Teraz jest Pt maja 10, 2024 11:15 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 6   [ Posty: 78 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: GoPro HD HERO
PostNapisane: So gru 18, 2010 4:23 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Neno napisał(a):
- Brak lampki LED z tyłu która by sygnalizowała prace kamery, trzeba zsiąść z motocykla i się upewnić, że działa ( mowa o montażu przed nami ).


To w GP HD nie ma wizjerka? W zwykłej wersji w wizjerku jest mała dioda LED która działa synchronicznie z tą umieszczoną z przodu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro HD HERO
PostNapisane: So gru 18, 2010 4:27 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz mar 18, 2010 2:08 am
Posty: 286
johnmichael napisał(a):

To w GP HD nie ma wizjerka? W zwykłej wersji w wizjerku jest mała dioda LED która działa synchronicznie z tą umieszczoną z przodu.


Niestety nie ma, zresztą widziałeś moją na zlocie, powinieneś pamiętać :wink: Wskutek tego prawie wszystkie moje filmiki zaczynają się od zajrzenia w lusterko, czy dioda mruga.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro HD HERO
PostNapisane: So gru 18, 2010 4:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Pamięć to mam dobrą ,ale po alku wiesz jak jest...;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro HD HERO
PostNapisane: So gru 18, 2010 5:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
dziura napisał(a):
johnmichael napisał(a):

To w GP HD nie ma wizjerka? W zwykłej wersji w wizjerku jest mała dioda LED która działa synchronicznie z tą umieszczoną z przodu.


Niestety nie ma, zresztą widziałeś moją na zlocie, powinieneś pamiętać :wink: Wskutek tego prawie wszystkie moje filmiki zaczynają się od zajrzenia w lusterko, czy dioda mruga.

Po co zaglądać w diode jak jest sygnał dźwiękowy start/stop ?
Dziwna sprawa z tymi zdjęciami, u mnie zawsze rybie oko :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro HD HERO
PostNapisane: So gru 18, 2010 5:35 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Jak masz rybie oko jako obiektyw to co się tu dziwić.
Ale z tego co wiem to im lepsza jakość w GP HD ustawisz tym węższe pole widzenia. Może wtedy zdjęcia nie są tak odkształcone?
Ja lubie rybie oko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro HD HERO
PostNapisane: So gru 18, 2010 5:41 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
a po której stronie kasku macie zamontowane? w katalogu jest zdjęcie kamerki zamocowanej po lewej stronie, może dlatego że obiektyw jest dalej od kasku?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro HD HERO
PostNapisane: So gru 18, 2010 5:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
jeszcze jednej kwestii nie rozumiem, jak oglądam film z kamery w komputerze to mam jakby zwolnione tempo, wiem może ktoś o co chodzi?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro HD HERO
PostNapisane: So gru 18, 2010 5:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Po prawej, bo łatwiej sięgać prawa ręka do spustu migawki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro HD HERO
PostNapisane: So gru 18, 2010 6:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
Sikorp napisał(a):
Po prawej, bo łatwiej sięgać prawa ręka do spustu migawki.


ustawieniu r3 mam nagrane 1/3 kasku, mimo że przyłożyłem kamerę zaraz przy wnęce do gogli. powiem szczerze że nie chcę oglądać filmu i połowy kasku wciąż.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro HD HERO
PostNapisane: So gru 18, 2010 7:26 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz mar 18, 2010 2:08 am
Posty: 286
Ja mam ustawione r4, bo wtedy jest największy kąt. Kamerka po prawej stronie kasku, bo w ruchu lewostronnym więcej widać. Przekręciłem ją trochę w prawo, widać krawędź kasku i duuuuużo przestrzeni. Tak to wygląda: http://i951.photobucket.com/albums/ad353/dziura/foto.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro HD HERO
PostNapisane: So gru 18, 2010 8:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
MTBiker a gdzie Twój post???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro HD HERO
PostNapisane: So gru 18, 2010 9:01 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 10:13 pm
Posty: 455
Lokalizacja: Warszawa
dopra napisał(a):
MTBiker a gdzie Twój post???

wyszedl ;) post factum stwierdzilem ze moje ograniczone doswiadczenia niewarte sa jednak publicznej publikacji :lol:

No ale napisze raz jeszcze:
1. Tryby rozne - grunt to sprawdzac czy nagrywa, czy wylaczylismy i czy napewno dziala w trybie w jakim nam sie wydaje ze dziala
2. Mocowanie przyjklejana z boku kasku - bezproblemowo znosi brutalne traktowanie
3. Z boku w kasku z szyba mialem bardziej z przodu i z prawej, a w kasku krosowym ponizej wciecia na pasek gogli i kamera przechylona lekko w prawo od osi jazdy
4. Fajniejsze jest ujecie z daszku (naklejane mocowanie, lub to do kasku rowerowego ale wtedy paski lepiej przylapac zeby nie lataly na wietrze)
5. Opcja przyklejenia na teletubisia na szczycie kasku i wysoki element zatrzaskowy - dziwna perspektywa - no i dobra opcja o ile nie ma sie nawyku z rowerow do zaslaniania sie kaskiem przed niskimi galeziami ;)
6. Ujecia z uprzezy na klate - jedne z fajniejszych - pod warunkiem ze nie ma mega wielkiej szyby/owiewki
7. naklejane mocowanie na bocznym plastiku w gorach nie zdawalo egzaminu - brak jakiejkolwiek amortyzacji mnostwo wstrzasow - malo stabilny obraz
8. przyzsawki jeszcze nie testowalem - ale ogladajac oryginal ktory dostalem w prezencie - mozna sobie taki wykonac z uniwersalnego mocowania np Hama do GPS za kilkanascie/kilkadziesiat zlotych
9. mocowanie do statywu - maly chinski statyw za ~20 pln, poxilina/osmiorniczka i dociety fragment pudelka od kamery
10. Krecic, krecic, krecic, skladac i publikowac ku uciesze swojej i innych 8)

Pzdr
Luc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro HD HERO
PostNapisane: So gru 18, 2010 9:17 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
MTBiker78 napisał(a):
dopra napisał(a):
MTBiker a gdzie Twój post???

wyszedl ;) post factum stwierdzilem ze moje ograniczone doswiadczenia niewarte sa jednak publicznej publikacji :lol:

No ale napisze raz jeszcze:
1. Tryby rozne - grunt to sprawdzac czy nagrywa, czy wylaczylismy i czy napewno dziala w trybie w jakim nam sie wydaje ze dziala
2. Mocowanie przyjklejana z boku kasku - bezproblemowo znosi brutalne traktowanie
3. Z boku w kasku z szyba mialem bardziej z przodu i z prawej, a w kasku krosowym ponizej wciecia na pasek gogli i kamera przechylona lekko w prawo od osi jazdy
4. Fajniejsze jest ujecie z daszku (naklejane mocowanie, lub to do kasku rowerowego ale wtedy paski lepiej przylapac zeby nie lataly na wietrze)
5. Opcja przyklejenia na teletubisia na szczycie kasku i wysoki element zatrzaskowy - dziwna perspektywa - no i dobra opcja o ile nie ma sie nawyku z rowerow do zaslaniania sie kaskiem przed niskimi galeziami ;)
6. Ujecia z uprzezy na klate - jedne z fajniejszych - pod warunkiem ze nie ma mega wielkiej szyby/owiewki
7. naklejane mocowanie na bocznym plastiku w gorach nie zdawalo egzaminu - brak jakiejkolwiek amortyzacji mnostwo wstrzasow - malo stabilny obraz
8. przyzsawki jeszcze nie testowalem - ale ogladajac oryginal ktory dostalem w prezencie - mozna sobie taki wykonac z uniwersalnego mocowania np Hama do GPS za kilkanascie/kilkadziesiat zlotych
9. mocowanie do statywu - maly chinski statyw za ~20 pln, poxilina/osmiorniczka i dociety fragment pudelka od kamery
10. Krecic, krecic, krecic, skladac i publikowac ku uciesze swojej i innych 8)

Pzdr
Luc


tym razem zacytuję żeby nie zginął, dziękuję


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro HD HERO
PostNapisane: So gru 18, 2010 10:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So sie 02, 2008 9:12 pm
Posty: 1572
Lokalizacja: Polska
johnmichael napisał(a):
To w GP HD nie ma wizjerka? W zwykłej wersji w wizjerku jest mała dioda LED która działa synchronicznie z tą umieszczoną z przodu.


A jest może dostępny jakiś wizjer zewnętrzny z możliwością podpięcia do kamerki ?

I jeszcze jedno pytanie z mojej strony:
Czy można nagrywać podczas ładowania ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro HD HERO
PostNapisane: So gru 18, 2010 10:14 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 10:13 pm
Posty: 455
Lokalizacja: Warszawa
1. ekran - nowy firmware ma live view podczas nagrywania sa aktywne wyjscia - cokolwiek co ma video - line in da rade -
mimo kilku dat i paru obietnic dopinanego do backpak portu ekranu - brak (GoPro mialo wypuscic plecki z ekranem i inne z dodatkowa wieksza bateria)

2. z tego co kojarze mozna ladowac i krecic

w celu obslugi 1 i 2 wypuscili sceleton housing z dziura z boku na kable - ale nie bardzo wiem w jakich warunkach (poza wnetrzem samochodu czy samolotu) mozna by tego uzywac


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 6   [ Posty: 78 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL