Teraz jest Wt kwi 16, 2024 1:02 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Yamaha XTZ 660 Tenere.
PostNapisane: Śr mar 17, 2010 3:16 pm 
Świeżak

Dołączył(a): N lut 15, 2009 6:02 pm
Posty: 4
Witam, szukam swojego pierwszego motorku. Mam odłożone troszkę kasy i znalazłem na Allegro coś takiego: http://www.allegro.pl/item954113024_yam ... dr_nx.html. Zna ktoś może ten motorek lub może udzielić informacji na co zwrócić uwagę przy kupnie? Jeszcze sprawa przebiegu 69000 km, wydaje mi się dość dużo? Co może się z tym wiązać?

Serdecznie pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XTZ 660 Tenere.
PostNapisane: Śr mar 17, 2010 4:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
69k na 1992r to dużo?? Powiedziałbym że dramatycznie mało! Przecież tyle to można zrobić w 4 lata jeżdżąc dookoła komina i większy wypad (sztuk1/rok)... 15000 km rocznie załóż, no dobra 10000... to ile dale w rzeczywistości?? 180000 km a nie 69000..... Biorąc jeszcze pod uwagę że np dwóch właścicieli to ludzie nie jeżdżący za często to można tu potrącić maksymalnie 40000 co daje w końcu ~120000km totalnego przebiegu tego motka....

To warto sobie uzmysłowić ile przez 18 lat można nakulać motocyklem???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XTZ 660 Tenere.
PostNapisane: Śr mar 17, 2010 8:16 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
Ta 660 wisi juz troche czasu na allegro. Jezeli chcesz miec przeswietlony motocykl, to polecam zapisac sie na forum Tenerowcow:

http://xtzclub.pl/

W odpowiednim dziale sa analizowane oferty przed zakupem, gruntowne przeswietlenia konkretnych sztuk wrzuconych przez zainteresowanych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XTZ 660 Tenere.
PostNapisane: So sie 28, 2010 3:23 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr sie 11, 2010 1:41 pm
Posty: 18
Podpinam się pod pytanie kolegi, o Yamahe XTZ 660 Tenere. Czy godna polecenia jak na pierwszy motocykl ? Interesuje mnie jazda głównie po szosie, czasem zjazd w delikatny teren tzn. jakaś polna droga, bez ostrej jazdy. Planuje dłuższe wycieczki na tym moto, a po mieście raczej jeździć nie będę. Zależy mi żeby nie palił zbyt dużo i był w miarę nie wadliwy. Nie zależy mi natomiast tak bardzo na mocy (130 km/h w zupełności wystarczy). Nie planuje wydać zbyt dużo na pierwszą maszynę, dlatego myślę o rocznikach starszych, w zasięgu cenowym 6-8 tys + tysiąc na serwis. Czy jest to dobry motocykl jak na początek i osiągalny w tej cenie ? Biorę pod uwagę jeszcze Super Tenere i kilka innych modeli, ale to temat o Yamahach więc nie będę wspominał :)

PS. Przedstawiłem się w dziale "Przedstaw się" i mam nadzieję że w odpowiednim miejscu zadałem pytanie, bo z tego co tu czytam, nie jest łatwo zapytać się o motocykl nie narażając się na krytyczne uwagi w stylu "użyj opcji szukaj" :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XTZ 660 Tenere.
PostNapisane: So sie 28, 2010 8:50 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
XTZ 660 jak najbardziej na twoje potrzeby. Polubisz sprzęta, tym bardziej że pierwszy. Za 5-6 tys. już coś dostaniesz. Maszynka jest wdzięczna, niezawodna i oszczędna. Byle zadbana była.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XTZ 660 Tenere.
PostNapisane: So sie 28, 2010 11:48 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr sie 11, 2010 1:41 pm
Posty: 18
Czyli 660 będzie lepsza niż Super Tenere ? Zależy mi na komforcie jazdy, i na niezbyt dużym spalaniu a wydaje mi się że ST pali więcej niż XTZ 660. Brałem jeszcze pod uwagę markę suzuki i DR 650 rse/Freewind , ale wydaje mi się że Yamaha jest jakaś pewniejsza.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL