Teraz jest Pn kwi 29, 2024 1:48 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 14 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: AC Pro1 V2 HD Action Camera 1080p
PostNapisane: Cz wrz 01, 2011 11:24 am 
Świeżak

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 9:11 am
Posty: 10
Pokazała się ulepszona wersja kamerki,o której pisał i zamawiał maar79.Czy ktoś może się podzielić wrażeniami z użytkowania tego cacka sprowadzonego z Chin? Jak przebiega obróbka filmów,czy dają sie później bezproblemowo wypalić na dvd do oglądania na odtwarzaczu dvd? Czy pilot włącza też nagrywanie,doczytałem się w opisie,że włącza odtwarzanie.Ile trzyma akumulatorek? Będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniem.Sprzęt jest do nabycia w D za 399.-Euro.Dostawa 2-3 dni.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AC Pro1 V2 HD Action Camera 1080p
PostNapisane: Cz wrz 01, 2011 3:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Nie nadaje się do montażu na kasku, z tego powodu nie używam. Mogę sprzedać praktycznie nieużywaną 700 zł. Jakiś innych wad nie znalazłem. Solidna. Bogate wyposażenie dodatkowe. Ładowarka i akumulatorki pasują mi do mojej nawigacji :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AC Pro1 V2 HD Action Camera 1080p
PostNapisane: Pt wrz 02, 2011 7:54 am 
Świeżak

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 9:11 am
Posty: 10
Witaj Louis,
Ty masz chyba poprzedni model bo ta,którą znalazłem jest faktycznie ulepszona.Wg mnie mocowanie do kasku bezproblemowe-cała masa uchwytów w zestawie.Link masz tutaj: http://www.helmkamera-onlineshop.de/ac- ... 1080p.html
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AC Pro1 V2 HD Action Camera 1080p
PostNapisane: Pt wrz 02, 2011 8:16 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): So lis 28, 2009 9:32 pm
Posty: 289
Lokalizacja: mazowieckie
Ja montowałem ją na kasku ( i to z otwieraną szczeka), ale faktem jest, że jest to trochę upierdliwe. Najcześciej w moim poprzednim motocyklu montowałem na kierunkowskazie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AC Pro1 V2 HD Action Camera 1080p
PostNapisane: Pt wrz 02, 2011 8:29 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
jasiek1712 napisał(a):
Witaj Louis,
Ty masz chyba poprzedni model bo ta,którą znalazłem jest faktycznie ulepszona.Wg mnie mocowanie do kasku bezproblemowe-cała masa uchwytów w zestawie.Link masz tutaj: http://www.helmkamera-onlineshop.de/ac- ... 1080p.html
Pozdrawiam.


Nie wczytywalem sie dokladnie w specyfikacje ale wg mnie wyglada identycznie. Nawet zdjęcie reklaowe to samo:

[ img ]

Akcesoria są chyba identyczne. Mocowanie do kasku nie jest głównym problemem, bo to sie da zawsze jakos zrobić. Problemem jest jazda w okablowaniu na głowie, a szczególnie juz w jazdach terenowych enduro.
Zamontowana do samochodu czy motocykla sprawadza sie doskonale, np masz podgląd na to co filmujesz z tyłu. Moze mieć tez wiele innych zastosowań, np filmowanie trudno dostepnych miejsc, choćby przy naprawie motocykla, dyskretna rejestracja jakiejś sytuacji itd.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AC Pro1 V2 HD Action Camera 1080p
PostNapisane: Pt wrz 02, 2011 9:00 am 
Świeżak

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 9:11 am
Posty: 10
Więc wczytaj się w dane techniczne.Kamerka ma lepszy obiektyw i przez to możliwość zastosowania większej rozdzielczości,doszedł pokrowiec na urządzenie rejestrujące i jeszcze jakieś innowacje są w stosunku do starszego modelu.Ja jeżdżę R1100RT więc mocowanie na kasku nie jest konieczne,mam mnóstwo innych miejsc na motocyklu.Nic też nie piszesz o tym,o co pytałem poza tym,że kamerka jest ok.Nie chodzi o 700 pln czy 399.- euro - sprzęt ma mi slużyć i mam być z niego zadowolony.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AC Pro1 V2 HD Action Camera 1080p
PostNapisane: Pt wrz 02, 2011 9:55 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
jasiek1712 napisał(a):
Więc wczytaj się w dane techniczne.Kamerka ma lepszy obiektyw i przez to możliwość zastosowania większej rozdzielczości,doszedł pokrowiec na urządzenie rejestrujące i jeszcze jakieś innowacje są w stosunku do starszego modelu.Ja jeżdżę R1100RT więc mocowanie na kasku nie jest konieczne,mam mnóstwo innych miejsc na motocyklu.Nic też nie piszesz o tym,o co pytałem poza tym,że kamerka jest ok.Nie chodzi o 700 pln czy 399.- euro - sprzęt ma mi slużyć i mam być z niego zadowolony.
Pozdrawiam.

Jaśku Drogi, za Twoją radą wczytałem się w dane techniczne, co i Tobie polecam ;) Kamera nie ma większej rozdzielczości od poprzedniczki. Ma za to dostępne szersze kąty rejestracji. Czasem to dobrze, a czasem źle ale oczywiście lepiej mieć niż nie mieć. Ma też stałą ostrość to też bywa zaletą lub wadą, jak kto woli i tu już nie ma możliwości zmiany. Posiada również zoom cyfrowy, średniopotrzebny bo i tak mozna to zrobić wygodniej i precyzyjniej podczas postprodukcji. Jest też w zestawie pokrowiec na rejestrator, nie trzeba będzie się więc ratować prezerwatywą w czasie deszczu. Facelifting przeszła tez torba na całość. Koniec zmian.

Miejsce do mocowania to nie wszystko. Montaż na kasku powoduje, że Twoje ciało staje się naturalnym stabilizatorem, redukując drgania przenoszone z motocykla, a Twój kask staje się statywem i to z obrotową głowicą, co ma znaczenie gdy chcesz ogarnąć np. krajobraz lub kolegę jadącego z boku.

Kazdy materiał z kamery, czy jest to motocyklowa, ręczna czy nawet kanalizacyjna można wypalić na płycie DVD. Podobnie jest z obróbka materiału. Tu dużo zależy od rozdzielczości jakiej używasz (dlatego duża rozdzielczosć nie zawsze jest zaletą) oraz od softwaru i komputera słuzącego do obróbki.

Pilot włącza oczywiście nagrywanie, to największy sens jego bytu. Ile trzyma akumulator nigdy nie miałem okazji sprawdzić. Trzeba mieć jednak świadomość, że kolorowy wyświetlacz LCD swoje potrzeby ma.

Mam nadzieję, że pomogłem. Jeśli nie, doceń, że się starałem. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AC Pro1 V2 HD Action Camera 1080p
PostNapisane: Pt wrz 02, 2011 11:55 am 
Świeżak

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 9:11 am
Posty: 10
Drogi Louisie,
oczywiście doceniłem.Próbowałem tez nagrywać normalną kamerą HD Sony ale obróbka później jest cholernie upierdliwa.W tej chwili mam urządzenie pod nazwą PV-800 (rejestrator mini dvr,60 GB dysk twardy z możliwościa zapisywania i przechowywania plików zdjęciowych i muzycznych+opcja kart pamięci do chyba 16 GB) do tego jest szerokokątna kamerka Sony.Sprowadziłem sobie zestaw z Anglii ze sklepu DogCamSport.Wszystko było ok do pewnego momentu,kiedy przestał działac dysk twardy.Nikt nie wie,jaki system operacyjny obsługuje urządzenie i mogę w tej chwili korzystać tylko ze slotu na karty.Wypalam płytkę DVD (one touch) taka wypalarką Sony,zdecydowanie poręczniej i szybciej niż kompem,mam podgląd i mogę zatrzymać wypalanie i włączyć ponownie,omijając ujęcia,ktorych nie chcę.
Dlatego szukam czegos podobnego,niezawodnego (czy mniej zawodnego) bo fajne widoczki po drodze ulatują czasem bezpowrotnie. To,co piszesz o zamocowaniu na kasku podoba mi się i przekonuje ale cały czas miałem kamerke na stałe na specjalnej półce na BMW i nie pomyślałem,że inaczej może być ciekawiej. Przepraszam,jeśli odebrałeś moją korespodencję jako sarkazm,nie miałem takiego zamiaru,prześledziłem Wasze wpisy,kiedy te kamerki kupowaliście,obejrzałem kilka filmików testowych i na dobrą sprawę nie mogę sie zdecydować na żaden towar...GoPro Hero też ma swoje plusy i minusy,wyświetlacz do podłączenia z tyłu to dodatkowe 90 Euro a GoPro nie ma zasilania zewnętrznego,które daje dużą niezależność czasową,jeśli chodzi o nagrywanie i pozwala przez to włączać inne energochłonne funkcje w kamerce.Może najlepszym wyjściem byłaby normalna zwykła tania kamera z w miarę dobrymi parametrami optycznymi.JVC ma taką małą,poręczną (chyba Evoria),z dobrą stabilizacją drgań,na deszcz ewentualnie kondon.Oczywiście nie na kask:)
Pozdrawiam,poszperam jeszcze w necie,jakby coś dam znać.Szerokości:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AC Pro1 V2 HD Action Camera 1080p
PostNapisane: Pt wrz 02, 2011 12:00 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 9:11 am
Posty: 10
A tak a propos : czego używa większość i czym Ty nagrywasz?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AC Pro1 V2 HD Action Camera 1080p
PostNapisane: Pt wrz 02, 2011 12:06 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 9:11 am
Posty: 10
I jeszcze coś : pytając o wypalanie na dvd miałem na myśli raczej upierdliwość całej zamiany mpeg-4 na taki plik,który obsługuje większość odtwarzaczy.Z mojej kamery Sony HDD godzinny materiał wymagał 1-1,5 godz. zapisu na kompie i całej nocy na transponowanie materiału do wypalenia (soft Sony) jak nagrasz w ich systemie avchd to tylko w kompie mozna to odtworzyć,teraz nagrywam zwykły SD (standart definition) i jakość prawie wcale nie odbiega od HD,może to zasługa dobrego obiektywu Zeissa.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AC Pro1 V2 HD Action Camera 1080p
PostNapisane: Pt wrz 02, 2011 12:25 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
jasiek1712 napisał(a):
A tak a propos : czego używa większość i czym Ty nagrywasz?


Większość używa GoPro, ja ContourHD. Wiecej postaram sie napisac później., bo obowiązki wzywają.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AC Pro1 V2 HD Action Camera 1080p
PostNapisane: Pt wrz 02, 2011 12:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Louis napisał(a):
... ja ContourHD...
Ja też, ja też :D

Tzn. jeszcze nie używałem, ale kupiłem. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AC Pro1 V2 HD Action Camera 1080p
PostNapisane: Pt wrz 02, 2011 12:56 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
marekm napisał(a):
Tzn. jeszcze nie używałem, ale kupiłem. :lol:
Ale tą jeszcze czarną czy juz tę nową w kolorze tytanowym ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AC Pro1 V2 HD Action Camera 1080p
PostNapisane: Pt wrz 02, 2011 1:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Louis napisał(a):
marekm napisał(a):
Tzn. jeszcze nie używałem, ale kupiłem. :lol:
Ale tą jeszcze czarną czy juz tę nową w kolorze tytanowym ;)
U mnie w domu się nie przelewa, więc musiałem wybrać - tytanowy kubek albo tytanowa kamera. Wybrałem kubek. :lol:

Na otarcie łez, wziąłem wersję z GPS - łączy się bezprzewodowo z telefonem (iPhone & Adroid) więc będzie podgląd. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 14 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL