Autor |
Wiadomość |
Misza
|
Tytuł: Google Earth -> 60CSx Napisane: Pt maja 22, 2009 7:35 pm |
|
honorowy bajkopisarz forumowy |
Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm Posty: 518 Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
|
Siemka, czy ktoś zna może jakiś sposób na przekopiowanie punktów i ścieżek z Google Earth do Garmina 60CSx? Chodzi mi o współrzędne punktów jako waypointów i ścieżek jako śladów...
W sumie można by to poprzepisywać jakoś ręcznie ale mi się nie chce :), w sprawie GPS jestem bardziej laikiem - korzystaczem niż praktykiem - cokolwiek.wiedzącym :)
|
|
Góra |
|
|
ex1
|
Tytuł: Napisane: Pt maja 22, 2009 7:48 pm |
|
Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm Posty: 7905 Lokalizacja: Szczecin
|
odwrotnie da radę ale w te stronąmoże być problem. z tego co wiem gamin nie obsluguje zadnych formatów zapisu plików ktorym posługuje sie google earth
|
|
Góra |
|
|
Misza
|
Tytuł: Napisane: Pt maja 22, 2009 7:54 pm |
|
honorowy bajkopisarz forumowy |
Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm Posty: 518 Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
|
Google earth da się zapisać punkty/trasy w plikach *.kml i *.kmz, być może istnieje programik konwertujący? Jak nie ma to nawet lepiej... więcej przygód, kombinowania i niepewności na trasie :)
|
|
Góra |
|
|
Gregor
|
Tytuł: Napisane: Pt maja 22, 2009 8:35 pm |
|
honorowy bajkopisarz forumowy |
Dołączył(a): Pt lut 16, 2007 8:07 pm Posty: 537 Lokalizacja: Trisiti
|
|
Góra |
|
|
Misza
|
Tytuł: Napisane: Pt maja 22, 2009 9:22 pm |
|
honorowy bajkopisarz forumowy |
Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm Posty: 518 Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
|
Gregor: skołowałem sobie tego oziexplorera i działa :) dzięki wielkie... kurde zje**łeś nam zabawę na pustyni :P
|
|
Góra |
|
|
Gregor
|
Tytuł: Napisane: Pt maja 22, 2009 10:37 pm |
|
honorowy bajkopisarz forumowy |
Dołączył(a): Pt lut 16, 2007 8:07 pm Posty: 537 Lokalizacja: Trisiti
|
Misza napisał(a): ...kurde zje**łeś nam zabawę na pustyni :P
hmm, ja coś zrobilem? ;)
|
|
Góra |
|
|
Misza
|
Tytuł: Napisane: So maja 23, 2009 4:22 pm |
|
honorowy bajkopisarz forumowy |
Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm Posty: 518 Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
|
Żarcik taki mały mi się wymskł :) I tak zabawa będzie przednia, bo chcę jechać na azymut... Tylko jest takich parę miejsc gdzie chciałem ponawigować w miarę dokładnie pomiędzy górami, żeby nie wjeżdżać w ślepe zaułki... Na google earth pooznaczałem trasę klucząc pomiędzy górami :)... ale to i tak jakieś maksymalnie 10% całej jazdy... reszta to totalnie dzida ze strzałką skierowaną na jeden punkt :)
|
|
Góra |
|
|
johnmichael
|
Tytuł: Re: Google Earth -> 60CSx Napisane: Pt paź 29, 2010 12:09 am |
|
Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm Posty: 1998 Lokalizacja: Plymouth/Opole
|
A ja mam problem w weksportowaniem śladów z garmina do google earth. exportuje punkty POI ale nie ślady, które są widoczne na urządzeniu. nie mam pojęcia dlaczego. W okienku eksportuj zaznaczam by eksportowało wszystko tj. ślady, waypoints i trasy. Prubowałem eksportować z urządzenia i z pliku na kompie. Jakieś pomysły?
|
|
Góra |
|
|
koziarz
|
Tytuł: Re: Google Earth -> 60CSx Napisane: Pt paź 29, 2010 8:47 am |
|
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:16 pm Posty: 1237 Lokalizacja: Małopolska
|
Jak dasz pod MS żeby odrazu wyswietlił w G.Earth to działa ? jest tam taka opcja z menu tylko nie pameitam bo nie mam go przed sobą teraz.
|
|
Góra |
|
|
motoartur
|
Tytuł: Re: Google Earth -> 60CSx Napisane: Pt paź 29, 2010 2:41 pm |
|
Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am Posty: 1430
|
johnmichael napisał(a): A ja mam problem w weksportowaniem śladów z garmina do google earth. exportuje punkty POI ale nie ślady, które są widoczne na urządzeniu. nie mam pojęcia dlaczego. W okienku eksportuj zaznaczam by eksportowało wszystko tj. ślady, waypoints i trasy. Prubowałem eksportować z urządzenia i z pliku na kompie. Jakieś pomysły? najlepiej połącz wszystkie pliki gpx w jeden (np. w http://www.easygps.com/ ) a potem zrób konwersję gpx->kml (np. w http://www.gpsbabel.org/ ) tym sposobem można oglądać trasy z bardzo długich okresów np. z całego miesiąca.
|
|
Góra |
|
|
johnmichael
|
Tytuł: Re: Google Earth -> 60CSx Napisane: Pt paź 29, 2010 7:44 pm |
|
Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm Posty: 1998 Lokalizacja: Plymouth/Opole
|
Właśnie wczoraj zciągnąłem babla. jutro może znajdę czas to popróbuję
|
|
Góra |
|
|
johnmichael
|
Tytuł: Re: Google Earth -> 60CSx Napisane: Śr lis 03, 2010 10:26 pm |
|
Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm Posty: 1998 Lokalizacja: Plymouth/Opole
|
Właśnie prubowałem przekonwertować ślad i nie udało się. Program babel wymaga bym z listy wybrał format input i output. Ani nie mogę znależć gpx (przy wszystkich formatach garmina) ani kml. Ciemna masa ze mnie. ktoś łopatologicznie wytłumaczy?
Właśnie mi się udało. ale jednak nie do końca... Przekonwertowało mi waypoints ale i tak nie ma tracków.
|
|
Góra |
|
|
motoartur
|
Tytuł: Re: Google Earth -> 60CSx Napisane: Śr lis 03, 2010 11:09 pm |
|
Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am Posty: 1430
|
w sekcji "What?" masz zaznaczone Waypoints, Routes i Tracks? W opcjach importu i exportu wszystkie pola odznaczone?
|
|
Góra |
|
|
irokez
|
Tytuł: Re: Google Earth -> 60CSx Napisane: Śr lis 03, 2010 11:12 pm |
|
honorowy bajkopisarz forumowy |
Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 3:42 pm Posty: 802 Lokalizacja: Wawa
|
|
Góra |
|
|
johnmichael
|
Tytuł: Re: Google Earth -> 60CSx Napisane: Śr lis 03, 2010 11:43 pm |
|
Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm Posty: 1998 Lokalizacja: Plymouth/Opole
|
Dzięki irokez, ale ja nie mam mapsoursea... myślałem, że da się to jakoś ominąć.
|
|
Góra |
|
|