Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:24 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mapy Topo Rosji - Murmańsk
PostNapisane: N mar 02, 2014 7:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
Trochę dramatyzujesz rrolek. Smartfony robią już bardzo dobrą robotę i nie jedną drogę spenetrowałem dzięki temu, że mam tę zabawkę na kierownicy. Dla mnie bomba - może na jakimś zlocie Ci pokażę jak to wygląda - nie jednego już przekonałem, że to dobry kierunek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mapy Topo Rosji - Murmańsk
PostNapisane: N mar 02, 2014 9:56 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Widzisz Paweł, kupiłem TwoNawa Deltę by się nie doktoryzować ze smartfonami.
Wnioski po 2 wylotach na Ukrainę: lipa. Czemu?
1. w słońcu mniej na tym widać niż na stareńkich garminach, w ogóle czytelność ekranu w czasie jazdy jest bardzo słaba. Trzeba stanąć i wpatrzyć się w mapę dla dokładniejszej orientacji. W moim 60c wystarcza rzut okiem pod "jajka" bez siadania na siodło, nie mówiąc o zatrzymaniu motorka i studiowaniu detali obrazka.
2. obsługa ekranu dotykowego w rękawicach bardzo niewygodna i nie precyzyjna
3. mapy 100-tki oferują więcej niż najlepsze mapy pod garniaka ale:
4. gdy zwiększasz "przybliżenie" by ogarnąć jakiś większy teren mapa staje się kompletnie nie czytelna. Wiem, wiem jak to ogarnąć, ale mi się nie chce, Wielopoziomowość map wektorowych bije to na głowę.
5. brak routingu - rzadko, ale czasem się przydaje jak człek wyjedzie na szosę i liczy, że trafi pod konkretny adres. Wiem, wiem, można zainstalować drugą routowalną mapę na taką ewentualność, albo i trzecią, czwartą......

O innych, typowych niedoróbach tego konkretnie urządzenie nie będę pisał.

Ma tylko jedną zaletę: pozwala szybko wyklikać nową trasę z poziomu urządzenia (raz raptem z tego skorzystałem)

W czym smartfon mógłby być lepszy od dedykowanego urządzenia?

Co do penetrowania: jakieś 15-20 lat temu penetrowałem okolice wokół mojego komina z mapami papierowymi 1:25.000. Mam około 30-40 km wokół w tzw "paluszku'. Każdy wąwóz, ścieżkę, rzeczkę, przydrożny krzyż. Jak w 2003 kupiłem garmina to zaczęliśmy latać szybciej i dalej. I powiem, że jak przecinam szybko okolicę prowadzony przez telewizorek, nie ładuje detali do łba tak jak się po nim włócząc. Co więcej najlepsze smaczki nie mieszczą się w skali mapy. Co nie zmienia faktu, że jak jadę w nieznany, rozległy teren to staram się mieć mapę papierową.

Podsumowując: W mojej opinii trzeba jeszcze poczekać na urządzenie które będzie miało funkcjonalność garmina (bo w zasadzie tylko w jego formatach są powszechnie dostępne, dość dobre mapy wektorowe topo) i sprawnie obsługiwać mapy rastrowe. A może już coś takiego jest, nie wiem, nie interesuje się tym jakoś specjalnie.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mapy Topo Rosji - Murmańsk
PostNapisane: Pn mar 03, 2014 9:03 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
Nie miałem jeszcze przypadku żebym nie widział zupełnie nic na "smartfonie". Rzucam też tylko okiem na mapę i wiem co dalej robić. Co prawda staram się przed wyjazdem przygotować trasę tak, aby nie kluczyć za dużo. Wiadomo też, że zdarzają się sytuacje takie, że trasa ma się nijak to rzeczywistości więc trzeba szukać i w tym przypadku rastry wypadają bardzo dobrze.

Mam włączoną funkcję, która wraz ze wzrostem prędkości oddala ekran/widok co pozwala na lepsze zapoznanie się z terenem . Dodatkowo oddalam i przybliżam widok przyciskami głośniej ciszej. Ja co prawda rzadko robię rzeczy ponadto w czasie jazdy ale uważam, że to wystarcza. nigdy co prawda nie śmigałem z Garminem, ale lubię widzieć więcej niż mniej, a ekran 2,6 czy 3,2 cala to trochę mało.

Nie wiem nie znam się i poszedłem w innym kierunku widać.

Dodatkowo aby mieć możliwość lepszego przeglądania rastrów mam tablet 10 calowy na którym przygotowuję trasę na następny dzień lub modyfikuję już przygotowaną. Zajmuje to czas, ale zabawa jest prawie tak samo dobra jak z mapami papierowymi, których nie da się nie mieć. Też mam i szanuję papier.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL