Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:53 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 6   [ Posty: 78 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: TENERE 660 czy starszy BMW GS 1200
PostNapisane: So paź 29, 2011 8:00 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
Witam!

Mam pytanie jako laik w enduro czy też enduro turystycznym, mam zamiar jeździć głównie po trasie i po polnych nazwijmy je drogach - żadne extrema póki co - no chyba że pojadę i mi się spodoba :).

GS 1200 czy 1150 wiem że cięższy sporo ale mocy więcej a tylko te dwa mi się podobają - pytanie do użytkowników Tenery - czy starcza mocy w trasie takiej powiedzmy 300-400km 80% asfalt 20% szuter - jak sprawuje się w korkach w mieście - czy nie jest za wysoka, jak z akcesoriami typu gmole kufry itd - czy mozna znaleźć coś w rozsądnych cenach czy tylko oryginały?

Jestem tuż przed zakupem stąd pytania - oprócz GS'a i Tenery nic mi się nie podoba ani Varadero ani V-Strom ani KTM, a chciałbym spróbować enduro z naciskiem na turystyczne enduro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TENERE 660 czy starszy BMW GS 1200
PostNapisane: So paź 29, 2011 8:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Prosta odpowiedz

jezdzisz sam - tenera
jezdzisz z plecaczkiem - GS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TENERE 660 czy starszy BMW GS 1200
PostNapisane: So paź 29, 2011 8:45 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Jakoś trudno porównać te motocykle, pod każdym względem inne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TENERE 660 czy starszy BMW GS 1200
PostNapisane: So paź 29, 2011 9:59 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
klos242 napisał(a):
Jakoś trudno porównać te motocykle, pod każdym względem inne.


ja przesiadam się z choppera więc dla mnie jednak są trochę podobne :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TENERE 660 czy starszy BMW GS 1200
PostNapisane: So paź 29, 2011 11:24 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Po zmianie z choppera będziesz zachwycony obojętnie jakim endurakiem bo poprostu tym się lepiej jeździ i przyjemniej :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TENERE 660 czy starszy BMW GS 1200
PostNapisane: So paź 29, 2011 11:45 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 10:09 am
Posty: 664
Moim zdaniem zdecydowanie bierz GS-a, chciałbym mieć taki dylemat :D
P.S. Tenere 660 nijak ma się do GS-a 1200 :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TENERE 660 czy starszy BMW GS 1200
PostNapisane: N paź 30, 2011 8:52 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 10:47 am
Posty: 39
Lokalizacja: wawa wawer
dakarowy napisał(a):
Moim zdaniem zdecydowanie bierz GS-a, chciałbym mieć taki dylemat :D
P.S. Tenere 660 nijak ma się do GS-a 1200 :wink:


A ja właśnie twierdze wręcz przeciwnie;)
Właśnie pozbylem się 1150GSA i przesiadlem na Tenere. Bardzo mnie cieszy ta zamiana! Tenere jest zwinniejsza - czujesz to w mieście, w korkach, a zwlaszcza poza asfaltem.
Akcesoriów do XT660Z jest wiecej, niż dasz radę założyć;)
Cmokam, beniec


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TENERE 660 czy starszy BMW GS 1200
PostNapisane: N paź 30, 2011 11:51 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
beniec napisał(a):
dakarowy napisał(a):
Moim zdaniem zdecydowanie bierz GS-a, chciałbym mieć taki dylemat :D
P.S. Tenere 660 nijak ma się do GS-a 1200 :wink:


A ja właśnie twierdze wręcz przeciwnie;)
Właśnie pozbylem się 1150GSA i przesiadlem na Tenere. Bardzo mnie cieszy ta zamiana! Tenere jest zwinniejsza - czujesz to w mieście, w korkach, a zwlaszcza poza asfaltem.
Akcesoriów do XT660Z jest wiecej, niż dasz radę założyć;)
Cmokam, beniec



Takich odpowiedzi oczekuję :) GS'a znam jeździłem nówką 1200 przez tydzień, próbowałem 1150 i 1100, tenere niestety tylko oglądałem i przymierzałem się - nie jeździłem.

Napisz mi kolego jak taka Tenerka sprawuje się w trasie - jaka jest komfortowa prędkość - i dla ciebie i dla motocykla, ile pali, czy jak się wyłożę w błocie to sam ją podniosę? Czy nie jest za wysoka? Mam 183 cm wzrostu i Varadero na przykład seryjnie jest trochę za wysokie jak na mój gust.

Dla mnie gdyby Tenera miała silnik 800 i ABS to stałaby na równi z GS 800 - GS 800 nie znajdę raczej z moim budżetem więc zastanawiam się nad Tenerką


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TENERE 660 czy starszy BMW GS 1200
PostNapisane: N paź 30, 2011 12:45 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lis 22, 2010 7:39 pm
Posty: 161
660 ma jeden cylinder i w trasie mocno się to odczuwa reakcję na odpuszczenie gazu (jest dość gwałtowna). 50 KM może nie być dla ciebie wystarczające.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TENERE 660 czy starszy BMW GS 1200
PostNapisane: N paź 30, 2011 1:09 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Dziennie robię 160km, autostrada, boczne drogi. Weekendowo z plecakiem swobodne turlanie, czasami szutry i lekkie błoto, żadne poważne off. Tenere sprawuję się OK, duże wibracje i wysoka kanapa może się nie podobać ale spalanie w trasie 4/100 i ogólna prostota motocykla jest dużym plusem. Na asfalcie prędkością optymalną jest 110km/h. Na 5 biegu nie szarpie, mało pali i ogólnie jest fajnie. Max to 170km/h ale powyżej 130km/h znika radość z jazdy (co nie znaczy, że nie da się jechać, spędziłem trochę czasu na XJ600 street i Tenere bije go na głowę przy prędkościach pow. 130km/h), to nie jest pożeracz kilometrów z rodziny ciężkich niemieckich czołgów.
W trafficu jest super, zwinna, wysoka... dużo z niej widać (chociaż maluchy mogą mieć problemy z dostaniem do ziemi), a mocy ma akurat by zostawić standardowe cztery kółka na światłach. Jednak jak wcześniej pisałem wibracje mogą być uciążliwe, jak by nie było tłok wielkości wiadra generuje sporo wstrząsów.

Jak wcześniej napisali... samemu Tenere, z plecakiem GS.

Zwykły GS nie jest dużo cięższy od Tenere (GSA to już ponad 250kg) ma też więcej mocy i dwa gary przez co lepiej spisuje się na czarnym, jeżeli nie planujesz podboju Bajkału, a cenisz sobie komfort to polecam drogiego niemca... ale jak wolisz prostotę i planujesz więcej zabawy w terenie, Tenere zaspokoi Twoje potrzeby ;)



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TENERE 660 czy starszy BMW GS 1200
PostNapisane: N paź 30, 2011 1:09 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 10:09 am
Posty: 664
beniec napisał(a):
Właśnie pozbylem się 1150GSA i przesiadlem na Tenere. Bardzo mnie cieszy ta zamiana! Tenere jest zwinniejsza - czujesz to w mieście, w korkach, a zwlaszcza poza asfaltem.

Porównywałem Tenerę do GS-a 1200 a nie 1150 tym bardziej GSA a to znaczna różnica, nie mozna tych motocykli do siebie porównać bo to zupełnie inna bajka :wink:
wittek napisał(a):
Napisz mi kolego jak taka Tenerka sprawuje się w trasie - jaka jest komfortowa prędkość - i dla ciebie i dla motocykla, ile pali, czy jak się wyłożę w błocie to sam ją podniosę? Czy nie jest za wysoka?

W trasie załadowana jest po prostu za słaba ma nie 50 a 48KM i to czuć że tylko 48KM :| prędkość w trasie taka przyjemna to maks 130, powyżej zaczynasz już się męczyć :wink:
Pali dokładnie tyle ile jej wlejesz :lol: najmniej spaliła mi 4,6l/100km w trasie najwięcej 6,5 w terenie - zalezy jak się jedzie :wink:
Czy ją podniesiesz w błocie? Ile bierzesz na klatę :lol: Poważnie ja nie jestem strongmanem i raz jak mi się przewróciła to ją podniosłem więc nie jest źle, jestem niższy od Ciebie mam 176cm i nieźle się z tym czuję :lol:
wittek napisał(a):
Dla mnie gdyby Tenera miała silnik 800 i ABS to stałaby na równi z GS 800

Jest takie powiedzenie.. gdyby żaba żyto żarła, to by mąką ....... :lol:
Tenera oza fajnym zawieszeniem nie dorównuje nawet f800-ce a co dopiero GS1200, takie jest moje zdanie, każdy moze mieć oczywiście inne :wink:
grzybek napisał(a):
660 ma jeden cylinder i w trasie mocno się to odczuwa reakcję na odpuszczenie gazu (jest dość gwałtowna). 50 KM może nie być dla ciebie wystarczające.

Moc jak pisałem na pewno mozę być niewystarczająca, a z tym gwałtownym odjęciem gazu to bym jednak za bardzo nie przesadzał :wink:
P.S. Jak chcesz kupić ładną, zadbaną, doposażoną, z niewielkim przebiegiem, to mogę opchnąć moją za 23000zł :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TENERE 660 czy starszy BMW GS 1200
PostNapisane: N paź 30, 2011 1:19 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
dakarowy napisał(a):
wittek napisał(a):
Dla mnie gdyby Tenera miała silnik 800 i ABS to stałaby na równi z GS 800

Jest takie powiedzenie.. gdyby żaba żyto żarła, to by mąką ....... :lol:
Tenera oza fajnym zawieszeniem nie dorównuje nawet f800-ce a co dopiero GS1200, takie jest moje zdanie, każdy moze mieć oczywiście inne :wink:


Zamiast 800 i ABS to wyrzucić 25kg i może śmiało Tenere na Dakar jechać ;)

Na poważnie BMW800 też jest dobrą opcją jednak wymaga akcesoryjnej szyby do dalszej podróży... od razu utnę języki... dać się da ale mało to wygodne ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TENERE 660 czy starszy BMW GS 1200
PostNapisane: N paź 30, 2011 2:13 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
ok moja kolej:

Zawsze radzę, żeby przejechać się sprzętem przed zakupem. Oczywiście jak kupujesz od prywatnej osoby to przeważnie nie ma jazdy próbnej, ale zawsze można wykombinować jakiś zastawo albo coś... GS em już jeździłeś. Tenerę można spokojnie brać na jazdy. W Warszawie przynajmniej 3 salony dają na kilka godzin. Pojedź do wszystkich to będziesz miał Tenerę na parę dni ;)

GS 1200 / 1150 i Tenera 660Z to totalnie inne motocykle. GS to turystyk, który lekkiego terenu się nie boi, a Tenera to duże enduro, które asfaltu się nie boi.

Jeżeli zamierzasz jeździć daleko po asfalcie w 2 osoby i czasem pakować się na szutry, leśne drogi to bierz GS. Silnik i komfort jazdy w trasie jak na Goldwingu. W jednak terenie komfort odpada a pozostaje waga, która jest zdecydowanie zbyt duża - piach, błoto, podjazdy, zjazdy. Podnoszenie tego kolosa nie wpłynie dobrze na kręgosłup.

Jednak jeżeli asfalt będziesz traktował bardziej jako dojazd a cała zabawa ma być w lekkim/średnim terenie to bierz Tenerę. Cały motocykl jest bardziej do tego przystosowany. węższa kanapa, prześwit 260 mm, 180kg bez płynów. Tenera to taka jajtowa wersja KTM 640 Adv - jest od niego trochę cięższa, gorsze zawieszenie, trochę mniejsza moc/waga. Tenera lekka nie jest ale w jedną osobę da radę spokojnie podnieść jak nie padnie kołami do góry. Poza tym Tenera to jeden cylinder i wielu osobom to nie odpowiada. JA uwielbiam jak pierdzi i strzela po odpuszczeniu gazu np. w tunelu. :lol:

Nie jeździłem dużym GS więc wrażenia tylko z Tenery: w trasie spoko do 120km/h, 4-5l/100km, mało wibruje jak na 1cylinder, pancerne i tanie plastiki, tanie utrzymanie, banalnie prosta konstrukcja, serwis co 10000km. W mieście jeździ się świetnie - siedzisz wysoko i widzisz wszystko ponad dachami samochodów i Ciebie bardziej widać. Kiera przechodzi nad lusterkami ale problemem są ciężarówki i autobusy :D Wąska konstrukcja pozwala zwinnie przeciskać się między autami. Jest dość wysoka i konieczne są długie nogi. Mam taki sam wzrost jak Ty i początkowo wysokość mnie przerażała. Jednak teraz już nie zwracam na to uwagi, a dość duży prześwit jest zaletą w terenie. Poza tym Tenerę można obniżyć.

Jak pisałem już na początku GS i Tenera to zupełnie inne motocykle. Obydwa są fajne. Jednak jedni lubią napitalać 200km/h, być pierwsi na światłach i trochę zboczyć, a drudzy zdecydowanie wolą bardziej dziczyć w terenie. Każdy motocykl adv to kompromis. Sam musisz zdecydować gdzie bardziej chcesz latać - asfalt czy offroad. Im głębiej w teren to waga niższa i mocniejsze zawieszenie. Nic innego się nie wymyśli.

Bierz Tenerę na jazdę próbną i wtedy będziesz miał własne wrażenia.

To tyle rad experta 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TENERE 660 czy starszy BMW GS 1200
PostNapisane: N paź 30, 2011 3:17 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
motoartur napisał(a):
...To tyle rad experta 8)


100% racji, świetnie napisane ;) Podpisuję się pod tym co pisze MotoArtur!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TENERE 660 czy starszy BMW GS 1200
PostNapisane: N paź 30, 2011 4:40 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
Dziękuję wszystkim za porady - powiem szczerze jestem mile zaskoczony - na niejednym forum różnych rzeczy szukałem i dopytywałem ale to tutaj pod względem kompetencji i wiedzy użytkowników jak i aktywności przebija wszystkie, no może poza jednym - SHOC.

Niemniej jednak nic nie wiem dalej :), znaczy wiem że w najbliższy wolny dzień idę do salonu Yamahy i biorę Tenere na jazdę próbną.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 6   [ Posty: 78 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL