Teraz jest Cz kwi 18, 2024 2:54 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 22   [ Posty: 322 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co zrobiłeś dziś dla swojej Ténéré
PostNapisane: So wrz 01, 2012 8:00 am 
Aktywny

Dołączył(a): So paź 02, 2010 6:41 pm
Posty: 185
Lokalizacja: Kraków
Bardzo sympatyczna 3AJ.. i wcale nie wygląda na zapuszczoną.
Piszesz, że kupiłeś w KRK. Czasem nie na południu (Kliny) tuż obok Zakopianki i obwodnicy A4?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co zrobiłeś dziś dla swojej Ténéré
PostNapisane: So wrz 01, 2012 10:34 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
W tym egzemplarzu pali czy cieply czy zimny tak samo, zawsze odrazu, chwila na ssaniu i juz ;) olej wlalem taki bo chyba lepszego nie ma sensu a 5w50 to za rzadki deczko, ale zauwazylem ze skrzynia lepiej chodzi lzej biegi sie wbijai latwiej znalezc luz co wczenisej bylo bardzo trudne, ale to dopiero bede pewny jak dzisiaj pojezdze ;) co do zarowek to nie mam poejcia nie zagladalem, a do jakiego kraju wychodzila taka wersja? Wlochy? A z tym 5 biegiem nie jest tak ze strasznie wyje po prostu slychac go bardziej niz reszte.
Lagi mial wpuszczon poprzedni wlasiciel 67 lat, chyba za wysoko mu bylo :p Juz to poprawilem .
BigBoy nie orientuje sie w Krakowie ale kupilem na ul. Krochmalniki i to fakt Tenera jest calkiem zadbana.
Jesli sie nie wyjezdze w nia to bedzie do sprzedania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co zrobiłeś dziś dla swojej Ténéré
PostNapisane: So wrz 01, 2012 10:46 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Trudno Ci się będzie przestawić z bardziej ucywilizowanej XTZ. Mi po 10tys.km nadal coś nie pasuje :? Najgorzej jest jak pojeżdżę chwilę na żonowym KLE i znowu siadam na XT :|


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co zrobiłeś dziś dla swojej Ténéré
PostNapisane: So wrz 01, 2012 11:01 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Tez tak mysle ale zaraz ide ja pogonic po okolicy, ja kwroce to napisze cosik :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co zrobiłeś dziś dla swojej Ténéré
PostNapisane: So wrz 01, 2012 2:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2929
CHłopy, ja wsiadłem na Tenerkę po przesiadce z Varadero XL1000 i uważam że to była fajna podmiana, a mam 185cm wzrostu i nieco tylko mniej wagi :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co zrobiłeś dziś dla swojej Ténéré
PostNapisane: So wrz 01, 2012 3:46 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Ok pojezdzilem troszke po swoich ulubionych szlakach, jest troche mokro wiec nie pchalem sie wszedzie ;/ zrobilem ok 150km i juz bylem zmeczony pozycja za kiera, musze siedziec jakos przygarbiony przy normalnej ejzdzie juz nie mowie na stojaco bo juz w ogole za nisko jest kierownica. Na plus jest porecznosc te motka, kladzie sie jeszzcze lepiej niz xtz660 ma nizej srodek ciezkosci przez manewrowanie jest latwiejsze no i jest lzejszy o te 10kg ;) fajny ma doltak od 2k do 4,5k potem juz za bardzo nic sie nie dzieje a np w 660 jeszcze ciagnie do 5,5k ale za to od 3 ;P takie mam odczucia i sa one zupelnie subiektywne zeby nie bylo ;)
zawieszenie to to samo co w nastepcy, wrecz wydaje mi sie ze w nowszej chodzi to deczko lepiej, zwlaszcza tyl. Fajna rzecz to kolo 18' na tyle czego w nowej brakuje mi ale bede sie o nie staral. Jakby ktos mial obrecz z piasta 18' od xt to chetnie wezme :D Jesli mam byc szczery to na plus dla mnie jest tylko prowadzenie i jego lekkosc ale pozyjemy zoabczymy ;)
[ img ]
[ img ][ img ][ img ][ img ][ img ][ img ][ img ][ img ][ img ][ img ][ img ][ img ][ img ][ img ]
Kurde jakie wstawianie zdjec tutaj jest bezsensowne ;/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co zrobiłeś dziś dla swojej Ténéré
PostNapisane: So wrz 01, 2012 4:23 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Zawias w 3AJ jest o niebo lepszy niz w XTZ660. Moze masz padniety amor z tylu, a przod wymaga wymiany oleju? Waga - wg wiki XTZ to 201kg (zatankowany), 3AJ to 185 (przy wiekszym 3l zbiorniku paliwa). Jesli w XTZ masz gmole i stelaze, to roznica zatankowanych motkow moze przekroczyc 20kg, bo widze ze Twoj 3AJ to golas bez zbednych kilogramow ;)
Co do pozucji za kiera to mam podobne wrazenie - na KLE jechalem wyprostowany, rece wysoko, a w XT przy kierownycy z Lucasa czulem sie jak na jakim sciugu. Zmiana na oryginalna kierownice pomogla, ale jest za nisko, nadal rece za nisko i nadal jestem pochylony do przodu, albo musze jechac z rekami prawie prostymi w lokciach. Na stojaco tez kiera za nisko, a mam jedynie 172cm wzrostu. Moze podwyzszenie to wszystko poprawi :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co zrobiłeś dziś dla swojej Ténéré
PostNapisane: So wrz 01, 2012 4:39 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
wg serwisowki waga "na mokro" 660 to 195kg a 600 185kg ale tu mowa o golasach a w swojej mam jeszcze gmole i jakies pomniejsze bzdety. Co do amoru to nie wiem, mam inne odczucia fakt ze w 660 mam skrecony amor dosc sztywna a tutaj jest na maksa poluzowany. Ja mam 180cm i pozycja faktycznie przeszkadza mi ale ogolnie sie jezdzi przyjemnie, jeszcze bardziej turystycznie niz 660.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co zrobiłeś dziś dla swojej Ténéré
PostNapisane: So wrz 01, 2012 7:11 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz cze 07, 2012 9:24 pm
Posty: 200
Lokalizacja: Wrocław
Ładna !! Za żadne skarby jej nie sprzedawaj :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co zrobiłeś dziś dla swojej Ténéré
PostNapisane: Pt paź 19, 2012 5:56 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
To nie "dziś" zrobiłem swojej tenere, ale akurat mi się wspomniało dlaczego już nie jest taka ładna i świecąca :lol:


Macie czasami tak, że widząc przeszkodę, którą bezwzględnie trzeba ominąć, ta przyciąga jak jakiś pier..ny magnes i jak na złość się w to pakujecie? :lol: Ja ten kamień widziałem i koniecznie chciałem przejechać obok :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co zrobiłeś dziś dla swojej Ténéré
PostNapisane: Pt paź 19, 2012 6:38 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Jest jest :P sam mam tak czasem, juz nie koniecznie tylko z kamieniami ale i z innymi przeszkodami jak np. korzenie, rynny itd. Czlowiek wie ze to moze sie zle skonczyc, wie jak sie zachowac i co zrobic a i tak wybiera najgorszy wariant :p


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co zrobiłeś dziś dla swojej Ténéré
PostNapisane: Pt paź 19, 2012 7:00 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
Tak takie zachowanie to fakt, trzeba wtedy przenieść wzrok na coś innego, podobnie jest w wyczynowej jeździe szosowej, kierownik musi się gapić w określone miejsca w zakrętach w przeciwnym razie już wylatuje


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co zrobiłeś dziś dla swojej Ténéré
PostNapisane: Pt paź 19, 2012 7:05 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 9:41 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Gdańsk
patrz gdzie jedziesz bo pojedziesz tam gdzie patrzysz :) (życiowe)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co zrobiłeś dziś dla swojej Ténéré
PostNapisane: Pt paź 19, 2012 7:39 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz cze 07, 2012 9:24 pm
Posty: 200
Lokalizacja: Wrocław
ArturS napisał(a):
To nie "dziś" zrobiłem swojej tenere, ale akurat mi się wspomniało dlaczego już nie jest taka ładna i świecąca :lol:


Macie czasami tak, że widząc przeszkodę, którą bezwzględnie trzeba ominąć, ta przyciąga jak jakiś pier..ny magnes i jak na złość się w to pakujecie? :lol: Ja ten kamień widziałem i koniecznie chciałem przejechać obok :oops:


Żal patrzeć! Zbiornik w 3AJ jest strasznie narażony na uszkodzenia... Nie wiecie czy są do niej gmole? Jestem w przeddzień lakierowania całości, a jednak chciałby człowiek w OFFie polatać bez myślenie o zbiorniku - myślę, że gmole by mi się przydały.

Co do pokonywania przeszkód do chyba standard - ja upatruje je zwykle już z daleka: "o ale kamień - przejade przez niego" etc...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co zrobiłeś dziś dla swojej Ténéré
PostNapisane: Pt paź 19, 2012 8:00 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr cze 13, 2012 8:50 pm
Posty: 198
Lokalizacja: Wrocław
Jest dokładnie jak koledzy pisali wyżej. Chciałeś ominąć ale wpatrywałeś się w kamień i wreszcie w niego wjechałeś. Jedziesz zawsze tam gdzie "paczysz". Trzeba patrzeć obok kamienia wtedy go wyminiesz. Jak ktoś nie wie o co chodzi, to podczas jazdy niech zacznie wpatrywać się w jakiś obiekt, a zobaczycie, że zaczynacie mimowolnie jechać dokładnie w miejsce które patrzycie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 22   [ Posty: 322 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL