra |
|
|
rambo
|
Tytuł: Re: rozne obliczanie trasy Napisane: N sie 09, 2009 1:42 am |
|
Dołączył(a): N mar 18, 2007 7:00 pm Posty: 420 Lokalizacja: Gdańsk
|
Może masz coś tam dodane w zakładce "unikanie" :?:
|
|
Góra |
|
|
Tarna
|
Tytuł: Re: rozne obliczanie trasy Napisane: Pn sie 10, 2009 3:22 pm |
|
Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm Posty: 2075 Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
|
Proszę Państwa UDAŁO SIĘ okazało się że mam wyłączone mapy bazowe :) teraz nareszcie wszystko działa dobrze dzięki :)
|
|
Góra |
|
|