Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:12 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przeszczep
PostNapisane: So mar 27, 2010 11:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
Udało mi się nabyć na znanej giełdzie internetowej zawieszenie od tt 600 belgarda upside down ohlins w stanie praktycznie nowym za śmieszną cenę :) Będzie to przeszczepiane do xt600z :) czyli mojej babci Tereski. Ale pytanie mam takie czy ktoś może posiada serwisów kę do tej maszyny bo chciałem olej w zawiasie wymienić i nie wiem ile wlać i jakiego ? Niedługo zamieszczę foty przed i po zmianie.


Ostatnio edytowano Śr kwi 14, 2010 11:26 am przez dudopl, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przeszczep
PostNapisane: So kwi 10, 2010 2:59 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Czy mi się wydaje czy większość Twoich postów jest okraszona linkiem do strony internetowej? Traktujesz to forum jako formę darmowej reklamy? Jeśli tak to wal do działu gdzie możesz się zareklamować. Jeśli tylko chcesz by link do Twojej strony był w każdym poście, wpisz go w panelu sterowania jako podpis. To forum jest nie komercyjne, więc jeśli chcesz by przebywanie tu dało Ci pieniądze to musisz charytatywnie wspomóc mas wszystkich wnosząc opłatę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przeszczep
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 9:18 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
johnmichael napisał(a):
Czy mi się wydaje czy większość Twoich postów jest okraszona linkiem do strony internetowej? Traktujesz to forum jako formę darmowej reklamy? Jeśli tak to wal do działu gdzie możesz się zareklamować. Jeśli tylko chcesz by link do Twojej strony był w każdym poście, wpisz go w panelu sterowania jako podpis. To forum jest nie komercyjne, więc jeśli chcesz by przebywanie tu dało Ci pieniądze to musisz charytatywnie wspomóc mas wszystkich wnosząc opłatę.


Jeśli odwiedzisz kiedyś stronę o której wspominasz dostrzeżesz brak reklam :) więc kasy raczej na tym nie robimy a raczej w pełni mamy kontrole nad tym co i w jakim formacie oraz gdzie zamieszczamy i nie widzę w tym nic złego. Ale Polak potrafi i każdy powód do przyczepienia się jest dobry. A może warto znaleźć kompromis i zbudować zakładkę crew czyli każda ekipa mogła by tam sobie zamieszczać swoje rzeczy .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przeszczep
PostNapisane: Pt kwi 16, 2010 11:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Nikt na forum nie dopisuje po każdym poście linka do strony. Byłem na Waszej i miałem wrażenie, że jest to coś a'la motovoyager gazeta dlatego pomyślałem, że może być to reklama. Totalnie nie mam nic przeciwko byś sobie umieścił ten link w podpisie albo nawet 2 jeśli tylko chcesz. W panelu sterowania możesz dodać podpis jaki Ci się rzewnie podoba i wszystko wtedy jest cacy. Mam nadzieję, że nie poczułeś się urażony moim poprzednim postem. Nie miałem nic złego na myśli. Sama strona mi się podoba i będę tam jeszcze zaglądał.

Pozdrawiam,
JM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przeszczep
PostNapisane: Pn kwi 19, 2010 11:06 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
To fakt jeden z naszej paczki jest związany z gazetą o której wspomniałeś ale to nie jego winą :wink: i tego żeby strona była podobna do MV chcieliśmy uniknąć. Trzeba będzie coś przebudować Pozdrawiam .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przeszczep
PostNapisane: Pn kwi 19, 2010 10:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Dudpol, opisuj na bierząco wymianę widelca. Wal zdjęcia. Jestem ciekaw. Zamierzam się na taką tenerkę lub XL i też pewnie będę myślał o przeszczepie.
Aha, link mi nie przeszkadzał :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przeszczep
PostNapisane: Pt kwi 30, 2010 3:22 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
Więc przedni widelec ups down wraz z półkami został zaadoptowany z TT 600 BELGARDA dokładnie taki sam jak w yamaha WR 450. Zawiasy wymagało tylko rozebrania, wyczyszczenia i zalaniem świeżym olejem 10w oryginalnie lano chyba 5W lub 7,5W Ponieważ babcia Tereska jest trochę cięższa
postanowiłem użyć 10W czego w działaniu jeszcze nie miałem okazji sprawdzić bo kontuzja nie pozwala. Z półkami to już inna historia postaram się to w wkrótce podeprzeć zdjęciami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przeszczep
PostNapisane: Pt kwi 30, 2010 6:19 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 8:53 pm
Posty: 468
Lokalizacja: wwa
Ja nie jestem pewien czy wymiana oleju na gęstszy da zamierzony skutek.. zawiecha będzie "wolniejsza".
Wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem byłoby wymiana sprężyn lub chociaż zmiana napięcia wstępnego przez jakies podkładki. Ale generalnie i tak powinno być o lebo lepiej niż na oryginałach.
Czekam na postępy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przeszczep
PostNapisane: So maja 01, 2010 1:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
Sprawdzimy w praktyce. 8) Ale niestety za 43 dni (jak wyrok dożywocia)


Ostatnio edytowano Wt maja 04, 2010 9:06 pm przez dudopl, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przeszczep
PostNapisane: Wt maja 04, 2010 7:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
Przed przeszczepem Tereska doczekała się generalki 8) silnika który trochę zmodyfikowałem. Poza wymianą kilku zębatek w skrzyni biegów, wymianą łańcuszka rozrządu, oraz wszystkich łożysk i uszczelniaczy, wymieniłem również tłok i dotoczyliśmy nową tuleje ze specjalnej stali którą poddałem procesowi azotowania :twisted: Zobaczymy za rok o ile to podniosło wytrzymałość cylindra.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przeszczep
PostNapisane: Wt maja 04, 2010 8:43 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N lis 01, 2009 7:28 pm
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa/Ciechanów
hehe poznaje ten garaż :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przeszczep
PostNapisane: Wt maja 04, 2010 9:05 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
Dandy rulez :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przeszczep
PostNapisane: Wt maja 04, 2010 9:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Hej.
Też martwią mnie tryby biegów w razie zakupu starszego sprzęta. Jakie tam wstawiłeś nowe,używane czy może dorabiałeś. Azotowana tuleja, hmm...może da radę, zdaje się że pierścienie też są azotowane. Wysyłamy w robocie elementy do azotowanie, nie idzie tego ugryźć niczym. Powiedz co z resztą ,z głowicą; wałki,dźwigienki zawory jak to wygląda w tak leciwym sprzęcie. Jakie koszta takiej zabawy?
Pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przeszczep
PostNapisane: Wt maja 04, 2010 10:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
danek-dr napisał(a):
Hej.
Też martwią mnie tryby biegów w razie zakupu starszego sprzęta. Jakie tam wstawiłeś nowe,używane czy może dorabiałeś. Azotowana tuleja, hmm...może da radę, zdaje się że pierścienie też są azotowane. Wysyłamy w robocie elementy do azotowanie, nie idzie tego ugryźć niczym. Powiedz co z resztą ,z głowicą; wałki,dźwigienki zawory jak to wygląda w tak leciwym sprzęcie. Jakie koszta takiej zabawy?
Pozdr.


Co do trybów chciałem kupić nówki, ale cena mnie zmiażdżyła :shock: 350 PLN za jeden tryb. A popsute miałem trzeci i piąty bieg razem cztery tryby co razem daje 1400 PLN :twisted:. Więc wygrzebałem na allegro używaną za 300 PLN :D generalnie każda od xt tt xtz 600 pasuję. Wszystko inne było OK. Koszt wszystkiego wyniósł mnie około 2500 PLN . Taki miałem plan kupić tani sprzęt za ok 3000 i wsadzić w naprawę drugie tyle czyli za 6000 masz w pełni sprawny i co ważne pewny sprzęt.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przeszczep
PostNapisane: Wt maja 04, 2010 10:36 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
dudopl napisał(a):

Co do trybów chciałem kupić nówki, ale cena mnie zmiażdżyła :shock: 350 PLN za jeden tryb. A popsute miałem trzeci i piąty bieg razem cztery tryby co razem daje 1400 PLN :twisted:. Więc wygrzebałem na allegro używaną za 300 PLN :D generalnie każda od xt tt xtz 600 pasuję. Wszystko inne było OK. Koszt wszystkiego wyniósł mnie około 2500 PLN . Taki miałem plan kupić tani sprzęt za ok 3000 i wsadzić w naprawę drugie tyle czyli za 6000 masz w pełni sprawny i co ważne pewny sprzęt.


I tu ci przyznaję w zupełności rację :D, nie ma nic lepszego nic jeżdżenie na sprzęcie który się zna, własnoręcznie przy nim robi a do tego kosztuje 1//2 tego co inni wydają na "pewne" motocykle :).

Opisuj całość roboty... strasznie lubię te klimaty, nie zdziwiłbym się gdybym w najbliższej przyszłości sam kupił korbowód od LC4 i dobudował do tego resztę motocykla :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL