Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:25 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 71 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Cz mar 18, 2010 2:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
http://www.advrider.com/forums/showpost ... count=3258

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Cz mar 18, 2010 2:41 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn paź 12, 2009 5:48 pm
Posty: 283
Lokalizacja: Lublin
Też zrobiłem tjuning :D odkręciłem podnóżki pasarzera :mrgreen: ciężkie jak hankle


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Pn mar 29, 2010 12:01 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lip 31, 2009 9:12 am
Posty: 94
Lokalizacja: Czeladź
Zakupiłem kufer centralny Hepco & Becker Gobi. Pięknie się prezentuje na Tenerce, jak szyty na miarę. Do tej pory uŻywałem casów Givi ale Hepco to zupełnie inna bajka jakościowo. Polecam zakup na ebay. U polskiego importera kufer 215 euro, ja wyciągnąłem za 162euro. Niestety w topcasie nie ma ma pojemników na wodę, takich jak w kufrach bocznych. Na boczne mnie nie stać, jestem właśnie w fazie wykańczania konstrukcji alu własnego wyrobu.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Pn mar 29, 2010 4:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
świetny kufer. chyba najlepszy z nowych plastikowych. możesz wrzucić foto jak wygląda płyta i mocowanie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Wt mar 30, 2010 5:07 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lip 31, 2009 9:12 am
Posty: 94
Lokalizacja: Czeladź
Proszę bardzo.
Płyta jest w całości ze stopu aluminium. Tylko maskownica od góry jest z tworzywa. Główny rygiel zamka to odlew, chyba też aluminiowy.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Cz kwi 01, 2010 1:09 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
dzięki. jak na plastik to kufer perfect!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Wt kwi 20, 2010 9:23 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn mar 29, 2010 9:40 pm
Posty: 6
Yo!

podlacze sie pod temat, z tym ze zastanawiam sie troche nad czym innym, a mianowicie co wyrzucic albo wymienic zeby moto bylo lzejsze i deko bardziej hardcoreowe. Do tej pory jezdzilem czyms co wazylo 102kg i po przesiadce na XTZ, pierwsze co rzucilo mi sie w oczy, to taki strasznie cywilny charakter tej maszyny, ktory ma sie troche nijak do jej "dakarowego" wygladu.

Dlatego zastanawialem sie nad:
- praca przedniego zawieszenia, mam wrazenie ze nie wybiera wyrypu i na drobnych nierownosciach/dziurach dosc mocno wyhamowuje mi moto zamiast przeleciec po tym bez emocji tak jak to robi WR-ka, chyba zmniejszenie napiecia sprezyny spowoduje wieksza bezwladnosc zawiasu wiec nie w tym kierunku raczej, czyli co? zwiekszyc napiecie? Generalnie przod wydaje mi sie dosc twardy, żekłbym kołkowaty; może opona kostka z mniejszym cisnieniem? USD odpada ze wzgledu na $
- czy zmieniajac ustawienia napiecia sprezyny (nic wiecej tam nie ma), jestem w stanie deko podniesc moto? na razie mam ustawienia fabryczne ale wolalbym zeby bylo troche wyzej;
- zastąpieniem przednich podnóżków metalowymi; seryjne sa fatalne szczegolnie mokre; czy ktos to robil a jesli tak to od czego je przypasowac?
- wywalenie podnóżków pasażera, całe 1kg mniej :)
- podniesienie siodła, jak dla mnie wydaje sie za nisko, nie widze tez zastosowania dla tego garbu na srodku siodła; najgorzej ze te na http://www.off-the-road.de/xt660_tenere ... parts.html sa jakies dziwnie drogie;
- wywaleniem puchy tlumika pod zadupkiem i wsadzenie prostego, lekkiego i krotkiego wydechu (podobnie jak ma ta niebiesko-żółta z dakaru);
- wywalenie plastiku od tablicy rejestracyjnej razem ze swiatlem tylnym i wsadzenie czegos malego z UFO czy innego Acerbisa, czy ktos to robil?
- podwyzszeniem przedniej owiewki, 79euro stoi takie cos na http://www.off-the-road.de/xt660_tenere ... parts.html, a moze jakis patent "home made"?
- chyba tez pożegnam te opone Metzelera bo na widok blota albo mokrej koleiny wciska mi sie hamulec w sposob bezwiedny;
- denerwuje mnie jeszcze stopka, ktora na wyrypie ohoczo sobie obija sie o rame, nie wiem co z nia zrobic... mocniejsza sprezyna?
- ciężarki przy kierownicy do wyrzucenia;
- juz było ale ponawiam pytanie, co odkrecic aby zmniejszyc mase, z tym ze moto musi jezdzic po drodze, wiec lusterka, kierunki itp zostaja, nie widze tez sensu odkrecania plastikow oslaniajacych silnik bo waza one tyle co nic; pytanie gdzie te 186kg?

piter_s


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Pn kwi 26, 2010 10:51 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt paź 14, 2008 4:07 pm
Posty: 279
Lokalizacja: Dęblin
Gdzie można kupic w Polsce adapter pod płytę H&B? Dzwoniłem do motoakcesorii i mówią iż jest z tym problem, a bardzo mi się tenerka z kufrem Gobi podoba.









Dzięki Motoartur za namiary


Ostatnio edytowano Pn kwi 26, 2010 4:09 pm przez erwinw, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Pn kwi 26, 2010 11:22 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
hepco & becker w pl:

http://hepco-becker.janza2.pl/

Dane
P. P. H. U Janza II
Rafal Grabarczyk-Żałobny
NIP: 725 122 91 75

Adres
ul. Beskidzka 70
91-611 Łódź, Polska

Kontakt
GSM +48.503 00 41 07
fax +48.42 656 75 48

Kontakt (internet)
WWW janza2.pl
eMail janza2@janza2.pl
GG# 1318367Dostępność na GaduGadu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Pn kwi 26, 2010 11:43 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
Zamówiłem gmole H&B które niestety zbyt późno późno dotarły do dystrybutora w pl i nie zdążyłem ich odebrać przed wyjazdem.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to można szybko je teraz kupić i odebrać w firmie Janza - janza2@janza2.pl

[ img ]
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Śr kwi 28, 2010 12:06 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn paź 12, 2009 5:48 pm
Posty: 283
Lokalizacja: Lublin
Podobne do Givi ciekawe jak cenowo?
Yamaha wycofała ze sprzedaży gmole do XT660Z pewnie w USA ktoś zauważył ,że nie mają naklejki ,że kawą mozna się poparzyć :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Wt maja 18, 2010 11:22 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
z cyklu co warto dołożyć: (znalezione w sieci)

;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: N lip 11, 2010 6:59 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 6:42 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Wroclaw, Zielona Gora
Ojro napisał(a):
Podobne do Givi ciekawe jak cenowo?
Yamaha wycofała ze sprzedaży gmole do XT660Z pewnie w USA ktoś zauważył ,że nie mają naklejki ,że kawą mozna się poparzyć :D

dziwne. Ja mam gmole Yamahy i dzisiaj zauważyłem, że są pęknięte przy górnym mocowaniu... a nie przypominam sobie, żebym aż tak mocno nimi gdzieś przywalił (zawsze zbierała wszystko płyta alu...).

Dla kogoś powyżej 183 (ja tyle mam) podwyższenie kierownicy to podstawa... bez tego nie da się w ogóle jeździć na stojąco, chyba ze w pozycji na dzwonnika z Notre Dame :wink:

Ja dołożyłem jeszcze dodatkowy reflektor, który oświetla mi drogę na górskich winklach, podczas dohamowywania przed zakrętem (w standarcie przód nurkuje i nagle robi się całkowicie ciemno).

Szary plastik łączący reflektor z bakiem jest tak wyprofilowany, że idealnie można w niego wkomponować gniazdo zapalniczki (od wewnątrz).

Tablice radzę zamontować, przez jąkąś gumę lub w dodatkowej ramce. Mi po roku pękłą w pół od drgań.

i jeszcze mała uwaga do zdjęć. Handbarów Touratecha nie da się zamontować bez uprzedniego podwyższenia kierownicy (ocierają o bak i uderzają o szybę przy maksymalnym wyhyleniu kierownicy)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 1:40 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn paź 12, 2009 5:48 pm
Posty: 283
Lokalizacja: Lublin
Wpakowałem power commandera - cieszyłem się dwa dni i się wysypał :evil: ,ale przez te dwa dni banan nie schodził mi z twarzy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 7:55 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lip 31, 2009 9:12 am
Posty: 94
Lokalizacja: Czeladź
mariusz.n3stor napisał(a):
Ojro napisał(a):
Podobne do Givi ciekawe jak cenowo?
Yamaha wycofała ze sprzedaży gmole do XT660Z pewnie w USA ktoś zauważył ,że nie mają naklejki ,że kawą mozna się poparzyć :D

dziwne. Ja mam gmole Yamahy i dzisiaj zauważyłem, że są pęknięte przy górnym mocowaniu... a nie przypominam sobie, żebym aż tak mocno nimi gdzieś przywalił (zawsze zbierała wszystko płyta alu...).


No to sprawa się wyjaśnia. Ja mojego gmola musiałem pospawać, bo też odłamało się przednie ucho do mocowania (chociaż powodów ku temu nie było). A trzeba było się nie szczypać i brać H&B


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 71 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL