Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:06 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 41 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 660 - różne problemy
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 10:35 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
ee to jak każda taka sieczka to widocznie tak musi być :) zapytajcie u dealera Yamahy czy to normalne żeby tak dawała w komin...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 660 - różne problemy
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 11:00 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Dilerr :twisted: mówi, że jest OK. Moto tak chodzi od nowości i mówi, że każde jakie sprzedał tez tak chodziło. Zresztą nie jestem jedyny na tym forum który ma XT660Z i któremu pierdzi. Spoko loko, to nie Honda :mrgreen: u nas hałas nie jest powodem do wywracania portfela na lewą stronę :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 660 - różne problemy
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 1:39 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
W Hondzie portfel używasz tylko do lania paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 660 - różne problemy
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 2:16 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Młody napisał(a):
W Hondzie portfel używasz tylko do lania paliwa ;)


Dokładnie :!: Musisz cedzić paliwo przez banknoty, najlepiej 100USD 8) by wyłapać najmniejsze paprochy, inaczej Hondzia się zakrztusi :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 660 - różne problemy
PostNapisane: So kwi 30, 2011 6:32 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
@rafalek jakie miałeś objawy tego łożyska w główce ramy??
Tak się wymądrzałem z tymi 18tyś km, a teraz sam mam jakieś dziwne objawy na swojej :cry: :oops: :roll:
Nic tylko ogon pod siebie zawinąć :oops: , uszy po sobie położyć :oops: i grzecznie starszych i mądrzejszych się słuchać 8)

Jak na razie podniosłem moto, potrzepałem widelcem, powyginałem, kopnąłem i chuchnąłem... i luzu niema, stukać nic nie stuka, ogólnie wygląda OK. Lecz podczas jazdy odczuwalny jest pewien opór przy kręceniu kierownica, druga Tenere takiego niema. Najbardziej odczuwalne to jest przy manewrowaniu przy małej prędkości i przy próbie skrętu kierownicy podczas hamowania. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to opony, są nowe maja raptem 1000km, może poprzednie TKC80 stawiały mniejszy opór i łatwiej się kręciło. Jeszcze nie rozkręciłem główki, może jutro się za to zabiorę, zobaczę jak wyglądają łożyska może wystarczy przesmarować, chociaż na ostatnim, dwudziestotysięcznym przeglądzie były (eh, powinny być, a co zrobili to tylko oni wiedzą) smarowane, może za mocno dokręcili łożyska przy serwisie i się zmieliły??

Jeżeli to tylko łożyska to jeszcze nie taka tragedia ale jeżeli to rodzinna przypadłość nowej Tenere, to lepiej niech se japońce łódki pobudują bo jak im kolejne tsunami zrobię to się w Tybecie zatrzymają :evil: :evil: :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 660 - różne problemy
PostNapisane: N maja 01, 2011 11:59 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Rozkręciłem, a tam z(d)upa :shock: planowane smarowanie główki ramy na 20.000km serwisie zostało olane!! Ym, na szczęście gwarancja się już skończyła i następne serwisy będę robił już sam 8)

Ze smaru został brudny olej, trochę nalotu i ogólnie wszystko "suche". Łożyska wyglądają jak wyglądają, 3 lata i 22.000km robi swoje ale nie wydaje mnie się by potrzebowały wymiany, gorsze się Skodzie widziało i dawały radę :lol:. Jeżeli sytuacja się powtórzy to założy się nowe, jak na razie planowane smarowanie powinno wystarczyć (Yamaha mówi, że powinno :roll:, teraz się boja drugiego tsunami więc ważą słowa :twisted: :twisted:).
Zrobiłem 300m jazdy testowej i czuć wyraźną poprawę, manewrowanie przy niskich prędkościach jest płynne i nie czuć większych oporów. Idę polatać trochu dalej i zobaczę co i jak.

Nie robiłem fotek, sam byłem, a ręce upaprane od smaru :wink: następnym razem zrobię mały reportaż dla zielonych (takich jak ja hahaha :mrgreen:)

PS
Przepraszam za post pod postem ale chciałem zachować pewną chronologię wydarzeń :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 660 - różne problemy
PostNapisane: N maja 01, 2011 12:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
najlepiej sprawdzić łożyska główki ramy podnosząc przód motocykla, tak, żeby koło swobodnie się kręciło i skręcać powoli kierownicą w lewo i w prawo od ustawienia do jazdy na wprost i jeżeli jest odczuwalny przeskok przy ruchu, należy wtedy wymienić łożyska.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 660 - różne problemy
PostNapisane: N maja 01, 2011 2:39 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
dopra napisał(a):
najlepiej sprawdzić łożyska główki ramy podnosząc przód motocykla...


Tak też to robie :wink:
Przed smarowaniem, jak już wyżej pisałem, wszytko wyglądało OK, bez oporów, bez chrzęstów, zero luzu, zero powodów do zmartwień jedynie zachowanie podczas jazdy.

Teraz po smarowaniu zrobiłem kilka kilometrów, poprawa w prowadzeniu jest olbrzymia. Wcześniej przejazd przez rondo był z lekkim strachem, wymijanie dziury przy dohamowywaniu było "trudne", teraz idzie jak po maśle :mrgreen:
Na koniec podniosłem moto, kierownice można kręcić paluszkiem, ba od samego wiatru się obraca :D gładziutko jak pupka niemowlaczka :mrgreen:, poszarpałem widelcem dosyć mocno do przodu i do tyłu, posiłowałem się z nim w górę i w dół, popukałem, pokręciłem ymm zero problemów. Luz jest niewyczuwalny, a kierownica chodzi leciutko więc chyba jest dobrze :roll:

Aż dziw bierze jakie to cuda potrafi zrobić odrobina smaru :shock:
Czas zweryfikuje moje umiejętności, mam nadzieje, że nie przekręciłem łożysk i będą ładnie śmigać. Na pewno przesadziłem ze smarem, już trochę wylazło ale tylko odrobinka, lepiej ciut więcej niż za mało 8)

Hey ho, jak tak dalej pójdzie to własny service otworze :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 660 - różne problemy
PostNapisane: N maja 01, 2011 4:00 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt paź 14, 2008 4:07 pm
Posty: 279
Lokalizacja: Dęblin
Mimo regulacji odpuszczonej na maxa nadal pedał hamulca mam za wysoko. Aby nacisnąc pedał muszę podnieśc nogę z podnóżka (zwłaszcza w butach enduro). Czy ktoś ma/miał taki problem i może znalazł rozwiązanie? Akcesoryjny pedał? (jeśli tak to jakie są dostępne?). Myślałem nad przeniesieniem lekko do góry pompy hamulcowej co obniżyło by automatycznie pedał.


I jeszcze mała prośba: nie mam dostepu do teresy przez najbliższe 2-3tyg. a chciałem zamówic łyżkę do opon z kluczem- jaki jest rozmiar klucza tylnego koła? 22?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 660 - różne problemy
PostNapisane: N maja 01, 2011 5:54 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Miałem podobny problem z hamulcem, obniżyłem go na maxa i był lekko 'niekomfortowy' ale już się przyzwyczaiłem.

Klucz to 22mm, z racji, że zapodziałem 22mm odkręcam kółko kluczem 23mm :D i tez działa :mrgreen:

@erwin co do ustawień hamulca to ten gość mówi coś ciekawego...



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 660 - różne problemy
PostNapisane: Pn maja 02, 2011 12:30 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Tylni zawias też nie był przesmarowany chociaż serwisówka nakazuje taki zabieg po 20.000km

Sam to zrobiłem, opis tutaj viewtopic.php?f=37&t=8471


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 41 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL