Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:26 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Pn lis 07, 2011 8:27 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
Zastanawiam się nad zakupem i montażem wymienionych w temacie halogenów i zastanawia mnie jak te dodatkowe 110w ma wpływ na akumulator - na logikę to ogromne obciążenie a jeszcze gdyby były podgrzewane manetki dajmy na to ok 40w to nie wiem czy w ogóle akumulator by to uciągnął?

Widziałem na forum, że niektórzy mają takie halogeny - zatem głównie do nich to zapytanie. A dodatkowo zapytam czy może ktoś trafił ostatnio jakieś "halogeny" LED o dużej jasności? Ktoś tu wrzucał na forum link do jednej strony - nie pamiętam jakiej i tam były ale cena była zaporowa - coś około 400 zł za sztukę, a to lekka przesada.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Pn lis 07, 2011 8:33 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz mar 18, 2010 2:08 am
Posty: 286
Na początek sprawdź czy wydoli Ci altek. To on jest głównym źródłem energii w twoim sprzęcie, a aku służy do magazynowania jej nadwyżek i zasilania podzespołów przy nie pracującym silniku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Pn lis 07, 2011 8:48 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
dziura napisał(a):
Na początek sprawdź czy wydoli Ci altek. To on jest głównym źródłem energii w twoim sprzęcie, a aku służy do magazynowania jej nadwyżek i zasilania podzespołów przy nie pracującym silniku.



no oczywiście - pisząc akumulator miałem na myśli cały zestaw zasilający t.j. alternator i akumulator - a jak mam sprawdzić czy mi "wydoli" zanim to wszystko kupię i podłączę to pojęcia nie mam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Pn lis 07, 2011 9:23 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz mar 18, 2010 2:08 am
Posty: 286
Z tego co pamiętam, to maksymalnie możesz uzyskać około 340 watów (14V przy 24.5A- chyba) :?: . Musisz sprawdzić, ile żre elektryka pokładowa- róznica tych dwóch liczb da ci ilość mocy do wykorzystania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Pn lis 07, 2011 10:29 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 3:38 pm
Posty: 513
Lokalizacja: Kraków
Weź stare żarówki np h4 z poprzepalanymi mijania i dołączaj je do akumulatora na wolnych obrotach, do 12,5V można zejść to już będzie maksymalne obciążenie i spore grzanie się cewek, poniżej 12V akumulator będzie rozładowywał się na wolnych obrotach.

Moc statora jest podawana przez producenta na obrotach np 5tys, przy mniejszych jest niższa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Pn lis 07, 2011 11:01 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn sty 11, 2010 7:27 pm
Posty: 297
Lokalizacja: Warszawa
Nie wiem, jak na tenerce bedzie to działać ale w moim trampku (xl 700) taki zestaw (2 lampki micro de + grzane łapy oxford) działa bez problemów. Manetki na ogół pracują na 50% mocy.
Jeżeli na trampku działa to i w tenerce powinno.
:twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 7:56 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
[ img ]

https://lh3.googleusercontent.com/-YPmH ... 2/prad.jpg
Link do większej rozdzielczości... otwórz, przytrzymaj ctrl i naciśnij kilka razy "+" by powiększyć.

Jakby ktoś mógł te omy i ampery na waty przetłumaczyć to może coś by pomogło ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 9:12 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
A ja spytam co kolega che uwiesić. Czy przeciwmgielne czy dalekosiężne no i czy nie warto zainwestować w xenon. Po pierwsze czemu mają służyć dodatkowe światła. Dla bajeru, do jazdy asfaltem, do jazdy po bezdrożach? Warto wszystko przeanalizować i skonfigurować. To samo dotyczy sposobu załączania kolejnych lamp jak i poprowadzenia elektryki.
Co do poboru prądu to chyba tragedii nie ma choć tak jak napisałem to również kwestia kiedy te lampy beda pracowaly.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 6:34 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
Pretor napisał(a):
A ja spytam co kolega che uwiesić. Czy przeciwmgielne czy dalekosiężne no i czy nie warto zainwestować w xenon. Po pierwsze czemu mają służyć dodatkowe światła. Dla bajeru, do jazdy asfaltem, do jazdy po bezdrożach? Warto wszystko przeanalizować i skonfigurować. To samo dotyczy sposobu załączania kolejnych lamp jak i poprowadzenia elektryki.
Co do poboru prądu to chyba tragedii nie ma choć tak jak napisałem to również kwestia kiedy te lampy beda pracowaly.


Hmm, no to odpowiadam, po pierwsze jako nowy posiadacz Tenery chciałbym ja po swojemu troszkę zmodyfikować - czyli dla bajeru, po drugie chciałbym być maxymalnie widoczny kiedy jadę w korku - a jeżdżę często a po trzecie chciałby sporo widzieć jak zjadę wieczorem w teren, a prędzej czy później jak juz się poduczę to zjadę - takie mam plany.

Nie wiem więc, czy aby te trzy rzeczy się nie wykluczają czasami, ale zima przed nami i tak kombinuję:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 7:56 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 7:31 pm
Posty: 108
Halogen Hella Micro DE używany zgodnie z przeznaczeniem w ogóle nie świeci, jest słabo widoczny z daleka..słowo daję, to jakaś porażka i typowy bajer np. z TT!!!!
Kumpel ma to w KTM ADV i naprawdę to jakaś pomyłka...jeśli liczysz na to, by Cię widzieli only xenon lub LED....zdecydowanie lepsze efekty plus zdecydowanie mniejszy pobór prądu :)
Odradzam, sam testowałem, pytałem i widziałem jak działa w kliku sprzętach....szkoda kasy !!!
Mowa o takich dokładnie: http://allegro.pl/halogen-hella-micro-d ... 18869.html kup sztukę lub dwie, dokup przetwornicę, załaduje palnik i stanie się jasność...są to halogeny przeciwmgielne, a nie dalekosiężne....mają wyraźną granicę światło-cień, a to naprawdę ważne, bo nie oślepia i można je regulować :) Używam dokładnie takiego zestawu i sprawuje się wyśmienicie :)
Nie napalaj się na lans, bo moto to nie choinka - posłuchaj rad chłopaków, bo mają rację :)
powodzenia
kijana


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 8:23 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Hella to bardzo dobre soczewki ale tylko w połączeniu z xenonem. Ze zwykłą żarówką faktycznie działają bardziej jako konturówki niż konkretna pomoc przy doświetleniu.

Jeśli chcesz być widoczny w dzień to musisz zamontować przeciwmgielne. Dalekosiężne będą oślepiały kierowców. Przeciwmgielne to też dobre rozwiązanie w teren gdyż dobrze doświetlają to co blisko przed nami.

Optymalnie polecam jednak asymetrię czyli z jednej przeciwmgielne z drugiej dalekosiezne. No ale wtedy bedzies w dzien jechal na jednej tylko helli.

Można spróbować z ledami ale ja nie mam praktyki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 9:57 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
ropuch1978 napisał(a):
Halogen Hella Micro DE używany zgodnie z przeznaczeniem w ogóle nie świeci, jest słabo widoczny z daleka..słowo daję, to jakaś porażka i typowy bajer np. z TT!!!!
Kumpel ma to w KTM ADV i naprawdę to jakaś pomyłka...jeśli liczysz na to, by Cię widzieli only xenon lub LED....zdecydowanie lepsze efekty plus zdecydowanie mniejszy pobór prądu :)
Odradzam, sam testowałem, pytałem i widziałem jak działa w kliku sprzętach....szkoda kasy !!!
Mowa o takich dokładnie: http://allegro.pl/halogen-hella-micro-d ... 18869.html kup sztukę lub dwie, dokup przetwornicę, załaduje palnik i stanie się jasność...są to halogeny przeciwmgielne, a nie dalekosiężne....mają wyraźną granicę światło-cień, a to naprawdę ważne, bo nie oślepia i można je regulować :) Używam dokładnie takiego zestawu i sprawuje się wyśmienicie :)
Nie napalaj się na lans, bo moto to nie choinka - posłuchaj rad chłopaków, bo mają rację :)
powodzenia
kijana



Nad tym co podałeś w linku się również zastanawiałem - ale rozumiem że sam zrobiłeś tak że wywaliłeś żarówkę H3 a wsadziłeś w środek dokupione palniki xenonowe i zamontowałeś gdzieś przetwornicę? - dla mnie to już wyższa sztuka jazdy - w elektryce to ja biegły nie jestem - jak coś trzeba przykręcić i pod akumulator podpiąć to proszę bardzo ale coś więcej to sam nawet próbował nie będę. Rozumiem że ta żarówka H3 w nich seryjna to niewiele daje a tylko prąd "żre"?

Pomysł z asymetrycznymi jednym przeciwmgielnym a jednym dalekosiężnym to też ciekawa koncepcja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Śr lis 09, 2011 7:41 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 7:31 pm
Posty: 108
To prosta operacja, ten z linka toto samo co Touratech sprzedaje ze swoją ramką 5x drożej :) Dosłownie przeciwmgielne i dalekosiężne są tylko uzupełniane przez TT o logo firmy !!!
Każdy elektryk Ci to podłączy za niewielką kasę, tak jak napisałeś wywalasz H3, wkładasz palnik (ważne żeby oryginał philipsa np, bo chiny są do dupy) mocując go oczywiście w gnieździe (lekko nie pasuje ale spinacz biurowy cudownie się wygina i mocuje ją tak jak trzeba) + przetwornica Hella D2S gdzieś pod plastikiem (ja kupiłem używkę od auta za 120zeta) i robi już 2 sezon bez najmniejszych uwag.
H3 nic nie świeci....Pretor zapewne pomyślał o 2x xenon przeciwmgielny/dalekosiężny ale zapewniam Cię że sztuka zrobi robotę jak trzeba :)
W razie pytań wal jak w dym, mogę też fotki zrobić ale najwcześniej w sobotę, bo mi moto jeszcze z Marocca nie wróciło do stajni :)
Hej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Śr lis 09, 2011 9:24 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Ja mam już dwa xenony. Główna lampa mijania oraz hella dalekosiężna. Teraz wsadzam jeszcze w helle przeciwmgielna. Co do jasnosci zestawu to zapewne obiektywnie wypowiedzieliby sie koledzy ktorzy w nocy lubia za mna w lesie jechac. Na codzien xenon w mijania wystarcza aby byc widocznym na drodze.
Ja mam takie zestawy HID po ok 250 zł. Jak na razie bezawaryje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Śr lis 09, 2011 10:28 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
Czyli jeśli dobrze was rozumiem - zakupuję na allegro te lampy Hella po 150zł sztuka i wkładam tam na przykład to:

http://allegro.pl/zestaw-h3-hb3-super-s ... 15198.html

tzn. nie ja tylko elektryk - zamykam się w powiedzmy 600zł za wszystko i mam super jasny zestaw, który nie pobiera koszmarnej ilości prądu?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL