Teraz jest Wt kwi 16, 2024 1:08 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tenerka 750 do oceny
PostNapisane: Wt sty 05, 2010 7:57 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 9:48 pm
Posty: 23
Lokalizacja: Radom
Witam ,
Panowie proszę o ocenę XTZy z Allegro . Kumpel waha sie pomiędzy Afriką a Tenerka , za tenerką zdecydowanie przemawia cena :D , a ten egzemplarz wydaje się godzien zainteresowania :
http://www.allegro.pl/item871239305_yam ... _igla.html
Zna ktoś ten sprzęt ? Może ktoś już go oglądał ? Wszystkie uwagi mile widziane :wink:
Właściciel twierdzi że przygotowywał sprzet dla siebie , do wyprawy nad Bajkał . Oczywiście wiem że ciężko diagnozować i oceniać motocykl ze zdjęcia , jednak mam do niego 300 km i wolę sprawdzić co mogę wcześniej .
Z góry dziękuję za odpowiedzi , pozdro .
rArek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenerka 750 do oceny
PostNapisane: Wt sty 05, 2010 11:40 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 22, 2009 11:26 pm
Posty: 362
Opisałem tą ST na xtzclub.pl.

Rocznik 90 a malowanie 96, dodatkowo to malowanie jest dziwne bo jest czarne a powinno być borowe, więc na 100% moto malowane na wzór rocznka 96. Przebieg 70tys a tarcze nowe, więc tutaj można by się troszkę pokłócić bo powinny być przy tym przebiegu oryginały lecz czasami ludzie już wymieniali przy tym przebiegu (czasami spotykam ST z przebiegami 90-120 z ori tarczami, czasami też z przebiegami 30-50 i już nowymi tarczami). malowane dodatkowo silnik, lagi, wahacz, tylne podnóżki, bagażnik. tylne gumy od pasażer nie oryginalne. Brakuje osłona na tarcze przód. Jak za tą cene to musi być naprawdę w niezłym stanie, bo za tą kase można spokojnie kupić już rok 96r z niezłymi dodatkami także. Ciekawe dodatki (w nawiasie szacunkowa cena): siodło(300zł), gmole(300zł), stelaż na 3 kufry(200zł), scootoliler(300-400), KN (100-200zł), szyba (150zł), kufer Awina (130zł).

To co widzę po fotach. Sprzęta nie znam i niech ktoś tu nie pisze, że mówię jakieś pierdoły. Ważniejszy w ST jest stan techniczny. Te silniki spokojnie robią do 200tys km. Napisałem co zauważyłem w porównaniu do oryginalnej w 100% tenerki.

Ja sprzedaję swoją ST
http://www.allegro.pl/item866929182_yam ... a_lc4.html
Od Bytomia macie do mnie 50km więc za jednym zamachem możecie sobie oblukać dwie ST skoro będziecie robić 300km w jedną stronę. Z chęcią zapraszam. W ten weekend raczej czasu nie będę miał na pomoc jeżeli taka była by wam potrzebna przy oględzinach. Była jeszcze jedna ST w Katowicach ale właśnie się sprzedała. W Bytomiu kolega ma też ST, więc macie blisko do porównania. Jego ST znam bo z nim ją kupowałem i powiem tyle, że jest to bardzo dobry materiał do porównania.


Zapraszam na forum http://www.xtzclub.pl ostatnio kolega szukał idealnej ST. Przeszukaliśmy całą Polskę wzdłuż i wszerz i opisaliśmy większość ST znajdujących się na allegro.

Po drugie to trochę się dziwię bo widzę już drugą taką tenerkę malowaną na malowanie niby 96r ale w czarnych barwach. Naklejki z malowania 96r kosztują 350zł. Druga w takim malowaniu jest w Krasnymstawie.


Ostatnio edytowano Śr sty 06, 2010 7:27 pm przez lukasz_vip, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenerka 750 do oceny
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 7:26 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
Hmm ja mam rocznik 97, tzn pewnie to 96 ale pierwsza rej 97 i tak tez jest wpisany rok produkcji. Zastanawiam sie nad zmiana na cos bardziej szosowego:

http://picasaweb.google.pl/infanatister ... 8510299890

Opona przod ma 6tyskm, podobnie jak naped. Stelaze na 3 kufry, wyzsza szyba givi, gniazdo zapalniczki. Na tym zdj nie widac zalozonych jeszcze gmoli, ale juz zalozylem:

http://picasaweb.google.pl/infanatister ... 3361677314

Do zmiany olej oraz tylna opona. Zarejestrowany i oplacony. Klocki hamulcowe w bdb stanie.
Z mankamentow- rozdarte siedzenie na prawej stronie na odcinku 20cm, wiec do obicia:

http://picasaweb.google.pl/infanatister ... 2025705634

W 660 placilem za obicie 60zl, takze tragedii nie ma. Motocykl przyjechal z Wloch i mysle, ze jakis czas mogl stac pod chmurka-wnioskuje po tym:

http://picasaweb.google.pl/infanatister ... 3912251730

Na boczkach pod siedzeniem brakuje 1 naklejki, podejrzewam ze ktos jezdzil wczesniej bez stelazy z sakwami i sie wytarla, potem zdjeta.
Technicznie uwazam, ze bez zarzutu. Ladnie pali, jezdzi, przyprowadzilem ja na kolach 200km, poprzedni wlasciciel w sierpniu byl nia w Chorwacji i Czarnogorze.
Co do ceny 8500 do negocjacji. Narazie nie wystawiam na allegro, caly czas sie zastanawiam nad przesiadka na cos innego.
W razie co 692 258 101.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenerka 750 do oceny
PostNapisane: Cz sty 07, 2010 8:57 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 9:48 pm
Posty: 23
Lokalizacja: Radom
Dziękuję za odpowiedzi :)
Bartas masz dwie XTZy ? Śmigasz chyba tą '94 jak w avatarze ?
Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenerka 750 do oceny
PostNapisane: Cz sty 07, 2010 11:29 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
Nie, ta z avataru byla 89, sprzedalem ja w listopadzie, bylem nia w Chorwacji, masa innych wyjazdow. Od stycznia do listopada zrobila niecale 13000km. Obecnie mam ta 97, ale w zwiazku z pewnymi zawilosciami moze zmienie. Jak narazie ja ulepszam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenerka 750 do oceny
PostNapisane: Cz sty 07, 2010 1:49 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 22, 2009 11:26 pm
Posty: 362
http://www.rallye-tenere.net/Stamb_xtz_ ... tenere.htm

Tutaj masz malowania wszystkich roczników ST.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenerka 750 do oceny
PostNapisane: Pt sty 08, 2010 10:38 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 9:48 pm
Posty: 23
Lokalizacja: Radom
Wracając do ST z pierwszego ogłoszenia, sprzedający twierdzi, że oprócz części wymienionych w opisie, motocykl przeszedł remont silnika na oryginalnych częściach: tłoki, pierścienie, zawory + oryginalne łożyska w wahaczu, do tego sprawdzili mu ramę i wydali nawet certyfikat, że jest prosta - może stąd ta cena.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenerka 750 do oceny
PostNapisane: So sty 09, 2010 11:04 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 22, 2009 11:26 pm
Posty: 362
To co ona bita była co jej ramę sprawdzali? W xtz ramy same się nie gną, jedynie pękają tylne stelaże przy bardzo ostrym katowaniu w terenie ;] A jak miała robiony remont silnika to musi mieć ładnie km'ów nawinięte. Skoro Bartasowa poprzednia miała tyle kilometrów (74tys przy sprzedaży) i nie brała oleju, to ta musi mieć ze 170tys już skoro ktoś remontował silnik.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenerka 750 do oceny
PostNapisane: So sty 09, 2010 1:06 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
Moja miala raczej 174 tys km i nie brala oleju. Nie osukujmy sie, moto w wieku 21 lat i 74 tys km? Nikt Tenerami nie jezdzi po bulki! Srednio by musialo byc 3500km rocznie, a ja w 10 mies zrobilem 13tys... Ja bym nie bral sprzetu, ktory mial robiony remont, bez urazy, ale to nie jest singiel... No i taki wielki przebieg nie znaczy, ze trzebra robic remont, to wytrzymale moto.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenerka 750 do oceny
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 1:25 pm 
Świeżak

Dołączył(a): N sty 10, 2010 6:55 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Radom
Arkadiusxmoto napisał(a):
Witam ,
Kumpel waha sie pomiędzy Afriką a Tenerka , za tenerką zdecydowanie przemawia cena :D

Witam :!:
Ten "kumpel" o którym wspomina Rarek to ja :wink:
Oglądał ktoś z Was ten egzemplarz :
http://moto.allegro.pl/item883356604_ya ... enere.html
Rzeczywiście jest warta aż takich pieniędzy :?:
Z góry dzięki za odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenerka 750 do oceny
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 2:23 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 22, 2009 11:26 pm
Posty: 362
No cena jest dość spora. Moim zdaniem przesadzona o jakieś 1000-1500zł. Skoro rok 96 w stanie idealnym czasami na allegro dało się spokojnie już 9-10tys wytargać. To jest w ogóle rok 91r, a podany rok 94 jest pewnie rokiem pierwsze rejestracji. Jeżeli jesteś super fanem ST to pewnie jesteś skłonny zapłacić taką kasę. Jak to leciało: "Motocykl jest tyle wart ile skłonni są za niego zapłacić potencjalni kupujący"

Kolega Krzsiek kupił teraz taką samą ST w tym samym malowaniu. Jego stała na allegro za 9tys. Przebiegu nie pamiętam jaki miała ale też nie był to spory przebieg.
Patrząc na foty to motocykl cały w oryginale. Jeżeli jest to wersja szwajcarska to możliwe, że jest zdławiona. Oznaczenia wersji zdławionej to 3TD(34KM) lub 3WM(50KM).
Skoro pisze, że motocykl miał oryginalne gumy to musiały to być Bridgestony TW48 jak dobrze pamiętam bo takie były montowane w ST. Na tylnym wahaczu nie widać, że łańcuch był zmieniany bo nie ma wytartego wahacza od regulacji naciągu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenerka 750 do oceny
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 2:44 pm 
Świeżak

Dołączył(a): N sty 10, 2010 6:55 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Radom
lukasz_vip napisał(a):
Jeżeli jesteś super fanem ST to pewnie jesteś skłonny zapłacić taką kasę.

No co Ty , aż tak zboczony nie jestem :wink:
Facet chce 11tys , na pewno narazie takich pieniędzy mu nie zapłacę, poczekamy zobaczymy, może z czasem zmieni zdanie co do ceny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenerka 750 do oceny
PostNapisane: N sty 17, 2010 2:30 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 22, 2009 11:26 pm
Posty: 362
http://www.allegro.pl/item889402745_yam ... _stan.html

Tu masz fajną jak dalej szukasz. Jeżeli do niej dołożysz 3tys (czyli tyle i ta pierwsza była droższa) to będziesz miał w niej wszystko to czego zapragniesz (kufry, gmole, oliwiarki, gps, i wiele innych)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenerka 750 do oceny
PostNapisane: N sty 17, 2010 7:56 pm 
Świeżak

Dołączył(a): N sty 10, 2010 6:55 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Radom
Dzięki, też ją dzisiaj zauważyłem wśród "nowości" na alledrogo.
Szukam dalej, tylko w tym tygodniu nie będę w ogóle czasowy, może w przyszły łikent wybiorę się na jakieś oględziny.Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenerka 750 do oceny
PostNapisane: Pn sie 02, 2010 2:11 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 5:16 pm
Posty: 4
Koledzy oceńcie trzeźwy okiem na ten egzemplarz
http://allegro.pl/show_item.php?item=1167302385


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL