Teraz jest Wt kwi 30, 2024 10:28 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 25 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: DRIFT HD I KILKA UJĘĆ
PostNapisane: Pn maja 16, 2011 8:50 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 3:42 pm
Posty: 802
Lokalizacja: Wawa
dzięki beemer

z tego filmu wnioski:
- słabo działa w akcji - mega pixele...
+ dobrze radzi sobie z balansem bieli

tolo
ponawiam prośbę
wrzuć filmik z lasu ale nie śnieg mnie interesuje tylko przelot moto
przydałoby się też kilka chwil filmu z wieczornego (nie nocnego) powrotu do domu
...chyba nie kupiłeś kamery by trzymać ją na półce? :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRIFT HD I KILKA UJĘĆ
PostNapisane: Pn maja 16, 2011 9:36 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt maja 14, 2010 9:09 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Rzeszów
ostatnio mało jeździłem, a jak już gdzieś się wybrałem to deszcz lał i lał. dobra strona to taka, że ciuchy na Norwegię przetestowane, a zła- no właśnie :D .
\Postaram się wrzucić coś w najbliższym czasie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRIFT HD I KILKA UJĘĆ
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 6:51 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 07, 2010 11:45 am
Posty: 70
Lokalizacja: Marki
toolo napisał(a):

PWAW napisał(a):
Czy drift jest ładowany tylko z komputera przez USB? Zastanwiam się czy możliwe jest łaowanie baterii kamery z zapalniczki przewodem mini USB? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?


oczywiście że możesz ładować z gniazda zapalniczki (mini USB), jednak w tym czasie nie możesz nagrywać.


Dzisiaj testowałem... można nagrywać w czasie ładowania baterii z gniazdka "zapalniczkowego" czy też innego z mini USB ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRIFT HD I KILKA UJĘĆ
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 7:07 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 9:06 pm
Posty: 346
Lokalizacja: Włocławek
kumpel paralotniarz mnie namawia na to - twierdzi, że lepsze od Gopro

mi się wydaje [dokładnie tylko wydaje po oglądaniu filmów innych ludzi bo sam się jeszcze nie zdecydowałem], że jednak obraz lepszy ma Gopro

plusy Drifta:
- pilot - możesz go przyczepić do prawej dłoni i lewą włączać i wyłączać nagrywanie
- ekran wbudowany - do kadrowania - w gopro można kupić zestaw z ekranem

Minusy drifta:
- brak poziomowania [a raczej pionowania] po przyklejeniu do kasku - znaczy jak źle przykleisz to możesz nagrywać samo niebo albo sam daszek - tego już się nie da poprawić - chodzi o góra / dół - tu proszę o potwierdzanie właściciela, że jest tylko poziomowania lewo/prawo
- nie jest wodoszczelne - tylko do 0,5 m - znaczy wytrzyma tylko deszcz a do zdjęć podwodnych trzeba kupować obudowę
- nie ma dobrej dystrybucji w Polsce - GoPro ma znacznie większą sieć sprzedaży

a co mnie przekonuje na dzień dzisiejszy do GoPro - Battery BacPac - można podłączyć 2 aku na raz
albo jeden w środku używać do nagrywania a bacpac podłączyć pod zasilanie i ładować zapasowy aku na wymianę - plecki są automatycznie ładowarką

i bądź tu mądry ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRIFT HD I KILKA UJĘĆ
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 8:37 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt maja 14, 2010 9:09 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Rzeszów
Jako kompletny laik sprzętów nagrywających, napiszę kilka swoich amatorskich spostrzeżeń,

- Drift jest super, świetna jakość obrazu ( GoPro ma ciut lepszą- lecz nie na tyle żeby się specjalnie czepiać), elementy mocujące do kasku (rzep), uchwyt na kierownicę i przyssawka (akcesoryjna) działają naprawdę świetnie ( nie odkleja się, nie lata, nie stuka- działa jak trzeba), pilot - brak zastrzeżeń ( jeśli masz kamerę na kasku słychać kiedy startuje nagrywanie i kiedy przestaje nagrywać, dodatkowo pali się dioda zielona lub czerwona- dla pewności można kliknąć 2x :D ).
Sama kamera jest bardzo lekka, można zamontować praktycznie wszędzie (na kasku kompletnie jej nie czuć). Bardzo, bardzo prosta obsługa menu ( GoPro to jakiś kosmos), wszystkie ustawienia zmieniasz w kilka sekund. Oczywiście mega wygodny ekran ( ustawiasz wygaszanie na 5 sek. i nie masz stresu że zeżre baterię). Sama bateria (akcesoryjna) wystarcza na 4h ciągłego nagrywania ( dane producenta ( kiedyś w Bieszczadach , nagrywałem i nagrywałem a na koniec poweru było jeszcze sporo)). Minus to to kiedy podłączysz ładowanie do gniazda zapalniczki ( czy inne źródło), wtedy nie masz możliwości nagrywania. Oczywiście oko obiektywu ustawiasz w każdym zakresie. Tnz. czy zamocujesz kamerę na kasku, kierownicy, na ręce, nodze, błotniku ( kto gdzie chce) zawsze, podkreślam zawsze ustawisz poziom ( czyli pion :D ), jest to bardzo łatwe i trudno się pomylić ( informuję o tym gumowy znacznik na obiektywie).
Sprzęt naprawdę godny polecenia ( słowo, że Drift nie zapłacił mi za ten tekst).
Minusiki jakie mogę opisać to;
- jakość obudowy , łatwo uszkodzić jak zaliczysz glebę,
- troszkę kiepski mikrofon, tzn. brak redukcji szumów,
i to wszystko! Pozostałe, to same plusy, i to te dodatnie!


sum napisał(a):
- brak poziomowania [a raczej pionowania] po przyklejeniu do kasku - znaczy jak źle przykleisz to możesz nagrywać samo niebo albo sam daszek - tego już się nie da poprawić - chodzi o góra / dół - tu proszę o potwierdzanie właściciela, że jest tylko poziomowania lewo/prawo


musisz tak przykleić , co by zawsze było dobrze, ewentualnie kilka rzepów w różnych miejscach ( ja tak mam, jeden na górze kasku , drugi na boku).

sum napisał(a):
- nie jest wodoszczelne - tylko do 0,5 m - znaczy wytrzyma tylko deszcz a do zdjęć podwodnych trzeba kupować obudowę


racja! dla mnie to nie problem, raczej nie będę nagrywał w deszczu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRIFT HD I KILKA UJĘĆ
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 8:40 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt maja 14, 2010 9:09 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Rzeszów
Minio napisał(a):
Dzisiaj testowałem... można nagrywać w czasie ładowania baterii z gniazdka "zapalniczkowego" czy też innego z mini USB ;-)



oooo, a jednak można :D - jeszcze lepiej!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRIFT HD I KILKA UJĘĆ
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 9:30 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 3:42 pm
Posty: 802
Lokalizacja: Wawa
dla mnie zagadka to jakość w gorszym świetle

ale poza całą masą argumentów za, jest także spory minus... - niczym nie chroniony obiektyw
jak porysujesz to doopa... GoPro tu bije Drifta na głowę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRIFT HD I KILKA UJĘĆ
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 5:40 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 9:06 pm
Posty: 346
Lokalizacja: Włocławek
Irokez - masz rację - obiektyw powinien być chroniony - chyba jednak więcej plusów ma Gopro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRIFT HD I KILKA UJĘĆ
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 7:32 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 07, 2010 11:45 am
Posty: 70
Lokalizacja: Marki
Problem wydaje się być rozwiązany... pod koniec Maja dostępny będzie dodatkowy futerał ochronny, a wtedy w błotko! ;-) i pod wodą do 3 metrów można snurkować :mrgreen:

http://vimeo.com/22116994


[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRIFT HD I KILKA UJĘĆ
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 7:49 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 9:06 pm
Posty: 346
Lokalizacja: Włocławek
wszystko ma swoje ale

taki futerał będzie latał przy większych prędkościach [bo to zwykły dry pack z lepszym zabezpieczeniem ekranu] i jego zamknięcie będzie powodowało dodatkowe stuki na filmie - oby nie powodowało śladów od tych uderzeń futerału na samej kamerce

dla mnie taki futerał to takie pseudo ratowanie sytuacji - uważam, że powinni zrobić po prostu szczelną kamerkę do 2m [lub więcej] i byłby problem rozwiązany
tak mają zrobione panasonici z serii FT1/2/3 i inne tego typu podobne sprzęty

a tak to dochodzi dodatkowy koszt [pewno ze 200 zł albo i więcej] i nie jest to rozwiązanie docelowe dla mnie


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 25 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL