Teraz jest Wt kwi 16, 2024 11:14 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Petersburg - Kamczatka
PostNapisane: Pn sty 03, 2011 5:29 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N wrz 13, 2009 2:10 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Kołobrzeg
Przypadkiem natrafiłem na ciekawy film i stronę.

2 miesiące / 14.600 km w tym 6000 km off.
http://www.motoprobeg.spb.ru/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petersburg - Kamczatka
PostNapisane: Pn sty 03, 2011 6:21 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
Sławek - piekna sprawa!
Motór to cud urządzenie, mozna nim bryknąc przez mosty kolejowe, chyba jedyna opcja oprócz kipra Kamaza by przeskoczyć rzeki na BAM Road.

Chociaz Izi zrobił ten sam szlak co ci goście, i specjalnie nie chwalił sie ze przeprawiał sie na pace ciezarówki więc albo miał szczęście ze był niski stan wody albo umiał fruwac na afryce :D
Nawet goście z Sibirskyextreme podziwiali naszych chłopaków za BAM road na "old and fat Africa Twin"

Moi znajomi z Magadanu skontaktowali mnie ze swoja kumpela w Jakucku. Ta znowu podesłała mi link do pary Czechów co zrobili Trakt Kołymski bez wsparcia ciężarówek na F800 GS.
http://www.facebook.com/OFFsiberia
Widze na fotkach ze na błota zakładali łancuch na tylne koło :D

To mój cel na 2012. Jednak nie chce powielac Road of Bones na motórze - troche oklepane, ale rowerem z przyczepką jak dotąd tylko jeden Włoch przejechał.... czas to zmienić. Motocyklem korci mnie BAM road ale sie boje na cięzkim GSie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petersburg - Kamczatka
PostNapisane: Wt sty 04, 2011 9:15 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
Dorzuce gościa co zrobił rowerkiem Road of Bones.


Rower z przyczepką to najlepszy pojazd ADV na świecie :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petersburg - Kamczatka
PostNapisane: Wt sty 04, 2011 10:37 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): N wrz 13, 2009 2:10 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kołyma to bardzo interesujące miejsce. No, a gość na rowerze - kozak!
Paweł, życzę powodzenia w realizacji Twojego planu rowerowego!
Ja będę w czerwcu startował po raz 3 i może tym razem... :) Na razie jednak trwa składanie silnika w całość po naprawie.
[ img ]

pawelsitek napisał(a):
Rower z przyczepką to najlepszy pojazd ADV na świecie :!:

he, he... Gdybym mógł zakręcić nogami tak szybko, aby przejechać z 500 km / dzień ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petersburg - Kamczatka
PostNapisane: Wt sty 04, 2011 11:30 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn lis 16, 2009 12:27 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Marki
f...k ale Versysem w taką trasę :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petersburg - Kamczatka
PostNapisane: Wt sty 04, 2011 12:47 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 1:28 pm
Posty: 155
Lokalizacja: podlaskie supraśl
Cześć.Śledzę na wszystkich możliwych stronach internetowych wszelkie relacje z takich jak ta mega -wypraw motocyklowych . W szczególności w kierunku Rosyjskiego dalekiego wschodu,ostatniego już chyba bastionu nieujarzmionej przyrody ,poligonu bezlitośnie weryfikującego ludzi i pojazdy.I nasuwają mi się wnioski; jeżeli radzą sobie tam samochody typu URAL ,UAZ, GAZ i tymi bym się tam wybrał, to nie mam pojęcia jaki motocykl byłby dwukołowym odpowiednikiem tych Rosyjskich maszyn. Zakładając podróż dla kierowcy z plecaczkiem. :?: :?: :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petersburg - Kamczatka
PostNapisane: Wt sty 04, 2011 1:12 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 3:39 pm
Posty: 1592
Lokalizacja: Białystok
Odpowiedź jest prosta:) motocykl "zdziełany" tam:) tj. Ural, Emka, Kaśka ew Dniepr wszystkie z boczną kolaską a dla większego komfortu MW z napędem na koło wózka !!:)
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petersburg - Kamczatka
PostNapisane: Wt sty 04, 2011 3:11 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 1:28 pm
Posty: 155
Lokalizacja: podlaskie supraśl
Golab napisał(a):
Odpowiedź jest prosta:) motocykl "zdziełany" tam:) tj. Ural, Emka, Kaśka ew Dniepr wszystkie z boczną kolaską a dla większego komfortu MW z napędem na koło wózka !!:)
Pozdrawiam.

I tu się mylisz ziomal ,bo tak jak ich samochody są doskonałe na tamtejsze warunki tak motocykle są raczej .... średnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petersburg - Kamczatka
PostNapisane: Wt sty 04, 2011 3:29 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N wrz 13, 2009 2:10 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Kołobrzeg
Bardzo dobrze sprawdzają się na wschodzie Japończyki, z racji powszechności. I raczej w każdym większym mieście dokonasz naprawy w razie awarii. Myślę, że 2oo + 2 osoby - Africa byłaby OK!
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petersburg - Kamczatka
PostNapisane: Wt sty 04, 2011 3:32 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
Sławek - jak dolecisz do Jakucka odwiedź Anastazję!
Dam jej cynk zeby Cie wzieła w opieke. Tam jest gość o imieniu Bułat co pracuje w jakuckiej TV, robi reportaze o takich zjeb*ach co zapuszczają sie tam gdzie nie powinni :lol:

Mam nadzieje usłyszeć "Samotnyj motocyklist napieardalajut swajem KaTieEm w Magadan. Siewodnia stoit w Jakuck, wodku pijut, rżniet i zawtra popaierdalajut w Kołymu" :D
(za tydzien)
Slawomir dojechal w Magadan, ujebał i skuszał tri niedzwiedzia :lol:

W Magadanie tez dam cynk Annie i Sjergjejowi ze bedziesz - tylko dojedź tym razem do cholery :D

A - jakbys dał rade - dolec do Jakucka w czerwcu na festiwal Ysyakh. To chyba ichniejsza wersja naszego nowego roku.


Przetrzyj szlaki stary! W 2012 ruszam na samotna polską wersje Long Way Round w połączeniu z duchem rowerowym.
Potem przyjdzie czas na BAM road rowerem do samego Komsomolska, a i przy okazji troche trzeba wqrwić gosci z Sybirsky Extreme i dopedałować do Udachnyj i zatrąbic na nosie ze motórem kazdy moze :lol:


Ostatnio edytowano Wt sty 04, 2011 3:37 pm przez SituGS, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petersburg - Kamczatka
PostNapisane: Wt sty 04, 2011 3:37 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N wrz 13, 2009 2:10 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Kołobrzeg
pawelsitek napisał(a):
Sławek - jak dolecisz do Jakucka odwiedź Anastazję!
Dam jej cynk zeby Cie wzieła w opieke. Tam jest gość o imieniu Bułat co pracuje w jakuckiej TV, robi reportaze o takich zjeb*ach co zapuszczają sie tam gdzie nie powinni :lol:

Mam nadzieje usłyszeć "Samotnyj motocyklist ... swajem KaTieEm w Magadan. Siewodnia stoit w Jakuck, wodku pijut, rżniet i zawtra popaierdalajut w Kołymu" :D
(za tydzien)
Slawomir dojechal w Magadan, ujebał i skuszał tri niedzwiedzia :lol:

W Magadanie tez dam cynk Annie i Sjergjejowi ze bedziesz - tylko dojedź tym razem do cholery :D

A - jakbys dał rade - dolec do Jakucka w czerwcu na festiwal Ysyakh. To chyba ichniejsza wersja naszego nowego roku.


Przetrzyj szlaki stary! W 2012 ruszam na samotna polską wersje Long Way Round w połączeniu z duchem rowerowym.
Potem przyjdzie czas na BAM road rowerem do samego Komsomolska, a i przy okazji troche trzeba wqrwić gosci z Sybirsky Extreme i dopedałować do Udachnyj i zatrąbic na nosie ze motórem kazdy moze :lol:


:lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petersburg - Kamczatka
PostNapisane: Śr sty 05, 2011 8:33 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 1:28 pm
Posty: 155
Lokalizacja: podlaskie supraśl
azja napisał(a):
Bardzo dobrze sprawdzają się na wschodzie Japończyki, z racji powszechności. I raczej w każdym większym mieście dokonasz naprawy w razie awarii. Myślę, że 2oo + 2 osoby - Africa byłaby OK!
Pozdrawiam

A-T jest jak najbardziej ok, ale ma dwie wady które ją dla mnie dyskwalifikują : masa własna i paliwochłonność .Na tą chwilę objeżdżam Triumpha 900 i nie jestem zawiedziony :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petersburg - Kamczatka
PostNapisane: Śr sty 05, 2011 10:00 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
Aj kolego marudzisz :lol:
W rosji paliwo duzo tansze wiec te litre na setkę więcej róznicy nie zrobi.
Z tego co widzę to najwiecej udanych wypraw na wschód było dokonanych na AT, czy to Azja Centralna czy Syberia i ta konstrukcja wyraźnie się sprawdza.

Poza tym - zalezy czy jedzie sie na jedną maszyne czy w kupie. Jak solowo - mozna nie dac rady krowy wyciagnąć z błota. We dwoje - jakciemoge.
Ale dwóch silnych chłopów da rade bez problemu. Ja z firemanem GSy z bagna wyciagalismy we dwóch.

Na solowa wyprawe w watpliwie przejezdne tereny wybrałbym chyba KTM LC4 (nie Adventure).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petersburg - Kamczatka
PostNapisane: Śr sty 05, 2011 12:03 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 1:28 pm
Posty: 155
Lokalizacja: podlaskie supraśl
Tu nie chodzi o parę rubli na setkę tylko gdzie tą wachę wziąć która też waży. A po drodze do wyciągania tej krówki z błota to jest jeszcze niuans -postaw ją po wywrotce parkingowej na koła ,i jeszcze raz itd. :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petersburg - Kamczatka
PostNapisane: Śr sty 05, 2011 1:47 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
No strasznie kolego marudzisz :lol:

Ja stawiam swoja starą krowe 1150GS średnio 10 razy za kazdym wjazdem do lasu. Lepsze od siłowni :D A i tak pojade nią na Wschód.

BTW - moze bys kiedyś oprowadził troche motórkiem po Polsce Wschodniej? Chciałbym poczuc troche tego podlaskiego klimatu i scenierii rodem z U Pana Boga Za Piecem.

Wracając do Kaczatki, jest to miejsce niebanalne. Niby prawie to samo co Islandia, ale góry większe, niedźwiedzie, morsy, renifery.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL