Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:45 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 15 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Profesjonalny montaż filmów
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 11:57 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 1:45 pm
Posty: 179
Lokalizacja: Wa-wa
Witam

Rozglądam się za osobą\firmą, która z materiałów które posiadam, skleciła by porządną produkcję. Z każdego wyjazdu uzbierało się tego po kilkadziesiąt GB w postaci filmów i zdjęć i czas zacząć coś z tym robić. Jeśli znacie kogoś kto naprawdę ogarnia temat, to pls. o info - zaznaczam, że chodzi mi o kogoś kto "siedzi" w tym zagadnieniu, a nie o kogoś kto sklecił zajawkę do redtub'a :))

gogiel coś tam wyrzuca, ale chciał bym kogoś poleconego, najlepiej znającego tematykę podróżniczą.


pozdr
Mystek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalny montaż filmów
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 12:41 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 29, 2014 11:15 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kraków
Skontaktuj się z Rafałem Zgduem - www.BFmedia.pl
Powiedz że od Borówy z Krakowa
Koleś zajmuje się zawodowo kręcenie filmików, reklam, repo ślubnych etc.

Ma dobrą zajawkę ale nie wiem jak przyjmowanie takiego zlecenia.

Najlepiej abyś zrobił już dość mocną selekcję materiału, aby osoba która siada do montażu miała przed sobą esencję Twoich przelotów.

Kolejną sprawą jest to, że musisz wiedzieć, że taki montażysta nie wie co dla ciebie jest SUPER a co OK, czyli zmontuje filmik który później może się tobie nie podobać bo nie pokaże tego co ty odczuwałeś/odczułeś w czasie wyjazdu.
Do tego wszystkiego podchodzi podkład muzyczny, który musi zgrać się z obrazem, ale również z Twoimi odczuciami. To jest cholernie ciężkie

Sam miałem ten dylemat, a jako że pracuję z oprogramowaniem do obróbki zdjęć, stwierdziłem że nie może być aż tak źle, i muszę spróbować własnej monterki

Nauczyłem się Final Cut Pro (pod MAC OS) i złożyłem filmik w 20 godzin
Miałem ok 12 godzin materiału z 9 dniowego wyjazdu (7 nagrywania)
https://www.youtube.com/watch?v=EB0zC1boxHw

Mogę powiedzieć jedno - im krótszy film tym ciężej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalny montaż filmów
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 1:17 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 1:45 pm
Posty: 179
Lokalizacja: Wa-wa
Właśnie o to chodzi, że ja się na tym nie znam i nie mam ochoty ani umiejętności się tego nauczyć. To, że "coś" się ulepić da, to jest oczywiste - jak pisałem, google już samo składa filmy z tego co mamy na koncie. Ale ja bym chciał coś bardziej ambitnego, tak pomiędzy LongWayRound i Black Hawk Down :)

Wyobrażam sobie to tak:
1. Omawiam zakres, podsyłam ewentualne wzorce efektu finalnego
2. Przekazuję materiał
3. Dostaję zajawkę, którą akceptuję lub do której zgłaszam uwagi
4. Dostaję finalny materiał

To tak w zarysie. W hollwood chyba podobnie to działa i aktorzy sami filmów nie montują:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalny montaż filmów
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 5:48 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 29, 2014 11:15 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kraków
rozumiem że masz budżet Long Way Around i Black Hawk Down

to i ja mogę się tego podjąć ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalny montaż filmów
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 6:07 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 7:54 pm
Posty: 136
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
Z dokladnie takiego samego materialu, kazdy montazysta moze zlozyc zupelnie inny film, mozesz zlozyc zupelnie rozne historie opowiedziane z roznych punktow widzenia.
Dla montazysty napewno plusem by bylo gdybys mial zarys / scenariusz filmu.
Jezeli chcesz efekt LWR to dokrec do posiadanych zdjec swoj komentarz wydazen, swoja opowiesc, wtedy bedzie mozna polaczyc to w opowiesc ktora zainteresuje widza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalny montaż filmów
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 6:30 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So mar 21, 2009 6:35 am
Posty: 90
Wydaje się, że teoretycznie jest szansa, a praktycznie czy jest sens?
Trzeba by liczyć że taki magik weźmie x2 tyle co bierze za wesele, bo dodatkowo zanim usiądzie do montażu poświęci masę czasu na obejrzenie materiału do tego poprawki itd.
Czy końcowy efekt to będzie to co oczekiwałeś, czy tak jak wesele obejrzysz początek i .........


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalny montaż filmów
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 7:30 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 7:54 pm
Posty: 136
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
Profesjonalny montaz jest drogi, albo nawet i bardzo drogi bo zajmuje mnostwo czasu.

Chyba ze mowimy tu o panu stasiu ktory "kreci" wesela.

Mozesz tez sprobowac wlasnych sil jezeli masz czas. Od razu zaznacze ze latwiej jest na platformie Mac z dostepnym i teraz chyba darmowym iMovie.

A i jeszcze jedna informacja. Jezeli twoj material jest nudny, 1 ujecie kamery i tylko droga to zaden montazysta nie wytworzy z tego dziela oskarowego. Po prostu finalny produkt zalezy bardzo od jakosci materialu. Jakie sa ujecia/plany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalny montaż filmów
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 7:46 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 1:45 pm
Posty: 179
Lokalizacja: Wa-wa
Drogo, nie ma sensu, można samemu, etc. Tylko niestety 98% produkcji samodzielnych, przedstawia jakąś wartość i bawi tylko ich twórców (i to pewnie nie wszystkich). Ja chcę sprawdzić ile tak naprawdę to by kosztowało i tak po ciuchu liczę, że odezwie się ktoś z tych 2% :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalny montaż filmów
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 8:44 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 8:40 pm
Posty: 581
Przerabiałem też ten temat... zdecydowałem się ostatnio na młodych zapaleńców, dla których "the sky is the only limit" i za możliwość uczestniczenia w czymś fajnym i logo w filmie zgodzili się poskładać nasz materiał z Kamerunu :) Nie wiem jak wyjdzie finalnie całość ale to co pokazali w skrócie w zupełności mi pasuje... może to jest jakaś opcja dla Ciebie, mystek?



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalny montaż filmów
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 10:13 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 1:45 pm
Posty: 179
Lokalizacja: Wa-wa
Sub, dziękuję!!! Tego właśnie szukam. Skontaktuję się z Nimi, może się dogadamy. Oczywiście jeśli Ktoś ma jeszcze jakiś namiar, to poproszę-dywersyfikacja opcji jest ostatnio modna :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalny montaż filmów
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 11:09 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sie 28, 2010 6:24 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Bieszczady / Norwegia
Jak by co to szwagier takie cuda robi

https://www.youtube.com/watch?v=uqmMicGRJdw

tyz moge polecic :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalny montaż filmów
PostNapisane: Wt sty 06, 2015 9:54 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 5:06 pm
Posty: 244
Lokalizacja: Radom
Sub napisał(a):
.....

"Prosto i w lewo" hehehehehe super hehehehehe


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalny montaż filmów
PostNapisane: Pn lut 15, 2016 9:46 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn kwi 13, 2015 9:47 am
Posty: 49
Lokalizacja: Wieluń
Sub napisał(a):
Przerabiałem też ten temat... zdecydowałem się ostatnio na młodych zapaleńców, dla których "the sky is the only limit" i za możliwość uczestniczenia w czymś fajnym i logo w filmie zgodzili się poskładać nasz materiał z Kamerunu :) Nie wiem jak wyjdzie finalnie całość ale to co pokazali w skrócie w zupełności mi pasuje... może to jest jakaś opcja dla Ciebie, mystek?



Ostatnio większość młodych Magików ma latadła z różnymi kamerami i "sky is the limit only" straciło sens ;-) bo robią shoty z nawet kilkuset metrów "in the sky" :-) ale dobrze kolego radzisz, że szukać młodych gniewnych, którzy budują portfolio dopiero i nie brak im kreatywności, a nie nauczyli się jeszcze pazerności.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalny montaż filmów
PostNapisane: Pn lut 15, 2016 10:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
zrobiłem kilka swoich filmów








kilka dziabnąłem też komercyjnie, podjąłem się też montażu odpłatnego kilku produkcji, właśnie wyjazdowych, temat nie jest łatwy, podstawą dobrego filmu są zdjęcia... bez nich żaden montaz dobrze nie wyjdzie, pracy jest naprawdę masę.. przyznam że nad kazdym moim filmem siedze czasem tydzień, ale pewnie i tak nikt mi nie uwierzy :)

jeżeli nie dogadasz się z młodymi zdolnymi :) a będziesz chciał dogadać się ze mną pisz, czasu teraz za wiele nie mam, ale zawsze lubię wyzwania.. jeżeli masz dobry materiał to dlaczego by nie.. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profesjonalny montaż filmów
PostNapisane: Pn lut 15, 2016 10:42 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 9:17 pm
Posty: 292
Lokalizacja: Nowa Ruda - Kotlina Kłodzka
Sub napisał(a):
Przerabiałem też ten temat... zdecydowałem się ostatnio na młodych zapaleńców, dla których "the sky is the only limit" i za możliwość uczestniczenia w czymś fajnym i logo w filmie zgodzili się poskładać nasz materiał z Kamerunu :)


Wyszło im to świetnie,... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 15 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL