Autor |
Wiadomość |
klit.pl
|
Tytuł: Napisane: Cz mar 01, 2007 12:05 am |
|
Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 12:12 am Posty: 25 Lokalizacja: Polska
|
Zumo bezproblemowo łyknął worldwide routable basemap :-)
|
|
Góra |
|
|
klit.pl
|
Tytuł: Napisane: N mar 04, 2007 2:32 am |
|
Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 12:12 am Posty: 25 Lokalizacja: Polska
|
mapki bazowe (plik) powinieneś znaleźć przy iQue 3600.
Żeby było ciekawiej, możesz go pobrać ze stronki Garmina za darmochę:
http://www.garmin.com/support/download_ ... jsp?id=461
Potem trzeba rozpakować, i skopiować do urządzenia do katalogu Garmin, nazwa pliku gmapbmap.img
Stary plik nowym należy zastąpić :-)
pozdrawiam :-)
|
|
Góra |
|
|
klit.pl
|
Tytuł: Napisane: Pn mar 05, 2007 7:35 pm |
|
Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 12:12 am Posty: 25 Lokalizacja: Polska
|
jak wyślesz sendmapem to raczej nie będzie to już mapa bazowa. jednak to rozwiązanie będie dobre dla urządzeń w których "nie widać plików".
we wszyskich innych (seria nuvi, sp c5xx\2820, zumo xxx) wystarczy skopiować plik :-)
|
|
Góra |
|
|
Drogowiec
|
Tytuł: Napisane: N kwi 01, 2007 10:42 pm |
|
Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:49 pm Posty: 77 Lokalizacja: Zduńska Wola
|
Czy może ktoś wpadł na pomysł, jak wrzucić tę mapke do Zuno? Nie mogłem pojechac na spotkanie maniaków GPS do Władysławowa, to nadal nic mi z tego, co ściągnąłem :(
Pozdrówka
|
|
Góra |
|
|
Drogowiec
|
Tytuł: Napisane: Wt kwi 10, 2007 10:21 pm |
|
Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:49 pm Posty: 77 Lokalizacja: Zduńska Wola
|
Odpowiem sobie sam... oraz innym.
Rozwiązanie znalazło się na stronce GPSmaniaka.
Ściągnąłem plik ze stronki garmin.com i okazało się, że to jest samorozpakowujące się archiwum. Wystarczyło je otworzyć RAR'em i wyciągnąć z niego plik GMAPBAP.IMG. Ten właśnie plik jest mapą bazową świata. Podłączyłem ZUMO do kompiutra i wgrałem go w miejsce istniejącego pliku o tej samej nazwie. Stary plik oczywiście zostawiłem pod zmienioną nazwą (w razie kłopotów). Kłopotów jednak nie było. ZUMO "łyknął" mapkę bez problemów.
Pozdrówka
P.s. Pierwsze oględziny wykazują, że jest to mapka dokłdniejsza, niż to, co Garmi oferuje do sprzedaży jako WorldMap ver. 4.0
|
|
Góra |
|
|
Drogowiec
|
Tytuł: Napisane: Pn kwi 16, 2007 4:12 pm |
|
Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:49 pm Posty: 77 Lokalizacja: Zduńska Wola
|
consigliero napisał(a): Jak rozpakować RAR'em? Klikanie w to co ściągnąłem powoduje start setupu
Pozdrawiam Marek
Klikanie rzeczywiście powoduje uruchomienie pliku, czyli porażka. Uruchom RAR i dopiero wtedy wczytaj olik, już pod RAR'em.
Reset coś dał??? Zadziałało ustrojstwo??
Wgarłem dziś sobie najnowszy soft do ZUMO. Pokazały sie nowe możliwości, których do tej poru\y mi brakowało. Polecam to wykonać.
Pozdrówka
|
|
Góra |
|
|
Hube
|
Tytuł: Napisane: Pn kwi 30, 2007 5:50 pm |
|
Dołączył(a): N lut 04, 2007 12:26 pm Posty: 68 Lokalizacja: Poznań
|
Hurraaa!!!,
Nareszcie kupiłem Zumo 550. Rewelacyjny sprzęt, prosta obsługa, przez słuchawkę BT lub zwykłą podaje komunikaty, dokładny, fajne opcje, hmm rewelka.
Tylko czemu, ..., pytam wówczas, gdy jadę z Poznania A2 do Łodzi trasa po autostradzie (trudne słowo) nie jest widoczna i pokazuje jak jazdę pieprzonym pustkowiu? :twisted:
No, ok. Pustkowie jest fajne - fani offroadu :), ale czy nie ma bardziej aktualnych map w sprzętach za ponad 3,5 tysia kupionych w czerwcu tego roku? Przecież ten kawałek A2ki oddalil i to z pompą już jakiś czas temu, nie?
Pzdr
|
|
Góra |
|
|
Dominik
|
Tytuł: Napisane: Pt maja 04, 2007 7:29 am |
|
Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am Posty: 1611 Lokalizacja: Częstochowa
|
Hube napisał(a): Hurraaa!!!,
ale czy nie ma bardziej aktualnych map w sprzętach za ponad 3,5 tysia kupionych w czerwcu tego roku? Przecież ten kawałek A2ki oddalil i to z pompą już jakiś czas temu, nie?
A jaką masz zainstalowaną? CNEv.9NT jest preinstalowany, ale nie ma tam nowego A2. Najnowsza GPMapa5 ma już nowy odcinek (Konin-Stryków), a stara v.4.0 nie.
He, pamiętam jak jechałem tą autostradą jeszcze przed skończeniem - taki mały "off-road"
|
|
Góra |
|
|
beemer
|
Tytuł: Napisane: Wt sie 21, 2007 8:20 pm |
|
Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm Posty: 2916 Lokalizacja: eh Canada
|
A ja panowie wprowadzilem do Zumo 550..mape topograficzna Canady i USA..i oprocz drug szutrowych ( te to i sa na normalnej mapie canady i USA)..sa nawet szlaki turystyczne ..pola campingowe ..no i oczywiscie kazde wzniesienia laczne z nazwa kazdego strumyczka..:-)))
pozdrawiam
|
|
Góra |
|
|
beemer
|
Tytuł: Napisane: Śr sie 22, 2007 2:09 pm |
|
Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm Posty: 2916 Lokalizacja: eh Canada
|
consigliero napisał(a): Bardzo proszę o przeprowadzenie nastepującej symulacji trasy w odbiorniku Zumo . Proszę o zaznaczenie unikania autostrad , zaznaczenie tylko map City Navigator NT v9, Początek trasy Loehningen w szwajcarii (oe można zastąpić o umalut) Cel Kraków Konecznego 6. Trasa najkrótsza
Marek ..ty go lepiej wymien .:-))))
|
|
Góra |
|
|
beemer
|
Tytuł: Napisane: Śr sie 22, 2007 8:30 pm |
|
Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm Posty: 2916 Lokalizacja: eh Canada
|
consigliero napisał(a): Na to zawsze mam czas. Jeżeli masz wersję amerykańską to spróbuj wprowadzic jakąś długą trasę z podanymi parametrami czyli wyklucz autostrady, najkrótsza droga to chyba wszystko. Chcę się zorientowac czy po wymianie będzie to samo czy też nie.
Pozdrawiam Marek
Witaj
Ale nie zabardzo wiem co ma sie stac ...
Ostatnia trasa moja do labrador wlasnie byla wyznaczana na tej zasadzie ..omijanie autostrad ..7 tys km ..i nic sie nie dzialo ..No chyba ze ja o niczym nie wiem .:-)))
pozdrawiam
|
|
Góra |
|
|
beemer
|
Tytuł: Napisane: Śr sie 22, 2007 9:12 pm |
|
Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm Posty: 2916 Lokalizacja: eh Canada
|
consigliero napisał(a): Czy zadałeś sobie trud aby zrobić to o co prosiłem czy bedziemy tylko pisać o niczym. Jak ktoś zapytał na innym forum czy można wyłączyć światła w 12 to odpowiedziałem że nie. Na to dostałem odpowiedź że on też tak myślał ale ktoś mu powiedział że odpowiednią kombinacją przełączników można te światła wyłączyć , ale on sam nie ma możliwości sprawdzenia. To zszedłem do garażu i po chwili miał odpowiedź... można. Poprosiłem o prostą rzecz odpowiedzialeś tylko ty , rozumiem że w ameryce wszystko jest najlepsze i wy nie macie takich przyziemnych problemów. Zawsze mogę sobie kupić inny odbiornik a ten wyrzucić bo stać mnie na to . Ja też przejechałem z tym odbiornikiem jednorazowo ponad 5 tys i właśnie się działo , próbuję się zorientować gdzie jest problem a twoja odpowiedź mi niewiele pomogła. Ze względu na głód informacji znalazłem ciekawe informacje na forum zumo , co ciekawe dużo problemów występuje też w ameryce.
Pomimo wszystko dziękuję
sfrustrowany
Marek
Dalej nie rozumiem twego sflustrowania..Znaczy sie tego co sie dzialo .
Ok ..ma odpowiedz jest prosta..
Nie dzieje sie nic .
Jesli to cie uszczesliwia ..
|
|
Góra |
|
|
beemer
|
Tytuł: Napisane: Śr sie 22, 2007 10:14 pm |
|
Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm Posty: 2916 Lokalizacja: eh Canada
|
consigliero napisał(a): Ponieważ podejrzewam masz amerykańską wersję nie jestem w stanie zweryfikować różnicy. Będąc w szwajcarii mój zumo nie był w stanie wyznaczyć trasy dłuższej niż 400 km, wcześniej już wiedziałem że w odbiorniku musi być zaznaczona tylko jedna mapa. Nie wiem jak w ameryce ale u nas w odbiorniku jest mapa bazowa europy , oraz CN v9 ja mam dodatkowo wgraną GP Mapa. MOgę podejrzewać że wersja amerykańska ma tylko jedną mapę. W szwajcarii dopiero po wyłączeniu wszystkich map czyli korzystałem z mało dokładnej mapy bazowej zumo wyznaczał najkrótszą drogę do domu. Dzieki temu wiedziałem na jakie miejsca kierować się jadąc najkrótszą drogą do domu bez autostrad. Przyznasz że dosyć skomplikowana procedura. Dodatkowo przy zapisaniu trasy przygotowanej wcześniej i wgranej do odbiornika przy rekalkulacji dochodziło do samoczynnego resetu odbiornika a wpisanej wcześniej trasy już w odbiorniku nie było. To samo dotyczy trasy którą podałem, być może dotyczy to każdej trasy powyżej 500, 700, 1000 km , jeszcze nie sprawdzałem bo mam jeden konkretny przypadek który próbuję usilnie zweryfikować.
Pozdrawiam
Hmmmm..to faktycznie skomplikowana sparwa
Tak w Ameryce jest jedna mapa na Canade ..US i Mexico plus Hawaje
Ja osobiscie wgralem dodatkowa mape topograficzna Canady ..Nie mialem takich problemow o jakich ty tutaj piszesz ..Sorry
nawet nie wiem co ci doradzic
|
|
Góra |
|
|
beemer
|
Tytuł: Napisane: Cz sie 23, 2007 12:49 pm |
|
Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm Posty: 2916 Lokalizacja: eh Canada
|
consigliero napisał(a): A tutaj w ramach ciekawostek do poczytania http://www.zumoforums.com/index.php?PHP ... opic=339.0Pozdrawiam Marek
Marku na to wyglada ze zamiast starac sie samemu rozwiazac problem ..musisz go poprostu wymienic..Urzadzenia nawet te najlepsze tez sa wadliwe..
pozdrawiam
|
|
Góra |
|
|
beemer
|
Tytuł: Napisane: Pn sie 27, 2007 9:53 pm |
|
Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm Posty: 2916 Lokalizacja: eh Canada
|
Marek..Czy uporales sie z problemem jaki stwarzal Zumo.???
|
|
Góra |
|
|