Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:07 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 8   [ Posty: 110 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Obróbka filmów - wskazówki, porady ! ! !
PostNapisane: N lut 23, 2014 7:41 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So mar 21, 2009 6:35 am
Posty: 90
W Avid Studio jest tak że za nim wrzucę coś na oś czasu to muszę mieć to w bibliotece. Nie koniecznie muszę go importować, mogę to zrobić tak jak piszesz "złap i puść" ale wtedy wyskakuje klepsydra i nic więcej.
Jak na razie to znalazłem program Avidemux_2.6.7 jak przez niego przekonwertuje to plik mogę zaimportować tylko robi się dwa razy większy i pewnie coś traci.

ps. bawił się ktoś w stop motion? Tylko nie z klocków lego, a coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=FBkq27q4WkU ponoć jest to nagrywane jako film z którego wycina się klatki i robi time lapse.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Obróbka filmów - wskazówki, porady ! ! !
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 3:03 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
Kiedy tworzysz swoje dzieło nie uznawaj kompromisów, spalaj się do cna :wink:



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Obróbka filmów - wskazówki, porady ! ! !
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 9:33 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 7:54 pm
Posty: 136
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
jak uzywasz avida to moze przekonwertuj material najpierw do kodeka dnx hd ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Obróbka filmów - wskazówki, porady ! ! !
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 10:08 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
drat_wa napisał(a):
W Avid Studio jest tak że za nim wrzucę coś na oś czasu to muszę mieć to w bibliotece. Nie koniecznie muszę go importować, mogę to zrobić tak jak piszesz "złap i puść" ale wtedy wyskakuje klepsydra i nic więcej.
Jak na razie to znalazłem program Avidemux_2.6.7 jak przez niego przekonwertuje to plik mogę zaimportować tylko robi się dwa razy większy i pewnie coś traci.

ps. bawił się ktoś w stop motion? Tylko nie z klocków lego, a coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=FBkq27q4WkU ponoć jest to nagrywane jako film z którego wycina się klatki i robi time lapse.

W Kdenlive jest taka opcja http://kdenlive.org/users/j-b-m/coming- ... ur-desktop Wieczorem spróbuję. W Avid z tego co YT pokazują, to też jest odpowiednie narzędzie http://www.youtube.com/watch?v=xFnqlJbMeno


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Obróbka filmów - wskazówki, porady ! ! !
PostNapisane: N mar 02, 2014 9:24 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So mar 21, 2009 6:35 am
Posty: 90
ArturS napisał(a):
.. to też jest odpowiednie narzędzie http://www.youtube.com/watch?v=xFnqlJbMeno

Widziałem :D chłop niezłe tutoriale robi można sporo się dowiedzieć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Obróbka filmów - wskazówki, porady ! ! !
PostNapisane: Pn mar 10, 2014 8:08 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Składam pokłony tym, którzy potrafią wyprodukować sensownego kilkunastominutowego zawijańca. Trzeci dzień się męczę, a proste 3 minuty trudno zlepić.
Pytanie mam do bardziej doświadczonych. Czy macie jakieś patenty ze zgraniem kilku bardzo krótkich scen z rytmem muzyki? Wszystko składam w Kdenlive, gdzie wprawdzie jest pokazany wykres ścieżki muzycznej, ale bardzo niedokładnie, a po jego powiększeniu jest totalna katastrofa. Łapanie rytmu na wciskanie pauzy wychodzi średnio, niektóre sceny musiałem przesuwać z 5 razy, a nadal coś się rozchodzi. W dodatku nijak nie da się tego zrobić przy szybszych przejściach, np półsekundowych lub szybszych - na razie każda scena to kilka sekund, a chciałbym dodać jakiejś dynamiki. Może jakiś program (darmowy), może być stricte muzyczny, gdzie wykres jest dużo bardziej rozbudowany? Połapałbym wówczas dokładne czasy uderzeń perkusji, a później w programie video ustawił znaczniki wg wyłapanych czasów.
Scena 2/3 i 3/4 cały czas jest rozjechana, a przestawiałem je kilka razy :x


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Obróbka filmów - wskazówki, porady ! ! !
PostNapisane: Pn mar 10, 2014 8:31 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Co ty chcesz? Wyszło Ci super! Aż przypaliłem sobie omleta.
Sam poczatek przed i po motocyklach przydługawy ale nawet go nie skracaj tylko wrzucić tam jakies napisy w lewym dolnym rogu i bedzie git.
Jeden z najlepszych filmików.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Obróbka filmów - wskazówki, porady ! ! !
PostNapisane: Pn mar 10, 2014 8:51 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Przypalone omlety też dobre :lol: Została minuta do dokończenia i tam chce coś więcej dorzucić, no i pojawił się problem z tymi szybkimi przejściami w rytm muzyki :roll: Wczoraj przez trzy godziny nic nie wymyśliłem :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Obróbka filmów - wskazówki, porady ! ! !
PostNapisane: Pn mar 10, 2014 9:05 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
muzę masz dobrze dobraną, nie jest wcale trudna do obsadzenia scenami... niestety nie ma tutaj jakiejś super recepty.. przy małej ilości materiału zawsze robi się problem.. nasze wyjazdy kręcone z kamer kaskowych zawsze tworzą ten sam problem... za mało w nich akcji! :) a aby fil nie był nudny akcja musi być... pomysl nad dodaniem jakis scen innego typu, może nie koniecznie z jazdy...:)

a co do łapania rytmu.. ja mam taki sposób że zawsze ukłądam wsio "od początku do końca", wtedy nie ma prawa Ci się nic rozjechać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Obróbka filmów - wskazówki, porady ! ! !
PostNapisane: Pn kwi 14, 2014 12:18 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So mar 21, 2009 6:35 am
Posty: 90
Na coś takiego trafiłem
http://www.medialarts.pl/download/skryp ... rskiej.pdf

Może kogoś zainteresuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Obróbka filmów - wskazówki, porady ! ! !
PostNapisane: Pt sie 01, 2014 8:54 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn cze 25, 2012 9:07 pm
Posty: 104
Witajcie,
Czy ktoś może mi doradzić (polecić) laptopa który dawały sobie świetnie rade w obróbce i składaniu filmów?
Myślę o czymś do 4 tyś.
Z góry dziękuję i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Obróbka filmów - wskazówki, porady ! ! !
PostNapisane: Pt sie 01, 2014 9:01 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 7:54 pm
Posty: 136
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
ArturS, skoro obecny progrm niedomaga i przeszkadza ci w obrobce, zmien go na cos innego.
Niektore programy mozna kupic juz za 50 USD.
Patentem na zgranie z muza jest wlasnie wstawienie znacznika w odpowiednim momecie, widac to bardzo dobrze na wykresie dzwieku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Obróbka filmów - wskazówki, porady ! ! !
PostNapisane: Pt sie 15, 2014 11:22 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 8:49 pm
Posty: 106
Lokalizacja: Krakow
ex1 napisał(a):
nasze wyjazdy kręcone z kamer kaskowych zawsze tworzą ten sam problem... za mało w nich akcji! :) a aby fil nie był nudny akcja musi być... pomysl nad dodaniem jakis scen innego typu, może nie koniecznie z jazdy...:)



zgadza sie - ja mam caly material z kasku wiec zeby cos bylo ciekawiej to powrzucam miedzy ciecia pare fotek i dalej film . tak nie za dlugo - 5 - 10 sek i pare fotek . Moze takim sposobem nie zasnie publika .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Obróbka filmów - wskazówki, porady ! ! !
PostNapisane: N lis 09, 2014 4:20 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 8:11 pm
Posty: 746
Lokalizacja: Zakopane
Synchro z obrazem ma już większość edytorów. Robię filmy amatorskie od ponad 20 lat (mazby2,mazby3,mazbymoto na YT) i mam kilka wniosków.
1. krótkie, bardzo krótkie sceny
2. Podkład z wyraźnym rytmem, szybszy , łatwiej się sam synchronizuje.
3. krótkie filmy (do 5 min) podparte jedną melodią, może być powtarzana i cięta.
4. Musisz sobie odpowiedzieć, co jest ważniejsze , obraz czy klip muzyczny? Najlepiej skończony film obejrzeć bez podkładu i wtedy wyjdzie czy jest doby.
5. Najważniejsze: napracujesz się jak osioł, a ktoś to obejrzy raz i zapomni... taka nasza dola

mazby


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Obróbka filmów - wskazówki, porady ! ! !
PostNapisane: Śr lis 19, 2014 11:13 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn wrz 07, 2009 6:37 pm
Posty: 256
Mam pytanie odnośnie renderowania filmów nagranych w różnych klatkach na sekundę, a mianowicie:
próbuję poradzić sobie z nagraniami z dwóch kamer, celem jest uzyskanie efektu filmowego!
aparat którym nagrywam statyczne ujęcia bez zwolnień ustawiam na 24fps, natomiast ujęcia dynamiczne w gopro ustaiwam na 60 fps lub 120 fps.
obrabiam filmy w sony vegas i tam zaznacza się jak chcemy uzyskać efekt końcowy flimu.
jeżeli ustawie podczas renderowania frame rate na 24 film uzyskam zamierzony efekt filmowy jednak zwolnienia obrazu nie są takie płynne jak bym chciał, w momencie kiedy frame rate ustawię na 60 fps zwolnienia wychodzą płynnie jednak nagrania z aparatu nagrane w 24 fps wychodzą dziwnie zamydlone :(
dla przykładu filmik znaleziony w sieci,użyto różnych kamer,zapewne ustawienia były różne,w filmie znajdują się ujęcia dynamiczne,Slow Motion,jakieś tam zbliżenia na facjatę!

może ktoś ma jakieś wskazówki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 8   [ Posty: 110 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL